1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Лажго...

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од MonnaSi, 24 април 2011.

 1. MonnaSi

  MonnaSi Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2011
  Пораки:
  469
  Допаѓања:
  536
  Имав момче и одев 1 година се беше убаво додека не сфатив дека ме лаже за повеќе работи и му раскинав . Помина 1 година и
  сега ми врти сака да сме пак заедно и пред некој ден пак ме прелажа он одел со една само за односи и без јас да знам се гледаат , а он ми рече дека е крај ама ја ги видов
  Незнам дали го сакам ..... Како да се однесувам ?
   
 2. Nightwalker

  Nightwalker Популарен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  1.124
  Допаѓања:
  4.447
  Пол:
  Машки
  Лажго....

  Како што си се однесувала и досега... Мене овој дечко не ми делува со „чесни“ намери. :/
   
  На Rock-a-Fella му/ѝ се допаѓа ова.
 3. MonnaSi

  MonnaSi Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2011
  Пораки:
  469
  Допаѓања:
  536
  Лажго....

  Како мислиш "чесни " ? Спроед тебе што планира?
   
 4. Nightwalker

  Nightwalker Популарен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  1.124
  Допаѓања:
  4.447
  Пол:
  Машки
  Лажго....

  Обратно од чесно е нечесно. ;)
  Сама кажа дека те лажел, и тоа за ПОВЕЌЕ работи, не ЕДНА.
  А сега, уште не сте се смириле, откриваш дека пак не се отвора целосно. Епа тогаш зошто мислиш дека би бил искрен и чесен со тебе доколку се смирите? Очигледно дечково ги открива оние детали што него му одговараат. Сакаш да си со таков? :)
  Плус, поминало повеќе од една година. Тоа е доволно време да размисли и да расчисти со себе дали сака да е искрен кон тебе. Очигледно се одлучил на тоа да не е. :)
   
  На love23 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. love23

  love23 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  913
  Лажго....

  И самата си увидела делка не ти ја кажува вистината за една врска да биде стабилна темелот треба да и биде довербата, а сето останато се стекнува со текот на времето. Кога некој едаш ќе те повреди очекувај дека ако му опростиш наредниот пат ќе те повреди многу повеќе. Не дозволувај да те повредуваат, а не ни повредувај затоа ,, не го прави она што не сакаш да ти го прават,,. Можеш слободно да го откачиш како 13-то прасе и да и најдеш принц со кој ќе се осеќаш како принцеза.
   
  На m.tr му/ѝ се допаѓа ова.
 6. jarec6

  jarec6 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  2.734
  Допаѓања:
  17.901
  Пол:
  Женски
  Лажго....

  Се согласувам со Nightwalker,па и кога веќе си издржала цела година без него,зошто да се навраќаш на некој што ќе те лаже?
   
 7. MonnaSi

  MonnaSi Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2011
  Пораки:
  469
  Допаѓања:
  536
  Лажго....
  Не ме возбудува , не го сакам , ама по нашето не најдов ни еден што ме привлекува ( а ни он сега ) и веќе се плашам една година никој не најдов , не ми се Свиѓа ,....
   
 8. Nightwalker

  Nightwalker Популарен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  1.124
  Допаѓања:
  4.447
  Пол:
  Машки
  Лажго....

  Според ова испаѓа дека ти не сакаш да му се вратиш поради нешто што си чувствувала за него, туку зашто тој ти е веќе позната и „сигурна“ варијанта.
  Е што има врска де? Демек ако не ти се свиѓа никој веќе една година, крај на светот е? Чекај, уште не е 21.12.2012. :rofl:
  Пријателке, не прави грешка само зашто мислиш дека нешто што ти се случува, не треба да е така. Нема правило кое гласи дека по последната врска, имаш рок од максимум една година да најдеш нов... Полека, не се форсирај, и уживај. Подобро да си сама, додека не го најдеш вистинскиот, отколку да се вратиш на нешто старо, испробано и „изветреано“. :)
   
  На easyyyyy и MonnaSi им се допаѓа ова.
 9. love23

  love23 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  913
  Лажго....

  Бидејќи е така незнам зошто бараш совети како да се однесуваш со него ,, ако сеуште не ти значи нешто,, , јас причината ја гледам во тебе ти не си расчистила многу работи со самата себе.
   
 10. MonnaSi

  MonnaSi Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2011
  Пораки:
  469
  Допаѓања:
  536
  Лажго....

  Сите имаат мене ми е досадно , другарките одат со дечковци и немаат толку простор за мене .
  Плус незнам како ама ми се лепат само такви како што не ме привлекуваат ... Млада сум а љубовното поле ми е како на пензионер.... :D Не сакам да му се вратам , и неможам да фатам друг , ни да флертувам дали е до мене некој проблем.....
   
 11. jarec6

  jarec6 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  2.734
  Допаѓања:
  17.901
  Пол:
  Женски
  Лажго....

  НЕмој заради тоа што сите околу тебе имаат дечковци а ти не,да се смириш со овој,па со тек на време да ти се вратат чувствата и после кога ќе те лаже тебе ќе те боли
   
  На MonnaSi му/ѝ се допаѓа ова.
 12. MonnaSi

  MonnaSi Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2011
  Пораки:
  469
  Допаѓања:
  536
  Лажго....

  Се согласувам , и Сите тоа го викаат
  незнам зашто ВООПШТО РАЗМИСЛУВАМ .....
   
 13. izza

  izza Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 април 2011
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  3
  Лажго....

  на прочитаната книга и го знаеш крајот ;)
   
  На Nightwalker, MonnaSi и Rock-a-Fella им се допаѓа ова.