1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да си ја спасам врската?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Bile15, 6 март 2014.

  1. bate-bane

    bate-bane Активен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2014
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Машки
    ко прво колку години имаш? ко второ 8 месеци сте заедно и он е човекот што сакаш цел живот до гроб да го поминеш? Абе девојче, сеуште го немаш добро запознаено човекот, тоа не ти е љубов туку ти е занес, сигурно те задоволува во кревет и мислиш дека го сакаш а уствари немате ништо заедничко ниту заеднички погледи , и затоа настануваат тие караници...
     
  2. bate-bane

    bate-bane Активен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2014
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Машки
    ти психологија студираш па правиш профили на невидено? а што ако дечкото нема мајка? кој му влијае, баба му ?
     
  3. bate-bane

    bate-bane Активен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2014
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Машки
    зашто бе ОН да помине 2-3 саати? Зашто вие девојките не поминете толку време во пат само за да не видите? зашто бе све машките да прават а вие да чекате на готово?
     
  4. bate-bane

    bate-bane Активен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2014
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Машки
    ако мажот не ти оди по ќејф, не му "даваш"? Јас ако видам жена ми (кога ќе имам жена) да не ми "дава" поради тоа што не сум ја научил лекцијата, одма ќе одам кај друга да ми "даде" па после да видиме кој добро ја научил лекцијата...
     
  5. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.963
    Пол:
    Женски
    Јас зборував конкретно за проблемот, не општо. Затоа што очигледно, таа нема проблем со далечината колку што има тој (според неговото однесување). За неа се подразбира дека одела затоа што во нејзиниот пост си има пишано дека му удоволувала за се` што ќе посакал, така што очигледно е. Неговото однесување е она што е неодговорно. Читајте убаво, не селективно.
     
    На Daleron му/ѝ се допаѓа ова.
  6. JustFun

    JustFun Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 септември 2014
    Пораки:
    1.027
    Допаѓања:
    2.774
    Цела година повеќе пати јас одев кај него отколку тој кај мене и? и не беа само во прашање часовите туку и фактот дека некој не може секогаш да издржи долг пат, па овде се и финансиите. А кога веќе поставуваш прашања сега и јас ке ти поставам едно: Зошто бе вие мажите не знаете да се трудите околу девојќите додека сте во врска туку сфаќате што сте имале од кога ќе ја загубите девојката? Секоја чест на исклучоците.
    На прашање враќам со прашање. Ајде да ги отвориме картите кога веќе си почнал.
     
    На crazylady, Milichkaa12, H.VAGA и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  7. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.963
    Пол:
    Женски
    Ќе пробам јас да одговорам на ова, се надевам не замеруваш. :) Па голем дел се такви @JustFun . И тоа не сметам дека е родова, туку човекова карактеристика, така што не сметам дека само мажи/сите мажи се такви. Само што, кај нас жените можеби некогаш е послабо изразена во однесувањето поради наметнатата попотчинета улога од општеството.

    Во една рака, супер што постојат мажи коишто мислат дека жените треба да бидат робинки на нивните желби и потреби безусловно, што и да им направат или речат, наметнувајќи атмосфера во којашто жените, со самиот нивни статус треба да летаат од среќа и да им е доволна привилегија. Некои жени, само покрај такви можат да научат колку вредат и колку заслужуваат од еден однос.
     
    На JustFun му/ѝ се допаѓа ова.
  8. bate-bane

    bate-bane Активен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2014
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Машки
    затоа што сте прости, ете затоа.. затоа што ти му удоволуваш, му идеш по газот, му обрнуваш повеќе од што треба внимание.. ние мажите си имаме и друг живот и луѓе, тука е семејството но и другарите, така да не сте само вие кои што треба внимание да обрнеме, башка претерувате со тоа кога ќе кажете ти на сите внимание ми обрнуваш а на мене не (е таква е и девојка ми), а не сфаќаш дека не се врти неговиот свет све околу тебе и не си само ти на светот единствена која што треба внимание да се посвети...
     
  9. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.963
    Пол:
    Женски
    Јака и` душа на девојка ти... кутрата кога би знаела дека иде со некој којшто ја смета за проста...
     
    На crazylady, Daleron, JustFun и 2 други им се допаѓа ова.
  10. jacqueline.s

    jacqueline.s Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2012
    Пораки:
    3.880
    Допаѓања:
    19.070
    Пол:
    Женски

    Баш сакам жена ти, кога ќе се ожениш, да не ти готви неколку дена, и со смрдени гаќи да шеташ, и кога ќе се пожалиш да ти речи: имам семејство, другарки, друг живот и други луѓе, не се врти се околу тебе :D
     
    На Milichkaa12 и tessie им се допаѓа ова.
  11. bate-bane

    bate-bane Активен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2014
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Машки
    не ја сметам за проста, бидејќи си има и она живот не ми посветува само на мене внимание, а тоа е тоа , ако премногу посветуваш на некому внимание ќе му се здосадиш..а вака се повеќе и повеќе ја посакувам.. башка не ме замара секој ден , секој саат да и посветам внимание, а тоа е најбитно, морам и ја малку да дишам, ако на некој му вршиш притисок тој ќе се откаже од тебе..
     
  12. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.963
    Пол:
    Женски
    Уживај, се извади... ;)

     
  13. bate-bane

    bate-bane Активен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2014
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Машки
    лол брате, девојка и жена е сасвим различна работа, жената 24/7 ја гледаш и она ти е семејство, нормално дека семејството треба на 1 место да ти биде, нормално и другите работи да не се запоставуваат.. Ама девојка бе толку внимание да бара за посветување? па си имам и ја живот бе, не ми е она жена...
     
  14. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.963
    Пол:
    Женски
    E па ако не планираш да и` посветуваш ти (нормално не праиме муабет за претерување, но ете меѓу главните приоритети да е), немој да се лутиш и да и` лепиш етикети кога ќе го доживее тоа покрај друг и ќе те замени.
     
    На Daleron, JustFun и jacqueline.s им се допаѓа ова.
  15. bate-bane

    bate-bane Активен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2014
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Машки
    абе и посветувам внимание, ама не ја гушам бе пријател, кога ќе искочи со другарките не ја замарам не и досаѓам, (вечерта ќе помине време и она сама ми се јавува да ме чуе дека и фалам) плус кога сме сами нормално дека цело време си разменуваме нежности бакнежи прегратки, башка 4 години сум во врска и ниеднаш до сега ми се нема здосадено девојка ми баш поради овие причини ...
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  16. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.963
    Пол:
    Женски
    Е тоа е муабетот. Не правам муабет за одење во крајности.
    И јас не оправдувам жени коишто не знаат за друг начин на живот и поминување слободно време освен покрај дечкото (а има такви и меѓу мажите). Како што можете да забележите, во темите таквите првин ги коригираме и им укажуваме на тоа дека не смеат да бидат во врска по цена на сопствениот живот и навики.

    Но факт е дека, многумина го користат ова оправдување за да посветат премалку време и вреднување на личноста покрај нив.

    Четири години е посветеност, лојалност, истрајност... заслужувате да си бидете меѓу главните приоритети.
     
    На JustFun му/ѝ се допаѓа ова.
  17. bate-bane

    bate-bane Активен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2014
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Машки
    eпа теси тоа е работата, што од погоре членот како што можам да увидам, она не му дава да дише на дечкото, и нормално е да нема позитивни реакции од дечкото, може да има само негативни..
     
  18. bate-bane

    bate-bane Активен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2014
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Машки
    за спојлерот.. тоа ми се дешава кога девојка ми е во ПМС.. Има такви испади од стилот ти не ме сакаш, ти не ми обраќаш внимание, без везе се лути, ке ми се раздере без причина.. Ама што да правам ја сфаќам и мора да се трпи :D
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  19. JustFun

    JustFun Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 септември 2014
    Пораки:
    1.027
    Допаѓања:
    2.774
    Ако не ти удоволува, ако не те послуша барем еднаш лоша е себична има друг а у приказни.
    Ако реши да излези со другарчи имала друг курвата.
    Зошто започнуваш врска ако не знаеш да и посветуваш доволно внимание, иако ја навредуваш проста? Не се вади. Секогаш ви се на прво место другарите бе. Што ако јас сакам да разговарам со некој а имам потреба на својот партнер да се искажам? Никогаш не бранам да се дружи со другари, но кога мене ми е потребен мојот партнер сакам да биде покрај мене па што сака нека е. Нели треба да ги делиме лошите и добрите моменти?
    Ај да те видам тебе како би ти било кога би те запоставувала девојката ти и има време за своите другарки, братучетки и братучеди а тебе кој те ебе. Тогаш ај што ќе и раскинеш па и ке и ја префрлаш вината, Ова 90% во врската го има.
    Утре ти со другарите ќе се ебеш или со девојката?
     
    На Milichkaa12 и tessie им се допаѓа ова.
  20. bate-bane

    bate-bane Активен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2014
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Машки
    наравно дека со девојката, ама не можеш да правиш некои работи со девојката кои се само загарантирани за другарите, пратење спорт, зборење за кладилница и најбитното манијачење на други жени...