1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кога не излегуваме заедно...

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од 5star, 25 мај 2011.

 1. 5star

  5star Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  24
  Здраво! Нова сум на форумов и многу ми се допаѓа. Па ме интересира ваше мислење, како се однесувате и што чувствувате кога не излегувате заедно со вашиот дечко. Јас сум во врска веќе 3 години и некој да ми кажеше претходно дека вака ќе се однесувам, немаше шанса да му поверувам. Со дечко ми се сакаме, немаме никакви проблеми, му верувам, го сакам и тоа е обострно. Но, кога ќе дојде моментот да излезе сам со другарите(мора да признаам тоа не се случува често), јас збеснувам. И да не му признаам, тој мн добро ме знае и веднаш приметува. Одма се муртам, и станувам неподнослива, јас не можам да се поднесам, а не па он :@ Стварно не знам што да правам, знам дека не сум во право и дека до мене е (барам преку лебот погача, што би се рекло) . Можеби е тоа затоа што знам премногу за него. Верувам дека ме сака, ама...
  Ако на некој му се случува истово, или слично пишете. Поздрав!!!
   
 2. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  581
  Види сега, ако ретко се случува тоа, нормално е да не ти е сеедно. Зошто ти си навикната да си со него. Ми се има и мене случувано. Ама не дозволував тој да примети. Не ми беше сеедно но молчев. Ќе излезев и јас, ќе си викнев другарка кај мене. Ќе прошетав по роднини. Се само да не мислам на тоа. И толку ми трае таа вечер и утредента кога ќе го видам заборавам на се.
   
 3. Lina89

  Lina89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2010
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  36
  иста сум и јас, знам дека ме сака и јас го сакам, ретко излегува со другари без мене можеби во 2 месеци еднаш ќе излезе без мене и јас веднаш збеснувам. се правам да не ме забележи но доволно ме познава за да свати дека не е се во ред. сум помислувала на тоа тој кога ке отиде со другари јас за да не мислам на тоа да идам кај некоја другарка но и тие имаат дечковци и баш тогаш се излезени, а јас си останувам сама дома и уште повеќе збеснувам. и јас чекам некој совет од вас поздрав
   
 4. cindy

  cindy Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  307
  Допаѓања:
  166
  хаха ајде и јас да се приклучам во друштвото. и јас сум љубоморна кога тој излегува со другарите но со причина од минатото и сега мислам дека пак ќе се повтори тоа и збеснувам. а не е за тоа дека не му верувам дека мислам дека ќе направи нешто дека ќе појде за друга, верувајте ми многу пати имам размислувано и му имам и него кажано и да појди јас нема ништо да загубам освен врската и ќе ми биде тешко затоа што го сакам премногу, тој ќе загуби повеќе. никогаш нема да најде како мене (не се преценувам) туку нема да најде некоја што ќе го сака толку и што ќе го свати и разбери.
   
 5. Saya

  Saya Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  1.190
  Допаѓања:
  5.551
  Јас сум целосна спротивност. Таква врска искрено би ме гушела. Сами излегуваме најмалку еднаш во неделата. Тој си оди на пијанки со другарите, јас со другарките, а ако остане случајно некој дома таа вечер, другиот обавезно му се јавува да го ребра дека шмека пи*иња/ку*иња.

  Како може толку сериозно да си ги сфаќате врските, па излегува во град, не е дека отишол во Лас Вегас да се коцка и купува курви.
   
  На mims-89, Phyramide и teddybear им се допаѓа ова.
 6. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.597
  Да не се сфатиме погрешно, ама јас понекогаш со душа го чекам денот кога излегува секој сам или он со друштво. :lol:
  2-3 дена последователно гледање и веќе вријам, ми треба мојата слободичка за да го остварам my ssb - my secret single behavior (Sex&City quote).

  Кога не излегуваме заедно или сум со другарките, си одам на гости кај некои одамна непосетени роднини што си ги сакам, си листам списанија, испробувам нови шминки, или си правам купка во бањата, абре мераци.
  Маски, пилинзи, уз чаша добро вино се опуштам максимално, или си го приклучувам микрофонот и пеам. :D
  Добро филмче или интересна книга, варијации мал милион, си испробувам нови рецепти, си трачарам по телефон со саати, вртам шољи кафе и си гледам :lol:

  Мислам, стварно нема потреба од драматизирање каде е, па да му вртам на телефон секоја секунда и да му праќам бесни, иритирачки смс пораки.

  Го оставам онака баш раат, чао, убаво да си поминеш и не го барам, ама воопшто.
  Си го опуштам мозокот, апсолутно не ми е гајле кај е, па дури и да е на стриптиз (јес да во метрополава го немаме, ама па и да е, биг дил). Ќе си идам и ја на стриптизер следен пат со другарки (што btw - е многу полесно да се најми ;) ).

  И ете така, среќни и задоволни, во такви вечери, секогаш, ама СЕКОГАШ ми се јавува кога си доаѓа дома или ми праќа пораче за добра ноќ, зашто не сум го малтратирала ко манијак, ниту сум се киселела кога ми рекол дека ќе излегува.

  Опуштете се, насмејте се кога кажува дека ќе оди со друштвото и посакајте му убав провод.
  А вие потрудете се да си поминете едно 3 пати поубаво и не глумете параноични манијаци.
  ;)
   
  На cvetce93, babybelle, srcuskata55 и 5 други им се допаѓа ова.
 7. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.782
  Допаѓања:
  151.413
  Ги праам истите работи како кога е на работа или кога е дома! :D
  У превод ништо не ми се менува и никако не реагирам.
  Кога излегувам јас,такоџе!
  Кога сме и двајцата излезени на две различни страни,такоџе.Се слушаме кога ќе се прибереме,чисто ради грижа дали сме ок и безбедно стигнати дома.

  Не разбирам како ви го менува менталиот склоп инстантно моментот дека тој е излезен со другарите!
   
 8. vendiii

  vendiii Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  2.465
  Чекај да видам дали сфатив ....
  Се ви е ок АМА тебе ти смета што тој има и живот освен тебе ? |(
  Без доверба стави пепел што вика татко ми :lol:
  Не можеш да си дозволиш вака да си размислуваш и оптеретуваш психа .... Ако сака да те извара ќе те извара веројатно тоа ти е јасно ;) со ова само се измачуваш .....
  Привикни се ти нема друго чаре .
   
  На verica94 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Lepaaa

  Lepaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2011
  Пораки:
  2.069
  Допаѓања:
  8.096
  Пол:
  Женски
  Ако ти е се во ред со него нема потреба да се однесуваш така...не биди себична така само го гушиш... ако де, нека излезе сам-тоа е освежување пред се за врската...не треба вие 24/7 да бидете заедно...дури можете (дури не сте во брак) имајте ете така по една вечер од месецот резервирана за друштвото и провод со нив ( но со памет во глава :) ) Јас секогаш викам и тоа до негде е мое мото: еден ден знам дека мажот (кога ќе го имам) ќе ме изневерува или па лаже ама нека ми ги "замачкува" очите :) јас кога знам декае се во ред и дека тој ме сака и прави да ми е убаво со него не гледам причина зошто да се вознемирувам за глупости...секој има право на избор...ако не сакаше немаше да е со тебе ќе беше со некоја друга, амам он е со тебе и од тебе бара малце простор и ти го дава истото, а тоа немора да значи дека ти трба да бидеш себична и да го луваш само за себе ...тоа за мене би било совршена врска... поздрав :*
   
  На verica94 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Lepaaa

  Lepaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2011
  Пораки:
  2.069
  Допаѓања:
  8.096
  Пол:
  Женски
  Истата ситуација ја доживеав вечерва! :@
  Го прашав дали планира да се видиме он рече ќе гледал фудбал со другарите.
  Доброооо... после фудбалот ми се јавува и ми вика "јас ќе излегувам со другарите"!!!! Од контакт ме извади... Се чувствувам изиграно и лошо. Мислам дека не му е гајле за мене...
  Му се јавив и го прашав дали е во ред ова што го направи вечерва и он вика не е во ред ама мене не ми се излегуваше, да ми се излегуваше ќе ти речев тебе да се спремеш и да излеземе, ама спонтано испадна така се договоривме и ќе излезиме на една пијачка... (машки стандарден одговор)...
  И ај сега кажете ми вие, што јас треба да правам, како да се понашам спрема него? :(
  Ме повреди многу ... :devil:
   
 11. claudi00

  claudi00 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2011
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  137
  Пол:
  Женски
  искрено да ти кажам нема зошто да се нервираш секогаш истиот одговор секогаш истото оправдување се кај нив што се случува е така неочекувано.. те молам не се нервирај само имам многу поминато низ тоа и дека се нервирав ништо не постигнав но обиди се и ти истото да му го вратиш некогаш и ако те праша ке кажис истото што и тој то го кажа и после само запрашај го како се чуствува за да свати тебе како ти било во тие ситуации мислам дека чќе е доволно ако те сака и да свати се ;)
   
  На agirl17 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Lepaaa

  Lepaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2011
  Пораки:
  2.069
  Допаѓања:
  8.096
  Пол:
  Женски
  Најголемиот проблем што секако се чувствувам, само НЕ сакано ;( немам никаков коментар и немам сила да ставам крај на се...го сакам. ;( незнам како да постапам...

  сепак фала ти :* :*
   
 13. ambasadorka

  ambasadorka Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2011
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  5
  Истото ми се случува и мене не дека немам доверба ама ете се чуствувам тогаш многу лошо а знам дека не треба така. Кога тој излегува сум со другари тогаш настануваат сите наши караници во врската и тиа траат околу две недели. Знам дека тоа не е добро за мене лично како и за врската. Многу пати сум се обидела да не се понашам така, но неможам :(
   
 14. Lepaaa

  Lepaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2011
  Пораки:
  2.069
  Допаѓања:
  8.096
  Пол:
  Женски
  Оф леле...пусти маки наши... најгадно се осеќам и најстрашно од се осеќам како да сме при крај со врската ;(
   
 15. claudi00

  claudi00 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2011
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  137
  Пол:
  Женски
  а колку време си заедно со него?? искрено ако не ти покажува љубов ако не те сака и не те почитува стави крај пред што и да стане друго верувај имам многу проживеано и ако си на почеток стави крај пред да ти стане потешкоо... затоа што после можи ке е касно за се... ти посакувам успех и среќа .. и те замолувам да не си тажна... знам дека е лесно да се каже сето ова но тешко да се напрви но обидисе да си кажеш се што ти лежи на срцето па колку и да е болноо... :* :* :* :* :* :* :*
   
  На Lepaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Lepaaa

  Lepaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2011
  Пораки:
  2.069
  Допаѓања:
  8.096
  Пол:
  Женски
  2 години сме заедно ... и секогаш кога нешто му е позабавно до мене се осеќам запоставено од негова страна...незнам како да постапам...незнам ;(
   
  На ambasadorka му/ѝ се допаѓа ова.
 17. claudi00

  claudi00 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2011
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  137
  Пол:
  Женски
  ох леле па не е краток период да ти кажам искрено.. но ќе те советувам да седниш со него и да разговараш сериозно да му кажис како се чуствуваш.. дека се чуствуваш запоставено и се останато да бидиш искрена .. и да го замолиш и тој да биди искрен и да разговараш дали планира сериозно да биди со тебе .. а не после да си ја акаш главата... разговарај отворено еднаш.. верувај ќе успејс ако си кажуваш што се ти недостасува... :* :inlove:
   
  На Lepaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Lepaaa

  Lepaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2011
  Пораки:
  2.069
  Допаѓања:
  8.096
  Пол:
  Женски
  страшна работа...Не бил виден со другарите а цели три дена е само со нив...а бе кој идиот испадна ама ај... колку ја простувам, ни самата не сум свесна... :@
   
  На verica94 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. La.Reina.Del.Sur

  La.Reina.Del.Sur Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.878
  никогаш не се лутам кога ќе ми рече: -Сонце, вечер ќе излезам со другарине. или нешто слично.... обично и кога е со нив ме поканува па понекогаш се случува да излезам...ноо мислам дека го правам ова бидејќи и он никогаш не ми се налутил кога ќе му речам дека ке излагам со другарки и слично...
   
 20. claudi00

  claudi00 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2011
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  137
  Пол:
  Женски


  секогаш е така секогаш ние наивните патиме и се нервираме никој друг верувајј... ама обидисе да бидеш малку посторга :) ;)