1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Луѓе ме фати криза за дечко ...

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од kate16, 6 јуни 2010.

  1. kate16

    kate16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2010
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    0
    Дај кажете некој совет.. ми се свиѓа еден дечко кој е постар од мене 6 год.јас имам 17 тој 23 до сега не сум имала врска со постар мислам толку години .. се по 2 до 3 год.разлика
    незнам што да правам :^) а вече од мување ми е преку глава..не правиш ниш со тоа ..затоа сакам дечкоо :(
     
  2. SunFlower94

    SunFlower94 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2010
    Пораки:
    433
    Допаѓања:
    362
    па ако се свиѓате и двајцата..зашто да не пробате?
     
  3. kate16

    kate16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2010
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    0
    pa problemo e sto jas neznam dali mu se svigam na nego .. a onaka se znaeme.. i zatoa mi e mn glupo da pocnam ja prva .. pa ako ne bide nis neznam stv sto da pravam neznam
     
  4. Lina24

    Lina24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    2.230
    Допаѓања:
    438
    вака кате16, истата ситуација како што бев јас пред 3 години.имав 17 тој 23, излеговме еднаш и одма од наредниот ден почнавме да излегуваме секој ден заедно како да сме во врска 2години :) и сите околу нас се однесуваа така како да сме цел живот заедно.моите другарки го прифатија одма и неговите другари исто... е сега тој што е постар нема врска туку јас мислам дека сето е до неговото однесување и до твојот пристап да не биде многу детски :) и јас така почнав, па еве уште сме заедно да не се подречам ;) (освен со некои недоразбирања, сепак немавме исти сфаќања на почетокот...)
    среќно, па кажи ако се случи нешто :P
     
    На Gargamel му/ѝ се допаѓа ова.
  5. kate16

    kate16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2010
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    0
    фала. секако дека че кажам ако се деси нешто :D
    но и тоа што викаш,мојот пристап да не испадне детски но сепак тој е 23 год и сигурно че сака односи такви раб.затоа ми е највече страв затоа што до сега сум немала .. а пак мислам дека ако може да ме разбере друго е ... затоа што неможам да му се дадам на некој што не го знам доволно потребно ми е време
     
  6. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Чим ти се свиѓа значи е тип на место , па би требало да го земе во предвид дека си помала .. уживај и биди своја ;)
     
  7. SunFlower94

    SunFlower94 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2010
    Пораки:
    433
    Допаѓања:
    362
    а чекај само се знаете или си имате муабет..искачате заедно..??
     
  8. kate16

    kate16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2010
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    0
    ne iskacame .. se znaeme podolgo vreme ama sega mi se zasviga :)
     
  9. SunFlower94

    SunFlower94 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2010
    Пораки:
    433
    Допаѓања:
    362
    Епа глеај запознајте се подобро..бидејќи вака нема да дознаеш дали те свиѓа..пробај со мсн Фб..па види што понатака :)
     
  10. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.369
    Допаѓања:
    5.313
    па вака следниот пат кога ќе се видите покани го на кафе да одите сами вие двајцата. тоа нека ти биде првиот чекор. еве иде лето ќе бидеш послободна и такви работи. со само тоа што ќе го поканиш на кафе ќе му ја видиш првата реакција. почасти го ти кафе за ко у стил знаеш него ќе му биде незгодно ти да го почастиш па ќе добиеш може втора шанса да пиете повторно заедно кафе. или ако он плати имај за оврска за недела дена да го викнеш пак на кафе :lol: пред се запознај го може би под убавината се крие тежок фраер и може уште веднаш да не ти се допадне толку карактерно. распршај го дискретно сио некој примери што мисли за секс и она што тебе би ти преставувало проблем за разлика во години. па ако почнеш еве ке ти дадеме совет што понатака. само пази ипак е поголем и да не бидеш повредена ако ги дознае твојте намери и да не те искористи. среќно :$
     
  11. kate16

    kate16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2010
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    0
    фала :)
    но незнам како да почнам прва јас да му пишам .. срам ми е :$ а морам некако да дознаам дали ќе има барем шанса кај него тоа ме мачи
     
  12. SunFlower94

    SunFlower94 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2010
    Пораки:
    433
    Допаѓања:
    362
    епа ако не почнеш прва,нема да дознаеш нели? ајде ослободи се малце ее така ништо нема да постиглеш :) :) ;)
     
  13. Lina24

    Lina24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    2.230
    Допаѓања:
    438
    тоа што викаш за односи, може и некој и 20 год одма да ти се нафрли, затоа ти викам се ќе биде до неговото однесување и сфаќањата и заедничките потреби,убаво викаат др девојки да се запознаете малку повеќе кафица едно друго фб мсн па после види што и како,работите сами ќе си течат.па и да бидите во врска ако одма ти бара значи не мисле ништо сериозно.. ајде почни ти па затоа потоа.. ;) :)
     
  14. Regina

    Regina Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2010
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    Се согласувам потполно. Пиши му на мсн или фб, или во живо викниго на кафе, немаш шо да изгубиш, мојш само да добиеш :rofl:
     
  15. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.711
    Допаѓања:
    150.508
    Ај да плачеме сега...буху...си имаш проблем со бубачките на 16 години...
    Ниту гледам проблем,ниту причина за проблем,ниту повод за нова тема...само пуста желба и непотребна тема на која нема што да се дискутира,макар и да пише некој леле и јас...и ајде да си плачеме и да си цимолкаме.
    Ко што можеш мувачи да си најдеш,така можеш и дечко.
     
  16. bona

    bona Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    1.592
    Допаѓања:
    276
    Полека Лил, го исплаши девојчето :lol: :lol: (шала)
    јас се согласувам со карак, може ти да го направиш првиот чекор, нема што да изгубиш. позз
     
  17. seksi

    seksi Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    377
    Допаѓања:
    113
    Lillit e vo pravo :))).

    A i daj 16 godini imas, zemi knigata, ili daj nesto pametno pravi,... Kriza, Bozeeee... Pa na 16 godini, tolku treba - muvanje, odenje, sto znam, odenje onaka... Aj ti si znaes.. A i 23 godini ne e malku, se oseka razlika, ...
     
  18. LovelyGirl

    LovelyGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    1.551
    Допаѓања:
    291
    Пол:
    Женски
    хаха па Кате 16 нема што да те фака криза тоа што е твое ке си дојде а другите девојки се во право мозе да го поканиш на кафе ништо не е страшно немој да чекаш ти да спиеш |-) можеби тој не знае дека ти се допага ти треба да му кажеш на знаење дека го имаш на око и срекноо

    Лили ти немој толку строго тоа е нејно мислење и сака совет а ние сме тука да помогнеме позз :*
     
  19. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.011
    Допаѓања:
    198.824
    Пол:
    Женски
    Се чудам каква ти е таа криза... па девојко, ти треба максимално да уживаш во младоста, а не да се оптоваруваш со тоа што немаш дечко. Ќе си дојде и тоа, не ти треба сериозна врска уште од сега. А ако веќе толку сакаш да пробаш, убаво ти кажале погоре - преземи го првиот чекор - секогаш кога нешто сакаш, не чекај само да ти падне од небо, мораш да посегнеш да го земеш.
     
  20. kate16

    kate16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2010
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    0
    dobro da ! taka e i jas samata sum svesna,no koga gledas deka site na tvoja generacija fatile de4ko pa zasto da ne i ti sakas:P
    ajde pocnuvam so primena na prviot cekor pa ke videme sto ke bide ;) :*