1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Крварење при сексуален однос

Дискусија во 'Прашај гинеколог' започната од dallija, 1 октомври 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. dallija

    dallija Активен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2012
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Откако го имав првиот сексуален однос поминаа 2 месеци за тие 2 месеци имав редовен секс после втората менструација по една недела имав пак однос и забележав дека имам мало крварење за време на односот . Дали тоа е нормално ? :/
     
  2. dallija

    dallija Активен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2012
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Mozi odgovor...se plasam:/
     
  3. Gossip-B

    Gossip-B Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2012
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    33
    А баш сакав да прашам за истото....мене ми се појави крв после однос со дечко,некои викаат дека е нормално во плодните денови да ти потече малку крв,ама штознам мене еве веќе 3-4дена ми трае ова :^)
    Ако некој има искуство од овој тип нека пише...Благодарам однапред :)
     
  4. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    јас го имав овој проблем со претходниот партнер-паничарка сум по природа и закажав на гинеколог ми направија ПАП тест и тест за Хламидија испадна позитивен па примав терапија и повторно се тестирав испадна негативен :whew: не е за занемарување :shake:
    ако подолго време не си била сексуално активна, зараснува хименот и затоа се појавува крварење кога ке се решиш да се активираш повторно :)
     
  5. Gossip-B

    Gossip-B Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2012
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    33
    Сексуално сум активна со партнерот 4 години, а пред 2месеци пред да идеме на одмор правев ПАП тест и Ехо и се беше во ред....сега ова стварно ме испаничи :( ми се чини ко се повеќе да ми тече крв, а пред 2 недели ми заврши :)
     
  6. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    не се двоуми Госип оди прегледај се и не се плаши-ти држам срека :*
     
  7. Gossip-B

    Gossip-B Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2012
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    33
    Па тоа и ми преостанува.... мерси :*
     
  8. dallija

    dallija Активен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2012
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Ama jas imav malo krvarenje potocno isto kako koga ke mi zavrsuva menstruacijsta 2-3 kapki i nisto poveke dali mislite deka bi trebalo da odam na ginekolog?
     
  9. ikss

    ikss Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 мај 2012
    Пораки:
    74
    Допаѓања:
    21
    Пол:
    Женски
    Zdravo devojki..bas pred 3-4 dena moja drugarka go dobi odgovorot na toa prasanje..zosto ima krvarenje pri seksualen odnos?nejze i napravija sekakvi ispituvanja i i rekoa deka ne e nisto strasno i deka toa e oti imala nekoja infekcija vo vaginata,deka imala nekakvi gabicki vnatre..i dadoa nekoi antibiotici da pie i nekoi vaginaleti-cepovi da si stava pred spienje vo vaginata..pozdravce :)
     
  10. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.387
    Допаѓања:
    5.846
    ова ми се случува прв пат и сум во паника...

    имавме односи до дечко ми сношти со заштита....но
    кога си отидов дома имав на гаките крв како да ми дошла менструацијата и ете денес кога уринирав и кога се иззбришав имав на тоалетот крв како да имам менс.

    нешто што би мжело да го предизвика крварењето? (еден период немав доволно влажност...доколку игра тоа улога)

    инаку менструацијата ми помина пред 2 дена
     
  11. Tikvice

    Tikvice Популарен член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2013
    Пораки:
    385
    Допаѓања:
    248
    Пол:
    Женски
    Nemoj da se panicis i mene mi se ima sluceno povekje pati ama sum primetila posle po grub odnos ama kako i da e najdobro e da si pojdes na ginekolog da se osiguras deka se e vo red
     
  12. lady1

    lady1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 април 2010
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    3
    Имавме однос со сопругот и после тоа ... ми потече течност помешана со крв.Сакам да прашам дали има место за паника.Очекувам одговорррррр
     
  13. zlaane

    zlaane Нов член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2013
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    zdravo mene mi se slucuva posle seksualen odnos prvoto mokrenje da prokrvaram nekolku tocki bledi eve ova mi se slucuva veke 2 meseca posle sekoj seksualen odnos i zaradi toa nemame redovno a menstruacijata mi e redovna se plasam mngou
     
  14. zalosna

    zalosna Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2011
    Пораки:
    4.742
    Допаѓања:
    78.090
    Пол:
    Женски
    :^) што зарастува? Tи се зезаш или мене така ми се чини?
     
  15. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Не бе не се зеза, озбилна е.
     
  16. zalosna

    zalosna Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2011
    Пораки:
    4.742
    Допаѓања:
    78.090
    Пол:
    Женски
    :D :D :D :D :D :D
     
  17. Lemon

    Lemon Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2013
    Пораки:
    472
    Допаѓања:
    167
    крварење се јавува и при присуство на полип, кој гинекологот би требало да го види на ехо
     
  18. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.387
    Допаѓања:
    5.846
    сношти поточно утрово имавме односи со дечко ми и повторно имаше крв.... но кога отидов дома имав (сеуште имам) откинат дел -кој виси нешто што "поврзува" вагина со делот кај мочните каналчиња...еве сега имам гној како кесенце на делот што ми виси ... лекарката ми каа да отидам во петок само тогаш било слободно...некоја помош.некој со сличен проблем? :(
     
  19. eva11

    eva11 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2011
    Пораки:
    1.851
    Допаѓања:
    757
    Јас кога ке прочитам крварење за време на однос едино нешто што го давам за совек е само посета на гинеколог друго ништо замоли ја докторката да и отидеш денес на крај на работно време сигурно 10 минути +нема да и сменат многу ако сепак сака а тебе би можело да те кошта многу повеке
     
  20. Sonce-soncence

    Sonce-soncence Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јули 2010
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    7
    Здраво девојки, сакам да ве замолам за мислење.
    Со дечко ми имавме синоќа заштитен однос, но одеднаш многу ме заболе и прокрварев и тоа многу. Неможевме да го запреме крварењето неколку часа. Денеска се намали крварењето, не е толку обилно, но сеуште крварам и тоа дури големи парчиња :(
    Дали на некоја од вас и се има случено нешто слично на ова, ве молам за совет, фала ви многу :*
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.