1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Менструaција

Дискусија во 'Прашај гинеколог' започната од CrvenoJagotce, 9 ноември 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. slimy

    slimy Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2012
    Пораки:
    1.360
    Допаѓања:
    1.442
    Пол:
    Женски
    Zdravo devojki,

    Da se konsultiram samo, mene poslednata menstruacija mi bese 21 maj.znaci utre treba da dobijam no nemam nikakov simptom.Sum piel antibitici ciprinol 3 nedeli zasto imav cistitis i zapalenie na besikata.Dali e mozno od antibioticite da mi kasni menstruacijata da se poremetuva datumot?

    Pozdrav ;)
     
  2. young.lady

    young.lady Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2013
    Пораки:
    267
    Допаѓања:
    53
    Пол:
    Женски
    Imam 15godiini..mi docni I vekje 8 Dena .sto da pravam?od sto bi mozelo da mi bide?a prv pat dobiv vo januari minatata godina..
     
  3. Ema.Sk

    Ema.Sk Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2009
    Пораки:
    1.311
    Допаѓања:
    4.758
    Еве ист случај како тебе само што мене ми касни 6 дена :devil:

    Имав пред тоа циститис и сега ме замисли да не се пореметило од тоа. А не е фер ќе одам на одмор и баш тогаш ќе имам добиено ако не добијам сега! Ниту еден одмор мене не ми е на раат! Мора да дремам како токмак на плажа и да се пржам на сонце неколку дена заради тетката глупава.
     
  4. krEM4Eto

    krEM4Eto Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2012
    Пораки:
    1.540
    Допаѓања:
    4.273
    Пол:
    Женски
    Нормално е да ти касни на твои години.. ;)
     
  5. Dimkovska123

    Dimkovska123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2013
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    62
    Пол:
    Женски
    Имам 15 години и секој месец, иам болки и само повраќам баш на денот коа ќе добијам и од толку јаки болки секој месц ми ставаат инекции..
    Дали знаете од што е така?
    ЗНам некој ќе рече тоа е нормално, али пак секој месец ја мислам дека тоа е претерано..
     
  6. krEM4Eto

    krEM4Eto Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2012
    Пораки:
    1.540
    Допаѓања:
    4.273
    Пол:
    Женски
    Мене тоа ми се случи прошлиот месец и земав меструал [​IMG] и ми помина ама никогаш неми се случило така секој месец.. Мала си за гинеколог ама, пошто тие таква ситуацијата те советувам да посетиш..
     
  7. Dimkovska123

    Dimkovska123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2013
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    62
    Пол:
    Женски
    Знам за менструал кафетин пијам и од тие, некад ни тие не ми помагаат :worried:
    Али сепак од нив обавезно си пијам :)
     
  8. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Димковкска, ако не ти помагаат тие апчиња, не ги пиј за џабе. Разговарај со мајка ти, или појдете на лекар, ќе ти дадат други. Се случува едни апчиња совршено да делуваат на една девојка, а на друга воопшто да не делуваат.
    Симптомите што ги наброја не ме чудат. Така ти се манифестира менструацијата едноставно. Некои поминуваат полесно, некои како тебе си трпат маки.
     
  9. Dimkovska123

    Dimkovska123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2013
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    62
    Пол:
    Женски
    Hipica знае и мајка ми и татко ми, татко ми е тој шо ме носи секој месец на инекции, а и мајка ми планира да ме носи на лекар па ќе видиме тшто ќе испадне..
     
  10. Ema.Sk

    Ema.Sk Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2009
    Пораки:
    1.311
    Допаѓања:
    4.758
    Добив вчера фала богу! :D

    7 дена ми каснеше. Цела бев напната. КОНЕЧНО!
     
  11. Smaragdna

    Smaragdna Активен член

    Се зачлени на:
    4 јули 2013
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    20
    Леле во сто теми пишав ама многу сум напната незнам што да правам..НИкогаш не ми каснело повеќе од 2 дена а сега ми касни 5.. :sweat: Ни спиена сум ни ништо ке умрам незнам што да правам ,вчера направив тест негативен беше..денес уште еден ке направам...ЛЕЛЕЕЕ многу ме фаќа паника,ако испадне нешто ке треба по болници да се влечкам+одморот ке ми пропадне а и врвот на се којнае колку ке се искрам со мајка ми...а морам сега до пон да чекам за да одам на гинеколог...и дали знаете за тој абортус со апчиња нешто повеќе....??? :sweat: :sweat: :sweat: :sweat:
     
  12. tinavip

    tinavip Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    88
    Допаѓања:
    53
    не паничи одма може од стрес да ти касни или од промена на клима и ред други работи,не значи дека одма си бремена,тестот би требало по еден ден доцнење да ти покаже точен резултат...а за тоа апчињјата ден потоа се пијат мислам во првите 48 часа по сексуалниот однос а тебе ти е касно сега да пиеш.....
     
    На Smaragdna му/ѝ се допаѓа ова.
  13. naturally

    naturally Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2012
    Пораки:
    1.012
    Допаѓања:
    3.362
    Не, не си мала за на гинеколог ;) . Треба веднаш да посетиш, сигурно ќе ти помогне.
     
    На Dimkovska123 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Smaragdna

    Smaragdna Активен член

    Се зачлени на:
    4 јули 2013
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    20
    Фала,ама не зборам јас за тие апчиња за ден потоа ,него за тие што предизивикуваат абортус што се повеќе и се пијат одреден период..Направив уште еден тест од 200 денари ,и тој негативен..Неможам да чекам ке умрамм :(
     
  15. malooto

    malooto Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 април 2011
    Пораки:
    640
    Допаѓања:
    380
    Може ке ви биде глупаво ама имам слушнато дека кога ке имашдобиено колку и да јадес не се дебелее бидејки крвта излегува а бидејли се трудам да ослабнам во таа недела јадам се сто излегува пред мене и ме фака страв :lol:
     
  16. tinavip

    tinavip Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    88
    Допаѓања:
    53
    и јас не можам да се поднесам пред мензис и за време на мензис јадам како луда апетит имам ненормален....но за среќа ништо не се фаќа за мене :D :) ;)
     
  17. kolovoz

    kolovoz Популарен член

    Се зачлени на:
    9 мај 2011
    Пораки:
    1.647
    Допаѓања:
    6.151
    дали некој има пиено апчиња за да го одлози периодот?
    наредниот месец циклусот ке ми дојде баш во периодот кога ке бидам на одмор а затоа што ми трае 6 дена сакам да го одложам, дали некој има пиено такви таблети и кои, и кога се пијат....и ако може искуство :*
     
  18. ane.jovanova1996

    ane.jovanova1996 Активен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2013
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Дали на некој му се случува за време на менструација да има и дијареа ?...мене тоа многу често ми се случува.
     
  19. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.551
    Допаѓања:
    80.602
    Пол:
    Женски
    Нормално е, мислам дека речиси кај секоја девојка се јавува овој „проблем“ пред или за време на циклусот.
     
  20. mariocasas1

    mariocasas1 Активен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2013
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Koga dobivam prviot den mn be boli stomah .. nekoj lek! falaa..
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.