1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Комшиска љубов

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од sweetheart20, 27 мај 2011.

  1. sweetheart20

    sweetheart20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 мај 2011
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    zaljubena sum vo mojot komsija...no, moite roditeli se protiv i postojano sakaat da se krijam nemozam duri ni na ulica kako drugari da pomineme ni nisto se za da ne doznaat drugite...pomognete mi kako vie bi postapile ako ste vo vakva situacija..jas sakam da im ja ispolnam zelbata na moite,ama sto ke bide so mene...vo vrska sme i stvarno ni e ubavo se slozuvame razbirame vo se...ne sakam da go izgubam...:worried: tesko mii ee:(:'(
    [mod-kirilica:3abcsmfg][/mod-kirilica:3abcsmfg]
     
  2. sanjaeva

    sanjaeva Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.389
    Допаѓања:
    87.636
    komsiska ljubov

    Ме потсети на еден дел од книгата Девојката од Багдад :)
    Тајната љубов со оставање на пораки во шуплините на високите огради....

    Него, зошто не го прифаќаат, што е проблемот?
    Прво што помислувам е дека на твоите родители не им е проблем комшиите да знаат дека сте заедно, туку што ќе биде утре кога нема да бидете (ако небидете).
     
  3. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Добро е додека и комшијата е заљубен во комшивката.
    А како тоа твоите те тераат да се криеш?
     
  4. teddybear

    teddybear Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    2.679
    Допаѓања:
    10.370
    Лелеее зошто да се криеш ??? :o

    Па и дечко ми ми е комшија, на две минути сме еден од друг.

    Се што татко ми ми рече беше, голема си, прави во животот како што мислиш, пази само да не слушнам неубави муабети за тебе, и да се вистина и да не се вистина ќе паднеш кај мене.

    Зошто бе толку мислат само што ќе речат овој или оној.

    Еднаш се случи на дечко ми да му повишам тон на улица, и на мајка ми и рекле, ќерка ти и икс(дечко ми) се тепаат на улица, живи срамотилаци.
    И мајка ми доаѓа дома и нормално жената почнува да ми урла, и татко ми ја прекинува и ми вика вистина ли е ???
    И јас му викам Боже тато не е вистина. И ми рече добро.
    Ама мајка ми продолжи да вика, и јас ја слушав и слушав и само после кога заврши и реков, мамо не е вистина, нема зошто да те лажам, не верувај на се и сешто, нека ти биде битна мојата среќа а јас сум среќна. И толку беше од неа, ме гушна. ( иако малку и бев лута што не ми пријде смирено туку урлаше) :D

    После, зборувале дека дечко ми ме оставал со коли пред улица, и што ти знам срамота било, каква девојка сум била јас ... и моите само рекле, ние сме ја пуштиле и веруваме и си знаеме каде е и со кого е во секое време, ако нешто дополнително ве интересира прашајте си ја. :rofl: срцки ми се признавам. :D :inlove:

    Да си правиш муабет со твоите, не си мала, ако е врската убава не сфаќам што е проблемот. Битна си ти, а не некои си ојлевци дојлевци што немаат попаметна работа од раскажување кој прдна, кој се посра.
    Ти ако не си ги средиш работите никој друг нема.

    Поздрав, се најдобро.
     
  5. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431
    Па и јас сум заљубена во мојот комшија, не разбирам зошто да се криеш најубаво е да си во врска со комшија :inlove: :inlove:

    поздрав
     
  6. WhiteAngel

    WhiteAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    2.107
    Допаѓања:
    1.640
    Па ако и тој те сака, ако е добро момче, не се дрогира, ако не е пијаница, не краде, не гледам зошто не би те пуштиле со него... Сепак поразговарај со нив! Раскажи им се за вас, дека се сакате, дека заедно ст сречни... Веројатно ќе прифатат! И напомени им да не им бидат важни маалските оговарања, туку твојата среќа!
     
  7. sweetheart20

    sweetheart20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 мај 2011
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    i mojot decko e na 2 min i pomalku od mene:)pa mi zabranuvaat da idam so nego po pat a za drugoto i da ne zborime:(:worried: ne daj boze da me vidi nekoj so nego pa misalam deka milion muabeti ke izvadat...znam mn pr kade sto vrskata ne uspeva zaradi "pametnite"komsii...krivo mi e sto moite se interesiraat za niv sto ke kazat..tie ne se nikakov faktor vo mojot zivot...fala na site sto spodelivte mislenja so mene ocekuvam i drugi odgovori i mislenja za mojov problem:*
    inaku ne e ni losh,ni se drogira ni e pijanica..nisto bas e razbran decko i se obiduva na sekakov nacin da napravi da mi e ubavo..go sakam be...zatoa i mi treba pomos kako da postapaam...
     
  8. LoVeR

    LoVeR Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2010
    Пораки:
    886
    Допаѓања:
    1.046
    хехе и мојот дечко ми е комшија одиме скоро 4 години...од почетокот и јас криевама послем се се дозна и сватив дека се било за бадиела што сум криела.....
     
  9. Vitorija

    Vitorija Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2011
    Пораки:
    913
    Допаѓања:
    606
    Е оваа ситуација ми е многу интересна, и некако слатка... Ми се нема случено освен платонска љубов кон еден комшија :$
    Но мислам и дека има повеќе недостаоци отколку придобивки.
    :hai:
     
  10. sweetheart20

    sweetheart20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 мај 2011
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    и lover што мислиш ти вреди ли да се крие?како е подобро?да знаат или не?
     
  11. LoVeR

    LoVeR Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2010
    Пораки:
    886
    Допаѓања:
    1.046
    Па според мене подобро е да му кажиш, да не се крие,а ако твоите се против таа врска-ќе му објасниш дека го сакаш и така....подобро е да му кажиш ти отколку да дознаат од други....
     
  12. krumeska

    krumeska Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 септември 2011
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    комшиска љубов

    секое сабајле се гледаме преку тераса,надвор излегуваме заедно..ми има кажано дека му се свиѓам ама пред 3месеци,јас тогаш бев со друг и не му обрнував внимание..ама со дечкоми се скарав ради него сфатив дека овај повеќе ми се свиѓа.Како да дојдам до него..како да дознам дали му се свиѓам уште?