1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да сум со него кога тој има голема гордост?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од skorpija1992, 23 декември 2009.

 1. skorpija1992

  skorpija1992 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  36
  Леле ве молам помогнети ми!! Како да бидам повторно заедно со едно момче,кога тоа има преголема гордост и ги слуша другарите,а покажува дека е заинересиран за мене.Тоа и во погледот му се гледа,но гордоста не му дозволува . Како да му ја намалам гордоста и да бидеме повторно заедно? Инаку до сега имаме се имаме повеке пати смирено и секогаш ја викам прва за да се смириме тој никако.Помошшш :!: :!: :!: :!: Фала однапред :) :)
   
 2. len4e

  len4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2009
  Пораки:
  174
  Допаѓања:
  60
  ako toj ne saka ti ne mozes da napraves nisto okolu toa, znam po mene i ako jas sama ne popstam za nesto nikoj dr ne moze da me razubedi
   
 3. skorpija1992

  skorpija1992 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  36
  ne e vo prashanje dali saka tuku negovata gordost zasho toj mi ima dokazano deka saka nesh so mene :)
   
 4. qwerty

  qwerty Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  1
  Мое мислење е дека ако те заслужува и ако навистина те сака , тогаш би ја проголтал гордоста и би се потрудил малку околу тебе ... Знам дека во последно време сите ние сме сведоци на такви ситуации кога постапките на оддлени личности зависат од наметнатите мислење од страна на други луѓе, но сепак мислам дека кај него е проблемот тој би требало да се спушти малце од облаци , да размислува со своја глава и сам да носи одлуки , а не заради некој т.н углед пред другарите да пропушти она што му се нуди , што би го правел среќен ... сепак ако некој ти значи нормално е да се направи жртва за него , сигурна сум дека и ти би го сторила истото , би ја ставила гордоста на втор план кога е во прашање љубовта ... како и да е ако продолжи да се однесува како и досега , подобро заборави го , сигурно ке се најде некој што те заслужува и ке се труди околу тебе , зошто не е доволна само желбата ...
  среќно ;)
   
 5. skorpija1992

  skorpija1992 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  36
  falaa ke vidam sho ke napravam pa ke vi pisham ..
   
 6. Maja85

  Maja85 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  22

  Situacijata vo koja se naogas ne e strasna site maski go imaat svoeto ego i svojata gordost premnogu visoka odkolku sto treba.Ovie soveti dadeni ne bi trebalo da se baziraat na zborovite "bi" "mozebi" "e" "sto bi" "da bi" "ili" i slicno.Ti jasno go znaes ovoj problem i redno e da prevzemes nesto vo svoi race.Primer koga e so drustvo i ti si tamu probaj da bides ti centar na vnimanie i kazi nesto sto ne bi go znaele drugite, probaj da bides vo onaa situacija vo koja si zapoznaena najdobra i dokazi se vo toa.site tebe da ti obrnuvaat vnimanie vo slucaj digni se pred nego.Dodeka sedite site zaedno flertuvaj tajno bez nikoj da te vidi so nego.I toa pravi go sekoj pat no koga ke ti prozbori ili nesto svrti se i zbori so drug ke mu dades do znaenje deka ne si lesna devojka no vredis mnogu. Poz
   
 7. Shanee

  Shanee Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2010
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  Од сега гледај тој да потрча малце по тебе..Нека ти рече тој некогаш да се смирите нека си е голтнит гордоста вредна си за тоа да го направи.И стисни малце заби за да види дека него му е редот да си ја згазне гордоста.. Ова е само мое мислење ;)
   
 8. Shanee

  Shanee Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2010
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  Ова се имат дешавано мн одамна гледам таму датум 2009 талент сум хаха. ај ваљда на некој друг ќе му послужи моето мислење... :lol: