1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Менстуација

Дискусија во 'Канта' започната од Roxanne, 10 април 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Roxanne

  Roxanne Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 март 2012
  Пораки:
  154
  Допаѓања:
  120
  Оваа тема ми падна на памет кога мојата братучедка која штотуку ја доби нејзината прва менструација ме праша да и објаснам. Има толку многу различни искуства на оваа тема што јас решив да ја отворам темава за да можеме да си помогнеме. Оваа тема не е само за Дали сум бремена прашања има тема за тоа. Оваа тема е за искуства. Редовност, справување со болки, фактори на доцнење итн. Се надевам дека е на правото место.
  Еве јас ќе почнам. Имам средно болни менструации и добив прилично доцна. Првите неколку години ми доаѓаше на секои 40 дена горе-долу. Ми доцнеше најчесто поради стрес и поради погрешно броење. :D
   
 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.793
  Допаѓања:
  65.509
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.