1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да стекне доверба во мене

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од didisi, 25 јуни 2011.

 1. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.969
  Допаѓања:
  3.681
  Ако има ваква теме, канта :)
  Со дечко ми заедно сме 6-7 месеци, се е супер, не сме се скарале ни еднаш за ништо ... Нешто што мене ме мачи е тоа што он не верува на никого , мислам општо не верува ни на другари ни на никој ... мене не ми кажал дека не ми верува но со тоа што кажува дека не верува на никого спаѓам и јас ... Што да направам да почне да ми верува
   
 2. macence85

  macence85 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  821
  Како да стекнам доверба

  Абе тебе да не ти дечко неверни Тома? :D .Само тој не верува на никој. Шала на страна мислам дека треба да го прашаш зошто нема доверба во никој. Неможе туку така, јас не верувам на никој и точка. Може си има некоја причина од минатото а може и само филозофира. Инаку довербата конкретно во тебе неможе да дојде преку ноќ, потребно е време таа да се изгради. Ти биди ок и фер кон него и не гледам причина зошто да не ти верува. Самото време си го прави своето. ;)
   
 3. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.969
  Допаѓања:
  3.681
  Како да стекнам доверба

  Па да до сега се е најок, па оправдувањето му е верувам само во тоа што ќе го видам ... се друго било само празни муабети, демек само некој ако направи нешто ок, додека не го направи ништо, ама до тој степен да каже дека и дома на неговите не им верува
   
 4. macence85

  macence85 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  821
  Како да стекнам доверба

  Можеби има некој проблеми дома кои го натерале да се чува повеќе. Знаеш како велат, ако еднаш се изгориш од жешко млеко,потоа и на матеница дуваш. Мислам дека дечко ти е повреден некако и дека со ова повеќе се чува отколку што е навистина така. Може мисли дека ете дури и да го повредиш, тоа што божем не ти верува сега ќе му е доволен доказ дека не е навистина наивен и ќе успее да си го сочува егото. И јас сум личност која тешко покажува доверба и во прв момент ми беше многу тешко да стекнам доверба, или во најмала рака да му покажам дека ја имам довербата на мојот сегашен сопруг. Денес тој ми е на прво место од личности на кои можам да се потпрам, ете колку и да звучи чудно, дури и пред мајка ми. Се се заслужува, само времето може да ни помогне да се избориме со некои стравови, а очигледно дечко ти ги чува во себе своите. Ти биди си ти, ако сте еден за друг ќе видиш дека тоа ќе се смени со тек на време и ќе почне полека да станува сигурен во тебе. А и уште нешто, многу зависи колкав е тој. Гледам ти си 19 години, никој не гарантира дека ќе останете заедно засекогаш, сеуште е рано за поголеми нешта, затоа опушти се и биди пред се фер пред себе и пред него, остај да си се одвиваат работите сами и не му ја мисли толку. Што е твое ќе си дојде, а ако нешто не е судено за нас, ма колку и да се мачиш, трудиш и лепиш околу него пак ќе си отиде. :*
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Pelikuna

  Pelikuna Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2011
  Пораки:
  1.961
  Допаѓања:
  2.022
  Како да стекнам доверба

  Просто не ми се верува да нема доверба во тебе зошто една врска се гради и врз основа на оверба а без тоа ништо.Убаво кажа некој погоре,можеби имало некоја причина во минатото зошто на никому не верува,па оттаму тоа,сепак прашај го што е и дали тебе ти верува.
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Ulata

  Ulata Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2011
  Пораки:
  369
  Допаѓања:
  100
  Како да стекнам доверба

  Треба време за доверба..ке си дојди самата таа
   
  На SoN4oGlEtKa му/ѝ се допаѓа ова.
 7. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.729
  Довербата се гради многу тешко, тоа сите го знаеме. Но ако ти не си дала повод за тоа, како на пример лажење, неверство итн. незнам зошто би се однесувал така со тебе. Сепак довербата е еден од најважните фактори за функционирање на врската.
  Разговарај со него, можеби има некое лошо искуство од минатото, па затоа му е тешко да им верува на другите.
   
 8. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Речи му, и јас верувам само во тоа што ќе го видам. А бидејќи твојот мозок не се гледа, дали треба да мислам дека го немаш?
   
  На gorde2812995, pikolino, srcekrsacka и 2 други им се допаѓа ова.
 9. sari

  sari Активен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2013
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Ve molam za pomos!!So decko mi ideme 2 godini i pred nekoe vreme go izlazav i sea nisto ne mi veruva..Neznam kako da mu dokazem deka poveke ne sakam da go lazam i sakam da bidam so nego..Kako da ja resam doverbata pomegu nas?Znaci celo vreme mu zboruvam deka nema da se desi poveke da go lazam no toj ne mi veruva i za sekoja mala sitnica sto ke se desi nie se karame..Ve molam pomognete mi!
  [mod-kirilica:t6b5vsuy][/mod-kirilica:t6b5vsuy]
   
 10. gerisha01

  gerisha01 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 септември 2010
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  4
  Doverbata

  sari...се зависи до кој степен е било лажењето
   
 11. sari

  sari Активен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2013
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Едноставен степен не сум го изневерила ни ништо туку еднаш отидов до кај една другарка и тој ми звонеше а јас му реков дека сум дома и подоцна дозна и сеа никако да го убедам дека не планирам да го лажам повеќе.Знам дека погрешив што така му реков и се кајам за тоа но све е за џабе кога не ми верува и сеа ми вика да најдам решение како да ни продолжи врската..
   
 12. diamonds.in.the.sky

  diamonds.in.the.sky Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2012
  Пораки:
  217
  Допаѓања:
  195
  I jas go imam istiot problem.za istata rabota
   
 13. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  3.527
  Допаѓања:
  8.533
  Пол:
  Женски
  Kако е можно да лажете ако одите и до кај другарка :^) ?Tреба како кучиња ли да ве третираат,ланците врзи и оп врзани сте алоо каде со со тој памет за банални работи.Aко во случај дечкото ве ограничува да се дружите ,да отидете до роднина ,другарка,пријателка ,таков дечко не ви ни треба .Aко сте излажале безвезе тогаш не ви е на место,се знае како се стекнува доверба а тоа сигурно не се прави со лажење :fubar:
   
  На solei и japanize им се допаѓа ова.
 14. LitttleRNBPrincess

  LitttleRNBPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  795
  Допаѓања:
  950
  Пол:
  Женски
  епа вака ми треба ваше мислење пред неколку дена се запознав со едно дете и искочивме и ме залапа и си праевме муабет се беше ок и мене ми се засвиѓа, една моја другарка го знае заврши со него и ми вика дека е добро дете не е како неговите другари да се понаша сељачки само онака кога е со нив ако ме сфативте... и добро и сакаше да му мести девојче на другар негов и сестра ми ја знае он пошо братучетка негова прва учи со неа ама сестра ми нејке ништо со него ни мои другарки нејкеа и после др ден откако се видовме првиот пат ја му пишав како шо праиш и муабет онака и ме праша за сестра ми дали сака со тој другарот и ја реков сака а сестра ми коа дозна рече дека не иде пошо ни ја незнаев дека тој другар му сака и добро и у петокот ми пиша као ке се договоривме за да искочиме само јас и он и ја му реков ок и нишо не ми пиша и коа се вратив од искачање он ми пиша после као ништо од искачањето се вратил сеа дома и ја реков ок ако сакаш утре ке искочиме дека бела нок и он рече као до 10 бил на работа ке нема време додека отишол таму и ја му реков епа ај ако не тука у наше маало ке искочиме и он ми рече ај кје се договориме утре кје ти казам за сигурно и ја му вратив ок и он смајли големо.. и беше пуштен тој ден не ми ми пиша ништо и не отидов никаде се накурчив малце :/ а мојата другарка отишла со уште една а ме викнаа и мене ама јас не и не сакав и коа ми се јави кај 11 саат он бил на плоштад а мене излеа ме излаза пошо ми рече не бе нема да имал време за да иде до таму кје го фатело 11 ипол додека отишол натака и сеа незнам што да правам, ако ме смувал само онака за еднаш зашо ми пиша два пати и коа се шетав со другарка он седеше у кола завчера на тој паркингот наш и ја не се ѕверев дека сите таму другари негови и другаркава збореше на телефон и глеаше и ми рече дека се наведнал да ме види дека у кола бил и коа вртевме круг помина и ми свирна со колата и сеа пред бела нок му пишав два дена пред да дојде бела нок и го виде и не ми врати и сеа пред некој ден ја да преминам улица пошо ме чекаше другарка од др страна и он помина а ја чекав да поминат коли и он со веспа ја у секунда видов дека е он и другарка ми го видела како целиот се заврте за да ме види и ова се втор пат вака да ме загледува и сеа незнам што да правам сакам да бидам со него пошо со еден што се мотав скоро година ништо не сме имале ни мување ни ништо и ме заебаваше цело време и сеа и овој не сакам да е ист као тој ке мозе некој да ми казе што да правам понатаму ? а и ми има казано дека нема доверба у девојките мозе затоа така еднаш колку да ме смува и како да направам понатаму? нејкам пак да ме заебат :/
   
 15. IamSexyAndIKnowIt

  IamSexyAndIKnowIt Популарен член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  1.586
  Допаѓања:
  2.816
  Пол:
  Женски

  hahaha, znaes so? cim ne ti veruva i ti vika da baras resenie za vrskata da prodolzi, znaci saka da te otkaci, si bara pricina, ne deka kojznae sto si go izlazala, ama toa go gleda kako pricina da te otkaci :) ako stvarno saka da e so tebe nema taka da ti kazuva, i ke ti veruva i ponatamu bidejki ne si go izneverila kaj drugarka si bila. ama AKO SAKA! ;)
   
 16. sinoli4ka18

  sinoli4ka18 Нов член

  Се зачлени на:
  7 декември 2013
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  zdravo decki , i jas go imam istiot problem , no kaj mene e podrugo go izlazav za intimni raboti deka mi e 3(mi bese sram da mu kazam deka mi e prv) , poslem toa mu ja kazav vistinata no toj ne mi veruva i mi vikase so pogrdi iminja. Toj me skina, kako da ja vratam doverbata vo nego .
   
 17. fifi16

  fifi16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 октомври 2013
  Пораки:
  390
  Допаѓања:
  177
  Пол:
  Женски
  со тоа што тој ти бил прв и тоа го увидел, треба веќе да ти верува ;)
   
 18. sinoli4ka18

  sinoli4ka18 Нов член

  Се зачлени на:
  7 декември 2013
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  Ти багодарам на советот.Но тој сака сака да му објаснам за мојата лага ми треба некое мислење од постара девојка како да ја објаснам мојата грешка и дека се каам за таа грешка ве молам помогнете ми.
   
 19. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.354
  Допаѓања:
  8.477
  Девојче мене стварно не ми е јасно како си можела да лажеш дека ти е 3ти?Со кој памет..
  А крв немаше?Болки не почувствува?
  Зарем тој не може да разграниче и препознае дека ти е прв?
  За делот со погрдни имаиња,те нарекува дека смета со 3ца дека си спиела,според него можеби тоа се многу машки.
  А како да ја вратеш довербата?
  Па се сомневам нека некогаш ќе успееш,дека за 'клучна' работа си лажела.
   
 20. Nausicaa

  Nausicaa Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 декември 2013
  Пораки:
  3.439
  Допаѓања:
  20.022
  Пред се, тоа со погрдните имиња е големо не-не :!: и мора да престане веднаш, во спротивно одма да му кажеш чао.
  Следно, не разбрав за што се лути точно, за тоа што ти бил прв или за тоа што не ти бил четврт? Се лути што не си имала доверба да му кажеш дека не си имала односи пред него (се надевам дека ова е во прашање) или сакал порно глумица во кревет па сега е разочаран?

  Познати ми се ситуациите каде затуцани типови се трескаат од земја, а богами и девојките ги трескаат од земја, ако испадне дека девојката не им е девица ама твојата ситуација е сосем спротивна.

  Разговарај со него, објасни му ги причините поради кои ги го излажала (ти си ги знаеш), ако е човек ќе разбере, ако не, не сакаш да си имаш работа со таков и чао, пријатно

  Е ајде де, дека не се познава таква работа. Тој нешто намерно се прави мутав, мене на тоа ми врти работава...