1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Машките материјалисти во врска

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Tanjamm, 19 јануари 2018.

  1. Rose96

    Rose96 Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 јануари 2011
    Пораки:
    2.680
    Допаѓања:
    37.125
    Имав другар ваков, стално викаше дека цело време цели за девојка што живее надвор од Македонија и да биде богата и искрено ми се гадеше кога го гледав како лаже други девојки што не беа од неговите богати фантазии.
    Не сакам ниту мажи ниту жени без амбиции, сакам мажи што си го вреднуваат трудот и не се расфрлаат со парите како да нема утре само за да привлечат внимание или мажи што чекаат жената да ги издржува.
     
    На sleepingbeauty, Tanjamm, crazylady и 5 други им се допаѓа ова.
  2. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.306
    Пол:
    Женски
    Јас не сакам неамбициозни луѓе. Не ми е за парите, ама ако нема желба да успее во животот, на секој план, не би можеле да бидеме заедно.
     
    На DAngel, bubi75, Tanjamm и 4 други им се допаѓа ова.
  3. Asistentkа

    Asistentkа Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2017
    Пораки:
    628
    Допаѓања:
    4.540
    Пол:
    Женски
    Земи си бројче и чекај во редот за тоа што те интересира.:rofl:
    п.с.робава што те интересира од одма е резервирана или распродадена.
    Има женски кои исклучиво со тоа се бават и не оставаат такви парчиња за останативе смртнички.
     
  4. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Гледај си за себе, како што впрочем секој треба пред себе да гледа. Јас не спаѓам во тие што чекаат ред.
     
    На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
  5. bubi75

    bubi75 Активен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2017
    Пораки:
    116
    Допаѓања:
    107
    Пол:
    Машки
    Не е никаков срам девојка да плати на машко, според мене. А зошто да биде срамота кога сме исти според права и должности. Но друга е работата кога се рабити за поимот МАТЕРИЈАЛИСТ. Според мене при изборот на девојката или машкото кога се работи за сериозна врска, поголем е процентот на девојки спрема машки, кај кои преовладува материјалното.
     
    На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
  6. coki35

    coki35 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2018
    Пораки:
    188
    Допаѓања:
    1.530
    Пол:
    Машки
    тие мажина што чекаат од жена финансиска помош, и што се со неја ради пари , тие несе мажи!само се водат како мажи на документ. крајно неспособни и не одговорни мажина! маж не би направил таков кукавички потег никогаш.
     
    На kathy es, Tanjamm, celineparis и 1 друга личност им се допаѓа ова.