1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мајка ми не ми дозволува да имам дечко

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од s-a-d, 26 јуни 2012.

  1. s-a-d

    s-a-d Активен член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2012
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    фала ви на сите девојки прекрасни сте ;) Ама со мајка ми ништо не вреди, пробав и кажав ама ми рече дека ке ме избрка од дома :sweat: Не знам што да правам, немам ниту работа, ниту пари .....
    Помогнете, ако може да ми препорачате некоја страна на интернет за да работам онлајн, ама сигурно да земам пари, бидејѓи друго не можам
    Фалааааааааа уште еднаш :*
     
  2. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.494
    Допаѓања:
    8.313
    Пол:
    Женски
    Секако дека ќе е убаво да си најдеш работа,веќе си полнолетна,но никако немој да попушташ на ставот на мајка ти.Разбирам што е мајчинска грижа,но твојава оболела од нешто,ме шокира :o .
    Мој совет излегувај ,имај си дечко,немој таа да дознае,само без лажење и сплетки,зошто како прво твојата совест нема да биде мирна,и ништо на крај нема да постигнеш :!:
     
    На Sharlot-1 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Sharlot-1

    Sharlot-1 Активен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2012
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    1
    Значи со твоите 18 години , во 21 век мораш да научиш да се спротивставиш на кој и да е , па дури и на твојата мајка , можеби не си така воспитана , но на денешницава ако не застанеш на свои нозе - не вредиш , ќе те заборават , ќе те газат . Бидејќи се работи за твојата мајка , биди културна и однесувај се со почит , обиди се да разговараш со неа и немој да ја наведнуваш главата на ниедна нејзина навреда , но немој ни да и возвраќаш со иста мера . Можеби таа мисли дека прави да ти биде подобро ,но и самата знаеш дека не е така ,не го троши времето . Биди сигурна дека нема да те избрка од дома кога ќе види дека навистина можеш ! Секојдневно во себе повторувај си "Јас сум силна,јас можам,јас си сум најбитна! ЈАС ЌЕ УСПЕАМ!" Млада си,убава си, животот е пред тебе , не дозволувај НИКОЈ да ти го одземе тоа .



    п.с Животот е премногу краток за да не уживаш во она кое ти го нуди . ;)
     
  4. Nicki.M

    Nicki.M Активен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2012
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    3
    Imam 15 godini znam so ke recete,znam deka sum mala za decko ZNAM! ama so da pravam ko go sakam ko se zaljubi u nego so da mu naredam li na srceto da ne go saka? |( I on me saka ima dokazano ne znam sega mama sumnja u mene i ne me pusta da izlavam so da pravam da kazam i posle da ne izlezam nigde ?! amn
     
  5. Candy20

    Candy20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 август 2012
    Пораки:
    170
    Допаѓања:
    65

    Ти си заљубена во него, а не го сакаш. Сеедно не кажувај, тајното е послатко :P
     
    На Nicki.M му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Nicki.M

    Nicki.M Активен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2012
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    3
    lele fala bogu nekoj da kaze nesto takvo kako so kaza candy20 stvarno site drugi povozrasni me osuduvat ....
     
  7. lana8

    lana8 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 август 2012
    Пораки:
    273
    Допаѓања:
    180
    Оууу сакам романтики... Никако не кажувај дома и тајно гледај се со него.. Не мора никој да знае за вас..;) Некои рекле: тајните врски траат подолго :)
     
    На Nicki.M му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Candy20

    Candy20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 август 2012
    Пораки:
    170
    Допаѓања:
    65
    Колку си среќен без никој да знае, толку посреќен и ќе останеш...
     
    На Nicki.M му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Candy20

    Candy20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 август 2012
    Пораки:
    170
    Допаѓања:
    65
    Демек рекле паметот доаѓа со годините..
    Па не би рекла хихихихи :lol: :lol: :lol:
     
    На Nicki.M му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Towelie

    Towelie Популарен член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2011
    Пораки:
    517
    Допаѓања:
    688
    Со извинение,на кратко ќе употребам латиница,чисто за една реченица од еден комичен филм:
    What mama don't know,won't hurt her.
     
    На s-a-d му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Caitlin

    Caitlin Активен член

    Се зачлени на:
    29 август 2012
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    26
    Пхах СЕРИОЗНА СИ?18 годишна а мајка и не и дозволува да има дечко ?Што да ти кажам бе срце.Фати се со некој и не и кажувај на мама ти :D
     
  12. Dannyella

    Dannyella Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 декември 2010
    Пораки:
    71
    Допаѓања:
    17
    Женска ич не се коси ... Фати си го тој шо го сакаш .... Мама видела , не видела ... порано или подоцна ќе мора да прифати ... Акоо не нејн проблем ... ти си имаш свој живот , а она нема право да те ограничува до толкава мера ... мислам 18-19 години не си дете ...
     
  13. Angel-Adriana

    Angel-Adriana Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2012
    Пораки:
    1.085
    Допаѓања:
    555
    Мајка ти нема што да ти команда! |( Ти си веќе полнолетна и можеш што сакаш да правиш! :!: Поздрав и со среќа во Новата 2013 со надеж дека можеш да се справиш со твојата давеж мајка (извини што така ја нареков, ама баш ми личи дека е таква жена). :^) :lol:
     
  14. sandrabee

    sandrabee Активен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2012
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    1
    и јас го имам истиот проблем имам 17 години и јас и викам зосто не ме пуста да излевам она вика ако сакаш да излевас треба да си најдеш озбилни другарки :^) не дека немам имам јас другарки ама само нешто да измисле ода за да не ме пусте тоа е тоа :( ама од друга страна ми е забавно имам другарка го има истиот проблем и се криеме и си запознаваме пријатели .... :) летото беше си фатив озбилен дечко и мајками разбра и само ми држеше лекции шо треба а шо не треба да правам ка ке имам дечко :) :) ама пак не ме пуста да излевам дали и е страх да не ме открадат оти сам и последна кекра хихихии :lol: :lol:
     
  15. psychic

    psychic Популарен член

    Се зачлени на:
    23 септември 2012
    Пораки:
    2.360
    Допаѓања:
    1.252
    Пол:
    Женски
    веќе си полнолетна и може да одлучуваш за себе. Нема логика некоја од 10-12 години дечко да има и мајка и да и дозволува а тебе не ;)
     
  16. s-a-d

    s-a-d Активен член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2012
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    Мајка ми има проблеми со татко ми и постојано размислува за тоа како да се преселиме, како во нашиот град нема ништо добро :( Ќе се пукнам од мака :sweat: :sweat: :sweat: :sweat: :sweat: :sweat: како да и објаснам дека не се сите машки исти???
     
  17. whit3.cat91

    whit3.cat91 Активен член

    Се зачлени на:
    17 декември 2012
    Пораки:
    46
    Допаѓања:
    11
    И мајками има проблеми со таткоми па никогаш не ми рекла не смејш да си фаќаш дечко, ми вели гледај бирај, ко бев јас млада неможев да излегвам секој ден како тебе да го проценам шо карактер има, излегвав 2 пати неделно по 2 -3 сати. е во тие сати секој знај да ти изглуми најголем светец. мајкати треба да свати дека несмеј така да ти прај комплекси тебе со то шо сака тебе да те заштити таа ти прај тебе дополнителни проблеми ``трауми`` за цел живот во зависност како си ги сваќаш ти работите. Позз
     
  18. letaa

    letaa Активен член

    Се зачлени на:
    29 февруари 2012
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    1
    aii čudoo. o.0 pa ako ne ti dozvoluva možete tajno da se gledate em e po romantično em malku luge ke znaat za vas i nema da vi ja rušat srekata. Majkati ne mora ni da znae malku laga nema da preči :D
    [mod-kirilica:2eo6k6a7][/mod-kirilica:2eo6k6a7]
     
  19. s-a-d

    s-a-d Активен член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2012
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    Во право си, знам ама навистина не знам што да правам со неа :x
     
  20. Stylesh

    Stylesh Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2013
    Пораки:
    103
    Допаѓања:
    45
    Пол:
    Женски
    Па ти веќе си полнолетна. Одлучи си сама што ќе направиш, како ќе изреагираш... Јас мислам дека си голема и дека можеш да носиш сама свои одлуки... :)
    Приближи му се на момчето ако ти се допаѓа...:)