1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Луѓе ме фати криза за дечко ...

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од kate16, 6 јуни 2010.

 1. kate16

  kate16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2010
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  0
  Дај кажете некој совет.. ми се свиѓа еден дечко кој е постар од мене 6 год.јас имам 17 тој 23 до сега не сум имала врска со постар мислам толку години .. се по 2 до 3 год.разлика
  незнам што да правам :^) а вече од мување ми е преку глава..не правиш ниш со тоа ..затоа сакам дечкоо :(
   
 2. SunFlower94

  SunFlower94 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2010
  Пораки:
  433
  Допаѓања:
  362
  па ако се свиѓате и двајцата..зашто да не пробате?
   
 3. kate16

  kate16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2010
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  0
  pa problemo e sto jas neznam dali mu se svigam na nego .. a onaka se znaeme.. i zatoa mi e mn glupo da pocnam ja prva .. pa ako ne bide nis neznam stv sto da pravam neznam
   
 4. Lina24

  Lina24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  2.230
  Допаѓања:
  438
  вака кате16, истата ситуација како што бев јас пред 3 години.имав 17 тој 23, излеговме еднаш и одма од наредниот ден почнавме да излегуваме секој ден заедно како да сме во врска 2години :) и сите околу нас се однесуваа така како да сме цел живот заедно.моите другарки го прифатија одма и неговите другари исто... е сега тој што е постар нема врска туку јас мислам дека сето е до неговото однесување и до твојот пристап да не биде многу детски :) и јас така почнав, па еве уште сме заедно да не се подречам ;) (освен со некои недоразбирања, сепак немавме исти сфаќања на почетокот...)
  среќно, па кажи ако се случи нешто :P
   
  На Gargamel му/ѝ се допаѓа ова.
 5. kate16

  kate16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2010
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  0
  фала. секако дека че кажам ако се деси нешто :D
  но и тоа што викаш,мојот пристап да не испадне детски но сепак тој е 23 год и сигурно че сака односи такви раб.затоа ми е највече страв затоа што до сега сум немала .. а пак мислам дека ако може да ме разбере друго е ... затоа што неможам да му се дадам на некој што не го знам доволно потребно ми е време
   
 6. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.923
  Чим ти се свиѓа значи е тип на место , па би требало да го земе во предвид дека си помала .. уживај и биди своја ;)
   
 7. SunFlower94

  SunFlower94 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2010
  Пораки:
  433
  Допаѓања:
  362
  а чекај само се знаете или си имате муабет..искачате заедно..??
   
 8. kate16

  kate16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2010
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  0
  ne iskacame .. se znaeme podolgo vreme ama sega mi se zasviga :)
   
 9. SunFlower94

  SunFlower94 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2010
  Пораки:
  433
  Допаѓања:
  362
  Епа глеај запознајте се подобро..бидејќи вака нема да дознаеш дали те свиѓа..пробај со мсн Фб..па види што понатака :)
   
 10. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.355
  Допаѓања:
  5.299
  па вака следниот пат кога ќе се видите покани го на кафе да одите сами вие двајцата. тоа нека ти биде првиот чекор. еве иде лето ќе бидеш послободна и такви работи. со само тоа што ќе го поканиш на кафе ќе му ја видиш првата реакција. почасти го ти кафе за ко у стил знаеш него ќе му биде незгодно ти да го почастиш па ќе добиеш може втора шанса да пиете повторно заедно кафе. или ако он плати имај за оврска за недела дена да го викнеш пак на кафе :lol: пред се запознај го може би под убавината се крие тежок фраер и може уште веднаш да не ти се допадне толку карактерно. распршај го дискретно сио некој примери што мисли за секс и она што тебе би ти преставувало проблем за разлика во години. па ако почнеш еве ке ти дадеме совет што понатака. само пази ипак е поголем и да не бидеш повредена ако ги дознае твојте намери и да не те искористи. среќно :$
   
 11. kate16

  kate16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2010
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  0
  фала :)
  но незнам како да почнам прва јас да му пишам .. срам ми е :$ а морам некако да дознаам дали ќе има барем шанса кај него тоа ме мачи
   
 12. SunFlower94

  SunFlower94 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2010
  Пораки:
  433
  Допаѓања:
  362
  епа ако не почнеш прва,нема да дознаеш нели? ајде ослободи се малце ее така ништо нема да постиглеш :) :) ;)
   
 13. Lina24

  Lina24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  2.230
  Допаѓања:
  438
  тоа што викаш за односи, може и некој и 20 год одма да ти се нафрли, затоа ти викам се ќе биде до неговото однесување и сфаќањата и заедничките потреби,убаво викаат др девојки да се запознаете малку повеќе кафица едно друго фб мсн па после види што и како,работите сами ќе си течат.па и да бидите во врска ако одма ти бара значи не мисле ништо сериозно.. ајде почни ти па затоа потоа.. ;) :)
   
 14. Regina

  Regina Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2010
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  Се согласувам потполно. Пиши му на мсн или фб, или во живо викниго на кафе, немаш шо да изгубиш, мојш само да добиеш :rofl:
   
 15. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.636
  Допаѓања:
  149.234
  Ај да плачеме сега...буху...си имаш проблем со бубачките на 16 години...
  Ниту гледам проблем,ниту причина за проблем,ниту повод за нова тема...само пуста желба и непотребна тема на која нема што да се дискутира,макар и да пише некој леле и јас...и ајде да си плачеме и да си цимолкаме.
  Ко што можеш мувачи да си најдеш,така можеш и дечко.
   
 16. bona

  bona Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.592
  Допаѓања:
  276
  Полека Лил, го исплаши девојчето :lol: :lol: (шала)
  јас се согласувам со карак, може ти да го направиш првиот чекор, нема што да изгубиш. позз
   
 17. seksi

  seksi Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  377
  Допаѓања:
  113
  Lillit e vo pravo :))).

  A i daj 16 godini imas, zemi knigata, ili daj nesto pametno pravi,... Kriza, Bozeeee... Pa na 16 godini, tolku treba - muvanje, odenje, sto znam, odenje onaka... Aj ti si znaes.. A i 23 godini ne e malku, se oseka razlika, ...
   
 18. LovelyGirl

  LovelyGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  1.551
  Допаѓања:
  291
  Пол:
  Женски
  хаха па Кате 16 нема што да те фака криза тоа што е твое ке си дојде а другите девојки се во право мозе да го поканиш на кафе ништо не е страшно немој да чекаш ти да спиеш |-) можеби тој не знае дека ти се допага ти треба да му кажеш на знаење дека го имаш на око и срекноо

  Лили ти немој толку строго тоа е нејно мислење и сака совет а ние сме тука да помогнеме позз :*
   
 19. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  22.866
  Допаѓања:
  198.122
  Пол:
  Женски
  Се чудам каква ти е таа криза... па девојко, ти треба максимално да уживаш во младоста, а не да се оптоваруваш со тоа што немаш дечко. Ќе си дојде и тоа, не ти треба сериозна врска уште од сега. А ако веќе толку сакаш да пробаш, убаво ти кажале погоре - преземи го првиот чекор - секогаш кога нешто сакаш, не чекај само да ти падне од небо, мораш да посегнеш да го земеш.
   
 20. kate16

  kate16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2010
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  0
  dobro da ! taka e i jas samata sum svesna,no koga gledas deka site na tvoja generacija fatile de4ko pa zasto da ne i ti sakas:P
  ajde pocnuvam so primena na prviot cekor pa ke videme sto ke bide ;) :*