1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да постапам?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од srcence123, 2 мај 2012.

  1. Volsebnicka05

    Volsebnicka05 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 март 2012
    Пораки:
    182
    Допаѓања:
    90
    My world излезете на кафе или мавнете некоја прошетка низ град (барем сега можиш да најдиш причина: Гледај шо убаво е временцево, ај да шетниме малку :lol: ) зборувај со него и обидисе да го потсетиш на добрите стари времиња поминати со тебе, смејте се малку да исчезни малку таа негативна енергија што ја имате. Вечерта нема лошо да ви дојди да го продолжите разговорот со неколку чашки вино или друго нешто алкохол и музиче. И не се замарај кога ти че му го исполниш времето, тогаш буквално немаш потреба да се грижиш са било кои другарки, сам че ги откачува ;)
     
  2. leonita

    leonita Активен член

    Се зачлени на:
    3 април 2013
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    3
    Се започна со караница на фб..секако јас бев виновна.. и ме викна во живо да му се извинам и да попрајме муабет,ми се доближуваше ко да сакат да ме смуват , ама јас се одалечував, мн добро се понашаше и се најј нај . не очекував толку добро да се испонаша покрај се што му реков, океи му се извинив, не бидна ништо помеѓу нас,бидејќи мене страм ми беше. кога дојдов дома ми пиша дали ми поминал страмот јас дада. и тој ми вика епа ај на пет мин да се видиме пак ме молеше ама јас несакав имав др раб. после 2 дена му текна да ми мести еден негов другар јас несакав, и му предложив да му местам една моја другарка..а он ми рече несакач врски туку само мување така да нејкел да му местам.
    дечково навистина почна да ми се свиѓа. што мислите има шанси?ама нели несака врска па што ке правиме ние?
     
  3. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    ^ Леонита, колку години имаш? Претпоставувам не 98.
     
  4. leonita

    leonita Активен член

    Се зачлени на:
    3 април 2013
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    3
    ете ЛП хипица :)
     
  5. ana996

    ana996 Активен член

    Се зачлени на:
    10 април 2013
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    0
    Здраво, идам со еден дечко 3 месеци. Пред тоа се мувавме ние еден месец. Во текот на тој еден месец он се мувал со друга и јас дознав за тоа пред некое време.. Он ми кажа дека се мувале само еднаш и дека се било затоа што она цело време му се пуштала и дека уствари она го смувала. Денес зборев со негова најдобра другарка и таа ми кажа сосема спротивно, дури ми покажа и разговор. Он ја напнал другарка му да му ја мести и се мувале една недела, а типката дури дошла и во нашето школо и се мувале и таму а после тоа он и прекинал.. Вчера збореле по телефон, после три месеци (она го има блокнато на фб) и незнам сега што да правам.. Како да ја вратам довербата ?
     
  6. macula.93

    macula.93 Активен член

    Се зачлени на:
    8 април 2013
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    13
    Како да ја вратиш довербата??? :^) Зошто ти да ја враќаш довербата во него,на него треба да му биде криво зошто те лажел за мувањето со таа типката.Седни и прави муабет со него...ќе видиш како ќе се однесува и дали воопшто ќе се извини за тоа што го направил :)
     
  7. ana996

    ana996 Активен член

    Се зачлени на:
    10 април 2013
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    0
    не ми е толку криво што се мувал, колку што ми е криво што ме лажеше дека било само еднаш и дека она настојувала...
     
  8. macula.93

    macula.93 Активен член

    Се зачлени на:
    8 април 2013
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    13
    Верувај машко кога несака да се мува со некоја несака и точка |( е сега може тоа го направил за да ја тргне од него,а може и онака гледал на мувањето со тебе,може не мислел дека ќе се фатите и дека ќе ви тргне без навреда.Како и да е прави муабет со него |( и едноставно кажи му дека ти е криво така што направил,подобро кажи му го тоа сега отколку после неколку месеци :)
     
  9. Andromaster

    Andromaster Нов член

    Се зачлени на:
    10 април 2013
    Пораки:
    139
    Допаѓања:
    66
    ...а знаете ли дека мувањето е полоса форма на неверство( ментално ), од физичкото...

    ...ја по мене си знам, се мував со една госпогица и цело време си мислев на нејзе а бев со друга физички присутен во моментот...

    ...абе, доручек, ручек ... вечера ли...се на нејзе си мислев, како некој магепсан Aмзо...

    ...послем тоа, кога се вразумив си викав ``еее да се изебевме, и да си казевме едно фала ти многу, поарно ке e ``
     
    На macula.93 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. fatamorgana123

    fatamorgana123 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2013
    Пораки:
    1.273
    Допаѓања:
    1.530
    се наоѓаме во слична позиција значи :rofl: епа јас сум како што кажав во слична позиција со тебе само што кај мене се допишуваме 6 месеци и живееме во различни градови.Ми треба и мене помош.Што би направиле вие да сте на мое место? Мене ми е прекрасно во негово присуство,сме се сретнале 2 пати и постојано ми кажува колку многу посакува да е со мене и дека неможе да прекини да мисли на мене.Знам дека е ова нет флерт но тој е со сериозни намери а јас незнам навистина што да правам.Симпатичен ми е но тоа да бидам во врска на далечина незнам дали би издржала.Помош? :| извини srcence123 што неможам да ти помогнам пошто не ни знам како да ти помогнам,а доколку те советувам само тоа би биле празни зборови ;)
     
  11. LadyinBlack21

    LadyinBlack21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2013
    Пораки:
    195
    Допаѓања:
    1.324
    Пол:
    Женски
    Значи..незнам како да постапам.....работаава е што ми се допаѓа едно дете...а и тој према мене имаше симпатии...и после некое време и кажав на мојата сестра дека ми се допаѓа..таа после се тоа се запозна со него чак ги запозна и нејзините другарки со него...по извесно време дечково почна чудно да ме гледа..да ме одбегнува од непознати причини...и јас сее чудев зошто...и денес дознав дека уствари дека и на другарката од сестра ми почнал да и се допаѓа...и сестра ми да испадне супер другарка...му зборувала за мене што ти не лоши работи...само да го отргне од мене да го фати нејзината другарка....мене ми падна мн тешко...и сега незнам како да постапам што да направам...како да го тргнам тоа негативно мислење за мене..а и што да правам со мојата сестра...
     
  12. the-dark-angel

    the-dark-angel Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 март 2012
    Пораки:
    227
    Допаѓања:
    37
    Добро..што се дешава со сестратии???под кои дроги е?
    памет за друг пат дур не фатиш некој ама асално да е затрескан во тебе никој од дома не треба да го знае тоа нека ти биде правило..сестрати на бесилка да ја стаиш со недели муабет да не и праиш да ја праќаш кај другарката ;)
    да се вратиме на муабетот..
    најубаво би било да седнеш со него на напраиш асален муабет ако треба и на сила ќе му се нацрташ пред врата и кажи му "што и да ти имаат зборено за мене не е така, сакајки да помогне на некој друг таа мене ми одмогнала..." девојче си ќе се снајдеш во моментот што да кажеш и понашај се убаво мислам смирено милно..збори тивко..никако немој да се испокараш со него..пошо другарката ќе го земе..

    се надевам ти помогнав и пиши како пројде :D
     
    На Ketrin.Moon му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Ketrin.Moon

    Ketrin.Moon Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2013
    Пораки:
    770
    Допаѓања:
    7.172
    Пол:
    Женски
    :x :x :x сестра да збори лошо за сестра ? многу лошо тука повеќе нека те загрижи однесувањето на сестра ти одколку тоа што дечкото го пропушташ! :| Пиши му-Кажи му дека не си таква личност каква што те претставиле од страна 8)
    И разговарај со сестра ти , едноставно не може така. :!:
    Н е го напнувај дечкото кажи си што имаш и ако тој остане покрај тебе, а не со таа другарката на сестра ти , тогаш супер ако се повлече.... :|
    и да како што си кажа дарк :) биди смирена убаво со манири збори :*
     
    На the-dark-angel му/ѝ се допаѓа ова.
  14. SashaF

    SashaF Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 август 2012
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    12
    леле...немој да се срамиш плсс.... ти си машко и мораш секогаш ПРИКАЗНАТА да ја започнеш прв...
    гледам дека тоа е пишано поодамна...паа кажи ни дали успеа??? :D :D :D :D
     
  15. LadyinBlack21

    LadyinBlack21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2013
    Пораки:
    195
    Допаѓања:
    1.324
    Пол:
    Женски

    Па веќе не се замарам....со сестра ми не зборувам..аа тој секогаш е во друштво на таа девојка и се прави дека не ме познава..не е битно..кога тогаш тркалото се врти фала на вашите совети девојки :*
     
  16. ana996

    ana996 Активен член

    Се зачлени на:
    10 април 2013
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    0
    имам дечко со кој сум у врска скоро 8 месеци но во последно време ми стана некако досадно. Од една страна сакам да му прекинам но од друга ми е глупо ради тоа што ке го повредам и по ради тоа што има многу работи правено за мене. како да го олабавам малце , да не се замара толку со мене ??
     
  17. mili4ka123

    mili4ka123 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2012
    Пораки:
    1.101
    Допаѓања:
    2.333
    Пол:
    Женски
    А прво да пробате двајцата да го решите тој проблем? Кажи му што е тоа што ти смета кај него, што би сакала ти, зошто ти е досадно, па ако ни така не успеете, тогаш почни да размислуваш за крај.
    Потрудете се и двајцата малку за врската. Верувам дека ако му кажеш дека нешто ти смета или ти фали, тој ќе се потруди да го поправи тоа. :)
     
  18. DreamerXDD

    DreamerXDD Активен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2013
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1
    Хеј феминки, јас сум нова овде, се надевам дека ќе ми помогнете!
    Има еден што го многу сакам, веќе 1-ипол година! Во Април ми понуди секс, а тој многу пати велеше дека не ме сака и да го оставам, и кога ми понуди секс го одбив, нешто од мене така ми велеше, потоа ми рече да го оставам. Подоцна накај мене покажуваше со прст, а тогаш глумев дека го мразам. По некое време престана да ме гледа со оној поглед. Неможев да издржам, а имам 16 години (онаа недела наполнив) и сега незнам што поточно да направам, ја прашав сестра ми, таа ништо не ми кажа. И вчера го прашав дали се уште важи онаа понуда која ми ја понуди за сексот, тој ми рече ДА, кога ја прашав сестра ми таа рече „Можеби се уште имаш шанси кај него“ подоцна почнавме да пишуваме и ми го даде неговиот телефонски број, кој никогаш не ми го кажал од тоа време кога се запознавме!

    Девојки што мислите вие?! Дали можеби нешто ќе се смене или? И дали малку ќе зајакне нешто помеѓу нас? :^) Ве молам пишете :) Ви Благодарам однапред :)
     
  19. MorganMonroe

    MorganMonroe Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 април 2013
    Пораки:
    161
    Допаѓања:
    42
    Јасно е што сака тој од тебе, само секс! Со оглед дека си сеуште мала (не го сфаќај ова погрешно) тргни се што понастрана од него! Ќе те искористи за една вечер а тебе после ќе ти е криво.
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. DreamerXDD

    DreamerXDD Активен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2013
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1
    и да заборавив да додадам, кога ми понуди тој секс ми рече дека можно е се да се смени!

    дали да му верувам?? :^)