1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да постапувам и што да правам понатака?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Tammie, 25 јануари 2011.

  1. bubicko

    bubicko Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2011
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    10
    Најди некој посериозен и некој на кого му е до врска,а не некој што само сака да се мува
     
  2. beticka

    beticka Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2010
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    22
    и откако ке одите на кафе?ееее па кога стигна да се заљубиш,ова е само страст и дечкото те ,,вага,,сепак изборот е само твој како и животот , мислам малку да ги смириш страстите од твоја страна и времето ке си го каже своето во однос на новиов дечко. :!: :*
     
  3. kate-simpati4na

    kate-simpati4na Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    0
    лУѓе помагајте..мојов проблем е ..... :worried:

    значи кога тргнав у школо онака ми се свиѓаше еден дечко и онака се гледавме под око...
    и тоа траеше 1 месец....после еден ден дојде со другарму и се запозна со мене..бев пресреќна...после другарму ме викна да разговараме и ме праша дали сакам да се смувам до другарму (мислејќи на делково што ми се свиѓа) јас реков да..али......еве што се деси..од друга страна другарка ми се фати со еден негов другар и ми кажа после дека се било заебанција...јас бев мн лута и не сакав више никад да го видам..поминаа 4,5 месеци и еве што се случува....прво ме гледаше...јас го игнорирав..типот очигледно се запали заради тоа и цело време ме глеаше..доаѓаше и демек 10 денари бараше..па се фолираше нешто пред мене а јас цело време игнорирање..другарка го има на фб па ми кажа дека си фатил девојка..тој има девојка а у школо не го тргаше погледот од мене..мене онака тоа интересно ми дое..али едно време прекина со погледи и јас толку ми требаше онака реков заеби го чоеков не е вреден..
    и ја откачи девојката али за време на зимски распуст пак си фатил нова ...тргаме у школо и еве го дечково пак ме гледа ...ако примети дека ќе се свртам одма трга поглед..нз нз нз..значи мене ме збуни многу.пробува да ме направи љубоморна..стално се врти околу мое друштво...а од прво не беше заинтересиран за мене..

    Луѓе помагајте ве молааааааааааааааааааааааам !!!!!!!!!!Што да прааам.?? што да мислам...човеков ќе ме умрее..
     
  4. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    Тебе те гледа, други си фаќа ;) Да бе, пробувал да те напраи љубоморна....он тебе да те свиѓаше ехееее, ќе ти кажеше знаеш ли од кога(ко што сигурно напраил со овие девојки)?? Мислам дека се ти е до психа, ти сама си гледаш некои работи што не се вистинити...Ок 15 години имаш, така да е разбирливо ;)
     
  5. kate-simpati4na

    kate-simpati4na Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    0
    значи не ми беше баш од помош али сепак фала ..и не е до моја психа зашто јас не сум слепа а ни другарките не ми се.
     
  6. Tammie

    Tammie Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2010
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    4
    пуста надеж! :(