1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Медицински преглед за време на менструација

Дискусија во 'Прашај гинеколог' започната од мони12, 4 јуни 2016.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. мони12

  мони12 Нов член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2016
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Здраво на сите! Имам закажано медицински преглед во Ремедика во Скопје, за виза ми треба, арно ама на тој датум ќе имам добиено, дали ќе се изврши прегледот, итно ми е !

  Фала!
   
 2. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  9.375
  Допаѓања:
  42.189
  Пол:
  Женски
  Што опфаќа тој медицински преглед?
  Цел систематски може да се направи без проблем освен гинеколошки преглед и давање урина.
   
  На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  6.858
  Допаѓања:
  133.173
  Пол:
  Женски
  за виза бараат (барем според мое искуство) рендген снимка од граден кош и резелутати од ХИВ, Хепатит А, Б и Ц, и Туберколоза, нема врска ако имаш добиено
   
 4. мони12

  мони12 Нов член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2016
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Се надевав дека некој од Вас ќе ми каже што точно се бара.. фала сепак :)
   
 5. мони12

  мони12 Нов член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2016
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  леле камо да е така! гледам низ интернетов се жалат дека не ги примале ако имале добиено и се уплашив малку! мене ни на крај памет не ми падна дека може тоа да е проблем хаха
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.