1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кога не излегуваме заедно...

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од 5star, 25 мај 2011.

  1. macole

    macole Активен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2012
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    14
    Никогаш нема да одам и да проверувам каде е и со кого е ако треба ке цркнам што се вика ама нема да го изненадувам така...можеби од страв д ане начекам нечто или премногу гордост насобрав! Хммм во право си колку сум повесела толку повеке менозе да ме чита :)
     
  2. Candice.S

    Candice.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2012
    Пораки:
    167
    Допаѓања:
    152
    Нешто слично е и мојов проблем.

    Кога почнавме да одиме на почетокот, јас излагав со мое друштво он со негово, и му паѓаше криво, не му беше сеедно. Се бунеше и незнам како ама се отргнав од друштвото и почнав само со неговото друштво да излегувам. По некое време престанавме да излегуваме навечер со друштво воопшто, а причината беше што ни стана досадно самото излегување.

    Е сега дознав дека дечково пред речиси година отишол во друг град ( преку ден ) додека сме оделе и не ми кажал ништо за тоа. Се изнервирав му изнакажав сешто и му раскинав. Не ми е што отишол туку што ми крие.

    Треба да се видиме и да разговараме, незнам што да правам и дали воопшто да продолжам, секако дека го сакам ама ако ова ми го сокрие сега утре што ке биде? Имав доверба во него ама ова што се случи ја разниша.
     
  3. Butterfly15

    Butterfly15 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2010
    Пораки:
    1.145
    Допаѓања:
    2.620
    Па тогаш и никогаш нема да знаеш што направил. Всушност и не е многу убаво да го направиш тоа, но ако сакаш да ти е мирна душичката... :)

    И да продолжиш со него мислам дека нема да е истото што било и порано. Кога некој ќе те излаже нешто, па и да е најситната работа, ја губиш довербата, а без доверба врската никако не успева. Секако ќе го прашаш зошто го направил тоа, зошто едноставно не ти кажал и сега немаше да ги имате овие проблеми. Не знам што да ти кажам.. Прво треба да ја слушнеш причината зошто те излажал, а потоа да размислуваш што да правиш. Сепак не е мала лага,а не е ни сигурно дека ќе ти ја каже вистинската причина.
     
  4. kristii

    kristii Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    1.706
    Совет до macole..А зошто не си се спремиш и воопшто не му се јавуј чекај тој да ти се јави и даму кажиш само дека и ти излегуваш.не му кажувај ни каде ни што,дека ке се договорите по пат...па нека се дума тој.Сигурно ти има кажано каде ќе биди роденденот па ти "Случајно " појави се таму.Зошто да ти страв од тоа што ќе го видиш.Така ќе биди сигурна дали те лажи.Не можеш да живееш цел живот во сомневање,викаш ќе те земит за жена.Можеш така да продолжиш да живееш?
     
  5. Arianna

    Arianna Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2012
    Пораки:
    277
    Допаѓања:
    145
    Леле луѓееее беља ме снајде... :( сега го викнаа на дечко ми другарите да излезат, им рекол ќе поминам само, му реков оди седи, не ќе одиме заедно и ќе си одиме после од тука. Абе му викам влези ако не јас ќе те почекам не влегувам нема смисла со сите машки, ми се испоналути јас не сум сакала да одам со нив!!! Абе му викам да имаше и други женски ќе дојдев ама вака оди видисе па ќе бркаме работа, не ти зборам од инет, не и не се налути и готово!! И ај сега, што да правам??? Добро реков ќе дојдам(ништо не ми одговори) ама како да одам па стварно е срамота ќе речат оваа не го остава да мрдне ни 5мин!!! :(
     
  6. macole

    macole Активен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2012
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    14
     
  7. Butterfly15

    Butterfly15 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2010
    Пораки:
    1.145
    Допаѓања:
    2.620
    Па тој сака да одиш не ти. Тој се лути ако не одиш, не ти. Нема зошто да ствараш без врска проблеми. Иди поседи малку колку да му направиш ќеиф и после остави го со другарите.
     
  8. Arianna

    Arianna Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2012
    Пораки:
    277
    Допаѓања:
    145
    Абе тие го викнаа само машки да излезат,после да го зборуваат еве ова да не не дојде случајно и слично? Папучар ваков таков....ем му правиш убаво за него ем не прифаќа... Да му речев не оди ќе се налутеше, му викам оди пак се лути, овие машкиве се чудо на природата...
     
  9. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.752
    Допаѓања:
    65.220
    Пол:
    Женски
    ^Е ако де, оди кога те вика. Може си има причина. :) И жените се чудни, кога те вика, зошто ме вика, кога не те вика, не ме вика има нешто тука, којзнае зошто. :D
    И мене така ми се случи. Излезе он, јас не сакав да му досаѓам, па не му вртев, да не му зборат еј одма те контролира. Па кога дојде дома, ми рече дека требало да му се јавам, на сите им се јавиле, само јас не, па испаднало како едвај да сум чекала да се отарасам од него. Тоа е. :D
     
    На LittleBadGirl666 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. green.eyes

    green.eyes Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    2.871
    Допаѓања:
    31.228
    Пол:
    Женски
    По ова што го кажуваш, исто му се фаќа дали ќе отидеш или не, во секој случај ќе го зборат. Затоа, за да не си правиш џабе проблеми, оди, направи му го ќефот, па после договарајте се што ќе правите, заедно или одвоено. Муабети секогаш имало, и ќе има, ако гледаш на сите да им погодиш.... :worried: Битно тебе да ти е добро и да немаш кавги за вакви глупави ситници.
     
  11. Arianna

    Arianna Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2012
    Пораки:
    277
    Допаѓања:
    145
    Абе чудна работа, да не можиш крајот да им го најдиш....ем им угодуваш и пак не си убав!! :@ :'( абе само строго, ич не попуштам сега сила некоја ми дојде :lol:
     
  12. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Кога не излегуваме заедно... он си брка работа, јас си бркам работа, што има да се слушаме на секој 5 мин кај си шо си, со кој си, шо пиеш, ај хукни... |(
    Фала богу дека и двајцата имаме животи и дека и двајцата си имаме друштва, тој секој ден оди на кафе со другарите, не ќе им дремам јас секој ден со нив да ги слушам за фудбал шо зборат, и тој не би сакал да седи со мојте другарки да го замараме со шминки и штикли.
    Си имаме целосна слобода и не се расправаме за искачања :)
    Олабавате и се ќе биде ок ;)
     
  13. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Па и ние со дечко ми не излегуваме секогаш заедно. И јас и тој си имаме посебно друштво, а и јас и тој знаеме да си го организираме добро времето, да не ја запоставиме ни врската, ни другарите/другарките.
    Најмногу се нервирам кога ќе видам некој што заборава на пријателите заради партнерот. :fubar:
    Најдобро ќе биде да си разговарате, да се договорите кога ќе излегувате... Мора да најдете заеднички јазик, ако се сака се се може. Нормално, секој од вас си има свој живот и слобода, не треба да сте врзани еден за друг за да имате успешна врска.
     
  14. thelittle17

    thelittle17 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2010
    Пораки:
    3.749
    Допаѓања:
    8.665
    Пол:
    Женски
    Многу ретко излегуваме со друштво заедно, тој тера свој пат, јас свој.. Нема потреба да се јавуваме на секој пола саат за да се слушнеме, барем времето може да се испланира :)
     
  15. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    до сега не се случило некое од момчињата со кој сум била да ме спречува или контролира со кого излегувам, каде одам, што правам
    во сегашнава врска јас сум таа е што е хипер активна-наваму натаму со активности, мегу луге, и кога е слободен(два пати неделно, понекогаш и еднаш) се гледаме, тој си излегува со другари, јас со другарки
    -понекогаш кога навистина не ми е денот или приметува дека сум нервозна или јас ке му кажам дека сум како на боцки(обично тогаш одам на медитација а тој не е по тоа, па не ми рекол не оди или забранил) а се случува понекогаш да ми пише кога сум излегла со другарки(убаво да си поминете, или поздрави ја од мене, еднаш или два пати) не се лутам, нема причина
    со договор и разбирање се се постигнува :)
     
  16. verica94

    verica94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    298
    Допаѓања:
    28
    Пол:
    Женски
    си се навикнала да искачате заедно , сегде да идете заедно и веке чудно ти е кога не те вика..
    но понекогаш машките сакаат да се само машко друштво . .да си праат муабети за коли компјутери фудбал и сл . мора да се сфати тоа..
     
  17. cvetce93

    cvetce93 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2011
    Пораки:
    1.434
    Допаѓања:
    575
    Најнормално си се понашаме кога излегуваме одделно.. Он со свое друштво, јас со мое. А мислам дека и подобро е така, против тоа сум да секое искачање е заедно. Тој освен мене, има свој живот, јас исто така... Мислам дека таквите врски поубаво функционираат, а сепак тоа не влијае врз сакањето воопшто :)
     
  18. ilipili

    ilipili Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2012
    Пораки:
    1.310
    Допаѓања:
    4.991
    Нормално дека излегуваме сами,тој со другари,јас со другарки, иако сме од различни градови сепак ни мене ми пречи тоа,ни него. Ао излези тој не значи дека ме изневерува или пак јас него.Имам огромна доверба еден во друг и ниту му се јавувам на секое да го прашам кај е со кој е дали има женски со него или пак тој мене. Некогаш ко ќе не излегувам или тој не излегва дури и јас му велам него или тој мене излези,смени малце,значи ако излегва не значи дека не ме сака. Тој пред мене си имал свое друштво,другари,свој живот, исто и јас и никогаш нема да го оттргнам од нив само поради мој бес и љубомора.
     
  19. MonteRina

    MonteRina Активен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2012
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    0
    Inace i jas se custvuvam zapostaveno od negova strana, koga e so drugarite/kolegite se mu e ok togas se mu e taman niv nikogas nisto ne im otkazuva. A koga sme zaedno ispadnati nikogas ne sme si pominale tolku zabavno oti sekogas odime po picerii , kafici a koga odi on so kolegite odi po kafani i posle vo diskoteka oti demek taka se sklucuvale biznis dogovori inaceon mi kazuva deka mrazi guzvi i diskoteki ama od so mora odi.I koga e ispadnat ili koga e nekade na pat jas drema doma ili imam za ucenje ili taka si go gubam vremeto.Drugarkive me vikaat da ispagame ama koga ispagam so niv nekako se cuvstvuvam izgubeno oti sum naviknata celo vreme samo so deckoto da ispagam i so niv mi e duri cudno.I deckovo me sekava deka mi smeta toa on sto ispaga duri pocnuva da me zafrkava za zenski voa noa i jas uste poveke zbesnuvam.I neznam kako da napravam da trca on poveke po mene, da mu e poveke grziza kade sum sto pravam ???

    Se izvinuvam za latinicava
     
  20. kristii

    kristii Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    1.706
    Епа ке направиш така што ќе излагаш повеќе со другарките,и нема да му напинаш и да го бараш кога ќе бидиш излезена.е тек тогаш ќе видиш како ќе се сврти топката како ќе те бара он тебе.