1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кога партнерот ќе подигне рака

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од GordanaL, 20 мај 2012.

  1. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.089
    Допаѓања:
    163.461
    Пол:
    Женски
    Заслужува раскинување ако е врска, развод ако е брак... ќотек сигурно не! Нема ама апсолутно НИКАКВО оправдување за ќотек и никаков пример не може да ме убеди дека може да се ЗАСЛУЖИ физичко насилство!

    И ти после ова твитерџии ќе оправаш што пишале, а? Па ова е најодвратната изјава што ја имам прочитано во македонскиов виртуелен простор, честитки! :clap: :@
     
    На cresa-jagoda, "Zoki", eloves и 7 други им се допаѓа ова.
  2. Artista

    Artista Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2015
    Пораки:
    274
    Допаѓања:
    696
    Пол:
    Машки
    Не е битно тоа што сум јас, туку тоа што го зборувам, а нема моментална врска со тебе. Ако со пронајде во мојот пост тогаш длабоко сум среќен ако допреле до твоите чувства:P

    Ако имаш некој против аргумент кажи, а ако не chill out. Знам дека после парламентарните избори си на редовни инфузии. Не можеш да се оправиш од поразот :D

    Не се карам со никој, и не посочувам никој директно, туку се служам со примери од блиска и далечна околина. Ти навредуваш ако не гледаш. Не дека ме навредуваш, туку само давам компарација за твојата лицемерност.
     
  3. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Те учи мајка ти тој филм Ране да не го гледаш пред спиење, или не те учи?
     
  4. "Zoki"

    "Zoki" Популарен член

    Се зачлени на:
    2 декември 2016
    Пораки:
    1.032
    Допаѓања:
    9.127
    Пол:
    Машки
    Се извинувам не сум во тек со сите ваши одговори.
    Кога партнерот ќе дигне рака на сестра ми истата ќе му биде ставена во гипс. Девојки и жени ако вашите мајки ве нашле на улица трпете такви коњи да ве малтретираат, ве разбирам стрв ви е за последиците но ценете си го вашиот живот не дозволувајте некој да се иживува врз вас поздрав
     
    На Batterfly93, cresa-jagoda, eloves и 9 други им се допаѓа ова.
  5. Artista

    Artista Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2015
    Пораки:
    274
    Допаѓања:
    696
    Пол:
    Машки
    Има нешто што ти не го разбираш, а се вика машка гордост. Тоа ниту еден закон не може да го смени и за тоа сум длабоко среќен.

    Значи жената може да те прави поголем од гомно, да те уништува психички, физички со години, а ти не можеш да ја удриш, затоа што била види ти - женско? Кој тоа те лаже? Тебе ако декадентниот систем те учи да си ’толерантен’ кон секакви болештии кај мене тоа не проаѓа.
     
  6. Summerlover

    Summerlover Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    5.531
    Допаѓања:
    34.908
    Кога цел ден сме си супер на форумот и на крај во доцните часови, ќе се распламти огнот поради двајца неандерталци, едниот неизживеан, другата негова сродна душа.
    @Black girl Тоа што потенцира дека маж заработува бааги ваљда го објаснува твоето мислење дека заради тој факт би трпела и насилство.
    @Cricket Крик, леле трај, што ме потсети дека можно е овие и деца да имаат (facepalm)
    :d::drunk:
     
    На Gosh, "Zoki", joy1 и 7 други им се допаѓа ова.
  7. Cricket

    Cricket Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2015
    Пораки:
    176
    Допаѓања:
    1.074
    Пол:
    Женски
    Прво треба да бидеш маж.
    После да пукаш од гордост секогаш кога ќе направиш нешто убаво за девојка ти. Кога ќе ја видиш насмеана. Види ти си ја избрал, ако си почнал со неа кога шетала гола зарем мислеше дека со тебе ќе почне во долама да шета?
    Се извинувам за споредбава, валда ме сфативте што сакав да кажам
     
  8. Summerlover

    Summerlover Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    5.531
    Допаѓања:
    34.908
    @Black girl Да бе, надвор како е ладно, па уште да оладам :D Патем, ја мојот не го тепам, фино лепо во подрум си го врзувам, па културен човек сум ја бре :makeup:
    И не се лути де што објаснив на гледачите за што било работата :cash:
    :d::drunk:
     
    На КикиМаус и Someonespecial им се допаѓа ова.
  9. "Zoki"

    "Zoki" Популарен член

    Се зачлени на:
    2 декември 2016
    Пораки:
    1.032
    Допаѓања:
    9.127
    Пол:
    Машки
    Од машки мој гледан аспект ако девојка ми ме вара ќе и раскинам и сум раскинувал такви врски,кога ќе се оженам ако ме вара ќе ја испратам од кај што дошла на фин начин и мојата гордост ќе биде 1000 пати поголема од нечива што накаутирал жена,а за боксерите да осетат на своја глава како е да ти тепа некој мајка,сестра,братучедка па нека го кажат после својот став и мислење ајт поздрав
     
    На Flower.D, cresa-jagoda, Annora и 14 други им се допаѓа ова.
  10. Asparagus

    Asparagus Популарен член

    Се зачлени на:
    21 мај 2013
    Пораки:
    1.017
    Допаѓања:
    7.747
    Пол:
    Женски
    I ja imam edna drugarka. Tatko i go puka nekoja kriza na sredni godini i se pushta na sve zhivo shto ima dunda.
    Dali ti kako mnogu zagrizhen za semejnite i moralni vrednosti bi go istepal ? Eve kje ti pisham i adresa i ime i prezime.
    Ili ti si od onie mazhi shto se silat na zheni, a pred mazhi shto se kurvaat kjutish kako mladi nevestiche?
     
    На Gosh, cresa-jagoda, eloves и 6 други им се допаѓа ова.
  11. Artista

    Artista Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2015
    Пораки:
    274
    Допаѓања:
    696
    Пол:
    Машки
    Зоки, еве јас и ти како машки да зборуваме, ама најсериозно. Колку пати си бил сведок во животот дека тие машки што покажуваат психички, а некаде и физичка агресија кон женските тие се и најпосакуваните момци? Одговори искрено. Значи не велам жени да се малтретираат, туку чисто еве да анализираме една интересна социолошка појава.
     
  12. Asparagus

    Asparagus Популарен член

    Се зачлени на:
    21 мај 2013
    Пораки:
    1.017
    Допаѓања:
    7.747
    Пол:
    Женски
    Da analizirame ushte edna interesna socioloshka pojava. Jadesh gomna tuka po cel den za kurvi, a vo realnost na takvi se lozhish, ama poshto duri i najgolemite kurvi ne sakaat nishto so tebe, ti preostanuva pak da se vratish tuka i da projadesh ushte malku gomna.
     
    На Gosh и "Zoki" им се допаѓа ова.
  13. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Mommy issues ;( Затоа не ни се допаѓаат 25-годишни, туку повозрасни „женетини“, така Артиста?
     
    На joy1 и Asparagus им се допаѓа ова.
  14. Artista

    Artista Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2015
    Пораки:
    274
    Допаѓања:
    696
    Пол:
    Машки
    Тоа треба да ја прашаш мајка та на твојата другарка. Ако таа знае дека мажот и ја вара, а ништо не презема, тогаш барај ја вината во нејзе. Да се разведе јас би ја подржал секако без никакво обвинување.

    Јас не сум МВР да расчистувам семејни проблеми. Чисто само давам мислење дека оправдувам шамар во одредени ситуации кон одредени девојки, а подетално образложив за кој тип одредени девојки станува збор.
     
  15. Outlook

    Outlook Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2015
    Пораки:
    3.005
    Допаѓања:
    4.821
    Пол:
    Женски
    Po nekolku godni proratni analizi na mazite, vo pravo si, mazite taa sto ne mozat da ja imaat najmnogu ja ocrnuvaat ili barem se obiduvaat :)
     
  16. Artista

    Artista Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2015
    Пораки:
    274
    Допаѓања:
    696
    Пол:
    Машки
    Па, што знам колку мажите посакуваат некоја девојка која ја поминале полно мажи. Очигледно не се дружиш доволно со мажи. За сексуални задоволства ДА, посакувани се, но за нешто сериозно НИКАКО.
     
  17. Asparagus

    Asparagus Популарен член

    Се зачлени на:
    21 мај 2013
    Пораки:
    1.017
    Допаѓања:
    7.747
    Пол:
    Женски
    A taka li , koga mazhot vara ne si MVR, a koga zhena vara togash zasluzhuva nokaut.
    Taka i mislev, se kurchish na zheni, a pred mazhi kjutish kako dundiche, spremen da im go ispushish kurot.

    Sindrom na malo kure se vika toa.
     
    На Gosh, cresa-jagoda, BurstBerry и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  18. Outlook

    Outlook Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2015
    Пораки:
    3.005
    Допаѓања:
    4.821
    Пол:
    Женски
    Ne be ne se druzam so mazi nikako hahahha a ti nesto seksualni za zadovolstva se promoviras tolku mazestveno ili hahhahahahha
     
  19. "Zoki"

    "Zoki" Популарен член

    Се зачлени на:
    2 декември 2016
    Пораки:
    1.032
    Допаѓања:
    9.127
    Пол:
    Машки
    Во мојот живот како мал искрено ќе ти кажам многу често,све додека не го лупнав својот роден татко и од тогаш се заколна во све свето дека нема да се повтори и не се повтори повеќе,еднаш бранев девојка која нит ја знам нит ја познавам,за сестра ми сум се тепал многу пати еднаш ќе удавев еден коњ у диско сум влагал да ја бранам од такви манијаци педовили тепачи мојата животна сторија ако ти ја пишам треба админот бан да ми даде ќе нема место за пишување Никогаш нема со ќотек посакуван да бидеш братски совет ти е ова за во иднина
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Asparagus

    Asparagus Популарен член

    Се зачлени на:
    21 мај 2013
    Пораки:
    1.017
    Допаѓања:
    7.747
    Пол:
    Женски
    A od kade im pravo na mazhite da posakuvaat kurva za seks, pa posle da baraat nekoja doblesna za seriozno?
    Sekoja ptica vo svoeto jato, mashkite kurvi kje si zavrshat so zhenski kurvi i nemaat nikakov kredibilitet posle da se bunat ili pa da nokautiraat.
     
    На Gosh, cresa-jagoda, blueeparadise и 1 друга личност им се допаѓа ова.