1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Лажго...

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од MonnaSi, 24 април 2011.

  1. MonnaSi

    MonnaSi Популарен член

    Се зачлени на:
    23 април 2011
    Пораки:
    469
    Допаѓања:
    536
    Имав момче и одев 1 година се беше убаво додека не сфатив дека ме лаже за повеќе работи и му раскинав . Помина 1 година и
    сега ми врти сака да сме пак заедно и пред некој ден пак ме прелажа он одел со една само за односи и без јас да знам се гледаат , а он ми рече дека е крај ама ја ги видов
    Незнам дали го сакам ..... Како да се однесувам ?
     
  2. Nightwalker

    Nightwalker Популарен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2011
    Пораки:
    1.124
    Допаѓања:
    4.447
    Пол:
    Машки
    Лажго....

    Како што си се однесувала и досега... Мене овој дечко не ми делува со „чесни“ намери. :/
     
    На Rock-a-Fella му/ѝ се допаѓа ова.
  3. MonnaSi

    MonnaSi Популарен член

    Се зачлени на:
    23 април 2011
    Пораки:
    469
    Допаѓања:
    536
    Лажго....

    Како мислиш "чесни " ? Спроед тебе што планира?
     
  4. Nightwalker

    Nightwalker Популарен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2011
    Пораки:
    1.124
    Допаѓања:
    4.447
    Пол:
    Машки
    Лажго....

    Обратно од чесно е нечесно. ;)
    Сама кажа дека те лажел, и тоа за ПОВЕЌЕ работи, не ЕДНА.
    А сега, уште не сте се смириле, откриваш дека пак не се отвора целосно. Епа тогаш зошто мислиш дека би бил искрен и чесен со тебе доколку се смирите? Очигледно дечково ги открива оние детали што него му одговараат. Сакаш да си со таков? :)
    Плус, поминало повеќе од една година. Тоа е доволно време да размисли и да расчисти со себе дали сака да е искрен кон тебе. Очигледно се одлучил на тоа да не е. :)
     
    На love23 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. love23

    love23 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 декември 2010
    Пораки:
    716
    Допаѓања:
    913
    Лажго....

    И самата си увидела делка не ти ја кажува вистината за една врска да биде стабилна темелот треба да и биде довербата, а сето останато се стекнува со текот на времето. Кога некој едаш ќе те повреди очекувај дека ако му опростиш наредниот пат ќе те повреди многу повеќе. Не дозволувај да те повредуваат, а не ни повредувај затоа ,, не го прави она што не сакаш да ти го прават,,. Можеш слободно да го откачиш како 13-то прасе и да и најдеш принц со кој ќе се осеќаш како принцеза.
     
    На m.tr му/ѝ се допаѓа ова.
  6. jarec6

    jarec6 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    2.734
    Допаѓања:
    17.901
    Пол:
    Женски
    Лажго....

    Се согласувам со Nightwalker,па и кога веќе си издржала цела година без него,зошто да се навраќаш на некој што ќе те лаже?
     
  7. MonnaSi

    MonnaSi Популарен член

    Се зачлени на:
    23 април 2011
    Пораки:
    469
    Допаѓања:
    536
    Лажго....




    Не ме возбудува , не го сакам , ама по нашето не најдов ни еден што ме привлекува ( а ни он сега ) и веќе се плашам една година никој не најдов , не ми се Свиѓа ,....
     
  8. Nightwalker

    Nightwalker Популарен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2011
    Пораки:
    1.124
    Допаѓања:
    4.447
    Пол:
    Машки
    Лажго....

    Според ова испаѓа дека ти не сакаш да му се вратиш поради нешто што си чувствувала за него, туку зашто тој ти е веќе позната и „сигурна“ варијанта.
    Е што има врска де? Демек ако не ти се свиѓа никој веќе една година, крај на светот е? Чекај, уште не е 21.12.2012. :rofl:
    Пријателке, не прави грешка само зашто мислиш дека нешто што ти се случува, не треба да е така. Нема правило кое гласи дека по последната врска, имаш рок од максимум една година да најдеш нов... Полека, не се форсирај, и уживај. Подобро да си сама, додека не го најдеш вистинскиот, отколку да се вратиш на нешто старо, испробано и „изветреано“. :)
     
    На easyyyyy и MonnaSi им се допаѓа ова.
  9. love23

    love23 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 декември 2010
    Пораки:
    716
    Допаѓања:
    913
    Лажго....

    Бидејќи е така незнам зошто бараш совети како да се однесуваш со него ,, ако сеуште не ти значи нешто,, , јас причината ја гледам во тебе ти не си расчистила многу работи со самата себе.
     
  10. MonnaSi

    MonnaSi Популарен член

    Се зачлени на:
    23 април 2011
    Пораки:
    469
    Допаѓања:
    536
    Лажго....

    Сите имаат мене ми е досадно , другарките одат со дечковци и немаат толку простор за мене .
    Плус незнам како ама ми се лепат само такви како што не ме привлекуваат ... Млада сум а љубовното поле ми е како на пензионер.... :D Не сакам да му се вратам , и неможам да фатам друг , ни да флертувам дали е до мене некој проблем.....
     
  11. jarec6

    jarec6 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    2.734
    Допаѓања:
    17.901
    Пол:
    Женски
    Лажго....

    НЕмој заради тоа што сите околу тебе имаат дечковци а ти не,да се смириш со овој,па со тек на време да ти се вратат чувствата и после кога ќе те лаже тебе ќе те боли
     
    На MonnaSi му/ѝ се допаѓа ова.
  12. MonnaSi

    MonnaSi Популарен член

    Се зачлени на:
    23 април 2011
    Пораки:
    469
    Допаѓања:
    536
    Лажго....

    Се согласувам , и Сите тоа го викаат
    незнам зашто ВООПШТО РАЗМИСЛУВАМ .....
     
  13. izza

    izza Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2011
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    3
    Лажго....

    на прочитаната книга и го знаеш крајот ;)
     
    На Nightwalker, MonnaSi и Rock-a-Fella им се допаѓа ова.