1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да се спасам од токсична врска?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Depressed.sad, 30 март 2017.

  1. AnaDelRey

    AnaDelRey Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 март 2017
    Пораки:
    105
    Допаѓања:
    662
    Пол:
    Женски
    Д
    другарке спаси се во истата секунда од него !!! Слична ситуација и јас имав до пред една недела и јас се обратив овде и ме поддржаја. Еве сум скарана да тешко ми е.. но барам работа во германија и планирам да заминам и да се спасам од него. :)
     
  2. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.803
    Допаѓања:
    25.068
    Пол:
    Женски
    Sto napravi devojko ? Se spasi li od tipov ?
     
  3. MissSpark

    MissSpark Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2011
    Пораки:
    695
    Допаѓања:
    1.287
    Пол:
    Женски
    Абе не научивме и не научивме.
    Ќе ти каже некој нешто, што не можеш на своја кожа да го трпиш, ти е жал на друга да го гледаш како се случува. Ќе дадеш совет, и ќе мислиш и ќе мислиш дали некој направил нешто да се поправи, да се среди. А поим немаш дали на тој некој му е само досадно и пати за внимание, или пак полошо е очаен од што се плаши од луѓе, од промени и е премногу изложен на манипулација.
    Џабе е све и криво ми е што ја отворив темава, и покрај сите совети (кои што реално немало потреба ни да бидат кажани, по дифолт треба да е јасно) што ќе мислам како завршила сагата. Човече она кажува дека има 23 он 28, а според муабетот изгледа ко да се и двајцата средовечни и зачарани во круг.
    Па да му се плукнам бе, и средовечни луѓе ќе знаат шо да прават, кои претходно ги процениле исходите и бенефитите од тоа.
    Не е квантна физика, ако се навистина условите такви какви што се пишува дека се.
     
    На sj *O* и orevka им се допаѓа ова.
  4. V.odolija

    V.odolija Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 октомври 2014
    Пораки:
    1.169
    Допаѓања:
    20.820
    @Depressed.sad што направи? Уште ли се мислиш дали да го оставиш ?
     
  5. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    Не мора да значи дека лаже или дека феминката е трол. Вакви ситуации има во секојдневниот живот, луѓето се соочуваат со секакви проблеми. Вика дека биле заедно пет години, значи со него е од 17 години. Тогаш била фактички дете и можеби не можела да забележи каков е тој навистина или пак не и пречело толку. Сега е веќе возрасна девојка и сама е свесна дека таквото однесување не е во ред. И дека човек кој те малтретира психички нема да престане напротив. На 28 години да се палеш на метал и да мислеш дека ќе станеш ептен фамоуз ми е идиотизам од прв степен. Сите нормални луѓе на 28 години имаат сериозни врски ( или не мора). стабилна работа, некои се и женети, муабетот ми е повеќето се стабилни и зрели луѓе и не се палат на глупости.
    Муабетите дека нема да најдеш друг и демек сега тој услуга ти прави што е со тебе се бетер идиотски. Од такви луѓе на километар се бега, не се ни припарува до нив. За таков човек и работа да најде и на месечината да се каче, пак таа ќе биде лошата вечно ќе ја малтретира. Затоа бегај колку што е моќно подалеку.
     
    На SnowWhite8 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Depressed.sad

    Depressed.sad Активен член

    Се зачлени на:
    30 март 2017
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    4
    Izvinete sto duri sega vrakam, se otarasiv konecno, nemozev da vratam dodeka se selev, osven toa so pcto imav problemi, sega sum ok, no mnogu sum zagrizena.Tipot mi kaza deka gnasa kako mene nikoj nema da saka i deka on ke uziva vo svet, ke zivee takov zivot so muziki, drogi.ku+vi i deka ke uziva :( TOlku..
     
    На Istata od vcera и SnowWhite8 им се допаѓа ова.
  7. mode-kristina

    mode-kristina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2014
    Пораки:
    1.155
    Допаѓања:
    4.088
    Пол:
    Женски
    Нема за што да си загрижена. Се отараси од него и тоа е супер. Гнаса е тој, а не ти. Нема за што да си тажна. Тој дека ќе живее живот со музики, дроги, к*рви и дека ќе ужива, тешко. Ти посакувам се’ најубаво.
     
    На buba4e89 и Biljarkata им се допаѓа ова.
  8. Istata od vcera

    Istata od vcera Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2020
    Пораки:
    91
    Допаѓања:
    97
    Ti kazi mu ako sum tolku losa i nesposobna zasto si so mene zarem ne go zasluzuvas ti srce samo najdobroto?! ;) ili ednostavno ke reces od ovoj den od ovoj mig,ti,odebuvas od mojot zivot zasekogas..i toa e toa bez drugi objasnuvanja i drami samo spakuj kufer dur ne e doma,zaminisi samo taka zamini si kako nikad da ne si go poznavala kako covek so tropnal na pogresna vrata..
     
    На mira.mira му/ѝ се допаѓа ова.
  9. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.062
    Пол:
    Женски
    Тоа е поентата,ти не си таква и не си од тој калибар. Биди среќна,се спаси.