1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да си ја вратам довербата кај него?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од wildrose93, 9 април 2012.

 1. wildrose93

  wildrose93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 април 2011
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  3
  Луѓе јас ептен заглавив со дечко ми у последно време ногу се расправавме он беше мн ладен со мене и причината беше шо јас ништо не сум правила за него за да го задржам цело време он бил сам и сакал јас тоа да го сванам и излеговме да разговаравме а на мене ми имат ногу зборувано дека он одел со други никакви и јас се му кажав тој се негираше со причина дека оти он е виден дечко мислам син на политичар и зборат ногу за него и дека само едншка за малце ке ме изнерверил ама одма после дојде кај мене и плачеше и ми викаше колку добра девојка имам јас ке одеше со курви убаво се сеќавам на вечерта.
  Работата е шо јас цело време седеше дома чекаше го него да си дојде да излеземе и ретко излаваше со другарки и со другари и никогаш ама никогаш не сум одила со други и не сум помислила. И вчера кога разговаравме ми дојде порака на телефон од еден шо замара и ми го најдел бројо од некаде и јас го скри телефоно да не го виде ама он прочитал и вика кој е и викам една другарка и он ми рече да му го дадам телефонот јас не го дадов и само ми кажа само да знаеш дека виде кој е и сега ми е јасно зошто "Седеше дома по цела вечер``.. и сега испадна дека јас него го изневерувам и одам со други и почна да плче и ми викаше само на тебе ти верувам само ти беше до мене...и никако не можам да му докажам дека не сум била јас со никој дека цело време му бев верна... помогнете ми како да ја вратам довербата во него јас знам дека ништо не сум правила ама тој никако нејке да ми верува повеќе... а го сакам премногу и знам дека и тој мене
   
 2. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.344
  Исто како што он ја вратил довербата кај тебе кога си ги слушнала тие муабети-со негирање ;)
   
 3. srcuskata55

  srcuskata55 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2012
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  29
  Имам еден проблем и се надевам ќе можете да ми помогнете..Дечко ми нема доверба во мене :/ причината за тоа сум јас самата :/ на почетокот на врската не знаев дека ќе го засакам и мислев дека ќе биде само авантура но сум грешела.си пишев на фб со мн другари кои ми се пуштаа на некој начин а мене ми беше интересно и од досада си се зафркавав со нив, си пишев демек овој ден оној ваму таму ќе излеземе( а не дека ке направев нешто со нив ) се додека дечко ми го научи пасс на фб и имаше се прочитано :/ му кажував дека се беше само на зафрканција но не ми веруваше останавме заедно но се променија мн раб..не ме оставаше да се укл на фб демек повторно ке сум правела исто и ги избришав сите со кој пишев, прекинев секаков контакт со нив бидејќи тој ми беше важен..но почна и да ми забранува да изл со другарки и сестрами бидејќи околу нас секогаш имаше др машки и тој бидејќи не ми верува постојано се караме и мисли дека јас ке направам нешто со нив :/ не сака ниедно машко да ми се приближува :/ како да си ја повратам изгубената доверба и да му докажам дека само него го сакам и не сакам да го изгубам ??
   
 4. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  3.438
  Допаѓања:
  7.842
  Пол:
  Женски
  Девојко,гадно си ја зафркнала работата.Што е премногу од твоја страна,премногу е ,жити се,па и со другари си флертувала :tmi: .
  Не е во ред да го мачиш вака момчево,ако го сакаш навистина,покажи му дека го сакаш не му давај повод за сомнежи,но никако немој да дозволиш да те одалечува од сестра ти и од другарки,па и милион машки да има,направи тој да разбере дека нема да го направиш истото повеќе,а ако станува поагресивен и пољубоморен кон тебе,мислам дека врската ќе дојде до крај,бидејќи изгубената доверба тешко се враќа .
  Ајде со среќа,ако љубовта е силна ќе победи :hai:
   
 5. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.946
  Пол:
  Женски
  Како прво се испотев дури да го прочитам текстот ни точка ни запирка ни литератутно македонски си пушуваш на твојот дијалект и цело објаснување ти е каша попара.
  Како и да е јас овде кај вас не гледам некој проблем сериозен 2та имате проблеми со довербата и за глупи работи се препуцавате и расправате,велиш си слушнала тој одел со други чекај малку си испитала од каде дозна?па седи разговарај со дечкоти и расчисти,друго ти стигнала порака на тел. и што бараш да го криеш телефонот?и според мене тоа значи дека криеш нешто од него и јас така би сватила дечкоти за тоа има право,ќе му ја кажиш пораката и ќе му пишиш пред него ќе го отераш у три лепе материне и нема да замара а не да го криеш тел.и да криеш пораки така не одат врските криење,лаги, недоверба од овај слушнав од онај слушнав сето тоа води до пропаст на една врска само искрен разговор и довербата не се враќа преку ноќ туку стварно треба да поработиш на тоа и да се потрудиш.
   
 6. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.946
  Пол:
  Женски
  Искрено во овај момент не би сакала да сум на твое место...
  Според мене ако си го сакала дечкоти искрено си немала да го правиш тоа што си го правела,па на почетокот никој не знае дали врската ќе ни биде сериозна и колку ќе трае ама не поради тоа треба да се впуштиме во било каква авантура пак и на фб искрено за мене многу е ниско и глупо со секој што би ми пишел на фб да му враќам да се зафркавам а пак не дај боже да се договарам за излегвање според мене многу лошо си постапила зато неможам да кажам ништо во твоја одбрана,стависе на негово место да ги прочиташе ти за него сите тие работи денес би имала доверба во него?сигурно НЕ.
  За совет би ти рекла најповеќе време да си поминваш со дечкото и постојано да му докажуваш дека си се променила и дека ова вашето вистински сакаш да успее,е сега кога одиш си другарките на кафе оди со другарки не треба и машки да има со вас земисиго некогаш и дечкото бог да чува не ќе ги касни другарките твои пак и со сестрати кога излегваш земисиго некогаш и дечкото дружетесе,и ако излегвате бидете вие двете не и други машки со вас за све има граници кај биднало то на фб ајде сега и на кафе со другарки па и други машки ајдееее е што не го бидва не го бидва искрено
   
 7. srcuskata55

  srcuskata55 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2012
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  29

  покрај сето ова сеа се појави и др проблем :( праевме муабет со дечко ми и повторно се каравме за истите работи од порано кои ги правев ги наведов погоре незнам од кај му дојде тоа баш вецерва да се расправаме..и сега ми вика досега ти си играше и зафркаваше со мене и јас се нервирав,ти попуштав и се друго..бидејќи ако не правел така сега немало да сме заедно..а веќе 2 години сме во врска.. од сега ке биде како тој што ке кажел и јас сум морала да го слушам ако сум сакала да сум со него..му викам и ти да ми речеш оди обесисе јас треба да се обесам и тој да..му викам како да не не може така..и тој ок ако не ти одговарат слободна си ајде чаоо..и јас му викам не мозам да ти казам сега ке показит времето како ке е дали ке е убо или не така..не сакам да го изгубам многи го сакам :( ве молам за помош!! ;(
   
 8. m1t1

  m1t1 Активен член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2013
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  3
  Zdravo
  Imam problem so doverbata kaj decko mi,zaedno bevme 6 meseci toj mi raskina preku tel. me stavi na block na fb ne kontaktiravme nikako tri ipol meseci,jas svativ deka toj poveke nikogas nema da me pobara :( vo megjuvreme edno masko pocna da mi pisuva deka mn mu se dopagjam,znael deka sum imala prethodno vrska i taka me gledal podolgo vreme sega koga doznal deka sum sama,dali ke sum sakala da izlezam na kafe i jas prifativ no jas ja zemav so mene i drugarkami,potoa pocnavme da se muvame i taka ispadnavme i vo javnost,ednas me vide i bivsiot. so nego,no jas seuste go sakav bivsioti mislev dokolku sum so drug ke go zaboravam,no ne ispadna taka za zal Maskoto se gledalo i so drugi devojki jas doznav i poveke ne se gledavme se zavrsi vo rok od 1 mesec .Se imav sretnato nekolku pati so bivsiot i pocnavme pak da kontaktirame i dvajcata posakavme pak da se vidime,se smirivme i eve veke 5 meseci sme zaedno jas navistina mnogu go sakam i nesakam da go izgubam,no toj postojano mi go sponuva toa sto jas sum go zaboravila za brzo vreme i sum ispadnala so drug,go deaktivirav i fb samo za da mi veruva,otkako se smirivme jas mn se smeniv ne ispagam bez nego,ne ispagjam so drugarkite... Postojano se karame za nekoi sitnici na koi toj nezboruva po nekolku dena
  Pisete mi nekoj sovet,iskustvo Blagodaram
  [mod-kirilica:lro1nd5s][/mod-kirilica:lro1nd5s]
   
 9. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  3.438
  Допаѓања:
  7.842
  Пол:
  Женски
  по се ова што го велиш,дечко ти те третира како ти да си виновна што сте раскинале.а зошто тој ти раскинал,и тоа преку телефон :^) ?не требало да му се вратиш откако така те понижил :!: .со другиов биднало што биднало,и нема за што да жалиш,си била слободна во моментот и нема за што да му се правдаш.те врти на малото прсте,ти раскинува и се враќа пак кај тебе.ти треба да си ја вратиш довербата,но довербата во себе.не мораш да го прифатиш моето мислење,но размисли убаво што ќе правиш.
   
 10. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.629
  Допаѓања:
  21.957
  Пол:
  Женски
  Ај разбирам жени им се плашат на сопрузите. Деца, финансиска ситуација, поднебјево и сл. Ама да им се плашите на дечковци кога заслужуваат да ги отерате у к***ц кои не играат никаков клучен фактор у вашиот живот...не разбирам.

  Машките трчаат по самодоверба (како што и рече ермоса). Не им се интересни оние кои чувствуваат потреба вечно да им се правдаат. Си требала да му речеш „Па слободна бев, шо сакам ќе правам кога сум слободна кога ти веќе тоа во врска го правиш. А сигурно не е посељачко и пониско од твоето раскинување преку телефон.“ И има право ермоса, не си требала да му се смириш, никако. Те разочарал тој другиот, те разочарал голема работа. Не се само тој и бившиот ти на овој свет. И тоа што вториот те изневерил воопшто не го прави првиот светец (кој ти го правел истото бтв).
   
  На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
 11. m1t1

  m1t1 Активен член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2013
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  3
  Mi velese deka sakal da me testira dali jas navistina sum go sakala.Da go sakav i seuste go sakam i mn poveke,ama toj e postojano kontra mene ovie nekolku dena postojano mi ideedna misla da mu raskinam bidejki nemozam poveke samo se izmacuvam,ne se custvuvam sakano od negova strana :(
  [mod-kirilica:1il5asrk][/mod-kirilica:1il5asrk]
   
 12. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  3.438
  Допаѓања:
  7.842
  Пол:
  Женски
  ote="m1t1"]Mi velese deka sakal da me testira dali jas navistina sum go sakala.Da go sakav i seuste go sakam i mn poveke,ama toj e postojano kontra mene ovie nekolku dena postojano mi ideedna misla da mu raskinam bidejki nemozam poveke samo se izmacuvam,ne se custvuvam sakano od negova strana :([/quote]
  не те тестира душо,тој мајтап си игра со тебе.знам дека ти е тешко,но ќе преболиш,секое зло за добро е.кога чувствуваш дека не те сака,зошто се измачуваш?стави крај,исплачи се,биди почесто со другарките,излегувај,#
  ќе ти помине болката побрзо отколку што мислиш ;) .
   
 13. m1t1

  m1t1 Активен член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2013
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  3
  Ti blagodaram na sovetite hermosa :* ke bidam ona sto treba i dokolku me saka ke prodolzi so mene,a dokolku ne e so mene,veke ke mi bide jasno,sto vsusnost toj pravi.Uste ednasti blagodaram :*
   
  На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
 14. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  3.438
  Допаѓања:
  7.842
  Пол:
  Женски
  нема на што :* .навистина нема да бидеш среќна покрај некој кој не те цени и сака,знам добро какво е чувството,но колку и да ми падна тешко,ставив крај и сега сум подобро.
  утеха си најдов во јадењето :$ ,поплакав малку на другарките и ми помина,сега го мразам тој идиот кој ме правеше несреќна цели 4 години.