1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да се помирам со фактот дека не ме сака?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од blondie11, 7 ноември 2011.

  1. blondie11

    blondie11 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    2
    Не ми се верува дека го кажувам ова али никогаш за ништо не сум била во право како што ти си за ова. Едвај со последни сили пресеков и ја кренав главата горе и ги погледнав останатите со кои бев опкружена. За само 2 недели добив повеќе внимание, почит и љубов него за 6те месеци од сосема друг човек кој со задоволство кажува на сите дека е со мене и сака да биде со мене. Не знам искрено кај ми беше паметот и зашто не размислував али бар ми е ова едно искуство повеќе. Сфатив дека таму негде за сите вас што бевте како мене има некој што ќе ве стави на прво место и секој ден ќе се бори за вас. Бидете силни, кренете глава и ќе бидете многу посреќни. Не се плашете. Фала на сите за поддршката што ја имав додека ми беше тешко! :inlove:
     
  2. barbie-hilton

    barbie-hilton Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    154
    Допаѓања:
    82
    Пол:
    Женски
    Дечко ми пред три дена од нигде никаде ми се јави и ми рече цитирам тој:"НЕ ТЕ САКАМ".. јас: злато мое немој да се губиш од каде ти е ова знајш колку те сакам немој да се губиш. тој:; ти ме сакаш ама јас тебе NE .. јас:речи ми дека се зафркаваш ја претера.. тој: навистна не те сакам не сакам повеќе да ме бараш.. Цела вечер плачев и му пишав 2 пораки замислете не ми врати :( му напишав дека не го барам повеќе но уште не ми е јасна неговата постапка од нигде никаде. Дали мислите треба да го побарам или да не го барам и да продолжам понатаму со животот .. Многу ми е тешко уште ми ѕвони неговото НЕ ТЕ САКАМ :(
     
  3. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.461
    Допаѓања:
    39.664
    Пол:
    Женски
    Па ова некако многу детски ми изгледа, но како и да е продолжи со животот, он си го кажал своето.
     
  4. Emma89

    Emma89 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    1.258
    Допаѓања:
    425
    ^Колку време сте заедно? Па како така ти кажал без никакво образложение, камо во 4 очи муабет? Ако го знаеш дека е таков тип тогаш нема што да те чуди (ако сте кратко време заедно). Но ако сте подолго побарај му да се видите да ти објасни, а не така по телефон.

    Не можам да разберам вакви личности. Какви луѓе се, имаат ли чувства?
     
  5. barbie-hilton

    barbie-hilton Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    154
    Допаѓања:
    82
    Пол:
    Женски
    Години сум со него се караме се мириме ама вакво непшто досега не ми рекол :( пред таа вечер да ми го кажи тоа спиев кај него не сакаше да ме чушни оти му беше мака цел ден работеше јас урлав не го оставав да спие не велам не и јас можи претерав ама тоа не е разлог за така д ами речи.. Не знам како да објаснам колку ладно го кажа тоа како без срце .. Ама си мислам да почекам неколку дена ако не се јави да го побарам јас, или ич да не го барам...
    Тоа се луѓе без срце по мое..
     
  6. Emma89

    Emma89 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    1.258
    Допаѓања:
    425
    ^ Штом така, тогаш јас да сум на твое место ќе го побарам. Ако те игнорира упорна биди и барај објаснување. Не може така толку години да се фрлат во вода.
    Сепак, треба да се има разбирање и од твоја страна, ако бил заморен си требала да му дадеш поддршка.

    Инсиситирај да се видите да поразговарате, да ти каже причина зошто така ти рекол. Со разговор се' може да се среди.
    Ајде среќно, па пиши што си направила.
     
    На Nate- princeza и barbie-hilton им се допаѓа ова.
  7. barbie-hilton

    barbie-hilton Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    154
    Допаѓања:
    82
    Пол:
    Женски
    Замисли во меѓувреме ми се јави еден негов другар шо пример ми се нема јавено години.. типов ме праша за него одма ц ц ц ме тераше да му се јавам ми вели те сака кој знај шо го има удрено вика јави му се ми вели прашај го како е му се има жалено гарант :?: .. Па ајде ќе ве послушам утре ќе го побарам :) да видиме што ќе кажи.. па кај крив бе јас пак да го барам ајде нзс :worried:
     
  8. Skromna

    Skromna Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2012
    Пораки:
    338
    Допаѓања:
    118
    . :D ....три чекори се потребни да се превземат(ова од лично искуство)..
    . ;( ..прво да се ПРИФАТИ фактот дека не ме сака.....период исполнет со болка во градите,скршено срце,пеперутките осеќаш дека гнијат во стомакот,солзи,без насмевка, копнеж,непроспиени ноќи,затвореност,немање доверба кон сите од машки род....страв од повторно повредување......
    . 8) ...второ да се ПОМИРАМ со фактот дека не ме сака.....откако видов дека веќе е со друга,среќен и насмеан,сватив дека со мене се беше голема илузија и лага,го блокирав на фб,го избришав телеф број,секој негов обид да дојде до мене го игнорирав,не одговарав на емаил,на тел повици,ќе се јавев на 4-5 дена надевајќи се дека ке слушнам каење,извини,а тој уште поголеми лаги ми кажуваше..така да еден ден ми беше доста од се,му напрајв копи паст од последната негова изјава на дотичната дека ја сака,и го притеснав,се ми призна,дека е со неа,ама мене ме сака......мижи тошо да ти баам на камења...хахаха,само слатко се насмеав и му кажав дека нема појма што е љубов,дека е нарцис,се сака само себе си,да ме сакал мене немаше ни да посака друга во неговиот живот...и така од тогаш го нема.....конешно ме остави на мира...свати дека не му верувам поќе.... 8) .
    .. :D ..трето...ПОВТОРНО СТАРАТА.......после сето ова,се свртив кон моите пријатели,почнав да се смеам,да се дружам,повторно посакував смеа,шала,мали флертчиња......сама сум....ама мирна во душата,понекогаш кога ќе слушнам некоја наша песна само на кусо се навраќам на убавите моменти,и одма си викам...се беше лага......
    ... :hai: .....во нас е решението во нашата ГЛАВА.....значи колку побргу се помириш со фактот дека не те сакал толку побргу си правиш услуга на самата себе си.....едноставно помирувањето значи спас на самата себе .........од понатамошни патења и тага........
    ....ГЛАВАТА ГОРЕ:::НИКОЈ НЕ Е ВРЕДЕН ЗА НАШИТЕ СОЛЗИ И БОЛКА:::::
    ::::ТОЈ ШТО ТЕ САКА НИКОГАШ НЕМА ДА ЗАМИНЕ::::: :*
     
    На barbie-hilton му/ѝ се допаѓа ова.
  9. barbie-hilton

    barbie-hilton Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    154
    Допаѓања:
    82
    Пол:
    Женски
    ВО ПРАВО СИ !! Уште нема друга ама и да има тоа ќе придонеси за да го нејќам уште повеќе.. Замислете му ѕвонев и не ми одговори на повикот леле само како сакав му кажам.. Алооо :fubar: арен си како можи ваква преуба плус паметна да ме неќиш оди да се прегледаш.. Али шта је ту је не крена не крена повеќе нема ни да му ѕвонам :worried: .. Животот продолжува имам прекрасна работа ќе се фокусирам на работата тој ќе жали што ме загуби јас не немам за што, таквите луѓе се како еден денар имаат две лица а не вредат ништо. Поздрав и фала ви на одговорите прекрасни сте :* love u
     
  10. Emma89

    Emma89 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    1.258
    Допаѓања:
    425
    ^ Жалам. Подготви се ти, сигурно ќе го сретнеш некаде. Подготви се што планираш да му кажеш и прашаш, сигурно ќе дојде во безизлезна ситуација и ќе мора и тој да се соочи. И биди храбра.

    Јас мислам некој/а му ја има наполнето главата со глупости. Само претпоставка.
     
  11. Greeen

    Greeen Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 септември 2012
    Пораки:
    728
    Допаѓања:
    568
    Јас да сум на твое место не би го побарала.Зарем ти треба некој што не те сака?Бараш од него понатака пак да те повредува?
    Ако го кажал тоа искрено, после 1 година врска и НЕ се кае тогаш браво!Ама ако се покае,биди сега ти таа што неможеш да простиш и он да треба да моли,за да сфати што изгубил и дека изгубеното тешко се враќа.Нека вложи многу труд,за да знае за друг пат ;)
    Само почекај го он да те побара,затоа што ако ти го бараш мислам дека ништо нема на подобро да смениш,дури може и повеќе да се испокарате.Остај му време нека си размисли,да почне да чувстува дека му фалиш,дека неможе без тебе.Не се брзај никаде. :)
    И што е најбитно КРУГОТ СЕ ВРТИ !
    Ти посакувам среќа.
     
  12. IvanaOneD

    IvanaOneD Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2012
    Пораки:
    106
    Допаѓања:
    21
    Пол:
    Женски
    Ми текнува во „Марта“-лектира за 7одделение пишуваше :Зошто да патиш поради некој што не те сака?Во тој случај зошто и ти него да го сакаш?Сакај го тој што заслужил. итн иначе ова му го рече тој продавачот на другарот на Марта (борче мислам се викаше) :)
     
  13. meri24

    meri24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 март 2012
    Пораки:
    493
    Допаѓања:
    495
    Пол:
    Женски
    Дај му на времето време и ке го преболиш!
     
    На Chivas му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Maja123456

    Maja123456 Активен член

    Се зачлени на:
    28 април 2013
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    Размисли прво што сакаш и кажиму немој ништо да правиш без да му кажиш !! без да му кажеш а си одлучила да го немаш и тоа што го имаш тоа е премногу грешно ова запамтиго за цел живот :) прво кажиму ако не сака тоа е друг проблем но јас мислам ако му кажеш и да му речеш прво да размисли после да ти каже тоа е нај памено

    Порака од машко
    поззз
     
  15. sie

    sie Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 мај 2013
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    5
    ima eden decko go sakam mnogu non stop mislam na nego ama a toj mene ne sum bas sigurna deka me saka vsusnost i ne me saka toa mi e jasno ama ne sakam i ne mozam da go prifatam. ima tri godini od kako go sakam pred dva meseci sobrav hrabrost i drugarka mi na negov drugar mu rece da mu kazi deka go sakam a toj rekol deka ke razmisli celo vreme ziveam vo nadez deka ke bidi nesto ama pred dva dena razbrav od drugarmu deka ne saka nisto so mene. toa dlaboko me povredi mu pisav deka sakam od nego da slusnam deka ne saka nisto so mene ama ne mi vrati nisto i znam deka i nema da mi vrati :/ ke ve molam za posmos ne znam kako da si pomognam znam deka treba da go zaboravam ama mnogu go sakam
    [mod-kirilica:7pagy209][/mod-kirilica:7pagy209]
     
  16. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.475
    Допаѓања:
    8.168
    Пол:
    Женски
    Sie,ти си опседната девојко.ќе го заборавиш ,па не ти ветил ништо дечкото,едноставно не те сака .на сила не бива ништо,нели :) ?имаш само 18години,што не се фокусираш на нешто паметно излегувај забавувај се ,сигурно ќе сретнеш некое момче кое ќе те сака како и ти него поздрав
     
  17. sie

    sie Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 мај 2013
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    5
    da vo red e se soglasuvam so sila nisto ne biva no ima i eden mal problem. site moi drugarki so mi se od drustvoto si imaat decko i sega jas vsushnost nemam drustvo za izleguvanje navistina ne mi e prijatno da izleguvam so niv koga tie si imaat decko a jas sum sama :worried:
     
  18. De-lovely

    De-lovely Популарен член

    Се зачлени на:
    9 септември 2010
    Пораки:
    722
    Допаѓања:
    932

    Ете баш ова е проблемот кај многу девојки кои што јас ги знам. Дека немаат со кого излегуваат и се влечат во врски кои не функционираат, колку ради реда. Драга моја подобро сама отколку во дисфункционална врска каде тој не те сака ти МОРА да го молиш, за што....?

    Ај размисли си, ќе се малтретираш со некојси само зашто немаш каде? Не вреди. :!:
     
  19. sie

    sie Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 мај 2013
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    5
    ama jas ne sum vo vrska nemam decko:/ velam deka moite drugarki site imaat i za vikend izleguvaat so niv a mene i ne mi e bas zgodno da izleguvam so niv posto tie si se parovi. i taka da premnogu stanav opsednata so toa masko a i nemam sansa da izlezam so drustvo da zapoznaam drugi :worried:
     
  20. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.475
    Допаѓања:
    8.168
    Пол:
    Женски
    ма немој :^) .што се креваат во облаци толку твоите другарки,само ти ли си сингл во друштвото?ако е така,запознај нови другарки,секогаш има начин.сите сме минале такви периоди тоа е пролазно ќе видиш.наместо да си го живеете животот отсега се врзувате за машки како слеп за стап.кога другарките ќе ти бидат сингл и ти откачи ги.штом така ти вртат грб.
    а не е решението и ти да имаш дечко,само за да не си осамена.
    ако студираш или ако работиш,секако среќаваш мнгу народ,па ете ти шанса за нови пријателства :)