1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Консултации со гинеколози

Дискусија во 'Прашај гинеколог' започната од bilkata, 19 април 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. lavicata

    lavicata Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2014
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    21
    Zdravo devojki Imam edno prasanje dali vo skoro vreme nekoj ima koristeno eritromicin vaginaleti I od kaj gi nabavivte
     
    На prinstongirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. mmacichka

    mmacichka Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 мај 2015
    Пораки:
    271
    Допаѓања:
    337
    Пол:
    Женски
    и треба итно информација. При крајот на јануари имав потреба да пијам Норлево, поради незгоден случај. Од кога го испив, имав циклус по две недели скоро, и потоа баш кога требаше да го добијам следниот циклус. И еве веќе ми доцни 17 дена. Во петокот, пред три дена правев тест за бременост и беше негативен. Но од кога го испив апчето навака имам исцедок со прљаво бела до жолтеникава боја, мислам дека тоа е некаква инфекција или нешто слично. Ми треба ваша помош, досега немам посетено гинеколог, бидејќи ми е премногу страв. Но имам многу големи мачнини во пределот на стомакот и грбот, нагони за повраќање и вртоглавици.. Хелп:)
     
  3. Skf123

    Skf123 Активен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2017
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Закажав на гинеколог, за прв пат ќе одам и сакав да ве прашам како е? Бидејќи сум слушнала малце не било пријатно ти ставале стапчиња и 300 чуда и болело....
     
  4. jule84

    jule84 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2010
    Пораки:
    314
    Допаѓања:
    945
    Пол:
    Женски
    Од тие слушања дека болело вака онака, прв пат на гинеколог отидов на 30 год и стварно матичната беше толку нежна нишо не осетив после си плачев ми беше криво што не сум отишла порано.
    Опуштисе не е нишо страшно кажи дека прв пат си на преглед.
    Среќноо..
     
  5. Skf123

    Skf123 Активен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2017
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Сакам да прашам бидејќи најдов една понуда на групер од една гинеколошка ординација каде што ги прават сите овие испитувања на сликата подолу, а јас прв пат ќе одам на гинеколог па затоа сакам да прашам дали е потребно да ги правам сите овие тестови или да си направам само пап тест?? Инаку ми доцни менструацијата веќе 12 дена, направив тест за бременост, негативен е. Исто така пред некој месец ми доцнеше 15 дена, потоа ми доаѓаше се за 2 дена порано и еве сега доцни 12 дена и немам никакви симптоми дека ќе добијам...Потребно ли е сите овие тестови да ги направам за да знам што ми е или доволно е само пап тест?
     

    Прикачени фајлови:

  6. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.560
    Пол:
    Женски
    Направи ги сите испитувања ако одиш прв пат. Ако немаш ништо, ќе одиш на прегледи еднаш годишно.
     
  7. Hello0110

    Hello0110 Нов член

    Се зачлени на:
    19 април 2017
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Здраво! Во моментов сум со многу големи болки имам бартолониева циста не ми е прв пат и пијам вибрамицин но некако овој пат мн ме пецка во допир со гаќите неможам да седнам неможам да стојам ниту пак да одам, надворепно изгледа многу подсдено од левата страна кај малите усни, незнам како да си помогнам, докторката само ми вели да ги пијам апчињата
     
  8. Skf123

    Skf123 Активен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2017
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Мислење за П.З.У ”Гинекомедика” ???
     
    На Dory97 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. beauty007

    beauty007 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2018
    Пораки:
    171
    Допаѓања:
    640
    Пол:
    Женски
    Препорака и искуство за добар хирург гинеколог за миоми ?
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.