Форумџика на годината 2020

Матни мисли...Ми треба совет ....

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од IndependentGirl, 21 февруари 2011.

 1. Neodlucna

  Neodlucna Популарен член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  832
  Допаѓања:
  1.000
  http://forum.femina.mk/members/haritiela.81259/ леле шо интерсно ти е...:inlove: ми се случило и мене така да се „погодам“ со еден ко што објаснуваш муабети без крај, те разбира го разбираш. Го знам чувството. Е сега во мојот случај се испостави дека сум си фантазирала, типот е забегантус и за нигде, одваратем ми е сега, изгледа тогаш ми фалело внимание. ААѕуу колку ми е грозен сега :D:o:D но сакам да верувам во вакви наоѓања на „сродни души“. Можеби и ти фали внимание во врската чим паѓаш на друг. Јас не мислам дека си го лади со тебе и си ја сака девојата затоа што сте немале ништо физички контакт туку само разговори што значи мнг повеќе од физички контакт. Значи сака да е со тебе без предходно ни да те баци а не па друго. Кај девојкава оди можеби дека е искусна и знае да го држи. Јас не би го пуштила ( мечтаам за вакви јаки чуства пепрутки и сл. :)). Одржавај си контакт но сега ако го напнеш за девојка му би било голема грешка, ќе имаш контра ефект. Она го држи и со секс сигурно а и може го условува со времето поминато заедно итн. Јас мислам ќе биде тешко да го разделиш со неа, затоа не го оставај ни ти твојот за да не се почуствува јак дека еве сега имам две и ќе си бирам. Значи нека ви продолжат разговорите и зближувањето, исто така ќе ти речам и да не му се даваш додека не и раскине дефинитивно и ти на твојот дефинитвно. само така може да си почнете од ново и на чисто. :l:
   
  На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.