Како да се уверам дека нема друга?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од katence44, 27 март 2012.

 1. katence44

  katence44 Активен член

  Се зачлени на:
  27 март 2012
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Znaci vaka.. Jas imam 18 godini a toj e 26 ... комуницираме околу 7 месеци .. И сега пред две недели започнавме врска..
  Но имам страв дека тој има друга и не знам дали да му верувам... Пред 2 месеци девојката што ја нарекува тој бивша ме праша што имам со него но тогаш не бевме заедно и секако реков другарство..
  Разговарав и со него и ми рече дека биле заедно но повеќе не се..И дека можам и неа да ја прашам... Но мене ми е глупо тоа да правам..Проблемот е што други ми зборуват дека оди со неа..
  Во претходната врска бев многу повредена.. И сега страв ми е пак да не ми се счучи истото..
  Друг проблем е што тој ке оди за Англија.. А јас во Италија.. Мислам дека и делечината е малку проблем..Но верувам дека ако се сака може да се надмине и тоа.. Ако може да ми кажете што да направам.. За да се уверам дека сака да биде со мене и дека нема друга.. :worried: Поздрав И Благодарам..
   
 2. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.399
  Допаѓања:
  8.921
  Sto saka ednostavno da ima so mene :)

  Никој неможе да ти помогне едноставно зашто никој неможе да предвидува иднина.
  Само времето може да ти покаже што и како ќе биде и дали ќе сака да биде со тебе или и ти со него. И дали ќе ја надминете далечината.
  Тоа што сте во врска е доволен доказ дека сака да биде со тебе. Ако ти немаш доверба или целата врска ти е измачување и прашалници тогаш не продолжувај, џабе да се нервираш само и да мислиш цело време дали е си друга или не
   
 3. AIT

  AIT Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2011
  Пораки:
  979
  Допаѓања:
  1.731
  Пол:
  Женски
  Sto saka ednostavno da ima so mene :)

  Искрено мислам дека разликата во годините ви е малку поголема затоа што на возраста на која си ти јас сум избирала врсници или 1-2 години поголеми. Вака ти дете он веќе спремен за женење не ми оди,затоа што и да останете заедно има голема веројатност за 3-4 години да се земете ,а тоа е многу рано за тебе. Во твојов случај можеби и би ја продолжила врската,но без заљубување,односно би си го терала кеифот (со постар) и во моментот кога ќе треба да заминам би ставила крај на се. Тоа што си повредена од предходната врска не значи дека и во сите наредни ќе се случува истото ,а верувај дека тоа повредување те прави посилна и поспремна за сите идни врски. Сите нас некој не повредил,па сме продолжиле и со врски и понатуму со брак.Што се однесува до другава девојка веројатно расчистил со нејзе ,па сега е со тебе од просто што знае дека вака или онака вие две се познавате и веројатно не би си дозволил проблем (предпоставувам дека на 26 години е доволно созреан и свесен).
   
 4. Alesii

  Alesii Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2012
  Пораки:
  1.125
  Допаѓања:
  841
  Следиго :P :P :P :o :o :tmi: :^) :^) :D :D
   
 5. ww1

  ww1 Активен член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2012
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  1
  Никогаш не донесувај пребрзани одлуќи... Да му чепкаш по телефон, да го распрашуваш постојано... Ке му се здосади уште на почеток. Крени си ја главата горе, верувај во себе, што и да се деси биди спремна.. Не си ни прва ни последна и да се гледа со друга... Сепак се се дознава.. Според мене добро откривање е преку маил. Се стига таму, коментари од страни, слики ..
  Јас барем така имам одкриено многу работи. Позз