1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кога најмалце очекуваш тогаш ќе се појави ...

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од biGirl, 18 февруари 2017.

  1. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.805
    Допаѓања:
    25.079
    Пол:
    Женски
    Jas pred da vlezam vo vrska so segasniot soprug raskinav 2 vrski , edna koja traese tocno 1 godina , i druga , koja traese 2 nedeli ( vrskite se edna po druga , ne dvete odednas ) i bas vo toj moment ,ne razmisluvav da se obvrzuvam kon nekogo. Sakav eden period da sum sama so sebe i da se druzam ,da izleguvam,da luduvam.. megjutoa toa traese nekolku nedeli .. i togas se pojavi toj . Se zaponavme sosem slucajno ,iako toj me primetuval i porano, ama razbral deka imam decko podolgo vreme i ne sakal da ispadne deka vrskata zavrsila poradi nego .Ajde da skratam. Toj bese poinakov od drugite , i toa me privlece . Nikogas ne znaev na sto sum. Bev so nego , no so rezerva ,igravme toplo-ladno .. Raskinuvavme povekjepati vo ednogodisnata vrska , i sekoj pat koga ke me pobarase se smiruvavme se do posledniot pat . Nikogas porano koga sme raskinuvale ne se interesiral tolku za mene . Posle poslednoto raskinuvanje me barase sekoj den . Onoj pat koga jas se otkazav od nego i resiv da prodolzam po svojot pat , iako go sakav premnogu , toj se smeni za 360 stepeni imi rece : " ama ja tebe te sakam , i nikogas , ama nikogas nema da te ostavam sama vekje . Ti si moja i ne te davam na nikoj " . Se dvoumev , ama resiv da mu dadam uste edna , posledna sansa . Vo megjuvreme, sum go nosela nasiot sin , za koj pokasno doznavme .
     
    На harizmaticnana, Роберт 7, biGirl и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. minne992

    minne992 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 ноември 2013
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    25.079
    Пол:
    Женски
    исто беше и кај мене, кога најмалку се надевав тогаш ми се појави сегашниот маж.
     
    На biGirl и Purelove92 им се допаѓа ова.
  3. Zaljubena26

    Zaljubena26 Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2017
    Пораки:
    2.213
    Допаѓања:
    30.935
    Пол:
    Женски
    Мене ми се има случено. Како што раскажав во темата како се запознавте со партнерот, јас него го засакав уште од прва год. факултет, во тоа време ми беше асистент. Имав чуства кон него се додека не магистрирав, а забележував дека и тој не е рамнодушен но сепак немаше ништо повеќе од некој поглед или некоја кратка шега. Тоа е долг временски период од 6 години скоро. Во меѓувреме имав долга врска, дечкото беше добар но не го сакав. Повеќе беше навика и почит отколку љубов. Мислите ми беа насочени кој мојот најсакан професор :inlove:. Ја раскинав врската и токму во моментот кога бев осамена и скршена од тага, сосема случајно ја сретнав мојата најголема љубов и тоа на улица. Толку време на факултет немавме ништо за кратко по магистрирањето и раскинот на врската да наидам токму на него. Работите како да се наместија самите на најчуден начин. Поразговаравме, се договоривме да се видиме повторно и тоа е тоа. Сега сме заедно и најсреќни, планираме така да остане засекогаш. Ако некој пред година на пример ми кажеше дека ќе дојде до ова ќе го направев на будала. Никогаш не помислив дека нештата вака ќе се наместат. Никогаш не помислив дека ќе бидеме заедно со тој кој го сакав толку многу и толку долго. Полека почнувам да верувам во тврдењето дека ако нешто доволно силно посакуваш, навистина ќе се исполни. Мене ми се исполни и на сите им посакувам ваква љубов!
     
    На biGirl и buba4e89 им се допаѓа ова.
  4. prilep4anec

    prilep4anec Активен член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2016
    Пораки:
    99
    Допаѓања:
    70
    Пол:
    Машки
    Oh mozam da si kazam za sebe kako sum razocaran ni idi ni pak planira da dojdi da cukni na porta, ne e samo kaj tebe sto ti raskazuva kolku prekrasni deckovci ili devojki ima veruvaj mu zaviduvam i si pomisluvam ah kade e mojava sreka i skros se razocaruvam ... i ostanuvam bez komentar!
     
  5. prilep4anec

    prilep4anec Активен член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2016
    Пораки:
    99
    Допаѓања:
    70
    Пол:
    Машки

    Nekogas kolku i da se obiduvas se pravis i neodi i neodi nisto e to neznam i si vikam so baksuz sum vo zivotov se nesto izleguva ccccccccccc
     
    На biGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  6. biGirl

    biGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    1.118
    Допаѓања:
    2.917
    Пол:
    Женски
    Isto i kaj mene kolku poveke se trydam se poveke zaebuvam a ja ne sum covek sto sedi vo mesto.Kako i da e eve temava neka ne bide samo za ljubov za se vo zivot ahahaja
     
  7. prilep4anec

    prilep4anec Активен член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2016
    Пораки:
    99
    Допаѓања:
    70
    Пол:
    Машки
    Istio sum veruvaj se so nekoj budali fakam rabota kako mozi ova neznam i nesto ke pocni da odi na pozitivno i odednaas pak seto ko ke se izmesa ne znaes od kade i so da napravis e takov sum vo momentov :(
     
    На biGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  8. lovely97

    lovely97 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 септември 2016
    Пораки:
    710
    Допаѓања:
    9.087
    Пол:
    Женски
    И кај е сосема случајно. Конкретно јас љубовта никогаш не сум ја барала, а и досега што имам испаѓано со машки секогаш е било случајно.
    Со сегашниов случајно се запознавме, па ајде пријатели долги години, па испаднавме пак случајно и за на крај после кратко викендско испаѓање да продолжиме со врска.
     
    На biGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Ginger^

    Ginger^ Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 март 2015
    Пораки:
    4.320
    Допаѓања:
    55.364
    Пол:
    Женски
    Ако знаеш што ти следува по космичка определба, јалово би било да кажеш дека ТОЈ случајно влетал во
    твојот животот. Или пак, дека не си очекувала.

    large.gif


    Секако дека очекуваш, се надеваш, знаеш дека постои и го заслужуваш, апсолутно да. :l:
     
    На ku4ence, Justicija и Afroditaaa им се допаѓа ова.
  10. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Јас па машките ги сфаќам како нешто со кое треба да се фалам, трофеј, некои луѓе да ти барале и чекале љубов. :D
     
    На P.S.love, hermosa, Justicija и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  11. AnastasiaWinter

    AnastasiaWinter Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2017
    Пораки:
    262
    Допаѓања:
    2.150
    Пол:
    Женски
    супер тема(y) фермани можам да пишувам овде..ама ќе бидам кратка, да не гњавам :D
    Порано кога сум имала желба за партнер и врска, кога ќе запознаам некој нов сум се прашувала дали можеби тој е тој итн. И баш тогаш секогаш сум наидувала на погрешни луѓе, како и не би кога си во врска повеќе за да не си сам (грубо речено), а не толку заради другата особа. И на крај потајно и сосема неочекувано, кога веќе расчистив со себе дека нема воопшто да се замарам, туку ќе си бидам среќна со другите сфери од животот (што не е воопшто лесно, кога човек е бомбардиран со lovey-dovey stuff :tmi:), се појави некој..:angel:
     
    На biGirl и blueeparadise им се допаѓа ова.
  12. biGirl

    biGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    1.118
    Допаѓања:
    2.917
    Пол:
    Женски
    Deep :D
     
    На Ginger^ му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.680
    Допаѓања:
    19.053
    Пол:
    Женски
    Кај мене не се десило ова , и не верувам :)
     
  14. Bella15

    Bella15 Активен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2017
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    91
    Пол:
    Женски
    Najtocno nesto!!! Imam vakvo iskustvo..koga mi raskina bivsiot mislev deka e kraj na svetot, a so drugo momce nemozev ni da se zamislam..po nekolku meseci drugarka mi nastojuvase da me zapoznae so drugar na nejziniot decko ama voopsto ne bev zainteresirana. Mi go pokazuvase na sliki, mi go opisuvase ama zaludno. Za kratko ispadna slucajno da se zapoznaeme..jas i drugarka mi gi cekavme, nego i negovite drugari (idea od drug grad), i stoejki jas i taa gi slusam niv od pozadi "zdravoo", se vrtam i bukvalno ljubov na prv pogled..se pozdravivme i me gleda toj cudno i jas taka cuden pogled kako neznam sto se desava.. sigurna sum deka i toj me bendisuva ama ne sme zaedno od nekakvi pricini da ne rastrgam sega ovde.. imam pisano na druga tema za toa..
     
  15. TheGirl23

    TheGirl23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 септември 2017
    Пораки:
    308
    Допаѓања:
    2.904
    Пол:
    Женски
    Сосема точно.
    Кога најмалку очекував мене љубовта ме најде. :angel:

    Тинејџерка бев, другарките сите си фатија дечковци, само јас останав сама.
    Сакав и мене да ме сака некој и јас да шетам со дечко под рака.
    Но сите потенцијални кандидати излезе дека беа кретени и тоа со педигре. :D Па си се откажав.
    Една вечер извисена од другарките кои ме оставија на цедило на сред излегување, и разочарана од самата ситуација која ме снајде, телефонот ми заѕвони. Другар ми бил во близина и ме повика да седнам со нив. Искрено не ми се одеше ни малку, одвај ме убеди. И тогаш го запознав него, сосема неочекувано. Муабетот ни тргна, искри почнаа да летат. Уште тогаш знаев дека тоа е тоа.

    Ете не сега, заедно по толку години. :l:
    Израснавме заедно, созреавме заедно.
     
    На gosakamohridd му/ѝ се допаѓа ова.
  16. en5

    en5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 септември 2022
    Пораки:
    776
    Допаѓања:
    2.727
    Пол:
    Женски
    Дефинитивно е така. Го запознав кога најмалку го барав.