1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мајка ми не ми дозволува да имам дечко

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од s-a-d, 26 јуни 2012.

 1. s-a-d

  s-a-d Активен член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2012
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  Здраво на сите !!!
  Јас сум нова на форумов, па затоа не знам баш како оди ова... но имам еден голем, огромен проблем.......
  Имам 18 години, уште малку 19...се уште не сум имала дечко, но не бидејќи јас не сакам или бидејќи никој не ме забележува туку зарад МАЈКА МИ Не ми дозволува да се дружам со никого секогаш ми зборува дека јас сум глупава, смотана и што ли ште не и потоа јас се чувствувам лошо :sweat: :sweat: ............
  Во последно време има едно момче кое ми се допаѓа многу, а и тој јасно ми дава знаци дека и јас му се допаѓам нему............ Не сакам да пропуштам шанса да бидам со некој кој вистински ќе ме сака и почитува
  Дајте ми некој совет Ве молам
  Ви благодарам однапред !
   
 2. honorthyself

  honorthyself Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  654
  Допаѓања:
  1.273
  мајка ми не ми дозволува да имам дечко

  Имаш 18 години и право сама да одлучуваш дали ќе имаш момче или не. Мајка ти не ти може ништо. Седни, разговарај со неа и објасни и дека не е нормално тоа за девојка на твои години. Ако веќе не можеш, па не мора таа да знае се, нели? ;) Со среќа! :)
   
  На LittlePinky и srci им се допаѓа ова.
 3. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.831
  Пол:
  Женски
  мајка ми не ми дозволува да имам дечко  Душо си слушнала ли ти за лажење и тајно гледање... |( нема што на мајка ти да и кажуваш со кого ќе се бакнуваш и сл. Излези и речи и дека ќе одиш на роденден... ете ти една проста лага :)
   
  На srci му/ѝ се допаѓа ова.
 4. theboy

  theboy Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 август 2011
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  32
  мајка ми не ми дозволува да имам дечко

  така е и по романтично :D
   
 5. Special.Someone

  Special.Someone Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 август 2011
  Пораки:
  943
  Допаѓања:
  635
  мајка ми не ми дозволува да имам дечко

  скоро ќе полниш 19 години немора мајка ти да ти командува за тоа дали да имаш дечко или не
  ти од сега па понатаму треба сама да одучуваш
  а освен тоа не мора мајка ти да знае дали имаш дечко или не! ;)
   
 6. Gosling

  Gosling Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 мај 2012
  Пораки:
  147
  Допаѓања:
  257
  Пол:
  Машки
  Па ова не е ни некој проблем... ако и смета, немора да знае :wasntme:

  А тоа што ти зборува дека си глупава и смотана е тотално идиотско од нејзина страна... немам коментар :|
   
  На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Sartela

  Sartela Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2012
  Пораки:
  124
  Допаѓања:
  24
  и да си фатиш дечко, очигледно дека одма не се кажува тоа, така да таа нема да дознае, значи можиш слободно да се фатиш со дечково, позз и да не се двоумиш прави се што те прави среќна :)
   
 8. lilybeth

  lilybeth Активен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2012
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  14
  Zdravo:)
  Sekako deka ne mozes da i zabranis na majka ti da ti zboruva takvi raboti , no sigurno deka ne smees da ja slusas i da dozvolis da doprat do tebe i da ti ja namalat samodoverbata . Ne znam zosto ti e takov odnos so majka ti ( dali poradi toa shto nekogash si ja izgubila nejzinata doverba , dali poradi toa shto taa samata ima nekoi problemi i si leci kompleksi na tebe so izvinenie na izrazot ) no , ne smees da dozvolis toa na vlijae vrz vrednuvanjeto na samata sebe si , zatoa shto eden od glavnite problemi koga treba da si fatish momce i da ocekuvas istoto da te saka e ti samata da se sakas i tvoeto percepiranje na sebe si . Inaku dokolku do sega si se obidela da razgovaras so majka ti na taa tema i si ja prasala zosto bi i precelo ( mozebi nekoj vo mladosta ja povredil , mozebi e premnogu konzervativna) i od dosegashnite razgovori si zabelezala deka nisto ne se menuva i taa si tera po svoe i ti zemi ja rabotata vo svoi race i dozvoli si na sebe decko i malku srekja :) E sega problem ke bide dokolku voopsto ne te pusta da izleguvas ...tuka ke mora da bidesh po hrabra i protiv nejzina volja da pocnes zosto imas 18 godini i nema pravna moznost da te bara dokolku izlezes protiv nejzina volja . Samo napred i hrabro , ti pozeluvam mnogu srekja ! :)
   
 9. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.558
  Имаш скоро 19 а мајка ти не ти дава да имаш дечко :o. Богами, чудно.

  Па пробај да разговараш со неа и да и објасниш дека сепак си доволно голема за тоа и дека сама треба да си одлучуваш веќе за тие работи. А ако има момче што ти се допаѓа и му се допаѓаш што чекаш? :^). Не си пропуштај таква прилика поради банална ствар. Порано или покасно мајка ти ќе го прифати тоа, не си мала т.е. полнолетна си веќе ;). Со среќа.
   
  На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Angel.girl

  Angel.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2011
  Пораки:
  669
  Допаѓања:
  667
  19 години? Мама не дозволува дечко? :x :?: а зошто? Да не имаш нешто направено, па да ја има изгубено довербата во тебе? Не е битно, ама, како што кажаа, седни, разговарај. Не си веќе мало дете. Си имаш сопствн живот кој ти треба да го живееш, а не мајка ти место тебе. Па и да погрешиш. На свпја грешка најмногу ќе научиш. Разговарај, или ако има некој што многу ти се свига фати си го. Немора веднаш рапорт даи поднесеш на мајка ти. Ке видиш како ќе функционирате. Па после мајка ти нека си прифати.
   
 11. s-a-d

  s-a-d Активен член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2012
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  сум размислувала и за таа можност, да кријам од неа... ама некако не ми се допаѓа, глупаво би ми било да излезам у град и сите да ме видат со тоа момче а домашните да не знаат...
  Ви благодарам на сите :)
   
 12. Angel.girl

  Angel.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2011
  Пораки:
  669
  Допаѓања:
  667
  Никој не ти рече да криеш, само ти рековме да го запознаеш подобро, да видиш како ке ви оде, па после да кажиш :)
   
 13. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.331
  Понекогаш родителите се однесуваат толку заштитнички што не гледаат дека грешат или нивните деца засекогаш ги третираат како ,,деца,, а не гледаат дека раснат. Таков проблем има и мајка ти.
  Наведи и ги овие факти и прашај ја кога мисли да ти дозволи да се осамосталиш?!?!
  Не мора да лажеш, туку побиј ја со муабети за да свати дека веќе не си дете кое ништо не разбира па ќе размисли убаво на таа тема. Ако излажеш само ќе се вплеткаш во проблеми. Ќе лажеш некој период и доволно е од страна некој да те види и и` поткаже и ќе ти отиде целата доверба што ја има во тебе.
  Кажи и` дека ако сакаш нешто да направиш без врска ќе го направиш и таа нема да дознае а овака подобро да знае што правиш
   
 14. jove88

  jove88 Активен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2012
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  aaaaaaaaaaa
   
 15. matus

  matus Активен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2012
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  pa valja sedni razgovaraj so neja mozi ke te svati :D
   
 16. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  3.468
  Допаѓања:
  8.051
  Пол:
  Женски
  Devojce,ja zalam majka ti so vakov mozok.Kako taa te stiti od drugite koga prva te navreduva :o ?
  Kazi i deka si mlada deka imas potreba da se druzis da zapoznavas novi licnosti a ne ona tipicnoto demek ti samo radi masko bi izlegla.I mojata majka bese vakva i odvaj izlegov na kraj,ne pomagaat nitu ubavi zborovi nitu dobro odnesuvanje,sum ja minala taa faza.
  Moj sovet donesi doma drugarkicki odi i ti kaj niv na gosti i ke se opusti ke popusti so tek na vreme,ke mora da prifati deka veke ne si maloto mamino i tatino detence,tuku vozdrasna mlada devojka :) .
  Koga ke se setam pred dve godini bese,mi veli mama eh namesto so decko ti da dojdese so mene i tatko ti za Dojran kako koga bese mala da ti kupime igracki i snolicki,mnogu se raduvase :rofl:
  Ahhh kakvi spomeni.....
   
 17. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.527
  Допаѓања:
  6.268
  Јас не ти препорачувам да криеш, зашто и јас криев и искрено по само неколку недели ми стана досадно и напорно да ја лажам, со другарки сум ваму-таму додека јас сум кај него дома и страв ми беше да не ме открие. Ама, сепак јас имам 15 години.

  Но, во твојов случај не треба да криеш, од една страна зашто е можно да дознае па уште толку ќе ти прави проблеми а од друга страна имаш 19 години, зашто би криела дека имаш дечко, веќе си девојка, полнолетна си, немаш 13-14 години па ај страв ми е на мама да и кажам.

  Ќе ја седнеш и пробај најпрво смирено, прашај ја мамо што е работата, зашто се однесуваш вака кон мене, не сум веќе дете да ме третираш така, девојки од 15 години си фаќаат дечковци, за неколку години здравје може и ќе се омажам.. А ако не те сваќа, ништо, сигурно нема да ја пропуштиш таа шанса заради неа. Речи и, сакала ти или не, тоа момче мене ми се допаѓа и јас ќе бидам со него.

  Нема сигурно дома да те затвори и на 19 години да не те пушта да излезеш. А всушност, од кај дошло до овој муабет со мајка ти за тоа дека не може да имаш дечко?
   
 18. Alesii

  Alesii Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2012
  Пораки:
  1.125
  Допаѓања:
  841
  Девојко уште малку ќе полниш 19 години и сеуште мајка ти не ти дозволува да имаш дечко???Ајде да си тинејџерка сфаќам ама ти веќе си полнолетна и можеш сама да одлучуваш за себе ...Седни ја мајка ти објасни и дека двајцата се сакате ,дека имаш 19 години и сакаш да имаш дечко дека има на твои години шт се мажат а тебе таа не ти дава да имаш дечкоо..И да ако не ти успее моабетот можеш да смислиш некоја лага за да излезеш ...
  Еве на пример на роденден си ..со другарка ти да се видиш...кај другарка ти ќе одиш...и така натака ..
  Со среќа :*
   
 19. Chocoholic.girl

  Chocoholic.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  198
  Допаѓања:
  39
  Мислам дека пред да почнеш каква било врска со дечкото мора да разговараш со мајка ти. Можеби таа се плаши од тоа да не бидеш искористена од некого па затоа е против тоа да имаш дечко. Ќе мора искрено да и ги објасниш твоите ставови и да и покажеш дека си зрела личност. Сметам дека мајка ти ти мисли само најдобро и дека ова го прави од грижа за тебе, затоа мора да и докажеш дека и сама можеш да водиш сметка за себе. Доколку и после ваквиот разговор сеуште не ти дозволи, имаш потполно право да го направиш тоа тајно. Мој совет е да не избрзуваш никогаш и пред да започнеш врска со било кого добро да го запознаеш, затоа што има секакви типови кои само гледаат да си се задоволат и да заминат. За да не бидеш повредена мора секогаш однапред да знаеш со кого си имаш работа и свесно да донесуваш одлуки.
  Се надевам дека ќе го средиш проблемот со мајка ти и ти посакувам се најдобро :)
   
 20. sweat2

  sweat2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 април 2012
  Пораки:
  236
  Допаѓања:
  80
  Пол:
  Женски
  веќе си полнолетна не треба да дозволеш да ти се меша у живото :)