1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да си ја спасам врската?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Bile15, 6 март 2014.

  1. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    Труби до сабајле ако сакаш ама на денешните деца ретко што им влегува у глава.
    Прво и основно затоа што уште од 10 години се со ајфони, смартфони по цел ден на фејсбук, со игри помини на улица нема ниедно дете да си игра. Се сеќавам кога јас бев помала па и не беше тоа толку одамна пред некои 6/7 години еден куп деца имаше низ игралишта, низ улици сега ништо. Родителите мислат му купиле телефон и компјутер му купиле се, оти нели ако тие немале детето нека има.
    И освен тоа друго ништо немаат и нормално е да се со такво однесување, јас ни не очекувам нешто повеќе. Не дека сум против интернетот ама колку е корисен толку е и штетен. Поради фејсбук, лајкови, слики и тие глупости у боја се растураат врски и пријателства. Многу значење се придава на такви работи,
     
    На Ulove му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Ulove

    Ulove Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 април 2015
    Пораки:
    172
    Допаѓања:
    96
    Пол:
    Женски


    за жал така е...Неможеме да им докажеме,не сум нешто поголема до пред 5-6години си играв со се вика и јас пред зграда и по врати лупав и не се замарав со ништо,но како што минува времево гледам дека денешниве деца се многууу далеку од она штоо ја правев на 10 год па и помала.А па да не збоориме за фб во што расипува врска ,ете еден начин како да зачуваш врска,немај фб најлабаво ќе ти е никој нема да те знае што како.Ниту па за лајк да се раскине...Како некои што прават сеа.
     
    На eloves му/ѝ се допаѓа ова.
  3. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    А тие генерации што следат ќе бидат и полоши ми се чини.
     
    На Ulove му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Ulove

    Ulove Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 април 2015
    Пораки:
    172
    Допаѓања:
    96
    Пол:
    Женски

    Како што се развива технологијата,неможам да замислам што би било во иднина..
     
    На eloves му/ѝ се допаѓа ова.
  5. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    Од деца што на 14 години носат мини суќни, тесни кратки фустани и штикли од 15 сантиметри????!
    Ништо нема да биде јас да ти кажам.
    Има време и за излегување и за се, но тоа време не е сигурно на 14 години.
    На 12 години ќе се самоубивала за љубов? Нека се самоубие, има моја подршка морална.
     
    На Ulove му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Ulove

    Ulove Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 април 2015
    Пораки:
    172
    Допаѓања:
    96
    Пол:
    Женски
    аааааао да...многу точно.Но да не бегаме од темава,да се вратиме на насловов значи за да си се спаси врската,помалку слушање нечие мислење,значи сите сме различни ние можеме да се колусутираме со друг,секој со различен вкус. И сепак ако на нас ни е убав зошто да не одиме со него,ако го сакаме.Сигурно не оди другарката со него,туку јас.Затоа повеќе доверба,љубомората не ја спомињам бидејки ја има увек...Инаку за другото значи, нечие мисење e потребно понекогаш. но да не се дозволи да влијае врз тебе.
     
    Последна измена: 2 мај 2015
    На eloves му/ѝ се допаѓа ова.
  7. hapyygirl

    hapyygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2013
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    4
    zdrvao feminki da ve prasam za sovet imam prasuvano i drug pat ama sea mi e krajno vreme mislam da prezemam naesto bidejki ke umram od nervoza so decko mi odeme 2 iopl godini skoro na nego ja sum mu prva devojka za ozbilno taka so negovite ja znat i podolgo vreme so e so nekoja noja na pocetokot se bese rozevo nogu me sakase toj koga i da prosvaluvame si gi site dati i epten se grisese za mene se gledavme skoro sekoj den do vo posleno vreme nes pocna da izveduva povoke od so treba pocna da si pisuva so drugi na fb nekako ne mi obrka vnimae sea e vo strnstvo samo edns mi se javi ne mi pisuva ni na fb ni nis nejke da sme vo vrska staveni na fb ne se gledame sekoj den postojano mi se dere nes nervozen e celo vreme i nezz so da pravam ja pocnav samo da trajam ko sum so nego nemame tema na muabet mozebi ja sum kriva od ko sum so nego 20 kila se popraviv i misam deka go izgubi intesot za mene i nezz so da pravam veke ili pak vrskata ni e monotonija nezz molam za sovet ne mozam na drugi da kazam bidejki site znamat deka ni e super a mnogu go sakam ne mozam dA SI go zamislam zivoto bez nego ve molam za sovet pozz
     
  8. Ice&Fire

    Ice&Fire Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2015
    Пораки:
    132
    Допаѓања:
    88
    Си разговарала со него на оваа тема?
     
  9. hapyygirl

    hapyygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2013
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    4
    abe razgovaram begimiti ama nekako ne e odulucen nis konkretno ne kazuva nekogas mi vika za brak kakov ke ni bil planovi nekogas se gube i nezz so da kazam go imam prasano vika da oslabis debela si epen doznava deka si pisuva i so drugi ama ne mi e siguren muebet i nezz so da pravam odnosi nemame podolgo vreme nezz
     
  10. ♡BuBaLe♡

    ♡BuBaLe♡ Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 мај 2015
    Пораки:
    5.166
    Допаѓања:
    105.726
    Пол:
    Женски
    Затоа се вика ко на почеток на врска, тогаш се е убаво, ново, интересно, заљубени, неразделни... но со тек на време се создава една стандардна шема на навики и сето тоа си го прави своето па партнерите се раздалечуваат. Исто улога игра и возраста на истите, зошто по неколку години би дошло брак па деца нешто што нормално си се развива со тек на време, но ако се 16 17 години ша ете плус и странство, и самата далечина си го прави своето. Да седнете и да разговарате фино лепо кај сте шо сте па ќе знаеш тогаш како понатаму.