1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да постапам?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од srcence123, 2 мај 2012.

  1. charliee

    charliee Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 март 2012
    Пораки:
    816
    Допаѓања:
    716
    Пол:
    Женски
    прво преиспитај се себеси па него.многу е очито зашто сака да е со тебе вакви како него на секој чекор ги има ко марамица кје те фрлат искористена.ако толку го сакаш а тој сака нешто со тебе пробајте прво со врска па потоа сексот.зашо кје дојде време да се каеш....мој совет. :D
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. ang246

    ang246 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    660
    Допаѓања:
    145


    Не би ти препорачала да се впуштишво сексуални односи со него пошто очигледно е што сака од тебе...
    првин створи сериозна врска биди сигурна дека ќе те сака и почитува а не после сексот да те фрли како стара крпа... искрено уште си мала да не се кајш подоцна како сакаш ти ама јас те советувам да не го правиш тоа...
     
  3. DreamerXDD

    DreamerXDD Активен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2013
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1
    Ти благодарам, ќе пробам да зборувам со него! :)
     
    На ang246 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. loveyou313

    loveyou313 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2012
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    4
    да посериозен е му пишав наводно грешка ама незнам изгледа како..незнам неможам да опишам а го сакам го свиѓам премногу за девојката мислам дека раскинале неможам по детално ама сега и го гледам не одат заедно незнам како да постапам...:/ и ми врати на пораките на последните две не незнам што да правам а многу ме гледа и кога ме гледа ми се смешка онака :inlove: незнам како да го заборавам помош беее :(
     
  5. Ketrin.Moon

    Ketrin.Moon Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2013
    Пораки:
    770
    Допаѓања:
    7.172
    Пол:
    Женски
    Дур се присетив за што сумм ти напишала мислење :D

    Епа ако нема девојка пристапи му викни го да излезете кафенце некогаш и слично ако у се допаѓаш ќе дојде или пишувај му почесто едноставно најди пристап сега кога е слободен др .приказна е :?: :)
     
  6. loveyou313

    loveyou313 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2012
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    4
    хахаха не ми е лесно верувајте немаме скоро ни здраво го знам со поглед и незнам што да правам.. :| :D
     
  7. Ketrin.Moon

    Ketrin.Moon Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2013
    Пораки:
    770
    Допаѓања:
    7.172
    Пол:
    Женски
    Адд го на фб? барем денес така се прави. :)
     
  8. loveyou313

    loveyou313 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2012
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    4
    па да одамна го аднав ама тоа е џабе :/ незнам што да правам само знае да ме гледа и да ми се смее ишто друго си тапкаме така двајцата во место незнам што да правам.
     
  9. Daydream

    Daydream Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2013
    Пораки:
    1.682
    Допаѓања:
    6.469
    Пол:
    Женски
    Па барем на фб е лесно, пиши му ти прва. Немора да чекаш на него. ;) Само не го напнувај многу, пиши му еднаш и види како ќе тече разговорот. Ако ти враќа само со "да, не, незнам.." тогаш не е заинтересиран. Сама ќе си процениш. :)
     
  10. loveyou313

    loveyou313 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2012
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    4
    па му пишав она као по грешка
    и последно беше ја напишав хахаха и тој напиша што е смешно незнам што таму и јас му вратив смешно ми е и толку беше.. а непријатно ми е да му пишам затоа што постар е од мене и глупаво е некако а го сакам многу леле беее помооош :/
     
  11. Daydream

    Daydream Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2013
    Пораки:
    1.682
    Допаѓања:
    6.469
    Пол:
    Женски
    [/quote]
    па му пишав она као по грешка
    и последно беше ја напишав хахаха и тој напиша што е смешно незнам што таму и јас му вратив смешно ми е и толку беше.. а непријатно ми е да му пишам затоа што постар е од мене и глупаво е некако а го сакам многу леле беее помооош :/[/quote]

    Ама не треба така да се однесуваш. Баш заради тоа што е тој постар треба малце посозреано да се однесуваш. :)
    Мораш да го подобриш впечатокот. Незнам стави му некој like, кога ќе се видите во живо и кога ќе ти се насмевне, насмевни му се и ти. Пиши му пак на фб ама води некој добар, издржан разговор, а не "хахаха" нема да те сфати сериозно. Ме сфаќаш? :)
     
  12. loveyou313

    loveyou313 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2012
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    4
    па му пишав она као по грешка
    и последно беше ја напишав хахаха и тој напиша што е смешно незнам што таму и јас му вратив смешно ми е и толку беше.. а непријатно ми е да му пишам затоа што постар е од мене и глупаво е некако а го сакам многу леле беее помооош :/[/quote]

    Ама не треба така да се однесуваш. Баш заради тоа што е тој постар треба малце посозреано да се однесуваш. :)
    Мораш да го подобриш впечатокот. Незнам стави му некој like, кога ќе се видите во живо и кога ќе ти се насмевне, насмевни му се и ти. Пиши му пак на фб ама води некој добар, издржан разговор, а не "хахаха" нема да те сфати сериозно. Ме сфаќаш? :)[/quote]
    епа ке го пробам повторно тоа со насмевката па ќе пишувам благодарам многу на помошта :* :inlove:
     
  13. ana996

    ana996 Активен член

    Се зачлени на:
    10 април 2013
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    0
    значи со дечко ми раскинавме ради мене, ради тоа што јас многу дрско се понашав и што бев љубоморна. му пишав да ми даде уште една шанса ми вика дека неможел сега затоа што немало веќе исто да биде и дека нема да го чувствува тоа што го чувствува. како да го вратам и дали воопшто да се надевам за тоа дека ке се смириме?
     
  14. Anne15

    Anne15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 февруари 2012
    Пораки:
    762
    Допаѓања:
    244
    Пол:
    Машки
    Навистина не знам како да постапам.Со еден дечко одам еве до вчера цел месец.Се однесува се океј ова она.Но оди на работа,уморен е и нема многу слободно време.Мене ме нервира тоа бидејки сакам да го гледам почесто,а и ептен сме блиску.Не знам што е работава дали нешто направив или што.Ми вика не би знаел што ќе направи ако ме види со друг,значи ми вика воопшто да не пробувам да го лажам.Кога искачам ако не е со мене праќа негови другари да ме контролираат што правам,а тој мисли дека јас не знам или не приметувам.Јас му велам јас не би направила такво нешто,тој ми вика знам не си ти таква,а од друга страна нема доверба во мене како јас во него.Се чуствувам многу глупо и со оглед на тоа дека 5,6 години е поголем од мене сака тој да има се под конец(како ќе свири тој,така ќе играм јас).Но не е во ред тоа.Не знам како да постапам да почне ептен да ''трча'' по мене.Приметувам дека сака да се прави важен по малку а и сака се по негово да биде.Сосема е различен кога ќе се видиме-љубоморен е,но се однесува како навистина да му значам.Што мислите дали проблемот е тоа што не се гледаме толку често па се нервира и така прави? :sweat:


    I need help!Навистина го засакав.За прв пат да засакам некој толку,што не можам да замислам да бидам без него. ;(
     
  15. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.494
    Допаѓања:
    8.308
    Пол:
    Женски
    Aне,кажи му да биде директен кон тебе.од каде таа љубомора кога ти не му даваш повод?нема си врска што е поголем од тебе,и заради тоа да ти свири како сака а и оро да му играш ;) .испитај ги работите пред да донесеш било каков заклучок,а сеуште е рано за да увидиш каков е навистина.дај си време ,и правилно процени дали има тој изговор за да не се гледате често.но ти спомна дека многу му веруваш,а штом тој не ти верува можно е тој да има некоја друга.така ми асоцира неговото однесување :wasntme:
     
    На Anne15 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Anne15

    Anne15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 февруари 2012
    Пораки:
    762
    Допаѓања:
    244
    Пол:
    Машки
    Па вака разговарав за тоа ми вели јас ти реков тебе не сакам да имаш друг,а и мене не ми треба друга кога ми е убаво со тебе.Ми вика да беше за друга до сега ќе ја имав и не би се гледал со тебе.Не знам,можеби е рано да се процени сеуште како што велиш.Ќе пробам пак да разговарам.Малце е таков бидејки пред мене имал девојка која ја сакал,но го изневерила,можеби и затоа нема доверба.Првиот пат кога се видовме ми рече дека понатаму му изгледало дека не би можел без мене.А и тој мене ме бараше ова она,зашто па сега вакво однесување.Мене ми изгледа како да се плаши да ги искаже чуствата,за да не биде повреден,исто како и јас.Па се држи на дистанца.Ми треба мислење како би го убедила во тоа,дека сакам нешто сериозно со него. :?:

    Сепак,фала за мислењето. :*
     
  17. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.494
    Допаѓања:
    8.308
    Пол:
    Женски
    треба да си дадете време и двајцата.сепак ти биди предпатзлива а ако е само тој страв зашто предходната девојка го изневерила,брзо ќе му помине.ти посакувам среќа :*
     
    На Anne15 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. girlonfire

    girlonfire Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 април 2013
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    62

    Јас ќе кажам дека правилно си постапила.... Полошо ќе било ако само му правиш лице или бидеш со него без да го сакаш може само да направиш еден добар разговор со него и да му кажеш дека треба да останете барем пријатели зошто сепак долго време се познавате
     
  19. CandiceSwanepoel

    CandiceSwanepoel Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2013
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    1
    заљубена сум во едно момче, на почетокот беше се супер си правевме муабет на фб, но се скаравме поради една моја другарка и поради многу други кои несакаа да бидеме заедно! мислам дека тој има лошо мисленје за мене , правам се што можам за да го заборавам но помина веќе една година а постојано мислам на него! Живееме во иста населба и тешко ми е кога го гледам, неможам да издржам повеќе ве молам кажете ми што да направам :wasntme:
     
  20. eye

    eye Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2012
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    5
    со дечко ми сме заедно едно 5 месеци супер ни е заедно, со дела покажува дека му значам и дека ме сака се гледаме скоро секој ден но сепак нешто недостасува...секогаш кога сме заедно сме во друштво,а кога не сме имаме односи ми пречи тоа што од моментот кога почнавме да имаме односи времето што го поминуваме сами го користиме за тоа а многу поретко разговараме на почетокот разговаравме многу за секоја ситница а сега поради фактот што се познаваме доста добро нема и за што да разговараме на почетокот ми беше многу мило што само со поглед можам да го разберам и обратно ама сега целата ситуација ме иритира :@
    незнам дали таа тишина е добра или не........