1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кого да изберам?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од PavWellbeck72, 21 јуни 2011.

  1. PavWellbeck72

    PavWellbeck72 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 мај 2011
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    13
    Во моментов ми се пуштаат 3 машки:
    1. - Тој е могу паметен, добар, искусен и ме разбура, покрај тоа е богат и многу убав. Братучед и е на мојата најдобра другарка. Со него се бакнував 1 вечер, си разменивме телефонски броеви (по негова желба), и од тогаш почесто се гледаме.
    2. - Момче во кое бев лудо вљубена, и ми беше страв да му се приближам и да му признаам па така остана само бакнување за 1 вечер. Потоа бевме само дугари како ништо да не се случило, и таман го преболев сака да одиме на кафе, и сака да размислам за неговиот предлог за врска.
    3. - Тој ми е другар уште од мали нозе, му кажував се секогаш и ќе ми биде ужасно ако го загубам. Тој ми призна дека ме сака и знам дека е многу чувствителен иако не изгледа така. Го сакам како брат но не повеќе.
    Не знам што да направам ми треба помош многу итно... Сакам да останам single но тоа значи дека сите 3ца ќе ми бидат другари потоа. Страв ми е да не се сретнат да не си кажат се еден на друг. За 2 недели ми е роденден и мислам да ги поканам сите 3ца. Ова ми дојде неочекувано бидејќи со 3 немав ништо освен пријателски односи, со 2 се бакнував пред 8 месеци и ме чуди како се уште се сеќава на мене, а со 1 бев скоро пред 2 недели :D help!
     
  2. Anely

    Anely Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2011
    Пораки:
    788
    Допаѓања:
    225
    Турли тава правиш хаа....па тоа не можеме ние да ти кажеме за кој да одлучиш...тоа сепак ти најдобро го знаеш!
    Најдобро знаеш во чиво присуство се чувствуваш најубаво.
     
  3. Blue-eyes-girl

    Blue-eyes-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2011
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    30
    Ја мислам тоој првиот :P
     
  4. cigarce

    cigarce Популарен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2011
    Пораки:
    1.401
    Допаѓања:
    3.931
    Пол:
    Женски
    ајдеее кого да изберам а? ххх абе девојко.. бираме помеѓу богат,другар и тој другиот хахах како да знам јас кого да избереш бе? ете за роденденот избери ги сите 3,ама пази од многу избор на крај се останува со свирката во рака ;)
     
  5. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    27.002
    Возраст - 14 ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^
     
    На Noemi му/ѝ се допаѓа ова.
  6. najubava2010

    najubava2010 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    1.619
    Допаѓања:
    4.653
    Иииииииииииииииииииии ја мислам да ги избреш лектирите за 8 и да си ги читаш летово, наместо да се замараш кој бил богат, и дали те сакал...
    Побогу како ли си искажувате љубов, м? Си кажувате те сакам и бегаш со трчање од срам а? И уште нешто како знаеш кога си заљубена во некој, а кога го сакаш?
    Ај биди срцкаста и молим те просветли ме :$
     
    На belieber и lovelost им се допаѓа ова.
  7. lovelost

    lovelost Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    162
    Допаѓања:
    15
    Ако си стварно 14 години, јас би ти кажала да уживаш малце во пубертетот.... абе во овој период не треба да се замараш со дечковци, па ти имаш 14 алоо! :fubar: :fubar: :fubar:
    а да те прашам што ќе правиш кога ќе имаш 17-18???
    ех јас да бев 14 сега.....
     
  8. goddess.Of.chaos

    goddess.Of.chaos Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    1.063
    Допаѓања:
    1.046
    Средно школо да си одбереш, поконструктивно е.
     
    На enca.69 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. cigarce

    cigarce Популарен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2011
    Пораки:
    1.401
    Допаѓања:
    3.931
    Пол:
    Женски
    незнам ни дали е вистина ова што е пишано :D споредн бројот на мислењата и всушност дека е нов член ми доаѓа и ми отвара нова тема кого да избере богаташи или незнам кој :D како и да е сајтов е преплавен со нови членови и со одтаварњето на темите знам дека ќе се сложите со мене
     
  10. PavWellbeck72

    PavWellbeck72 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 мај 2011
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    13
    Па вистина е ова.. И 2 имам 17 год и сега завршив 4 година средно полнам 18 на 30 јуни... Примена сум на факултет во Бугарија etc... Не сум се заљубила во некој многу досега и такви работи, а 14 год пишува дека account-ов е на сестра ми па пишав да видам ваше мислење :)
     
  11. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    27.002
    17 има и завршила средно :)))))))))) О боже мој, дај некој нека ја заклучи темава, многу мразам некој будала кога ме прави |(
     
    На Ella.313 и Marchesa им се допаѓа ова.
  12. cigarce

    cigarce Популарен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2011
    Пораки:
    1.401
    Допаѓања:
    3.931
    Пол:
    Женски

    е добро бе девојко еве и да имаш така? па нели си бе веќе зрела особа у пм аманн ! како тоа на овие години си дозволуваш по форуми да прашуваш кого да одбереш? ако не па прати ги кај мене да ги проверам па ќе ти кажам !
    само нови темии бе... на девојките што стварно им треба помош за нешто не доаѓаат на ред поради 100 нови теми секој ден !

    сеа треба да отворам нова тема на пример колку пати вечер да го лапам дечко ми абе ајде
    :devil:
     
    На professoressa му/ѝ се допаѓа ова.
  13. stetoskop

    stetoskop Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    5.411
    Допаѓања:
    171.732
    Типците хронолошки ти се наредени во постот (според тоа кој прв ти се пуштал)или пак според финансиски статус?
     
  14. Look

    Look Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2011
    Пораки:
    1.034
    Допаѓања:
    884
    Ако навистина имаш 18 години тогаш однесувај се така.
    Едниот е богат,во другиот беше лудо заљубена,а третиов го сакаш како брат но дека ти предложил врска сепак го ставаш во опција на потенцијален дечко и како врв на се сакаш да останеш СЛОБОДНА,а бараш совети од нас кого да избереш.Па незнам од кога оваа нова мода да имаш дечко,а воедно да си слободна? :^) :!: Аии гледаш не сум била во тек со новиов тренд ;(
    Мислам дајј...не не` прави будали на здрав мозок :fubar:
    п.с размислувањево ти одговара на 14 годишна :hai:
     
  15. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    ти се фалиш или совет бараш?
    мн.незрело за твои години( ќе ги поканам сите на роденден и што?)
    оф боже имај милост за некои луѓе :tmi:
     
  16. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.201
    Допаѓања:
    8.431
    одма да се заклучи темава со сила будала не прави ;)
     
  17. Noemi

    Noemi Популарен член

    Се зачлени на:
    7 април 2010
    Пораки:
    1.890
    Допаѓања:
    7.497
    Абе многу е битно на 14години да фатиш богат дечко. Како размислувате бе?! :fubar:
     
  18. love23

    love23 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 декември 2010
    Пораки:
    716
    Допаѓања:
    913
    ,,Прашањево ти преозбилно,, :D :D :D за ,,18години,,. Мислам дека еципеци пец треба да направиш иако годините ти го дозволуваат тоа нели? На 14 години да размислуваш за дечковци и тоа не1 туку 3 ма мислам дека треба една групна да направите :D .
    Дете бери памет да не ти го собере некој друг.
     
    На mira56 и Look им се допаѓа ова.
  19. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.352
    Допаѓања:
    17.400
    Пол:
    Женски
    Јас мислам 4етвртиот :lol: (се двоумев меѓу петиот и шестиот ама се одлучив за четвртиот, највеќе ми фаќа око)
     
  20. prava90

    prava90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Daj ne se zamaraj pouzhivaj si vo godinite zatoa shto ke gi barash nazad da bidesh sama :)