1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да се уверам дека нема друга?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од katence44, 27 март 2012.

 1. katence44

  katence44 Активен член

  Се зачлени на:
  27 март 2012
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Znaci vaka.. Jas imam 18 godini a toj e 26 ... комуницираме околу 7 месеци .. И сега пред две недели започнавме врска..
  Но имам страв дека тој има друга и не знам дали да му верувам... Пред 2 месеци девојката што ја нарекува тој бивша ме праша што имам со него но тогаш не бевме заедно и секако реков другарство..
  Разговарав и со него и ми рече дека биле заедно но повеќе не се..И дека можам и неа да ја прашам... Но мене ми е глупо тоа да правам..Проблемот е што други ми зборуват дека оди со неа..
  Во претходната врска бев многу повредена.. И сега страв ми е пак да не ми се счучи истото..
  Друг проблем е што тој ке оди за Англија.. А јас во Италија.. Мислам дека и делечината е малку проблем..Но верувам дека ако се сака може да се надмине и тоа.. Ако може да ми кажете што да направам.. За да се уверам дека сака да биде со мене и дека нема друга.. :worried: Поздрав И Благодарам..
   
 2. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.622
  Допаѓања:
  9.761
  Sto saka ednostavno da ima so mene :)

  Никој неможе да ти помогне едноставно зашто никој неможе да предвидува иднина.
  Само времето може да ти покаже што и како ќе биде и дали ќе сака да биде со тебе или и ти со него. И дали ќе ја надминете далечината.
  Тоа што сте во врска е доволен доказ дека сака да биде со тебе. Ако ти немаш доверба или целата врска ти е измачување и прашалници тогаш не продолжувај, џабе да се нервираш само и да мислиш цело време дали е си друга или не
   
 3. AIT

  AIT Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2011
  Пораки:
  979
  Допаѓања:
  1.750
  Пол:
  Женски
  Sto saka ednostavno da ima so mene :)

  Искрено мислам дека разликата во годините ви е малку поголема затоа што на возраста на која си ти јас сум избирала врсници или 1-2 години поголеми. Вака ти дете он веќе спремен за женење не ми оди,затоа што и да останете заедно има голема веројатност за 3-4 години да се земете ,а тоа е многу рано за тебе. Во твојов случај можеби и би ја продолжила врската,но без заљубување,односно би си го терала кеифот (со постар) и во моментот кога ќе треба да заминам би ставила крај на се. Тоа што си повредена од предходната врска не значи дека и во сите наредни ќе се случува истото ,а верувај дека тоа повредување те прави посилна и поспремна за сите идни врски. Сите нас некој не повредил,па сме продолжиле и со врски и понатуму со брак.Што се однесува до другава девојка веројатно расчистил со нејзе ,па сега е со тебе од просто што знае дека вака или онака вие две се познавате и веројатно не би си дозволил проблем (предпоставувам дека на 26 години е доволно созреан и свесен).
   
 4. Alesii

  Alesii Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2012
  Пораки:
  1.125
  Допаѓања:
  841
  Следиго :P :P :P :o :o :tmi: :^) :^) :D :D
   
 5. ww1

  ww1 Активен член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2012
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  1
  Никогаш не донесувај пребрзани одлуќи... Да му чепкаш по телефон, да го распрашуваш постојано... Ке му се здосади уште на почеток. Крени си ја главата горе, верувај во себе, што и да се деси биди спремна.. Не си ни прва ни последна и да се гледа со друга... Сепак се се дознава.. Според мене добро откривање е преку маил. Се стига таму, коментари од страни, слики ..
  Јас барем така имам одкриено многу работи. Позз