1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да се уверам дека нема друга?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од katence44, 27 март 2012.

  1. katence44

    katence44 Активен член

    Се зачлени на:
    27 март 2012
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Znaci vaka.. Jas imam 18 godini a toj e 26 ... комуницираме околу 7 месеци .. И сега пред две недели започнавме врска..
    Но имам страв дека тој има друга и не знам дали да му верувам... Пред 2 месеци девојката што ја нарекува тој бивша ме праша што имам со него но тогаш не бевме заедно и секако реков другарство..
    Разговарав и со него и ми рече дека биле заедно но повеќе не се..И дека можам и неа да ја прашам... Но мене ми е глупо тоа да правам..Проблемот е што други ми зборуват дека оди со неа..
    Во претходната врска бев многу повредена.. И сега страв ми е пак да не ми се счучи истото..
    Друг проблем е што тој ке оди за Англија.. А јас во Италија.. Мислам дека и делечината е малку проблем..Но верувам дека ако се сака може да се надмине и тоа.. Ако може да ми кажете што да направам.. За да се уверам дека сака да биде со мене и дека нема друга.. :worried: Поздрав И Благодарам..
     
  2. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.762
    Sto saka ednostavno da ima so mene :)

    Никој неможе да ти помогне едноставно зашто никој неможе да предвидува иднина.
    Само времето може да ти покаже што и како ќе биде и дали ќе сака да биде со тебе или и ти со него. И дали ќе ја надминете далечината.
    Тоа што сте во врска е доволен доказ дека сака да биде со тебе. Ако ти немаш доверба или целата врска ти е измачување и прашалници тогаш не продолжувај, џабе да се нервираш само и да мислиш цело време дали е си друга или не
     
  3. AIT

    AIT Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    979
    Допаѓања:
    1.750
    Пол:
    Женски
    Sto saka ednostavno da ima so mene :)

    Искрено мислам дека разликата во годините ви е малку поголема затоа што на возраста на која си ти јас сум избирала врсници или 1-2 години поголеми. Вака ти дете он веќе спремен за женење не ми оди,затоа што и да останете заедно има голема веројатност за 3-4 години да се земете ,а тоа е многу рано за тебе. Во твојов случај можеби и би ја продолжила врската,но без заљубување,односно би си го терала кеифот (со постар) и во моментот кога ќе треба да заминам би ставила крај на се. Тоа што си повредена од предходната врска не значи дека и во сите наредни ќе се случува истото ,а верувај дека тоа повредување те прави посилна и поспремна за сите идни врски. Сите нас некој не повредил,па сме продолжиле и со врски и понатуму со брак.Што се однесува до другава девојка веројатно расчистил со нејзе ,па сега е со тебе од просто што знае дека вака или онака вие две се познавате и веројатно не би си дозволил проблем (предпоставувам дека на 26 години е доволно созреан и свесен).
     
  4. Alesii

    Alesii Популарен член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2012
    Пораки:
    1.125
    Допаѓања:
    841
    Следиго :P :P :P :o :o :tmi: :^) :^) :D :D
     
  5. ww1

    ww1 Активен член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2012
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    1
    Никогаш не донесувај пребрзани одлуќи... Да му чепкаш по телефон, да го распрашуваш постојано... Ке му се здосади уште на почеток. Крени си ја главата горе, верувај во себе, што и да се деси биди спремна.. Не си ни прва ни последна и да се гледа со друга... Сепак се се дознава.. Според мене добро откривање е преку маил. Се стига таму, коментари од страни, слики ..
    Јас барем така имам одкриено многу работи. Позз