1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Комшиска љубов

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од sweetheart20, 27 мај 2011.

 1. sweetheart20

  sweetheart20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2011
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  zaljubena sum vo mojot komsija...no, moite roditeli se protiv i postojano sakaat da se krijam nemozam duri ni na ulica kako drugari da pomineme ni nisto se za da ne doznaat drugite...pomognete mi kako vie bi postapile ako ste vo vakva situacija..jas sakam da im ja ispolnam zelbata na moite,ama sto ke bide so mene...vo vrska sme i stvarno ni e ubavo se slozuvame razbirame vo se...ne sakam da go izgubam...:worried: tesko mii ee:(:'(
  [mod-kirilica:3abcsmfg][/mod-kirilica:3abcsmfg]
   
 2. sanjaeva

  sanjaeva Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  3.388
  Допаѓања:
  87.629
  komsiska ljubov

  Ме потсети на еден дел од книгата Девојката од Багдад :)
  Тајната љубов со оставање на пораки во шуплините на високите огради....

  Него, зошто не го прифаќаат, што е проблемот?
  Прво што помислувам е дека на твоите родители не им е проблем комшиите да знаат дека сте заедно, туку што ќе биде утре кога нема да бидете (ако небидете).
   
 3. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.330
  Добро е додека и комшијата е заљубен во комшивката.
  А како тоа твоите те тераат да се криеш?
   
 4. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.368
  Лелеее зошто да се криеш ??? :o

  Па и дечко ми ми е комшија, на две минути сме еден од друг.

  Се што татко ми ми рече беше, голема си, прави во животот како што мислиш, пази само да не слушнам неубави муабети за тебе, и да се вистина и да не се вистина ќе паднеш кај мене.

  Зошто бе толку мислат само што ќе речат овој или оној.

  Еднаш се случи на дечко ми да му повишам тон на улица, и на мајка ми и рекле, ќерка ти и икс(дечко ми) се тепаат на улица, живи срамотилаци.
  И мајка ми доаѓа дома и нормално жената почнува да ми урла, и татко ми ја прекинува и ми вика вистина ли е ???
  И јас му викам Боже тато не е вистина. И ми рече добро.
  Ама мајка ми продолжи да вика, и јас ја слушав и слушав и само после кога заврши и реков, мамо не е вистина, нема зошто да те лажам, не верувај на се и сешто, нека ти биде битна мојата среќа а јас сум среќна. И толку беше од неа, ме гушна. ( иако малку и бев лута што не ми пријде смирено туку урлаше) :D

  После, зборувале дека дечко ми ме оставал со коли пред улица, и што ти знам срамота било, каква девојка сум била јас ... и моите само рекле, ние сме ја пуштиле и веруваме и си знаеме каде е и со кого е во секое време, ако нешто дополнително ве интересира прашајте си ја. :rofl: срцки ми се признавам. :D :inlove:

  Да си правиш муабет со твоите, не си мала, ако е врската убава не сфаќам што е проблемот. Битна си ти, а не некои си ојлевци дојлевци што немаат попаметна работа од раскажување кој прдна, кој се посра.
  Ти ако не си ги средиш работите никој друг нема.

  Поздрав, се најдобро.
   
 5. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.198
  Допаѓања:
  8.429
  Па и јас сум заљубена во мојот комшија, не разбирам зошто да се криеш најубаво е да си во врска со комшија :inlove: :inlove:

  поздрав
   
 6. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.640
  Па ако и тој те сака, ако е добро момче, не се дрогира, ако не е пијаница, не краде, не гледам зошто не би те пуштиле со него... Сепак поразговарај со нив! Раскажи им се за вас, дека се сакате, дека заедно ст сречни... Веројатно ќе прифатат! И напомени им да не им бидат важни маалските оговарања, туку твојата среќа!
   
 7. sweetheart20

  sweetheart20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2011
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  i mojot decko e na 2 min i pomalku od mene:)pa mi zabranuvaat da idam so nego po pat a za drugoto i da ne zborime:(:worried: ne daj boze da me vidi nekoj so nego pa misalam deka milion muabeti ke izvadat...znam mn pr kade sto vrskata ne uspeva zaradi "pametnite"komsii...krivo mi e sto moite se interesiraat za niv sto ke kazat..tie ne se nikakov faktor vo mojot zivot...fala na site sto spodelivte mislenja so mene ocekuvam i drugi odgovori i mislenja za mojov problem:*
  inaku ne e ni losh,ni se drogira ni e pijanica..nisto bas e razbran decko i se obiduva na sekakov nacin da napravi da mi e ubavo..go sakam be...zatoa i mi treba pomos kako da postapaam...
   
 8. LoVeR

  LoVeR Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2010
  Пораки:
  886
  Допаѓања:
  1.046
  хехе и мојот дечко ми е комшија одиме скоро 4 години...од почетокот и јас криевама послем се се дозна и сватив дека се било за бадиела што сум криела.....
   
 9. Vitorija

  Vitorija Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  606
  Е оваа ситуација ми е многу интересна, и некако слатка... Ми се нема случено освен платонска љубов кон еден комшија :$
  Но мислам и дека има повеќе недостаоци отколку придобивки.
  :hai:
   
 10. sweetheart20

  sweetheart20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2011
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  и lover што мислиш ти вреди ли да се крие?како е подобро?да знаат или не?
   
 11. LoVeR

  LoVeR Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2010
  Пораки:
  886
  Допаѓања:
  1.046
  Па според мене подобро е да му кажиш, да не се крие,а ако твоите се против таа врска-ќе му објасниш дека го сакаш и така....подобро е да му кажиш ти отколку да дознаат од други....
   
 12. krumeska

  krumeska Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 септември 2011
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  комшиска љубов

  секое сабајле се гледаме преку тераса,надвор излегуваме заедно..ми има кажано дека му се свиѓам ама пред 3месеци,јас тогаш бев со друг и не му обрнував внимание..ама со дечкоми се скарав ради него сфатив дека овај повеќе ми се свиѓа.Како да дојдам до него..како да дознам дали му се свиѓам уште?