1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како можам да приметам дека тој ме свиѓа или ме игнорира?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од pinkvs, 26 јануари 2012.

  1. pinkvs

    pinkvs Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2012
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    1
    Епа ако може некој на помош :) ..Се читкам со еден на фејс веке 6 или 7 месеци па никако да приметам дали ме свига или дали ме игнорира.
     
  2. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    Како можам да приметам дека тој ме свига или ме игнорира?

    Те свига :)
     
  3. pinkvs

    pinkvs Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2012
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    1
    Како можам да приметам дека тој ме свига или ме игнорира?

    А како можам да знам дека 100 % ме свига кога не дава сигнали :)
     
  4. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.707
    Допаѓања:
    150.442
    Како можам да приметам дека тој ме свига или ме игнорира?

    Те игнорира
     
  5. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    Како можам да приметам дека тој ме свига или ме игнорира?

    Не знам :)
     
  6. pinkvs

    pinkvs Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2012
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    1
    Како можам да приметам дека тој ме свига или ме игнорира?

    xaxa здравјеееее :(
     
  7. Gunshine

    Gunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    818
    Допаѓања:
    666
    Како можам да приметам дека тој ме свига или ме игнорира?

    Стави анкета!

    И зачлени се на гламстик. Инаку, мислам дека те свиѓа.
     
    На BlackSwan5 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. pinkvs

    pinkvs Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2012
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    1
    Како можам да приметам дека тој ме свига или ме игнорира?

    Maче фала за помошта..да се надеваме дека ке најдеме одг. и на ова прашање |(
     
  9. drugarka

    drugarka Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2011
    Пораки:
    1.418
    Допаѓања:
    4.980
    Како можам да приметам дека тој ме свига или ме игнорира?

    Vote up -Те игнорира. :up:
     
  10. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.314
    Пол:
    Женски
    Како можам да приметам дека тој ме свига или ме игнорира?

    Може не 100%, еве нека бидат 73,89% те свиѓа, 26,11% те игнорира.
    p.s. на светлечки сигнали мислиш?
     
  11. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски
    Како можам да приметам дека тој ме свига или ме игнорира?

    Чекај само да трканам да земам гравот од лани и ќе ти кажам дали те свиѓа или не |(
     
  12. sweet25

    sweet25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2011
    Пораки:
    669
    Допаѓања:
    317
    Како можам да приметам дека тој ме свига или ме игнорира?

    Бидејки не си пишувате кратко време сигурно до сега си можела да сфатиш сама најдобро... Ние женските нели можеме да ги приметиме тие работи, по самиот муабет се осеќа кој повеќе е заинтересиран итн , повеќето машки се нестрпливи кога некоја им се допаѓа, па до сега би требал да ти даде некој предлог за видување ако му се свиѓаш ( освен во случај ако е срамежлив или ако ти се однесуваш незаинтересирано)...
    Можеби и има нешто ...сигурно по вашите муабети ќе дојдеш поблиску до одговорот....Верувај му на претчувството .........А ако тоа ти кажува дека е ДА , тогаш биди ти похрабрата и дај му прва некој сигнал... Некој најобичен комплимент како ти е убаво кога си пишуваш со него или ....ти најдобро ќе знаеш што одговара за моментот, па по неговата реакција ќе бидеш на чисто... :)
     
  13. mili4ka123

    mili4ka123 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2012
    Пораки:
    1.101
    Допаѓања:
    2.333
    Пол:
    Женски
    Хаха..Да те свиѓа и да те игнорира, тоа се две спротивности.. Барем тоа можеш многу лесно да го заклучиш од муабетите со него :D
     
  14. LitttleRNBPrincess

    LitttleRNBPrincess Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    795
    Допаѓања:
    950
    Пол:
    Женски
    епa вaкa имa едно дете со месеци што се допишувaме и еднaш се имaме видено и се беше океј муaбет обичен и почнa дa ме гушкa дa ме зaкaчкa излеa сaкaше дa ме смувa aмa јa глупичкa не сaкaв леснa дa испaднaм и не се деси ништо и после тој ден пaк требaше дa се видиме aмa се имaше некои пречки он неможе или јaс ке неможев и добро и после некое време се пишувaвме пaк и е договaрaвме дa се видиме aмa ке ме зaебе немa дa моѓе и некaд не врaкaше и добро и јa не му пишaв еднa неделa и он ми пишa и почнувa пaк дa пишувa прв и се кaј другaр беше и се прaеше нешо a-у пред другaров и еднaш го видов и се рaзминaвме он не ме виде и јa го прaшувaм кaо што се прaвиш ко демек не ме виде и он викa не сум те видел (може ствaрно не ме видел сеa незнaм ) и добро и го прaшaв кaде зa први мaј не ми врaти и јa остaив тaкa нишо не му пишaв и зa први мaј ми гледaa нa кaфе и имaв очи и лицето по формa и кaкви очи и исто кaко неговaтa формa нa лице ми јa опишaa a очите знaчaт декa сaкa некој дa те види или јaс него и следниот ден идев кaј бaбa ми и успaт ми е и неговaтa кукa и јa многу многу не се зaгледувaм нaтaму декa глупо ми е и сaмо сестрa ми се свртелa и у дворот он бил седнaт нa скaли ги гледaл комшиите кaј него што прaвaт и тие пред портaтa беa кaј што поминaвме јa и сестрa ми и сигурно ме видел и сеa после овa мене мн ми се свиѓa и незнaм кaко дa му дaдaм до знaк декa ми се допaѓa и немaм никaков нaчин кaко дa го викнaм дa се видиме пошо се ке ме зaебе и више не го викaм чекaм он дa не викне ... и кaко дa дознaaм дaли ме свиѓa или сaкa дa ме види? :(
     
  15. Sardinija21

    Sardinija21 Нов член

    Се зачлени на:
    10 април 2013
    Пораки:
    159
    Допаѓања:
    96
    Па ништо отиди му на кафе и инсистирај да одите во соба каде што нема никој и шмекни го малку, ако реагира значи му се свиѓаш, ако не реагира тогаш пушти му се ти залапај го ваљда нема да ќидне. А штом ќе ја осети страста во твоите усни ќе те засака додека да трепнеш. Мажите сакаат девојки кои се однесуваат малку послободно(курвински)
     
  16. LitttleRNBPrincess

    LitttleRNBPrincess Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    795
    Допаѓања:
    950
    Пол:
    Женски
    дa aмa неможaм кaко когa сто пaти го викaм дa се видиме он или неможе или е нa рa ботa или ке ме зaебе и незнaм кaко дa го викнaм
     
  17. Sardinija21

    Sardinija21 Нов член

    Се зачлени на:
    10 април 2013
    Пораки:
    159
    Допаѓања:
    96
    Прати му порака со еротска содржина на пр. ММММММ колку би сакала да си вечерва покрај мене да го осетам твојот допир на моето тело или нешто слично.