1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да стекне доверба во мене

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од didisi, 25 јуни 2011.

  1. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.354
    Допаѓања:
    8.477

    Според мене,има две опции.
    Прва,дечкото е конзервативен и смета дека е..премногу девојка да биде интимна со 3ца,а е недоверлив(и не верува дека и е прв),
    и второ,добил што сака,па сеа се обидува да најде начин да се отараси од тебе.
     
    На Nausicaa му/ѝ се допаѓа ова.
  2. TheEkaterina

    TheEkaterina Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2013
    Пораки:
    345
    Допаѓања:
    337
    Џабе ти е. Јас го имав истото со тој што ме скина... ми беше дечко долго време ме молеше да имаме односи и после 3 и пол години врска имавме. Откако ме скина плачев ко магарица ме болеше ненормално малку крварев и на крај тој ми вика.. не можам да верувам дека имам женска курва. Јас не ти сум прв, како не ти е срам ово оно.... ми беше прв со него одев од 16 години до 20 години откако му дадов одевме уште пола година и раскинавме и никогаш не ми поверува дека ми бил прв.. Иако ми беше прв.. значи јас не го излажав како тебе... тури му кур не вреди едноставно. Денес сфаќам дека тој одел со мене само за да ме легни.... така испаѓа едноставно. Не се труди да му објаснуваш и да се убедуваш.. џабе ти е да се каеш, џабе ти е се.. тој требало да види дека ти е прв... не осетил!?!? Крв не видел!??! Слеп да не е??? Не видел дека искуство во кревет немаш? Дека не знаеш ништо? Уствари мојот не виде така да не ме чуди има секакви по светов и треба да се седи подалеку од нив!!!
    Страшна работа значи...
     
  3. gorde2812995

    gorde2812995 Активен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2014
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Здраво девојки сакам да ве прашам како да ја вратам довербата кај мојот дечко .
    Идеме 2 години и 3 месеци .
    Кога бевме во првата год. се скаравме, бидејки јас мислев дека ме лажи, сепак тој беше Ск јас Битола.
    тогаш се смував со друго дете.
    по месец дена се смиривме но тој и ден денес нема доверба во мене :worried:
    Како да ја вратам? Помогнетее ми :worried:
     
  4. melissa

    melissa Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 март 2010
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    177
    doverbata mozes da mu ja vratis ako samo mu se posvetis celosno na nego,bez mrdanje levo desno,ako go sakas i ako ti e ubavo so nego prodolzi posvetuvajki mu se maksimalno i doverbata samo taka ke si ja vratis.
     
    На SwanMay и gorde2812995 им се допаѓа ова.
  5. moon1

    moon1 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2015
    Пораки:
    647
    Допаѓања:
    2.627
    Пол:
    Женски
    Можно е како што напишаа погоре да има некаков проблем од минатото, да му се случило нешто со што го разочарале луѓе во кои имал доверба. Еве лично мене ми се случило да верувам некому само затоа што од дното на душата сакам да верувам. И така сум верувала во лаги, и тоа лаги што дури и на 5 годишно дете да му ги кажеш, нема да верува, ќе знае дека се лаги. Јас би сакала да бидам како него. Никому да не верувам, само тоа не толку јасно да го потенцирам пред луѓето, оти ако не е лага тогаш мн убаво ќе ти биде, а ако е лага разочарувањето ќе биде помало, нема да ти дојде вистината како гром од ведро небо. А и од памети век е речено: левото око не му верува на десното.
    Друг пример. Незнам колку пати сум си рекла самата себе дека нешто ќе направам, дури и самата во себе сум се колнела ако не го направам тоа и тоа да ми се случи. И сум била убедена до немајкаде дека јас тоа и тоа сигурно го правам и нема таква сила што ќе ме спречи. И? Пак нешто ме предомидлило, пак не сум направила. И сега ај кажи ми, како да им верувам на другите кога не можам првенствено да си верувам самата на себе? Епа можно е, пак си верувам и си се изневерувам, им верувам на други и тие ме изневеруваат.... Таква сум, што да правам, можеби таков се раѓаш, и дечко ти можеби таков се родил.
    сепак според мене мислам дека не постои човек кој нема ни ронка доверба ви нешто или некого.тој сигурно има некаква доверба во тебе, сигурно не е целосна доверба ама верувај ја има, само механички ја одбива од себе.