1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Лапароскопија

Дискусија во 'Прашај гинеколог' започната од Dr.Trajkovski, 19 април 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. AnaDimi

    AnaDimi Нов член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2018
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Bev I odma sakaa da me operiraat laparaskopski. Jas ne sakav vednash da se operiram, sakam mislenje od povekje doktori, pa sega pravam I drugi ispituvanja
     
  2. IAmPresident

    IAmPresident Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2015
    Пораки:
    352
    Допаѓања:
    461
    Пол:
    Женски
    И јас имам циста од 3 цм на левиот јајник и во вторникот во државна сакаа да ме оперират и анестезиолог поминав се, среќа вчера отидов кај Иванов во систина тој ми кажа каква операција да бидеш нечиј експеримент. Ми препиша терапија до Мај ќе се средило со тоа. Совет од мене, не прифаќајте операција додека повеќе доктори не ви го дадат истото мислење
     
    На AnaDimi и Meckicja им се допаѓа ова.
  3. AnaDimi

    AnaDimi Нов член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2018
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Imam d
    Da imam endometriozna I pocnav so edni caevi, ne sakam da se operiram poso desniot jajnik mi e vo red a nemam seushte rodeno, soveti I mislenje plizz
     
  4. IAmPresident

    IAmPresident Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2015
    Пораки:
    352
    Допаѓања:
    461
    Пол:
    Женски
    Беше кај Иванов во систина? Мене тој ме спаси од операција искрено ти го препорачувам. Колку ти е голема цистата??
    Сега видов 1цм ти е, ама штета што не е водена. Мораш да се оперираш што побргу додека е мала, не се плаши ништо страшно само барај си добар доктор од 1цм не би требало да имаш некои последици. Со лесно
     
  5. Sparkles27

    Sparkles27 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 февруари 2017
    Пораки:
    581
    Допаѓања:
    923
    Пол:
    Женски
    Јас што не пиев и одоловекував многу време и за малку ќе загубев еден јајник така што мора да се отстрани и да се почне нов животен стил зошто и после операција може да се појави пак,не ти гарантира никој затоа нема да конзумираш храни со естроген и шеќери тие ги предизвикуваат и хранат цистите така докторот ми кажа. Најдобар се знае дека е доктор Панчевски за лапороскопија тој е специјалист.
     
    На Lavica 344 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. AnaDimi

    AnaDimi Нов член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2018
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Jas pijam momentalno matrika I dva vida na caevi, se trudam da go reguliram toa I navistina se ke napravam za da ne se operiram
    A dr pancevski kade raboti na gak ili?
     
  7. Sparkles27

    Sparkles27 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 февруари 2017
    Пораки:
    581
    Допаѓања:
    923
    Пол:
    Женски
    Беше на гак порано ама сега е во систина.
     
  8. AnaDimi

    AnaDimi Нов член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2018
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Ti blagodaram
     
    На Sparkles27 му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.