1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Корекција на носот

Дискусија во 'Лице' започната од enca.69, 7 јануари 2010.

  1. Responsible

    Responsible Популарен член

    Се зачлени на:
    20 април 2011
    Пораки:
    354
    Допаѓања:
    434
    Пол:
    Женски

    Фала многу за сликите, ОК е ова може да пројде, инаку дојдов до заклучок дека овие носеви не постојат во МК.
     

    Прикачени фајлови:

  2. Anchi82

    Anchi82 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2016
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Женски
    Се согласувам потполно.. не дека се одлучив за Пеев ради коментарите тука, се распрашувсм подолго преку луѓе , најмногу пофалби имам за него. А во контакт директно стапив со една, супер и е направен.
     
    Последна измена од модератор: 16 јануари 2020
  3. Dimkovski

    Dimkovski Активен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2020
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    14
    Пол:
    Машки
    Ти ги видов и претходните слики од турските доктори што си ги ставила,
    Еден од тие е овој.

    mustafaaliyanik

    https://www.instagram.com/p/B6Qj6GtJhFj/

    Мислам дека вакво нешто секој би сакал да добие.
    Но сега колку е сето тоа вистина што го гледаме. Од ова што е ставено делува дека докторов е непогрешлив. Секоја чест ако е навистина така.

    Мислам дека покрај Пеев треба да се проба и странство.
    Да пишеме имиња на 2-3 доктори тука и секој да се ангажира и да им пише. Пример јас кај еден, некоја кај втор, некоја кај трет.

    Цени, услови, време. Исто така и да се прочепка после за тие доктори на нет. Да не има сосема спротивна реалност од тоа и крајно разочарани страни.
     
    На dc15 и БАЈКА им се допаѓа ова.
  4. Responsible

    Responsible Популарен член

    Се зачлени на:
    20 април 2011
    Пораки:
    354
    Допаѓања:
    434
    Пол:
    Женски
    Јас сум 100% сигурна дека сликите се веродостојни, не за џабе таму оди цела естрада од Србија. Плус моментало таму актуелен е "Барби" носот. Значи во смалување се експерти, а не како кај нас другарка моја се правеше операција кај Копачева носот и беше уште поискривен по операцијата па отиде да се пожали кај неа па таа и кажа дојди некој ден со раката ке ти го исправам.
     
  5. Dimkovski

    Dimkovski Активен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2020
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    14
    Пол:
    Машки
    Акo тaкa мислиш ете кoнтaктирaј гo дoктoрoт пoгoре или некoј друг дoктoр и прaшaј гo зa цени и услoви.
    Oвие слики нa инстaгрaм му изгледaaт супер. Не сaмo зa смaлувaње туку и други aнoмaлии гледaм декa средувaл. Пaк ќе кaжaм дoкoлку нaвистинa е тaкa.
    Јaс мaлку имaм сoмневaње aли ете прaшaј гo зa ценa и услoви и пиши ни.
     
  6. Rita falang

    Rita falang Нов член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2020
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Se izvinuvam dali moze nekoj da mi kaze telefonski br. Od dr.jane netkoski za estetska hirurgija

    Se izvinuvam gledam dolgo vreme pominalo no ako znaete tel.broj od dr.jane netkoski
    Na poveke postovi prikazan bese za mn dobar
     
    Последна измена од модератор: 20 јануари 2020
  7. MarijanaKolevska

    MarijanaKolevska Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 мај 2019
    Пораки:
    123
    Допаѓања:
    343
    Пол:
    Женски
    Ako ti e samo za estetika nemoj kaj nego
     
  8. Rita falang

    Rita falang Нов член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2020
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Pa.. da poveketo za estetika vidov tula na forumot eden e od tie koi go falat . Sakam sto pobrzo da si napravam, ako imate devojki predlog dajte mi i kontakt tel. Ili sl.
    Ke ve zamolam
    Vi blagodaram
     
  9. Rubiii

    Rubiii Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    2.616
    Допаѓања:
    5.416
    Пол:
    Женски
    Некој што скоро правел операција кај др. Пеев ако може да ми пише лп? :)
     
  10. Rita falang

    Rita falang Нов член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2020
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Me interesira kakvo mislenje imate za vo adzibadem sistina
     
  11. Anchi82

    Anchi82 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2016
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Женски
    Sandra, moze li sliki pred i posle da mi pratish od nosot? I jas se operirav pred 2 dena kaj Peev, so slicen problem kako tvojot, vrvot da se stesni, a i da go skrati. Sega sum netrpeliva i se opteretuvam kakov ke mi bide nosot. Doktorot kaza deka e zadovolen, se nadevam i jas ke bidam. Sakav da mu pokazam slika otprilika kakov oblik zamisluvam, no ne uspeav bidejki vo sala se vidovme, ne nosev telefon tamu mu kazav samo vrvot da se koregira i da izgleda najprirodno sto moze.
     
  12. Marina*F

    Marina*F Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2019
    Пораки:
    304
    Допаѓања:
    266
    Пол:
    Женски
    па зарем претходно не се договарате каков да ви го направи? не е доцна во сала да биде договорот?
     
    На Pea и H.VAGA им се допаѓа ова.
  13. Anchi82

    Anchi82 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2016
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Женски
    Se dogovaravme koga bese prvata konsultacija i pregled- mesec dena prethodno. No mnogu pacienti ima doktorot, sigurno ne pamti za site.. pa denta na operacijata koga me smestija vo soba nemase vreme da dojde, no na blic koga se vidivme mi rece ke se dogovorime sekako pred operacija, i taka bese, no vo sala.
     
  14. Marina*F

    Marina*F Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2019
    Пораки:
    304
    Допаѓања:
    266
    Пол:
    Женски
    "Сигурно не памти за сите" е лош изговор. Имал многу пациенти. Па нека не ги прифаќа сите, или зинал од лакомост и само на тие со врски им посветува повеќе внимание. Нека си запишува, скици нека прави, како знае нека се снајде, сигурно постои начин измислено. Јака ви душа што се впуштате под нож на ваква несериозност од докторот како операција да е играчка, кога би имала јас проблем-не би. :wasntme:
    Се надевам барем дека ќе бидеш задоволна од исходот (fingers)
     
    На Pea му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Anchi82

    Anchi82 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2016
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Женски
    Можеби лошо се изразив или не се разбравме. Како и да е, докторот во сала ми посвети доволно време и тоа е и најдобро, непосредно пред самата операција. Ме сликаше прво од сите страни, па ме праша како замислувам да ми изгледа, па кажа негово мислење. Јас бев нестрплива да го видсм исходот кога сум го пишала коментарот :)
    Докторот е невиден професипналец и уметник. Поубав нос не можеше ни да нацрта. Се договоривме да има природен изглед, форма која ќе одговара на лицето, нема да се смалува премногу, за да не изгледа “оперирано” и вештачки. И баш така ми го направи. Операцијата полесна не можев ни да ја замислам. Денес е 8 ми ден. Вчера ми извадија се: конци, плочка, фластери, а на 4 тиот ден тампоните. Значи по 7 дена изгледам како да не сум оперирана, ни отоци, ни подливи.. болки немав воопшто. Непријатно беше додека имав тампони само, тоа е најтешкиот дел. Оток имав под очи само ден- два, но болки никакви. Да сум знаела дека е толку лесно порано ќе го направев. Но изборот на доктор е клучен, сум видела доста утнати носеви од др доктори тука. Поздрав до сите, а за Др. Пеев не се мислете, светски доктор е!
     
    На dc15, Dimkovski, Ana.brojka и 2 други им се допаѓа ова.
  16. Marina*F

    Marina*F Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2019
    Пораки:
    304
    Допаѓања:
    266
    Пол:
    Женски
    (y) ако си во можност постави слики тука, ќе им користи на членовите :)
     
    На jeliz и Sunshinee2 им се допаѓа ова.
  17. miss_bala

    miss_bala Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2020
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Kolku cini operacija kaj Dr. Peev i kontakt tel. za zakazuvanje?
     
  18. Marijam7

    Marijam7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2017
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    20
    Пол:
    Женски
    Видете си прво дали имате 70000 денари. Ако немате џабе му досаѓаме на докторот. Како што вели тој најголем проблем се парите. Се друго се решава.

    Да не правел некој во меѓувреме кај др. Горан во Воена случајно?
     
  19. Marina*F

    Marina*F Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2019
    Пораки:
    304
    Допаѓања:
    266
    Пол:
    Женски
    Може и е проблемот функционален, па ќе плати со фзо
     
  20. Marijam7

    Marijam7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2017
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    20
    Пол:
    Женски
    На пластична е приватно. Нема ФЗО
     
    На Marina*F му/ѝ се допаѓа ова.