1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да постапам?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од srcence123, 2 мај 2012.

  1. Christina.A

    Christina.A Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 април 2012
    Пораки:
    552
    Допаѓања:
    354
    прави се и ти како да не го познаваш,како што прави и тој ... сметам дека тоа ти е грешка што си спиела со него и тоа пијана,ако си пијана пак си свесна за некои работи ... можеби затоа и бил толку упорен,девојка за една ноќ и толку,сигурно истото ќе го направи и со таа што си го видела. Ако сакал нешто повеќе со тебе,после тоа пак ќе те побарал,а не сега се прави дека не те знае. хах |( скот. :x :puke:
     
  2. simpaticnaa

    simpaticnaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2012
    Пораки:
    1.012
    Допаѓања:
    684
    Однесувај се како да ништо не се случило,како да не го познаваш.Очигледно целтта му била само да легне со тебе,авантура за една ноќ.Ти само прави се да не го познаваш,а да сакал нешто повеќе со тебе,би те побарал а не би те игнорирал.
     
  3. Aylin123

    Aylin123 Активен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    20
    Нема да ти судам што си спиела пијана со него, меѓутоа треба да знаеш дека под дејство на алкохол никогаш не се носат разумни одлуки и во најголемиот дел од случаите се каеме за постапките кои сме ги направиле под дејство на алкохол. Сепак мислам дека НЕ треба да го избегнуваш дечкото, туку напротив треба да го побараш кога веќе тој не се осудува и отворено да разговараш за се што се случило, без да се срамиш, биди отворена и кажи му како се чувствуваш во врска со сето тоа што се случило, па тој нека ти го каже неговото мислење и ззаеддно да одлучите што понатаму - дали ќе бидете заедно или ќе прекинете секакви контакти. Многу е едностаавно, секој проблем се решава со отворен и искрен разговор. Нема потреба од припукавање, водење инает, враќање лошо за лошо, курчење и сл.
     
  4. loveyou313

    loveyou313 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2012
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    4
    Девојки имам сериозен проблем ве молам за помош
    Вака јас пред 1 месец запознав еден што е постар од мене 8-9 години, но ништо не чувствував спрема него но сега се започна и имам многу чудни нешта дури не ми е ни срам пред сите се дерам дека го сакам незнам многу глупости правам сите слики ги имам негови на телефонот омилената на позадина ми е :lol: А знам дека има девојка, другарките ми викаат дека годините не се проблем и дека љубовта не познава граници, во ред со тоа но незнам како да постапам спрема него сакам барем еден мн убав муабет да си имаме онака :$ барем тоа незнам се осеќам заљубена до незнам каде па назад, а незнам ни како да реагирам неколку пати се вртеше околу мене и избегав ми беше срам :$ :$ :$ ајде ве молам кажете ми како да постапам ? Ве молаамммммммммм помооооооооооооооооошшш :inlove: :tmi: :$ :sweat:
     
  5. Ketrin.Moon

    Ketrin.Moon Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2013
    Пораки:
    770
    Допаѓања:
    7.172
    Пол:
    Женски
    би ти рекла да се повлечеш ако има девојка , најискрено најразумно .
    а за заљубеноста ..ти најдобро знаеш
    и мислам ,маправи муабет со него и направи проценка мада каква проценка треба да имаш од зафатен дечко
    можеби грешам ...
    ама одам строго против -да се мешам онаму каде што има двајца!
    не ме сфаќај строго :) :?:
    ии уште едно може да завршиш повредена :?:
     
    На loveyou313 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. lylaby

    lylaby Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2010
    Пораки:
    631
    Допаѓања:
    333
    Пол:
    Женски
    почнав да се гледам со еден дечко кој отпрвин изгледаше заинтересиран за мене побајаги..откога бевме заедно на оној начин, повторно го имаше се гледавме ќе ме побараше пишеше како си што има ...некако во последно време како да олади го нема не се јавува на пример последниот пат две недели скоро го немаше јес да беше на пат но ни смс ни ништо ...иницирав јас контакт мислев да не биде само тој ме бара ме кани за излегување...еднаш ме одби уморен бил, друг пат се случи да не ми воизврати на смсот...последниот пат кога ме побара излегов и повторно бевме заедно но оттогаш еве пак цела недела не се јавил...евентуално ако ме побара, што незнам веќе дали ќе се случи пошто чудно му е ова топло ладново се мислам дали да му кренам..од една страна сакам да го чујам и видам од друга ме фаќа инает и нервоза да го откачам пошто ми создава немир и милион прашалници во смисла на тоа зашто изгуби интерес каков што го имаше и тн...секогаш бев коректна и ок со него ама нешто ме тера да се прашувам да не некаде погрешив (освен што покажав заинтересираност и иницирав излегувања неколку пати поред неговите иницијативи..)...а не го сфаќам тоа гледање 1-2 пати во месецот интимност и после пу пу тоа било...до следен пат..ми е во глава многу често и ме прави помислава некако па..тажна како да кажам..искористена се осеќам на почетокот ме прелажа некако како да ќе беше повеќе од ова...несакам искрен муабет неможам да му раскажувам јас дека ми прави мачнина пошто не заслужил да се отворам на тој начин..ама незнам што би правела кога би ме побафрал пак...некој совет можеби?позз
     
  7. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.494
    Допаѓања:
    8.308
    Пол:
    Женски
    многу пати сум потенцирала,грешката е во брзањето со интимните односи.колку човек и да е заинтересиран,сепак внимавај испитај го запознај го добро ,ама не тогаш не се мисли со мозочето,после ќе пишеме по форуми ме искористи :fubar: .кај ти беше паметот?тој ти гарантира нешто повеќе или не :^) ?
    со мислење и тупање на главата ништо не се постига,треба сериозен пристап кон вакви работи.
    а совет би ти дала да седнеш сериозно да разговараш што е проблемот ,и никако не трчај веднаш штом те повика,имај свое јас.ако и понатаму си игра топло ладно остави го и продолжи понатаму :emo: .
     
    На Daydream му/ѝ се допаѓа ова.
  8. butterfly6223

    butterfly6223 Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2012
    Пораки:
    380
    Допаѓања:
    1.101
    Девојкооо...батали го. Јасна е ситуацијата тука, друго нема. Ако те побара пак, не му одговарај на повик или смс. Нема иднина со ваков. И за нареден пат, памет во глава во ваква ситуација немој повторно.

    Ти посакувам сѐ најдобро и се надевам дека не ми замеруваш што бев толку директна.
     
  9. lylaby

    lylaby Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2010
    Пораки:
    631
    Допаѓања:
    333
    Пол:
    Женски
    Не се сложувам дека интимноста е дотолкав фактор за тоа дали ќе ја биде или нема да ја биде, не велам веднаш да се рипа во кревет но мислам дека тука е релативно а секогаш може да се прелаже девојка од некој кој има само една цел тоа е сигурно...

    Фала на совет најпаметно е да го игнорирам да..се сложувам , дека нема иднина нема, да се муватарам несакам пошто навистина лошо се чувствувам така...пуффф како лесно се излажав...чудо едно...
     
  10. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.494
    Допаѓања:
    8.308
    Пол:
    Женски
    lybaby,jas zboruvam za toa deka devojkata vo slucajov samo si mislela kako se e vo red,deka se zaedno a posle drugo ispadnalo :!: .pa prvo preciziraj sto sakas od vrskata islusaj ja drugata strana ,belkim ne e tolku tesko ?
    ama ne,najubavo e odma da mu ripnes vo krevet i posle toj ja iskoristil :rock:
     
  11. lylaby

    lylaby Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2010
    Пораки:
    631
    Допаѓања:
    333
    Пол:
    Женски
    Незнам што толку си се фатила за тоа спиење и судиш на некој начин како да забележав тоа и на друга тема..ваљда и ти знаеш тоа се емоции и страст и сега што е твојата препорака:да чекаш 4 месеци додека не видиш дека има сериозни намери?едноставно тие работи се случуваат некогаш не ги планираш глупаво е и да ги планираш...само потоа „кликнуваат„ тие двајца инволвирани во тоа или не, или едниот останува ебена странка додека другиот имал сосема други намери...свашта е за луѓе некогаш едниот си сака забава ама демонстрира поинаку за да добие што сака некогаш е лажов некогаш може мислел посериозно ама се смениле плановите некогаш....штоти ја знам комуникација здрава фали..ова е моето мислење...јас сум сакала да го направам тоа свесно сум го направила ама тоа не го менува фактот дека се чувствувам сега збунето и изиграно...и ќе ми мине се случува ...незнам дали те сфаќам правилно ама јас те перцепирам како„ е ете ти га на кога неможеше да си ја задржиш у сукња„ :) или нешто друго сакаш да кажеш?
     
  12. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.494
    Допаѓања:
    8.308
    Пол:
    Женски
    види вака,јас само пишувам онака како што ти е напишан постот.пиша дека се осеќаш искористена ,како да не е тоа тоа,како тој те прелажал некако да ќе било нешто повеќе од тоа.
    и не те осудувам ниту сум се зафатила со спиење ,туку зборот ми беше ако сакаш нешто конкретно бори се за тоа разговарај ,а во твојот пост пиша дека сте интимни но средбите се сведуваат само на тоа а после пу пу не важи,така беше нели?
    не ми е поентата демек да не спиеш со него,само да внимаваш кога и како се опушташ.а ако некој сакал само да искористи некоја ,факт е дека не ја тера на сила нели освен ако не зборуваме за силување.
    не сакам да имаш погрешно мислење за мене туку да сфатиш каде си погрешила и најдобронамерно ти дадов совет :!:
    можеби не се планират такви работи ,знам убаво што е и љубов и страст ,но во секој случај треба да се внимава!
     
  13. loveyou313

    loveyou313 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2012
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    4

    да знам сето тоа ми е јасно ама како да направам муабет кога го немам како сакам да му пријдам се плашам баш затоа и пишував затоа што незнам како да постапам...
     
  14. Ketrin.Moon

    Ketrin.Moon Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2013
    Пораки:
    770
    Допаѓања:
    7.172
    Пол:
    Женски
    се плашиш да јасно ми е
    мислам дека чувствуваш занесеност не заљубеност која се состои од многу повеќе
    сега...ако сакаш да си направиш муабет нешто фејсбук ...?
    ама пак ќе ти кажам можеби му се допаѓаш но тој ако сака нешто верувај ќе ти пријде ќе ти даде до знаење некако ама пак типот си има девојка
    ќе излезеш повредена а да те прашам ако те покани на кафе а сеуште не е сам ќе прифатиш?
    седи мирнаа , иако не сакаш ,ако му се допаѓаш машко е ќе најде начин да сфатиш...плус постар е посериозен е :^)
     
  15. swrcii

    swrcii Нов член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    723
    Допаѓања:
    270
    ^ Не, срцка ваков нема никогаш да те побара. Можи мислам евентуално за уште една партија :?:
    Не ме сфајкај навредливо, и јас сум погрешила затоа и знам точно во која ситуација си, и многу ке згрешиш ако го побараш. Најди си друг, едноставно..намерно се погледнувал како што велиш накај тебе додека седи со другава,за да ти се прават илјада филмчиња во главата, да не си рает и за кога ке посака пак да добие.. ехе, не си свесна колку знаат маживе ;) Кога ке го побараш од послем ке ти биде мака.
     
  16. Volsebnicka05

    Volsebnicka05 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 март 2012
    Пораки:
    182
    Допаѓања:
    90

    По се изгледа многу не има :x - И јас сум срцка една твоја сродна душа! :x Со мојава сегашна врска јас му дадов од вториот ден на мувањето, ме фати потпианета, до душа си признавам премногу страсти се во игра, едноставно не може да се рече не! Барем тогаш, за тогаш се чувствуваш многу среќна! Фала богу јас со мојов продолживме, ама на почетокот бев крпче... сега сме и двајцата рамноправни
    Те сваќам како тие, јас нема да ти речам да се откажиш сеуште, пробај да се приближиш од пријателска страна, но да бидиш доволно внимателна за да не бидиш искористена, можеби ќе ти биди тешко, но знаеш без ризик не постои ’шизик’! или без мака нема златна рака...
    Тоа тие мој совет, и мое мислење обиди се! Дај си уште една шанса :*
     
  17. lylaby

    lylaby Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2010
    Пораки:
    631
    Допаѓања:
    333
    Пол:
    Женски
    Што да правам зар да го барам да му пишувам а него никаде го нема. Мислам дека се откажав веќе повеќе од недела не сме се чуле и мислам дека не би сакала да се понижувам да вртам кога некој никаде го нема две ствари се у прашање под еден не го интересираш под два се срами се стега и он и размисулва на ист начин како тебе или трето си направил меракот и ајт има друга можеби...
     
  18. Volsebnicka05

    Volsebnicka05 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 март 2012
    Пораки:
    182
    Допаѓања:
    90
    ^ Тоа што ти го пиша на почетокот дека тој бил заинтересиран за тебе - не може се оддеднаш да падне се вода и утре како да не ни било ништо, да те заборави. Во ред постојат машки идиоти ама пак секој има чувства и ти не си го примора тој да биде заинтересиран за тебе. Ме разбираш нели?
    Неверувам дека оваа е некоја шпанска серија че те легни и че те откажи не може да е се од таа причина. Заради тоа ти реков побарај го. Да не случајно има нешто дознаено или некој те има оговарано и си создал ужасна слика за тебе па затоа не те бара...... незнам :^)
    Како и да е во право си, кога не оди - не ни треба да оди. Спомнуваме за машко его, а го забораевме нашето. Оди со крената глава и кулирај!
    Јас да бев крпче но барем ми обрнуваше внимание! Уживај не си првата, а верувајми нема да бидиш ни последна што имаш повеќе од еден сексуален партнер.... Не е сеедно ама многу од машките знаат и то убаво да го користат тоа наше каење на некој начин! продолжи напред :*
     
    На lylaby му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Myworld

    Myworld Активен член

    Се зачлени на:
    17 август 2012
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    5
    - Како да му покажам дека ми значи ? Тој е помал од мене 2 години А што мислите дали е проблем што сум постара од него? Значи ние сме блиски, порано бевме МНОГУ блиски, ама еден ден тој се зближи со едни негови нови другарки, и се повеќе се одалечуваше од мене. Поминаа 1-2 месеци, тој беше со нив и како љубоморна да ме правеше..Но исто така и јас, ми беше тешко 2-3 недели и се навикнав, и јас почнав да го подминувам дури баталив да се поздравувам, гледав му беше малку криво...Ама пред некој ден, пак да не кажам ми се врати, пак сме блиски, не како порано ама добро е..Ко ќе се видиме се гушкаме, како ме сам мило гледа.. ама не сум сигурна дека нешто чувствува, т.е мислам дека ништо не чувствува..Како да му покажам дека тој ми значи, и дека го сакам..?
     
  20. kiki101

    kiki101 Активен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2013
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    4
    Како да го натерам дечко ми да се видиме,се немаме видено 3 недели,му викам да изл а тој е нон стоп на раб или му е мака,ама сепак има време да оди на кафе со др и да изл, петкот беше слободен не ми кажа и не изл,оти долго време сме лути и не ни разг како луге туку секој ден после полнок бега од раб и се слушаме по 3 до 5 мин и толку, вчера требаше да се видиме и незнаел до колку сум на школо наместо да ми се јави си замина дома, и мн ме изнервира и сабалје му пишав дека има рок до викендов и ако не изл ке биди готово се,оти само за мене нема време, и ако има друга поарно нека ми кажи а не вака да ми прај ме боли тоа мн,ама никако да изл сакам очи в очи да разг а ние ни преку мобилен неможиме да разг,а со поракиве јас едно му пишам тој др ми враќа оф леле како да дознам дали ме сака, и како да го натерам да изл?

    Секоја вечер е на раб од 12 и пол до 12 и пл вечер по 12 сати оди на раб се врака спија станва се капи заминва и мегу времено случајно наога време понекогаш за другари му а за мене не!? Што да прам дали да му викам насекое да изл да му досадувам,или пак да не го барам повеќе и нему нека ми текни да ме викни.
    Му имам речено да раскиниме ако не сака да одиме,но тој ми вика ако сакав ќе ти кажев, е тогаш зш не сака да изл?(пред некое време му бев налутена и бевме изл со негово друштво и цела нок н ему зборав ни нему ни на никој и тогаш се налути и ми вика дури не се расположиш нема изл, но еве помина време чекам му велам да из ама не и не)
    Што е раб ве молам за помош,денес му пишав две пораки и тој ми врати еднаш само ми тит и му тит и јас а можеби и не требаше да му враќам,и после ни тој ни јас не се побаравме! Дали е можно да има друга?Сакам да сум начисто или да раскиниме или да се смириме веќе еднаш неможам повеќе!!! :@ :sweat: