1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Крварење

Дискусија во 'Прашај гинеколог' започната од Natasa.t, 5 октомври 2017.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Natasa.t

    Natasa.t Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Мајка ми минатиот месец носела потешко и другиот ден при празнење прокрварила но вагинално.Легнала и држела ладно на долниот дел од стомакот и запрело крварењето. Денес седела на подот работела нешто и нормално за да стани и треба повеќе напор бидејќи е постара жена по кратко исто така при празнење прокрварила вагинално,значи сигурно не од дебелото црево обрнала внимание на тоа ,туку вагинално и пак и престанало крварењето за брзо. Не чувствува никаква болка,малаксаност,само како мала жештина во долниот дел од левата страна. Ве молам што би можело да биде, значи само при напор се случува инаку не. Има 70г. Ве молам да ми одговорите.
    Со почит, поздрав- Наташа
     
  2. Ноах-/

    Ноах-/ Активен член

    Се зачлени на:
    7 февруари 2017
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    61
    Пол:
    Женски
    Сега пред 15 минути имав однос... и прокрварив вагинално ...ништо не ме болеше а за циклус ми е рано,дури за една недела треба да добијам ...што може да биде???
    Поздрав
     
    На Emchule му/ѝ се допаѓа ова.
  3. lara666

    lara666 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2013
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Zdravo na site :) ja sum nova na forumov pa bi sakala da pobaram eden sovet od vas :) Tocno na pola od denovite megu dvete menstruacii prokrvariv mn malku ama toa veke trae 13 den po malku i ne prekinuva ... mi rekoa deka ako e ovulacisko krvarenje trae samo 3 - 4 dena... isto taka i jajnicite me bolat ... neZnam sto bi mozelo da bide Ako nekoja znae nesto bi ja zamolila da pise !
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.