1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да се помирам со фактот дека не ме сака?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од blondie11, 7 ноември 2011.

  1. eye

    eye Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2012
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    5
    јас имам друга дилема... како да се помирам со фактот дека ни еднаш не ми рекол те сакам :?:
    заедно сме еве веќе 5ти месец супер ни е поминуваме доста време заедно испаѓаме заедно неговите дела зборуваат дека му значам ама од зборовите ТЕ САКАМ ни трага ни глас ;(
     
  2. Angel4eeee

    Angel4eeee Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2013
    Пораки:
    529
    Допаѓања:
    336
    Пол:
    Женски
    A да по4екаш уште малку...Штом неговите дела покажуваат дека му зна4иш што се секираш :^)
    Сакаш ли да ти ре4е дека те сака без нешто да нарави или подобро да ти покаже без да ти каже :)
    У право ли сум нели??
    Зборот те сакам не е едноставна работа треба храброст,можеби се срами .... Остави ние првото те сакам со бившиот де4ко си го кажавме после една година,али барем беше искрено :D .Претходно си бевме заедно али цело време гушнати си седевме по соби :lol: :lol: :lol: .
     
    На eye му/ѝ се допаѓа ова.
  3. eye

    eye Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2012
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    5
    и тоа што викаш подобро дела отколку зборови не дека сакам да ми се лигави како бифшиот по 5пати дневно да ми кажува ама сепак се сомневам бидејќи не го кажал али сепак се гледа тоа се познава го чуствувам :inlove:
     
    На Angel4eeee му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Angel4eeee

    Angel4eeee Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2013
    Пораки:
    529
    Допаѓања:
    336
    Пол:
    Женски
    Штом 4уствуваш тоа е повеке од супер.Женското 6то сетило никогаш не лаже. Поздрав до тебе и биди каква што си :* :* :* .И самата гледаш бившиот ти кажувал али сепак штом ти е бивши не е вредно.Затоа боље покасно за да биде искрено ;) И еден совет кој може да ти притреба
    Ако некогаш се сомневаш во него не кажувај ништо и по4ни да истражуваш без да дознае.Само на докази верувај на зборови не !!! :) Ма од кого и да се. Поззз уште еднаш и ти посакувам се најубаво :hai:
     
    На eye му/ѝ се допаѓа ова.
  5. kikikikirika

    kikikikirika Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    4.485
    Пол:
    Женски
    И јас го имав истиот проблем
    И посакувам никогаш да не ми кажеше дека ме сака.
    Додека не си кажувавме, си покажувавме на дела. После од кога почнавме, од сабајле ке си кажеме Те сакам и ко да сме си ја завршиле обврската еден спрема друг тој ден. Никакво покажување на дело само зборови.
     
  6. lovebrazil

    lovebrazil Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    164
    Допаѓања:
    78
    А јас моево, не знам во која тема да го сместам.. :worried: Со дечкото се гледаме еден месец. Од самиот почеток ми стана јасно дека он бара само забава, боље да кажам, бара секс. Се праев како демек, јас тоа не.. А му се дадов. Сега се праам како и јас го сакам само тоа. Дечкото е супер, згоден и убав, што да ви кажувам, во кревет е бог, паметен е, фин, културен. Самиот искрено уште на почеток ми кажа што си бара, дека сега не е за врска. Ме праша дали сигурно сакам да се впуштам во тоа, да не бидам повредена, а јас као јаката женска, ма не, и јас не сакам врска. А сега, се плашам дека ќе се вљубам. Постојано ми кажува дека супер се чувствува кога е со мене, дека му значам, да го барам за што и да ми треба, али не е за врска. Сексот ни е буквално водење љубов, а нема љубов. :worried: Девојки, јас се вљубувам во него, а сакам да направам и кај него да се појават вистински чувства за мене, ве молам помогнете ми.
     
  7. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.354
    Допаѓања:
    8.477
    Ахх,овоа е типично приказна од амерички филмови.Како оние со бед бојс,и на крајот сите среќни и весели.
    Дечкото и сам ти кажал дека не е заинтересиран за врска,ти дадел до знаење...
    Ти своеволно си се согласила на тн врска.Е сега на чувствата не им се наредува,или некој сакаш или не.
    на сила убавина не бидува.
     
  8. duffi

    duffi Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    12.508
    Допаѓања:
    144.212
    Може малку сурово звучи ама Френдс вит бенефитс само на филм завршуваат заедно. Он ти се изјаснил уште од самиот почеток, а твое било дали ќе се согласиш. Ако не си спремна за вакво нешто и како што велиш се вљубуваш во него, тргни се додека е време.
    Ова може да трае и со месеци а ти со секој негов повик ќе си даваш само лажна надеж и ништо друго.
    Ти дал до знаење дека тоа е тоа, и да бараш повеќе од него нема да добиеш, а дали ќе ја продолжиш ти аватурава на тебе останува.
    Само не се залетувај додека не си сигурна на кај се тргнати работите.
     
  9. lovebrazil

    lovebrazil Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    164
    Допаѓања:
    78
    Нема девојка која не би посакала да биде со него, слободно би рекла дека типот е совршен! Па, што сакаат маживе, има 24 години, никогаш до сега не бил во врска, не бил вљубен и уште сака да ужива, како да не е доволно изживеан. Кога растат овие машкиве? :^) Еве последниве денови му се праам дека демек не ми е многу до него, он ми пишува ја му враќам по пола саат, и ме прашува што ми е, зошто не му пишувам, а ја му викам па што се загржи, толку ли ти значам, он ми вика па фала богу дека ми значиш. Не знам што да кажам. Ќе пробам девојки, ќе дадам се од себе да го имам овој дечко само за мене, но ќе пробам да си ги контролирам чувствата, и ќе ве известам што ќе се случи ;) Кога веќе влегов во сево ова, ќе идам до крај.
     
  10. IamSexyAndIKnowIt

    IamSexyAndIKnowIt Популарен член

    Се зачлени на:
    18 април 2012
    Пораки:
    1.557
    Допаѓања:
    2.785
    Пол:
    Женски
    И шо бидна? Пази да не се заебеш само, таквите не се сигурно, освен ако се заљуби во тебе :P
     
  11. innamylove

    innamylove Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2011
    Пораки:
    379
    Допаѓања:
    226
    Некои мажи се едноставно такви не кажуваат многу емоции и неплачат во твојот случај те сакам меѓутоа кога се делата тука немаш потреба за паника ќе биде кога тогаш или ти направиго првиот чекор и кажиму така ќе се олабави и тој ќе се отвори :)
     
  12. LusySkyDiamonds

    LusySkyDiamonds Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2013
    Пораки:
    784
    Допаѓања:
    822
    Кратко и јасно не те сака, епа има некој што ќе те сака и тоа многу, батали го и најди ново дете што ќе те сака, што се замараш толку.
     
  13. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.490
    Допаѓања:
    8.288
    Пол:
    Женски
    Oд еден месец он успеа да го гледаш како бог,сериозно :^) ?Oк,сваќам дека се вљубуваш има едно решение а тоа е да прекинете да се гледате било за секс било за што друго ќе оладиш извесен период и продолжуваш понатаму со животот :) .Mашките се такви не вклучуваат емоции во секс ,и да сексот е всушност водење љубов па ти размисли што понатаму...Eдноставно нема помош тука,тој не е тип што се вљубува и тешко дека ќе се вљуби не е до тебе тој е бесчувствителен.Cепак едно ми се допадна ,бар отворено ти кажал што те очекува а ти си ризикувала и назад нема.Oд такви врски без обврски умира љубовта но не можеме да го смениме машкиот род ,што е тука е.
     
  14. LusySkyDiamonds

    LusySkyDiamonds Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2013
    Пораки:
    784
    Допаѓања:
    822
    Јас не мислам така, нормално е што се заљубуваш ако е убав, згоден, паметен, културен и добар со тебе. Што ако не те сака, не ни може вистински да те засака ако само 1 месец се гледате. Мое мислење е доколку ти се допаѓа тоа што го имаш со него продолжи, зошто да го откачиш?Си имала секс, па што, тоа е нормално кога некој ти се допаѓа, сексот не е нужно да се поврзува со те сакам, тоа си е само взаемно телесно уживање. И ти уживаше и тој така? Можеби со тек на време кога подобро ќе се запознаете и вистински ќе се вљубите еден во друг ќе прерасне сето ова од телесно во духовно. И тој можеби навистина ќе те сака...Дај и шанса на врската, биди тоа што си, природна, едноставна некомплицирана, не му ѕврѕкај нон стоп на телефон, не го замарај, не му инсистирај да се видите, понекогаш јавувај му се онака чисто да го чуеш (да знае дека мислиш на него), но ако те праша што правиш вечер, кажи му: еј баш би сакала да се видиме, ама се договорив веќе со другарките за искачанка... ;) и така некои мали финтички :P да не му бидеш баш многууууууу и во секое време достапна, да знае дека ти си имаш твој живот и си фураш независно од него. Ајде па пиши статус :*
     
    На Savana93 и Gioia им се допаѓа ова.
  15. lovebrazil

    lovebrazil Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    164
    Допаѓања:
    78
    Го откачив од страв да не се заљубам. Само му реков дека веќе не сакам да се гледаме. Ме праша зошто. Му реков од страв да не се заљубам. И тоа беше тоа. Искрено му одговорив.
    п.с Ама уффф толку многу ми треба баш тој на моменти, али тоа е тоа..

    Го избришав од фб. Бидејќи знаев дека ако го имам нема да се воздржам и ќе му пишам. А тој ми рече, добро ако не сакаш да се гледаме не се гледаме, но не требаше да ме бришеш и толку беше.
    Ако му значев, ќе се јавеше, си велам.
     
  16. LusySkyDiamonds

    LusySkyDiamonds Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2013
    Пораки:
    784
    Допаѓања:
    822
    :( баш ми е жал, не си требала да му кажеш така. Ако веќе му раскинуваш што мора да ја знае вистинската причина. Ама сега готово веќе, бидна...памет следниот пат ;)
     
  17. lovebrazil

    lovebrazil Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    164
    Допаѓања:
    78
    Ееех ние двајца да бевме во ВРСКА, во вистинска врска, ја никогаш немаше да му раскинам. И сега фааак!! Зошто увек мора искрена да бидам? Зошто не знам како да се напрам некоја си и да му се прааам! Уф можеби во "испукајте се" требаше да го ставам мислењево. Но тешко ми е девојки, многу! Еве баш сега се му пишав, му кажав дека кога мастурбирам на него мислам, и по три пати со ред свр*вам. Дека неговиот парфем ќе си го купам, за да ми мириса на него. А он ми вика... "ubavo bese no tolku mozev da ti ponudam, ti kazav na pocetok
    da ne ispadnam na krajot gjubre"
     
  18. luvena

    luvena Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2012
    Пораки:
    161
    Допаѓања:
    136
    Еден од најдобрите начини да постапиш во овој случај е вистината, според мене. Релаксирај се , седни со него и отворено разговарај за се што те мачи со нагласување на целта дека сакаш заедничко решение, вистината, и секако олабави го како на доверлива особа да ти каже што му е проблемот, што би сакал и читај меѓу редови. Сигурно, според тоа што ти го напиша дечкото сака да биде со тебе, но има некој проблем или со самодовербата или слично. Ако е фер и ако има шанси да бидете среќни заедно, тогаш тој ќе се промени со твоето охрабрување. Но ако не сака да се отвори и продолжиш вака да се измачуваш, тогаш или на него , или на тебе, или на двајцата ќе ви треба добар психијатар. Само храбро напред, не се плаши од исходот каков и да е, гледај да ја дознаеш вистината, само така ќе победиш па било да останеш со него или не.
     
  19. lovebrazil

    lovebrazil Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    164
    Допаѓања:
    78
    Ти благодарам за советот. Но... одлучив само да бидам тоа што сум пред него, она што навистина сум, па ќе видиме каде ќе не однесе сето тоа. Затоа што знам дека ако разговарам со него, ќе го добијам истиот одговор, а не сакам да испаднам очајна. Во секој случај, ќе ве информирам што ќе се случи. Да можете да научите од туѓа грешка, а се надевам дека нема да биде грешка. :)
     
  20. luvena

    luvena Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2012
    Пораки:
    161
    Допаѓања:
    136
    Е, па тогаш нека ти е со среќа и со лесно. Јас , а верувам и сите ние останува да те поддржуваме и да бидеме со тебе, па што И ДА БИДЕ и НАЈВАЖНО ВО ОВАА ТВОЈА МАКА Е ДА ЗНАЕШ ДЕКА НЕ СИ САМА :* . Гледаш колку совети доби, без разлика какви се, важно од срце се, А ТОА ЗНАЧИ МНОГУ. Поздрав и пиши, те чекаме!