1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кога не излегуваме заедно...

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од 5star, 25 мај 2011.

  1. Lepaaa

    Lepaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2011
    Пораки:
    2.069
    Допаѓања:
    8.097
    Пол:
    Женски
    Ехеее колку сакам и ја да бидам построга... Ама се плашам да не го изгубам...глупава сум знам !! :( :@
     
  2. sarrra

    sarrra Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 мај 2011
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    7
    девојки вака сега јас го имам истиот проблем, но проблемот е во мене. значи јас имам доверба во дечко ми и јас го терам да излегува со другарите да се дружи, му велеам не сум само јас на овој свет па целото твое време да го поминуваш со мене....јас сакам да си излезам со него, но понекогаш а тоа е почесто имам потреба да си излезам со другарки, со стари пријатели и пријателки иии секогаш заради тоа се караме како јас не сум го сакала доволно и сл. такви работи...но тоа и баш не е така, јас сум со него 3-4 години и нему му е јасно дека нема да го сменам тоа кај мене, па ако не му пречи и ако ми верува дека го сакам нека остане со мене ако не... :?:
    јас не гледам на тоа како тој да е целиот мој свет, значи мене на прво место ми е моето семејство, па потоа тој, па после сите тие ствари факултет, кафица со другарки, другари и слично :)
     
    На Lepaaa му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Zoza

    Zoza Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    792
    Допаѓања:
    297
    девојки немојте да се нервирате затоа што излегол со другари...ако нема он памет во глава кога најмалку очекувате ке дознаете нешто затоа релакс...па секако дека сака да се издува малку со другари пиенки фудбал ово оно..


    Јас живеам со него па ете го денес е во кафичи со другари па? Срце ке идам таму со другари сакаш да дојдеш и ти? - не срце фала убав помин јас ке испружам леџа мало ;) си изгледав филмче еве ме сега на фемина а додека не осамне нема да си дојде. :!: ..ама ако бе си заслужи златцето малку шетање секојдневие му е куча посао посао куча...со мене е секој ден епа пред мене имал живот другари колеги пријатели-ки, школски неможе на сите да им каже чао бидејки детево се заљубило 8)
     
    На babybelle, srcekrsacka, marama и 4 други им се допаѓа ова.
  4. Lepaaa

    Lepaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2011
    Пораки:
    2.069
    Допаѓања:
    8.097
    Пол:
    Женски
    Разликата е што живеете заедно..а ние не сме се виделе една недела зошто јас бев на пат...и кога испадна прилика да се видиме он ме откачи...
     
  5. Zoza

    Zoza Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    792
    Допаѓања:
    297

    јасно ми е што си мислиш ама срце цела недела беше втора смена значи стане јаде оде на работа дојде пие кафе туширање и пола сат муабет и пак легнува капираш? Значи немој да мислиш дека ако живеме заедно по цели денови е гушкање и милување.... :!:


    еве ти еден совет ако сакаш послушај ме: не му звони не го барај,а кога ке ти звоне речи му леле срце неможам ке идам кај некоја бартучетка другарка сеедно,ако ти каже ок тогаш покасно? Ти кажи не бе злато легни си ке се видиме утре/задутре одмори на работа си ;) ама не иронично него онака убаво му го кажи тоа...кога ке почуствува дека и ти не си му веке увјек на руке ( како шо викат браката срби ) ке видиш како нема да си во втор план секогаш.... :*
     
    На Lepaaa му/ѝ се допаѓа ова.
  6. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    Сите си имаме свој живот и покрај животот со него.
    Сите имаме другари и другари со кои сакаме да се дружиме.

    Според ова што го прочитав, сфатив дека вие сакате да ги ставите дечковците во окови? :^)
    А вас да ве стават убаво ќе ви биде?
    Не викам не, и јас некогаш се нервирам во таква ситуација, ама кога сум пмс или од нешто друго ми дошло преку глава, па ете се погодил таков момент и едноставно сум пукнала, па ќе викам, ќе мрчам...
    А за што? И одма помислувам, а како би ми било мене така да ми направи? Нема да ми одговара, е па нема.
    Сакам да си се дружам и со други луѓе, да пијам кафе, да разлагаме криви дрини со другарки, да се смееме до солзи од нашите глупости, да ја прелиеме чашката со алкохол... е па замислите колку само дупло им е потребно ова на дечковците.

    Има моменти кога едноставно секој си сака да си го обнови животот на некој начин.
    Па искрно, мене ме нервираат типични ,,брачни,, врски. |(

    Ајдеее маж и жена, 24/7 заедно.... секој потег заеднички, секој излазак заеднички.... е ќе пукнам верувајте. :D
    Типична затуцана врска, па и ако не се излегува, ако се седе само дома? Не, не.
    Подобро ќе се видиме 4 пати во неделата, ама знам дека е квалитетно поминато време.
    А останатите 3 дека ќе се релаксирам со некое педикирче, маникирче, кафенце со другарки и слично.

    Љубоморна сум, себична сум, замислете, а сепак не сакам такви традиционални оковани врски.
     
    На babybelle, srcekrsacka, Chocoholic и 2 други им се допаѓа ова.
  7. Lepaaa

    Lepaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2011
    Пораки:
    2.069
    Допаѓања:
    8.097
    Пол:
    Женски


    Да можев 1.000 лајкови ќе ти ставев на постот :rofl: скроз си во право и да знаеш дека така ќе изиграм ... Ќе гледам и мене да ми е убаво... Што ми рече една другарка пред малце- *ти никако не си го натерала да се заинтересира за тебе!секогаш кога ќе посака он ти трчаш да си видиш со него, ретко си излегла со другарки па да се мисли кај беше до 4, 5 саат сабајле ..едноставно тој знае кај одиш кај се движиш со еден збор како дишиш...* ...И сега знам каде грешам...сега стварно ќе почнам да се понашам повеќе таинствено и ќе му го сменам тоа мислење дека целиот мој свет се врти околу него... а пред малце ми се јави и како ништо да не било срце ова-она, па ќе идел во таа дискотека па ете кај бил...а ја па ни срце не го нареков и одма на тоа замери...ахх бе колку би ми било убаво кога ќе го натерам неговиот свет да се врти околу мене и почесто да ме става во прв план...не викам да сум побитна од другарите и од семејството ама сепак може да ме стави негде на средина и да ми посветува внимание многу повеќе т.е. колку што би сакала и колку што заслужувам зошто со ниедна постапка во 2 годишнава врска не сум му згрешила-правам се да не го нервирам и да му биде убаво со мене...ама како што гледам не чини толку да си добар и потресен кон некој што ти значи-зошто кога ќе сфати што се ти би направила за него колку и да несака ќе се опушти како мене во случајов ...јас сум машкото во врскава, ја сум таа која ја потпира и која прави се врската да опстане...НО, како што кажав, од денес ризикувам-па што ќе биде нека биде... ФАЛА ти многу на добриот совет.. :*
     
    На srcekrsacka, macole, sarrra и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  8. Zoza

    Zoza Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    792
    Допаѓања:
    297
    Лепааа јас тој совет ти го дадов од се срце...и мојот на почеток беше некако ладен си мислеше дека еве заедно живеме плус онаод друга држава е дојдена нема пријатели мора да трпи..ама кога си дојдов прв пат во мк,почнав секој ден кафе па кај другарки па они кај мене па по роднини и верувај по 3 дена бевме само на пораки дека немав време за камера и скајп...еднаш за викенд јас дома а му пишав демек ке идам во некоја дискотека,он ми вели абе јас дома сум денес слободен не одам на работа зашо нејкаш да си се гледаме и збориме на скајп? И знаеш што му одговорив--де бе срце па ете уште 5 дена си идам па ке си се гледаме муабетисуваме колку сааш остана ваков :o откако се вратив во Сло...лелеее :inlove: :inlove: :inlove: абе по еден месец не му текинеше да излезе со другари свати дека не сум зависна од него и дека и јас знам да живеам....


    Еве пред малку ми се јави и ми вели: абе на сите другари звонат девојките ти кредит имас? :^)


    Имам бе срце ама не сакам безвеза да го трошам :rofl: :rofl: :rofl:


    Само опуштено и културни рецки ;)
     
    На sweet25, srcekrsacka, macole и 3 други им се допаѓа ова.
  9. LilMissBossy

    LilMissBossy Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2010
    Пораки:
    517
    Допаѓања:
    203
    Ох колку се трудам да се однесувам вака ладно! Некогаш не дотрпував,ама последниов месец да! Беше излезен со другари и ми рече ќе ми се јави,му реков само ок убаво да си поминеш и помина доста време го немаше,НО ме немаше и мене да му поѕвонам и потоа се јави.Ниту наредниот ден го барав прва ниту деновиве... :lol: Дури минатата недела ми забележа дека сум го откачувала,сум немала време :lol: Напредок! :rofl:
     
    На macole му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Chocoholic

    Chocoholic Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2011
    Пораки:
    747
    Допаѓања:
    987
    Девојко имаш среќа. Јас баш не можам да го натерам да излезе сам, а и мене тоа ми е потребно понекогаш. Не дека не сакам да бидам со него, таман работа, но не сакам постојано да сме залетени еден со друг. Нека излегува, излегувај и ти, нормално, без претерување, не повеќе да сте излезени во друштво одколку заедно. Се додека не забележиш некоја промена во неговото однесување не грижи се, нормално е и добро за врската :)
     
  11. macole

    macole Активен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2012
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    14
    Секоја чест се што напиша е голем совет за сите нас сто имаме такви проблеми го сакаме ни вика дека не сака имаме 2,3 годисна врска мојов дури ми вика дека немозел да живее без мене и дека ке ме побара за жена во скоро време ( ова е сигурен извор бидејки на многи луге им го казал ова) и сите ми викаат као браво успеа да го скротш дечкото кој важеше за најголем женкар и сега тебе ке те земе уште ми викаат те сака ова кај него прв пат се гледа и оприметува а јас слушам и душава ми плаче ;( си викам идеме 3 години до пред една година само за дома му бев никогаш за рака не ме држеше никогаш на кафе на пица ме немаше однесено сега е сменет скоро во се бидејки јас лепо фино знам со збор да го закопам се сето негово лошо однесување.Значи се што правам и сум правела за него може само од мајка да дочека таа грижа љубов внимание и он како помина сево ова време свати дека грешел се смени колку толку само заради мене дека ме сака така вика он зосто никогаш порано нема држено девојка за рака па камоли да ја изнесе некаде! се е арно ама има една маана што многу ме повредува толку долго идеме и ниеднаш не сме излегле заедно за викенд во диско кафана ко сите парови што прават ... и сеа како и сите други ке излегува со другарите као на роденден (се извади) а јас пред некое време му реков дај д аодиме у кафана да излеземем конечно он наравно ми замачка очи некое оправдување као немам пари сеа( што е точно) а сеа да излезеш ИМАШ А ? и сеа цел ден ми врти ко покакан знам дека ке излегува ама јас ладна се правам иако знам дека вечер пред да излезе лјубомаорава ке ме убие и ке морам да се испонасам ама МОРА и јас да излезам нека мисли и он малку !! Леле можеби ве замарам ама ми треба ваша помош мислење некое трикче за да кога ке излезе д ане му биде сеедно да ме мисли цело време да го копка дусицкава барем малку како сто мене ми е секогас кога ке излезе зосто знам дека обавезно завршува со некоја... ама пуста љубов кога сакаш срце имаш очи немаш , колку си незаинтересирана толку си попрувлечна !
     
  12. Fleur-De-Lis

    Fleur-De-Lis Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2012
    Пораки:
    627
    Допаѓања:
    1.648

    Здраво феминке! Го прочитав твојот пост, и да држи вода незаинтересираноста! За твојот проблем би истакнала дека најдобро е да се воздржиш од испади, т.е глуми незаинтересираност и ладноча, ако треба дури речи му хеј јас излегувам незнам кога ќе се вратам или сл....па оди некаде излези кај некоја роднина само пази да не дознае!
    Она што ме испоровоцира да ти пишам е болдираната реченица! Сфаќам дека ете си налетала на таков тип на човек и дека го сакаш, но кога свесно те изневерува зошто дозволуваш да ти игра на честа? Според тебе е прифатиливо да тој завршува таму некаде со некоја?
     
  13. macole

    macole Активен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2012
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    14
    значи последен пат кога дознав и прв пат беше да дознаам дека излегол со некоја очигледно беше бидејки ми рече дека ке спие зошто е болен а он си излезе нормално го фатив т.е му свртов покасно а у позадина трешти музика и нормално секогаш кога си доага обавезно ми се јавува а таа вечер не ми се јави ни сабјалето а јас гребев ѕидови ама не му се јавив цел ден само вецерта му пишав дека од сеа па натаму слободен дечко е, така цел ден ни ми сврте ни јас не попустив воопшто ден два три ни титка ни порака додека он се растури од титкање вртење ама не попуштив неколку дена и после тоа на фб на шет поцна да ми пишува и јасно му реков дека веке е крај го сакам ама имам гордост и нема никој д ами ја гази и свашта му изнакажав хахаха неочекувано од моја страна така да постпам ама морав и редно беше се смиривме и од тогас едно 6,7 месеци нема мрднато без мене никаде ни другари ни дискотеки ништо се до вечерва (ке одел на роденден као ) и сеа незз и знам како да реагирам ама сакам вецерва да му биде милион пати криво што излегол и цело време да мисли кај сум со праам ама незз сто да направам ! инаку секогаш сум го прашувала не ми признавал,секогаш ми вика ако излезам незначи дека ке завршам со некоја само сакам да се испукам малку од работа од се ! Али сакам вецерва да се покае што излегол морам нешто да направам помошшшшш !?
     
  14. WildCherry

    WildCherry Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2011
    Пораки:
    1.193
    Допаѓања:
    1.172
    Tи ма со големо извинење
    Луда си ? :tmi:

    Кој фактор си бе ти да забрануваш некому да излезе ??? Ај подразмисли кај е проблемот зашо те излажал таа вечер ??
    Ти што мислиш ако е твој дечко е и твоја сопственост ?? :clap:

    Со кое право бе ке забрануваш некому слобода ?? Арно те трпел тој 6месеци ја не би ни 6минути да те трпам ....

    Шо каков совет сакаш овде да ти дадеме ??

    Најубав совет ??
    Завржи го у ланци , у подрум со 5 добермана наоколу ... Па нема гласче да пушти а не па да помисли да отиде кај РОДНИНИ ... |(
     
    На srcekrsacka и mims-89 им се допаѓа ова.
  15. macole

    macole Активен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2012
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    14
    ок барав помош совет нема врска си го барав и добив ваков ! ама мене не ми е криво што шета и немам намера да му забранувам и не сум му ни забранила изгледа не си прочитала се што напишав... криво ми е зосто идеме 3 години ниеднаш ниакде не излегол со мене ни кафана ни дискотека за мене нема пари а за друштво има ..ТОА МИ Е КРИВО не друго не заслужувам така бидејки премногу давам а малку добивам!
     
  16. WildCherry

    WildCherry Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2011
    Пораки:
    1.193
    Допаѓања:
    1.172
    Епа за тоа фино лепо си постои отворен муабет, а не забрани од типот никаде нема да излегуваш ;)

    Лошо си постапила, могу лошо .
     
  17. macole

    macole Активен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2012
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    14
    значи ти не ме разбираш јас ни писав дека сум му забранила а ни имам намера такво нешто да забранам ако направам така само ке го изгубам. Јас барав совет помош некој нешто да писе за тоа дека никогас не сме излегле заедно а вецерва ке излегува тука е болката и ако пишав дека сакам некој збор некоја моја постапка сакам д апредизвика кај него каење што излегол или д аме мисли цела вечер не знаши дека сум му забранила туку да осети малку колку душицката е немирна кога тој што го сакаш можеби ужива без тебе ... БОЛИ тоа МНОГУ БОЛИ !
     
  18. Butterfly15

    Butterfly15 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2010
    Пораки:
    1.145
    Допаѓања:
    2.620
    Не мора да значи дека ако ја изневерил, ја изневерил од таа причина. Мислам и таа самата кажа дека одкако се случило тоа, тој почнал да се однесува така. Не излегувал никаде без неа.. Таа не го затвара него во пордум или не му врзува ланци за да не излегува. :tmi:

    Мacole, пробај да не го искажеш сега тоа што го чувствуваш. Нека помисли дека не ти е грижа што тој ќе излегува, но кажи му дека и ти ќе излезеш. Па немаш ли другарки ти? Да излезеш со нив и ти една вечер да поживееш малку без него? Можеш подоцна, одкако ќе излезеш да му пишеш порака како демек многу убаво си поминуваш и да го прашаш како му е нему? Можеби ќе се подзамисли малку зошто ти е убаво без него? :)
     
    На srcekrsacka и macole им се допаѓа ова.
  19. macole

    macole Активен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2012
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    14
    конечно некој ме свати :) еве сеа се трудам да ги договорам другаркиве да излеземе ... можеби е злобно ова што сакам да го постигнам ама САКАМ бе сакам да осети малку како ми е мене секогаш,во цела вечер барем три пати да го провери моб дали му стигнало смс од мене ( е тоа нема да го дочека сигурно) и јас чекам чекам .... да си помисли еј ја нема да пише сигурно од со и е убаво не помислува на мене.И кога сме одделно излезени стандард јас ни смс ни му вртам а он врти е сеа имам двоумење дали врти да ме слушне или да дознае кај сум за д ане се појави случајно таму - второво е сигурно... Го сакам ама сакам да осети , еве сеа ми врти нон стоп и јас оанка ладна кратка он те сакам јас чао па усте вика нешто тажничка си ми еххх како ме познава а и штом ми рече така гарант си има мува на капа незз множеби грешам ама сакам да го заболи душичката малку барем !
     
  20. Butterfly15

    Butterfly15 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2010
    Пораки:
    1.145
    Допаѓања:
    2.620
    Овде ти е проблемот. Немој да дозволуваш да знае како се чувствуваш. Мислеш ли дека ако види дека си тажна нема да излезе? Не.. Така ништо нема да постигнеш.
    Ако ти се јави пак биди весела, кажи му дека си среќна што ќе излзезеш со другарките и кажи му да ти се јави после затоа што сега мораш да се спремаш. Не му покажувај дека те боли што ќе излегува со другарите. А нема да биде лошо и да дознаеш каде ќе излегува па да го изненадиш, да идеш да го посетиш па да видиш што прави. :)