1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кого да изберам?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од PavWellbeck72, 21 јуни 2011.

  1. kikav

    kikav Популарен член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2011
    Пораки:
    2.711
    Допаѓања:
    2.034
    ЗА ПРВ ПАТ НЕ МОЖАМ ДА СЕ ОДЛУЧАМ ВЕ МОЛАМ ЗА ПОМОШ

    и кажи шо че напрајш
     
  2. H.VAGA

    H.VAGA Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2012
    Пораки:
    1.590
    Допаѓања:
    5.304
    ЗА ПРВ ПАТ НЕ МОЖАМ ДА СЕ ОДЛУЧАМ ВЕ МОЛАМ ЗА ПОМОШ

    послушај си го срцето.тоа најдобро ќе знае да ти одговори
     
  3. lunicka

    lunicka Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    3.671
    Допаѓања:
    97.722
    Пол:
    Женски
    ЗА ПРВ ПАТ НЕ МОЖАМ ДА СЕ ОДЛУЧАМ ВЕ МОЛАМ ЗА ПОМОШ

    Бананче ,баш си се нашла во кора до банана а? :)
    Прво ти треба да си расчистиш сама со себе што и кого сакаш.Некако ми се чини неодлучна си а со 2 лубеници под рака е ризично.Гледам и спрема другарот ти ,негуваш некои чувства.Значи овде веќе не е во прашање дали да му кажаш на овој што е во странство.Ќе мора да се одлучиш за еден.Во твои раце е одговорот.
     
  4. banance

    banance Активен член

    Се зачлени на:
    3 септември 2012
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    1
    ЗА ПРВ ПАТ НЕ МОЖАМ ДА СЕ ОДЛУЧАМ ВЕ МОЛАМ ЗА ПОМОШ

    на крајов на месецов треба да си дојди па тогаш најдобро ке видам со ќе е и како ќе е но вас ке ве известам јас немам никој на кој можам да се доверам затоа и го одбрав ова зашто знам дека како мене има многу и дека ке ми дајте корисни совети и да ви признам во овај момент ми недостига другар ми имам голем желба да му се јавам и да бидам со него но знам дека нема да се сложи чека додека не расчистам
     
  5. banance

    banance Активен член

    Се зачлени на:
    3 септември 2012
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    1
    ЗА ПРВ ПАТ НЕ МОЖАМ ДА СЕ ОДЛУЧАМ ВЕ МОЛАМ ЗА ПОМОШ

    баш така луничка во ваква кора не сум се нашла никогас ама ке успеам да излезам и од таа кора со помош моја но секако и со ваша ;)
     
    На kikav му/ѝ се допаѓа ова.
  6. kikav

    kikav Популарен член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2011
    Пораки:
    2.711
    Допаѓања:
    2.034
    ЗА ПРВ ПАТ НЕ МОЖАМ ДА СЕ ОДЛУЧАМ ВЕ МОЛАМ ЗА ПОМОШ

    а зошто да не се сложи барем кафе-муабет напрајтеси колку да ти одминат мислите а до крајов на месецов уште 20тина дена коче видиш многу брзо лета времево
     
  7. Tantica

    Tantica Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2011
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    24
    ЗА ПРВ ПАТ НЕ МОЖАМ ДА СЕ ОДЛУЧАМ ВЕ МОЛАМ ЗА ПОМОШ

    Мислам дека нјадобро би било да се преиспиташ сама себе, размисли убаво дали тоа што се случи со другарот е нешто вистинско или се сллучило само како резултат на тоа што ти недостигало машко внимание...размисли си убаво без кој твојот живот не е ист? размисли дали кога ке дојде дечко ти за постојано во мк. ке може да опстои врската, можеби врската ви опстојувала поради фактот што била на далечина и според тоа не сте иале доволно време да си ги откриете сите мани?
    Мојов пост не нуди одговори, нуди прашања, одговорите ги имаш ти, сепак е твој живот, јас само знам дека во еден момент на слабост си се препуштила на чувствата, ама ти ја знаеш вистинската позадина на тие чувства.

    Поздрав се надевам дека ќе ја донесеш вистинската одлука....со среќа
     
  8. BeLLaDona23

    BeLLaDona23 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 септември 2011
    Пораки:
    837
    Допаѓања:
    1.893
    Пол:
    Женски
    ЗА ПРВ ПАТ НЕ МОЖАМ ДА СЕ ОДЛУЧАМ ВЕ МОЛАМ ЗА ПОМОШ

    Јас мислам дека извесно време треба да се ставиш на ДИСТАНЦА и од двајцата. Едноставно кажи му на дечко ти дека многу ти недостига и дека ова што што го имате не нормална врска дека ти треба време да си ги средиш мислите. А па и другар ти нека има малку разбирање, не можеш туку така ај чао јас си имам друг да му кажеш на дечкото. Каква таква некако сте ја одржувале врската долго време.
    Но, ништо не е побитно од тоа како се чувствуваш ти. Остави малце време нека ти се избистри главата и чувствата Не брзај, никој не ти става нож под грло да се одлучиш одма. Ако не знаеш што да правиш, најдобро да не правиш ништо. Стави си се само ти на прво место, заеби што ќе рече едниот или другиот.
     
    На banance му/ѝ се допаѓа ова.
  9. honorthyself

    honorthyself Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2012
    Пораки:
    654
    Допаѓања:
    1.273
    ЗА ПРВ ПАТ НЕ МОЖАМ ДА СЕ ОДЛУЧАМ ВЕ МОЛАМ ЗА ПОМОШ

    Јас не би ти кажала за кој да се одлучиш, ниту пак сакам да те осудувам, но колку и да било тоа спонтано си можела да го спречиш, доколку си сакала.
    Се случило што се случило, ти си била свесна во тој дел од секунда дека всушност го изневеруваш дечко ти, кој колку и да е далеку сепак ти е дечко.
    Ако веќе почнале да се раѓаат некои романтични чувства кон другар ти, си можела да ја прекинеш спонтаноста, да расчитиш со дечко ти и со мирна совест да си бидеш со другиов.
    Но, не си го направила тоа.
    Велиш дека на дечко ти на крај памет не му паѓа дека излегуваш со друг. Претпоставувам и ти не си размислувала дека тој можеби цело време има некоја. Колку и да е неверојатно, ете тебе ти се случило, можеби и нему.
    Но, тоа нема да те направи да се чувствуваш помалку виновна.
    Ќе те советувам да му ја кажеш вистината и да му објасниш се на дечко ти, а притоа сериозно да размислиш дали твоите чувства кон него се сериозни и колку, и дали изневерувањето е резултат на нив.
    Јас не сум се нашла во ситуација да го изневерам дечко ми, но дури и да се најдам нема да го направам тоа. Знам дека нема. Вината што ќе ја чувствувам потоа и ќе ме прогонува цел живот, а воедно и љубовта кон него нема да ми дозволат да се одлучам на таков чекор.
    Но, се случува.
    Ти биди искрена. Не запаѓај од една лага во друга.
    Од нас помош не можеш да добиеш. Ние ниту сме во твојата врска, ниту во твојот ум.
    Би било навистина непромислено да донесеш одлука базирана врз коментар од личност која нема допирни точки со твојот живот, карактер и чувства. :)
    И имам да додадам нешто. Реков дека не сакам да те осудувам, но ако во моментов ти сакаш да бидеш со другар ти, значи воопшто не се каеш за тоа што си го направила. Не чувствуваш вина, ниту потреба од дечко ти. Можеби далечината си го направила своето и кога повторно ќе го видиш ќе сфатиш дека уште го сакаш. Којзнае. Сепак би требало да те гризе малку совеста за тоа што си повредила човек кој наводно ти верува и е вљубен во тебе.
     
  10. lana8

    lana8 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 август 2012
    Пораки:
    273
    Допаѓања:
    180
    ЗА ПРВ ПАТ НЕ МОЖАМ ДА СЕ ОДЛУЧАМ ВЕ МОЛАМ ЗА ПОМОШ

    па и не мора да му кажеш на дечко ти дека си го изневерила. сокри мал дел од вистината и кажи му дека веке не сакаш да си со него, дека ти се здосади од таквата врска на далечина што за мене и не е врска.
    Веке си го изневерила еднаш а тоа ја прави љубовта, посебно довербата кршливи. Кога веке си се впуштила во авантура со другар ти, и си почнала да осекаш нешто спрема него значи дека твоите чувства спрема дечко ти и не се толку јаки за да можат да ја издржат далечината.
    Но тоа е тоа. Одлучи ти. Тој ке се врати а ти треба да знаеш со кој ке останеш.
     
  11. banance

    banance Активен член

    Се зачлени на:
    3 септември 2012
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    1
    ЗА ПРВ ПАТ НЕ МОЖАМ ДА СЕ ОДЛУЧАМ ВЕ МОЛАМ ЗА ПОМОШ

    секако дека ме гризе совеста треба да немам осет за да не ме гризе фала на мислењето ама и јас еднаш како тебе мислев уствари тврдев дека никогаш нема да го изневерам дечко ми па ете се случи имаше несто посилно и една работа е точна дека никогаш не се вели никогаш за ништо на светов
     
  12. banance

    banance Активен член

    Се зачлени на:
    3 септември 2012
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    1
    ЗА ПРВ ПАТ НЕ МОЖАМ ДА СЕ ОДЛУЧАМ ВЕ МОЛАМ ЗА ПОМОШ

    а што е најтрагично видете што ми пишува и во хороскоп


    РИБИ (19. II – 20. III)

    Петок, 07 Септември 2012
    Иако го чувствувате љубовниот занес, сè уште се двоумите дали иднината со личноста кон која имате чувства е добра варијанта за вас. Ако постојано се обидувате да си одговорите на прашањето „што ако...?“, никогаш нема да можете да го слушнете вашето срце.
    Денес ќе треба да бидете порешителни и да донесете одлука. Барем еднаш препуштете им се на вашите емоции наместо на вашиот разум.
     
  13. honorthyself

    honorthyself Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2012
    Пораки:
    654
    Допаѓања:
    1.273
    ЗА ПРВ ПАТ НЕ МОЖАМ ДА СЕ ОДЛУЧАМ ВЕ МОЛАМ ЗА ПОМОШ

    Се согласувам дека никогаш не се вели никогаш, но мислам дека сум способна да си ги контролирам чувствата со помош на разумот.
    Или да речеме разумот го ставам на прво место. Секогаш, без разлика на околностите. :)
    Како и да е, од ова што го кажа до сега би требало да го имаш заклучено одговорот.
    Се надевам дека советите и планетите не влијаат многу на твојата одлука, бидејќи ти треба самата да одлучиш, а ние кои овде се обидуваме да го гледаме проблемот од твоја гледна точка, пред се, го изразуваме нашето мислење, кое е засновано врз неколку реченици во врска со твојот проблем.
     
    На lana8 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Kerry.X

    Kerry.X Активен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2012
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    ЗА ПРВ ПАТ НЕ МОЖАМ ДА СЕ ОДЛУЧАМ ВЕ МОЛАМ ЗА ПОМОШ

    Кога мене ми се случи нешто слично, јас се одлучив за другарот,иако сите ми даваа совет да не бидам со него, го ризикував нашето долгогодишно пријателство, и добив и пријателство и љубов и разбирање ...Сега веќе сме во врска 3 години и прекрасно ни е. Затоа те советувам да го послушаш срцето
     
  15. Anne15

    Anne15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 февруари 2012
    Пораки:
    762
    Допаѓања:
    244
    Пол:
    Машки
    Јас би го избрала третиот :P
     
  16. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    Според текстот со првиот си одговарате најмногу... :) Знчи паметен и добар е значи има свое јас...искусен е значи има поминато низ повеке...убав е (ова на мене лично ми е на второ место),,штом ти потерал телефон значи е заинтересиран за тебе... :)
     
  17. JustinBiber

    JustinBiber Активен член

    Се зачлени на:
    29 март 2012
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    5
    Кој да одберам дечкото или симпатијата?

    Епа вака девојки јас сум 8 одд.,имам дечко кој сум сигурна 100% дека ме сака...тој е едноставно најсоврсен...ми се јавува скоро секој ден, ми писува слатки пораки,и секогаш ми докажува дека ме сака...кога сум со него сум најсрќна!Заедно сме еден месец и 19 дена..И го сакам најмногу :$ Но овде помеѓу нас од моја страна стои еден дечко со плави очи...Тој ми се удвара.. :worried: веќе долго време си пишуваме на facebook,го познавам многу добро-тој женскар а јас го симпатизирамммм :sweat: не го сакам тоа...знаете се среќавамее и кога сме излезени и в грат тој сака да оди со мене-еднаш ги остави пријателите само за да биде со мене...ќе ви кажам и случка која ми се случи вчера со дечкото со плавите очи:-знаете,онака се шетавме јас и моите другарки и забележав дека тој и неговите другари доаѓаат накај нас,застанавме да се поздравиме..носев дуксер,тој застана зад мене-ми ја стави капата од дуксерот и се обиде да ме баци на уста...но јас се потргнав кажете ми ве мола што да правам девојке-чекам ваш одговор . :)


    Ви благодарам однапред <3
     
  18. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.634
    Допаѓања:
    4.451
    Пол:
    Женски
    Да си останеш со дечко ти што те сака и почитува , а овој женкаров како што го кажуваш , кога ќе му пројде меракот , ќе те откачи ќе премине на друга , а тебе ќе ти биде тешко после се нема на него , подалеку од такви гадови
     
  19. x.bella.x

    x.bella.x Активен член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2012
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    10
    Останиси со дечкото. Женскарите се многу тешко се менуваат. многу!
    Ако си сигурна дека те сака и почитува дечкоти немој да се двоумиш, да не се каеш подоцна :)
     
  20. simpaticnaa

    simpaticnaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2012
    Пораки:
    1.012
    Допаѓања:
    684
    Ти остани си со твојот дечко,ако си сигурна дека навистина те сака.А овој женкаров со плави очи
    игнорирај го тој ќе види дека не го фермаш и ќе престане со додворувањето. :*