1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мешање во туѓа врска (со цел да помогнам)

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Damata so marama, 16 јануари 2020.

  1. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    Мој совет е веднаш да направиш скриншотови од нејзиниот телефон, од разговорите каде што тој ја вреѓа а посебно од разговорите каде што тој и се заканува и поштисиги преку порака на твојот тел и секако избриши ги сите траги на телефонот на сестра ти а зачувај све во твојот мораш да имаш докази за све.
    Веднаш да разговараш со родителите и да му кажеш што всушност се случува со сестрати ако не ти веруваат покажиму ги разговорите и све што имаш.
    Дечкото е класичен психопат и очигледно незнае да го контролира својот бес плус ја користи твојата сестра финасиски и ја заглавува со минус сметки,очигледно таја е млада и не е свесна дека може да има проблеми законот,да ви направи проблеми дома на цело семејство и да плаќа долгови со години.
    Ситуацијата е премногу сериозна за да се премолчува како и самата што кажа ти мора да ја спасиш сестрати.
    Мисли и на тоа дека типот можи во секој момент да ја повреди сестрати физички и не се осврнувај на смешните коментари од типот дека ако му кажеш на родителите таја ќе мисли дека си љубоморна нема да ти веруваат бла бла бла,и да биде така ти мораш да направиш тоа што е ИСПРАВНО,ДА ЈА КАЖЕШ ВИСТИНАТА И ДА СЕ БОРИШ ЗА СЕСТРАТИ.Со среќа...
     
    На WildMk, Nigredo Odor и Feminka22 им се допаѓа ова.
  2. Asdasovski

    Asdasovski Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 април 2019
    Пораки:
    1.252
    Допаѓања:
    1.599
    Кaкo мoже твoите рoдители дa гo сaкaaт дечкo и кoгa не рaбoти никaкo не мoжaм дa рaзберaм.
    И твoите се криви искренo...
     
    На Shalitra и mime87 им се допаѓа ова.
  3. Nigredo Odor

    Nigredo Odor Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2016
    Пораки:
    3.549
    Допаѓања:
    19.459
    Каква борба какви бакрачи. Случајот е итно за во полиција поради вербално и физичко насилство.
     
    На Shalitra, WildMk и mime87 им се допаѓа ова.
  4. AAKG

    AAKG Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2019
    Пораки:
    1.073
    Допаѓања:
    1.251
    Ако таа лично не пријави во полиција џабе е.
     
    На Spidy, eliesaab и WildMk им се допаѓа ова.
  5. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    Без делничар и насилник.Во право си.
    Тој уште поголема сила си зема од тоа што никој од семејството не му се спротиставува.
     
  6. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.175
    Не е љубов ова.
    Социопатија е.
    Ти кажвам од искуство.
    Ќе те извреѓа, ќе ти се изнадери, ќе ти залепи шамар, и после ќе рика ко магаре оти 'му било жал'.
    И ќе му простиш...
    По неколку дена, пак ќе ти се изнадери, ќе ти залепи шамар, и пак ќе рика ко магаре за да му простиш.
    И така во круг, додека не завршиш некој ден во болница, со тешки телесни повреди, или додека не го откачиш.

    Кажи и' дека има и други кои поминале низ нејзиното... не е единствена и не е сама.
    Заслужува многу подобро од човек кој не ја сака, не ја почитува и физички и психички ја малтретира.

    Никако да не си и' рекла дека ја сакал!
     
    На SnowWhite8, Shalitra, MeowMeow и 17 други им се допаѓа ова.
  7. bicycle

    bicycle Популарен член

    Се зачлени на:
    3 ноември 2019
    Пораки:
    4.687
    Допаѓања:
    39.962
    Пол:
    Женски
    Јас не би давала ултиматум цела недела. Она може да лаже дека прекинала а всушност ќе се крие од вас да биде со него. Јас веднаш би кажала, ни ден нема да чекам, посебно ако се работи за сестра, затоа што ситуацијата може да се влошува повеќе од ден на ден.
    Има 22 години, сама треба да биде свесна во каква врска се наоѓа, доколку сама не сака да си помогне, залудно и се отвараат очите.
    Пристапот на родителите е многу важен. Со урлања, заканувања, дерење и забрани не се прави НИШТО.
    Знам случај каде што родителите наместо да го посоветуваат своето дете тие им ги вадат грешките низ нос и подоцна детето се плаши да им пристапи и да им каже што го мачи затоа можеби и таа молчи, што од страв од родителите што од партнерот.
    Нема потреба од чекање, реагирај веднаш @Damata so marama на убав и смирен начин ќе кажеш што се случува на твоите родители, не мора во присуство на сестра ти. Ама јас би чекала да дојде дома и партнерот, па пред сите да го откријам што деген е.

    И не, не е љубов тоа да ја води со нејзе во казина, да бара пари од нејзе, да се задолжува, да и се заканува и да ја навредува. Тоа е корист повеќе, љубов е нешто друго.
     
    На hermosa, Ambitious, Damata so marama и 4 други им се допаѓа ова.
  8. Kikiccc

    Kikiccc Популарен член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2017
    Пораки:
    1.164
    Допаѓања:
    1.046
    Пол:
    Женски
    Веднаш да им кажиш на твоите родители бидејки во иднина лошо ќе ја снајде, тој не ја сака тој ја искористи за све. Друго, сестра ти немат потреба да се плаши од тој монструм, постои полиција и суд и немат потреба да се плаши, не е ни прва и последна. Веднаш да им кажиш се додека е жива. 21 век е се е можно и убиства да се има а мислам недајбоже. Млада е и имат време пред неа и е животот ќе си најди подобар дечко и подобар живот за разлика од тој монструм.

    A останатите ти кажаа за докази итн, пази!
    Со среќа.
     
    На WildMk, cresa-jagoda и Damata so marama им се допаѓа ова.
  9. Mantub

    Mantub Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 ноември 2017
    Пораки:
    10.800
    Допаѓања:
    97.073
    Пол:
    Женски
    Девојче, сакаш да и помогнеш на сестра ти, а во некој од коментарите читам дека си напишала дека си сигурна дека он ја сака? Не разбирам...
     
  10. DevilGirl212

    DevilGirl212 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2019
    Пораки:
    513
    Допаѓања:
    1.318
    Пол:
    Женски
    Сестра и имат успеано да ја изманипулират.
     
    На bicycle му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Keanu_R.Wick

    Keanu_R.Wick Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 септември 2019
    Пораки:
    576
    Допаѓања:
    1.231
    Пол:
    Машки
    Залудно е верувај ми.
     
  12. Alisa22

    Alisa22 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2017
    Пораки:
    2.171
    Допаѓања:
    13.124
    Пол:
    Женски
    Не дозволувај да те спречи ,веднаш да им кажеш се на твоите она очигледно не е при здрав разум штом го дозволува сето тоа , така да најпаметно би било да разговараш со родителите да пронајдете соодветно решение.
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  13. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.534
    Пол:
    Женски
    @Damata so marama Што направи? Разговараше ли со родителите?
     
  14. Damata so marama

    Damata so marama Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2015
    Пораки:
    195
    Допаѓања:
    293
    Пол:
    Женски
    Здраво феминки, се извинувам што повторно пишувам но должна сум да ви се заблагодарам за советите. Имам среќа вест... Раскинаа. Сепак имаше и сеуште има притисок од негова страна, ја бара, и ѕвони и се заканува но конечно го откачи манијакот. После повише успешни разговори, ја освестив. Нејзе проблем и било дека он бил веќе 29 години и доколку раскинале тој ќе останал стар ерѓен. Се гледа дека уште го жали но добро е што го откачи. На нејзиниот проблем и дадов одговор дали е она спремна да живее цел живот со таков човек и конечно ја убедив. Сега кога и ѕвони јас се јавувам и го отерувам во к*рац, го нема неколку саати и пак ѕвони. И пишува пораки од типот еве сестрати успеа во тоа што го сакаше, да видам со неа ли ќе останеш цел живот, јас сам ќе останам, ќе те чекам, ќе ти простам. Значи буквално типот е психопат. Но сепак добро е што ниту родителите ниту полицијата, сами го решивме проблемот. Сепак многу ви благодарам што сите се вклучивте со совети за помош. Пари многу и должи но прво да ја ептен одалечам од него па парите ако можам ќе му ги земам ако не не е важно само нека стои поделко од неа
     
    На candy.cane, Milobebence, hermosa и 11 други им се допаѓа ова.
  15. parrot

    parrot Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 септември 2010
    Пораки:
    199
    Допаѓања:
    483
    Само држи ја под око некое време, да не почне пак да се гледа со него, овојпат тајно.
     
    На Regina.Phalange, Damata so marama, bicycle и 2 други им се допаѓа ова.
  16. SnezanaPet

    SnezanaPet Активен член

    Се зачлени на:
    25 април 2021
    Пораки:
    104
    Допаѓања:
    98
    Пол:
    Женски
    Bi sakala sovet od vas.
    Se raboti za mojata najsakan licnost koja e 9 god vo vrska so prekrasen covek.Ama posledno vreme ne bese srekna.Ne znaese dali go saka dali nesto se slucilo.Razgovaravme i rekov deka ili ke odat na sledno skalilo ili da se razdelat (mn gi sakam dvajcata) pred edna neddla mu raskinala i mi vika premnogu mi vlijaese tvoeto mislenje.Sega svatif deka go sakam uste .E jas oko nemam sklope o stvarno ne sum mislela da vlijaam taka .Ednostavno samo go sakav najdobroto za nea oti ja gledav kolku e tazna :(
     
  17. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.461
    Допаѓања:
    39.664
    Пол:
    Женски
    Не те сфатив. Осеќаш грижа на совест сега дека раскинале?
    Немаш потреба, ти си дала мислење, но она ја донела одлуката.
    9 години се долг период и она има измешани емоции, но со тек на време ќе си дојде се на место, без разлика дали ќе се смират или ќе продолжат одвоено.
     
    На SnezanaPet му/ѝ се допаѓа ова.
  18. SnezanaPet

    SnezanaPet Активен член

    Се зачлени на:
    25 април 2021
    Пораки:
    104
    Допаѓања:
    98
    Пол:
    Женски
    Da,osekam ne znam zosto.Gi obozavam dvajcata ,se cuvstvuvam.kako nego zad grb da sum.mu zborela :(
     
  19. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.461
    Допаѓања:
    39.664
    Пол:
    Женски
    Претпоставувам и он да ти се обратил за мислење, би му го дала истиот совет.
    Совет не е оговарање.
    Може сега девојката тешко го поминува раскинувањрто, па малку и рже полесно дел од одлуката да префрли на тебе, што не е реално.
    Не може никој никого да го убеди да раскине ако она сама немала потреба за тоа.
     
    На SnezanaPet му/ѝ се допаѓа ова.