1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кога тој пресериозно ќе ја сфати вашата врска

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Dabria, 12 септември 2016.

  1. iloveyou29

    iloveyou29 Queen of beauty

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    5.732
    Допаѓања:
    32.007
    Пол:
    Женски
    Прво ти треба да си разјасниш што чувствуваш. Како заедно сте една година а вљубена си а не го сакаш? Може дечкото за таа година сфатил дека со тебе сака да го помине животот и затоа ти прави такви муабети. А ти ако не си спремна прво разговарајте и види дали тој планира да одите полека или строго сака брак...
     
  2. krEM4Eto

    krEM4Eto Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2012
    Пораки:
    1.540
    Допаѓања:
    4.274
    Пол:
    Женски
    Вљубена си а не го сакаш??? Дааа фак можиш да го сакаш, а да не си вљубена НЕ обратно. Ако беше вљубена на 23 години ќе сакаше да се мажиш со него после една година врска ама не веднаш. Ти по муабетот неќиш да слушниш за тоа и подобро кажи му го тоа дека неќиш брак дека се осеќаш млада и дека го САКАШ но не си сигурна и неќиш да избрзаш незнам дали вака си му кажала ако да најдобро да размислиш ти подобро дали стварно сакаш да бидиш со него или му го трошиш времето затоа што тој очигледно е спремен за се со тебе..
     
    На Love...music му/ѝ се допаѓа ова.
  3. BlondPrincess

    BlondPrincess Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 март 2016
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    125
    Пол:
    Женски
    Најпрво ти треба сама со себе да си решиш што сакаш со тој човек,затоа што година дена во врска не е некоја врска за безвезе ако ти не си го сакала толкав временски период со него зошто си? За да губиш време? Според мене секоја врска се стреми кон тоа,значи кон брак.Зошто инаку би оделе ние со некого толку време?
    Плус да кажеше дека имаш 17,18,19 години ќе те разберев зошто имаш помешани емоции но ти си веќе зрела девојка,доколку себеси не се гледаш во иднина со тој човек немој повеќе да си го трошиш и твоето а и неговото време. Да беше ти до уши заљубена и тој да ти беше твојата "иднина" сега немаше да го пишуваш овој пост туку ќе чекаше кога ќе клекне пред тебе со прстенот.
     
  4. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Јас заклучив обратно по муабетов.. Дека го сакаш, ама не си вљубена.
    Ти годи неговото друштво, пријатно се чувствуваш со него, ама нема тука љубов. Почит, дружење, поддршка, ама љубов - тешко.
    Јас се чувствував така исто со бившиот, еден на друг си бевме поддршка во тешки моменти, друштво, почит се... Ама страст и љубов слаба работа од моја страна. Последната година дена му имав и речено, немој да навалуваш на секс, затоа што несакам. Јас го сакав многу, како човек, го почитував, благодарна му бев за многу работи, ама не бев заљубена во него... А немавме некои значајни кавги, се си беше мирно и хармонично.
    Кога раскинавме во себе ев убедена дека нема да се мажам до 28 години сигурно, дека не ми е тоа приоритет, дека многу други работи треба да ми се случат пред него што се омажам, затоа што мислев дека така ќе се заробам...
    2-3 месеци подоцна го запознав мм. Месец дена се познававме, знаев дека тоа е тоа. Не гледав на брак со него како на нешто што ќе ме зароби, мене овој брак е најубавото нешто што ми се случило во животот, никогаш посреќни моменти не сум доживеала откако постојам... Сакам да ти кажам, кога ќе го најдеш вистинскиот, во себе знаеш, не ти требаат години да минат.. Мислам дека дечкото не е вистинскиот за тебе, не си ни вљубена во него, само го сакаш како другарче, пријатно ти е во негово друштво.
     
    На pupi.girl, eloves, kjukli и 7 други им се допаѓа ова.
  5. Bella.04

    Bella.04 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2016
    Пораки:
    190
    Допаѓања:
    514
    Пол:
    Женски
    Па тоа е најубаво нешто,тој да сака семејство со тебе.Не разбирам зошто ти смета кога нели го сакаш?:)Се е лесно ако има љубов од двете страни,и бракот е дел од животот и кога тогаш ќе се десе.Ти што се кочиш?:)
     
    На Love...music му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Dabria

    Dabria Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јули 2016
    Пораки:
    233
    Допаѓања:
    1.225
    Пол:
    Женски
    Штотуку се искаравме. :D
    Типов пробува да ме манипулира. Ќе му раскинам. Чича Мича готова прича :clap:
    Ви благодарам на советите. :inlove:
     
    На Love...music му/ѝ се допаѓа ова.
  7. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски

    Јас мислам дека дечкото ти го кажал тоа за да ти се осетиш убаво и за да знаеш дека си ја замислува иднината со тебе. Мене до сега сите дечковци ми рекле дека сакаат да се оженат со мене, па немало такво нешто.
    Не треба сериозно да го сфаќаш тоа, колку и сериозно да го кажал некој дечко,зошто не знаеш што ќе се случи. Многу машки викаат така, но реалноста е друга. Нема место за паника, исто е како да ти кажал дека те сака :)
     
    На baba Rada му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Што се случи?
     
  9. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.081
    Пол:
    Женски
    @Dabria не брзај мила , јас како млада мажена да ти кажам од мое искуство . Пред да бидам во било каков контакт со сегашниот сопруг имав дечко со кој бев една година заедно . Верувај , ми даваше таква сигурност , човек да си помисли цел живот ќе е со мене . Значи во текот на врската се имавме скарано преку сила 5 пати . За на крај да испадне , пиши пропало . Додека со сегашниов сопруг секогаш бев на 50-50 . Никогаш не се знаеше дали сме заедно или не . Се на се врската ни траеше една година , но со прекини од недела , две па и по месец дена . Никогаш не ми спомна деца , бракови , заедничка иднина . Еве веќе 4 години сме во брак и имаме две деца . Размисли си убаво што и како ќе направиш . Ако сте заедно 1 година не значи цел живот . Како и што не значи дека нема да бидеш среќна во бракот со некој што го познаваш и што си заедно само еден месец .
    Мое мислење , дечково си има планови со тебе , а не те ни прашал ни потпрашал дали ти делиш мислење со него или имаш свое гледиште на СВОЈОТ живот . Ми изгледа како да си умислил дека те поседува , па си прави планови како нему му одговара , а ти како да не постоиш во целава ситуација .
    Јас искрено сум бегала од вакви дечки . Едноставно , тоа што пишал Бог , тоа ќе биде . Никој освен тој неможе да прави план со нечиј туѓ живот .
    Ти посакувам се најдобро и што побрзо да си средиш мисли и да ти се среди и разбистри ситуацијава
     
    Последна измена: 16 септември 2016
    На DELFIN-15, Gosh, WarriorAngel и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  10. Semih-Al

    Semih-Al Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јули 2016
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    113
    Пол:
    Машки
    Od iskustvo ke tikazam deka sum samiot masko,so taja sto sakam da imam semejstvo ke i kazam kako toj tebe...Ili ti ne go sakas dovolno ili ne sakas na 23 da si vo brak treto nema.