1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Малолетна на гинеколог

Дискусија во 'Прашај гинеколог' започната од LazyGirl5689, 30 декември 2016.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. LazyGirl5689

  LazyGirl5689 Активен член

  Се зачлени на:
  29 декември 2016
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  27
  Пол:
  Женски
  Сакам да прашам дали на гинеколог мора да се оди со родител ако си малолетен? Прашувам бидејќи ќе мора татко ми да дојде со мене.
   
 2. friendy

  friendy Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 април 2012
  Пораки:
  4.073
  Допаѓања:
  48.869
  Пол:
  Женски
  И да одиш со татко ти тој веројатно ќе чека надвор.
  Што, страв ли ти е да не му каже гинекологот нешто што не треба?
   
  На cresa-jagoda и LazyGirl5689 им се допаѓа ова.
 3. manako1

  manako1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јули 2016
  Пораки:
  3.318
  Допаѓања:
  64.263
  Пол:
  Женски
  Za obicen pregled ne treba prisustvo na roditel,dokolku treba nekoja intervencija da napravi doktorot ke mora soglasnost i zapoznaenost na roditel.Zavisi za sto e posetata na ginekolog.
   
  На cresa-jagoda, Nausicaa, kukla21 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. LazyGirl5689

  LazyGirl5689 Активен член

  Се зачлени на:
  29 декември 2016
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  27
  Пол:
  Женски
  Ќе одам на гинеколог бидејќи имам добиено веќе 3 недели, и треба да ме прегледаат.
   
 5. manako1

  manako1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јули 2016
  Пораки:
  3.318
  Допаѓања:
  64.263
  Пол:
  Женски
  Ti trae tri nedeli ili nemas dobieno tri nedeli?
   
  На LazyGirl5689 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. LazyGirl5689

  LazyGirl5689 Активен член

  Се зачлени на:
  29 декември 2016
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  27
  Пол:
  Женски
  Не, не ми е страв, туку срам ми е хаха :)
   
  На 1234567890111234 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. LazyGirl5689

  LazyGirl5689 Активен член

  Се зачлени на:
  29 декември 2016
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  27
  Пол:
  Женски
  Ѓ
  Ми трае 3 недели. Многу обилно крварам
   
 8. MilaP

  MilaP Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2015
  Пораки:
  2.150
  Допаѓања:
  53.143
  Пол:
  Женски
  Ne se grizi dali tatko ti ke dojde so tebe ili ne,veruvam ke ostane nadvor.
  3 nedelno obilno krvarenje ne e mala rabota.Pojdi odma na ginekolog ne cekaj da pominat praznicite.
   
  На sanjaж, cresa-jagoda, biGirl и 5 други им се допаѓа ова.
 9. friendy

  friendy Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 април 2012
  Пораки:
  4.073
  Допаѓања:
  48.869
  Пол:
  Женски
  Стрес. Обично се регулира со воспоставување на хормонална рамнотежа, а тоа е откога ќе се отстрани причината за стрес. Храни се со храна богата со железо оти може да станеш слабокрвна. Лекарот сигурно ќе ти препише нешто за стопирање доколку е обилно и нема знаци да сопре.
  Инаку не треба да се срамиш да зборуваш со татко ти.
   
  На LollySky и LazyGirl5689 им се допаѓа ова.
 10. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  27.166
  Допаѓања:
  177.029
  Пол:
  Женски
  Мора да дојде родител ама пожелно е барем мајка ти. Не верувам дека од стрес толку крвавиш. Може да е нешто друго,но појди провери си. Мада ако имаш крв не ќе може да те гледа вагилно,на ехо не верувам дека нешто ќе види. И те читав дека си вежбала, многу е важно да знаеш дека додека имаш менструација не треба да вежбаш бидејќи така повеќе крвавиш.
   
  На cresa-jagoda и LazyGirl5689 им се допаѓа ова.
 11. Cka

  Cka Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 септември 2010
  Пораки:
  9.724
  Допаѓања:
  116.825
  Ne mora da e tatko ti tamu ama ic da ne tibe sram da mu kazes. Ic. Od aspekt na roditel ti kazuvam. Veruj deka znae deka imas menzis sekoj mesec.

  Ako ti se svrti pamet radi krvarenje covekot treba da znae so da kaze na doktor za da ti dadat lekovi ko sto treba.
   
  На biGirl, LollySky, 1209 и 3 други им се допаѓа ова.
 12. LazyGirl5689

  LazyGirl5689 Активен член

  Се зачлени на:
  29 декември 2016
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  27
  Пол:
  Женски
  Сега ќе разговарам со татко ми за сето ова. Претпоставувам дека прво ќе одиме на гинеколог па потоа да ја проверам крвта.
   
  На sanjaeva и LollySky им се допаѓа ова.
 13. LazyGirl5689

  LazyGirl5689 Активен член

  Се зачлени на:
  29 декември 2016
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  27
  Пол:
  Женски
  И јас претпоставувам дека е стрес. Бидејќи овој период ми е ужасен.
   
 14. Cka

  Cka Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 септември 2010
  Пораки:
  9.724
  Допаѓања:
  116.825
  Pisi kako pominal razgovorot.
  Veruvam mnogu mladi devojki kako tebe ke se ohrabrat da razgovaraat so roditelite.
   
  На Dust му/ѝ се допаѓа ова.
 15. LazyGirl5689

  LazyGirl5689 Активен член

  Се зачлени на:
  29 декември 2016
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  27
  Пол:
  Женски
  Добро помина. Негде во понеделник или вторник ќе одиме. И можно е да правам анализа на крвта. Бидејќи не ми ваделе крв од вена.. :shake:
   
 16. Cka

  Cka Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 септември 2010
  Пораки:
  9.724
  Допаѓања:
  116.825
  А да одиш побрзо, ко вечерва? 3 недели крварење не е во ред.
   
  На cresa-jagoda, irenadaniel, Nausicaa и 5 други им се допаѓа ова.
 17. MilaP

  MilaP Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2015
  Пораки:
  2.150
  Допаѓања:
  53.143
  Пол:
  Женски
  Te procitav nekade i vidov deka majka nemas,mnogu mi e zal.
  Tatko ti moze ne se razbira no roditel e i sekogas ke bide pokraj tebe no i jas mislam kako cka odi sto e mozno pobrzo na ginekolog,ne cekaj da ne si napraves problem.
  Dokolku ne raboti nikoj odi na inta i kazi go problemot sto go imas.
  Kakov i da imas stres i uzasen zivot krvarenje od 3 nedeli ne e normalno.
   
  На cresa-jagoda, biGirl, elimkd и 3 други им се допаѓа ова.
 18. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.423
  Допаѓања:
  170.543
  Пол:
  Женски
  Девојче не си играј!
  Јас пред некоја година (немав баш регуларен циклус) имав 11 дена крварење и баш од тоа чекање да дојде понеделник, во неделата сабајле ми се слоши, пребледев ..и остатокот гарант и сама го знаеш (претпоставуваш)!


  Кај мене НЕ беше стрес во прашање..
   
  На cresa-jagoda, Bozica1980, LollySky и 2 други им се допаѓа ова.
 19. Cka

  Cka Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 септември 2010
  Пораки:
  9.724
  Допаѓања:
  116.825
  И само да ти кажам, по мое мислење, кога имаш крварење прегледот е само со ехо, ако воопшто го има, можно е само да те пратат крв да провериш и да ти дадат капки за крварењето. Да не мислиш и да не се плашиш од прегледот, мислам дека нема ни да се соблечеш.

  Очекувај докторката да те праша се, и одговори се искрено.
   
  На cresa-jagoda, LollySky, Dust и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 20. LazyGirl5689

  LazyGirl5689 Активен член

  Се зачлени на:
  29 декември 2016
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  27
  Пол:
  Женски
  Океј.. Фала ви многу за советите. Ќе гледам што е можно побрзо да го направам тоа. :l::l::l:

  Ќе ме изедеше срам да требаше... Хахаха :rofl:

  И што се случи на крај??
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.