1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ме допре, па го снема

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Barbice17, 1 август 2011.

 1. Barbice17

  Barbice17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  1
  Феминки,помош!!Се гледам со едно момче скоро месец дена.Во тие месец дена само три пати сме се сретнале.Но третиот пат малку претерав,на зезање ги соблековме маиците а потоа ме натера и градникот да го соблечам.Јас се противев,но тој инсистираше а од друга страна и јас сакав :$ и го натерав да ми го соблече тој.И ми го соблече...Не се каам што му дозволив бидејќи и јас го сакав тоа.Нооооооооооо :!: ,следниот ден се видовме на плажа и ми рече дека ќе се видиме,а следните денови го немаше никаде,на фејзбук уклучен-не пише,не ми се јавува,не ми враќаше јас кога ќе му пишев.Му пишав на фб порака што е проблемот,зошто е толку далечен и ладен спрема мене,дали има друга,му кажав дека прв пат се најдов во таква ситуација со машко.И ми одговори демек немало ништо туку бил од оправдани причини отсутен и се надевал ќе се видиме и чуеме во најскоро време.Саботата пишевме на фб,поточно јас му пишав прва.А вчера вечерта повторно беше укл и не ми пишуваше.Се плашамммм,бидејќи сме само на гледање,сигурно се плетка и со други,а после тоа што се случи меѓу нас малку ми е глупо да го пуштам толку лесно од мене,којзнае што си мисли за мене,а ја прв пат бев во таква ситуација... :sweat: Девојќи некој совет,мислење би ми помогнало многу во моментов....Фала ви !
   
 2. anastasijaki

  anastasijaki Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  5.152
  Допаѓања:
  46.891
  Пол:
  Женски
  Ме допре па го снема.

  Е добро де те пипнал за гради не те еб*л :^) немој сега заради едно обично пипкање да трчаш по него, ако не сака не сака пријатно и готово, а очигледно е дека не сака веќе да се гледате,како што и самата велиш има други,можеби си има и девојка. Ајде не се замарај со него малце ли машки ги има :P :D
   
  На Barbice17 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Annie.mk1

  Annie.mk1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2011
  Пораки:
  1.631
  Допаѓања:
  3.742
  Ме допре па го снема.

  Барби душичке не се секирај, сега во овие години се почесто ќе се наоѓаш во такви ситуации. Ти растеш, созреваш, веќе и ти и машките ќе имаат други барања. Конкретно би ти дала еден совет, овој пат ти да бидеш онаа "ладната", да не му пишуваш никаде ниту пак да го бараш на мобилен. Остави нека види што пропушта и сама знаеш дека се се врти и се се враќа..Пак тој ќе дојде кај тебе, но тогаш немој да попушташ толку брзо.. И немој да се каеш за тоа што си го направила или да се плашиш, тоа е многу нормално, нема зашто да се срамиш, ти си направила како што си чувствувала... :*
   
  На Barbice17 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. kikikikirika

  kikikikirika Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2011
  Пораки:
  2.013
  Допаѓања:
  4.484
  Пол:
  Женски
  Ме допре па го снема.

  конкретизирај малку што сакаш да постигнеш и зошто барап совет па ке ти се најдиме ако можеме да помогнеме ке помогнеме

  анастасијаки ме изнасмеа. Добра си :D :D ама девојкава мала е сигурно па на тие години факанјето за гради е исто толку важно колку подоцна сексот
   
  На Barbice17 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.729
  Немој да трчаш по него и цело време да му пишуваш, остави му малку простор. Ако е навистина заинтересиран за тебе ќе ти пише во скоро време. И нема зошто да мислиш дали тоа што си го направила е правилно или не, во тој момент така си сакала, значи е ок. :)
   
  На Barbice17 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. najubava2010

  najubava2010 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  1.619
  Допаѓања:
  4.653
  Смирено Барбиче, немој да паничиш и да се трескаш од земја. И самата кажа дека и ти си сакала, тој не те натерал со сила, па да се чуствуваш искористено, туку и тебе ти било мерак и си го направила тоа.

  Па имаш 17 години, не си толку мала за вака да реагираш, но се е во ред, тоа што се случило, се случило...
  Сега обиди се да бидеш на дистанца од него, не го бомбардирај со пораки, повици и сл. остави му простор тој да те побара тебе, поигрувај си малку со него, зошто нели она недостижното секогаш е најслатко 8)
   
  На Barbice17 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. kikikikirika

  kikikikirika Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2011
  Пораки:
  2.013
  Допаѓања:
  4.484
  Пол:
  Женски
  Барби17 сега разгледав убаво од мислењата на другите па сватив шо те мачи. А бе мислам оти дечкото не го снемало откако те допрел, штом си пишувате на нет значи во контакт сте. Е сега за тоа допирањето прво е па сите збунети сме биле. Јас бев во здрава тинејџерска врска кога ми се случи па пак збунета бев и возбудена и во ???? цела што ке биде понатака, што ке каже он за мене, дали ке ми раскине, што мисли за моите гради :D :D свашта
  Уживкај си ке дојде тој пак кај тебе, не сум неоја пророчица на постови да гледам, ама од искуство и од објаснувањето твое така ми изгледа.
  Ако го снема адиос амиго не се замарај.

  Е лошото е ако не одите а се гледате. Не знам Барби ама ич не ми се допаѓаат тие работи и самата сум била повредена од такви дружби. Ако сака така поарно кажи му отворено извини ама не сакам отколку да те искористува.
   
  На Barbice17 и Hipica им се допаѓа ова.
 8. Barbice17

  Barbice17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  1
  Фала ви девојќи за советитее....Се плашам дека нема да ме побара,а ми значи многуууууу ! за цело ова време никој не ми значел колку он !!! и не би сакала да го изгубам толку лесно....
   
 9. Irreplaceable.xD

  Irreplaceable.xD Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2011
  Пораки:
  341
  Допаѓања:
  67
  За се има прв пат :)
  Не е ништо страшно тоа, немора да ти е ни криво. Сте го сакале тоа и двајцата, сте го добиле, убаво ви било и сте уживале!
  Мажите МРАЗАТ жени кои трчаат по нив, затоа олади малку и остави го да видиш до кај ке тера. Поради тоа што сега вака постојано му пишуваш, он осеќа ОБВРСКА кон тебе, и се плаши од тоа. Ако му значиш ќе превземе нешто, ако му било само за забава и ништо повеќе ќе приметиш. :)
   
  На Barbice17 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Barbice17

  Barbice17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  1
  девојќи,засношти му пишав инбокс на фб дека сакам да го видам,а од него ни трага ни глас...Уклучен на чат не ми ни пише ....се ми се чини дека е готовооооо...не го разбирам неговото однесување...немам веќе сила за ништооо.....:'(
   
 11. Irreplaceable.xD

  Irreplaceable.xD Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2011
  Пораки:
  341
  Допаѓања:
  67
  Леле Barbice17, абе остави го нели гледаш благо те игнорира!?
  Те молам дај сеа, шо му се замараш, си немала сила дрн дрн, земи уживај у животот, немора цело време да имаш некој покрај себе :)
  НЕ МУ ПИШУВАЈ! НЕ ТРЧАЈ ПО НЕГО!
  Се додека трчаш по него, знае дека те има, знае дека може со тебе кога сака, затоа вака ти прави, те гледа како резерва. Сега да ти пише одма ке се запалиш и пак ке бидеш со него, нели?!
  Што значи у право сум била 8)
  Послушај ме, имам искуство со такви сељаци, со нив само СТРОГО ! ;)
   
  На Barbice17 и swrcii им се допаѓа ова.
 12. crnokosata

  crnokosata Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  251
  Допаѓања:
  124
  Пол:
  Женски
  Barbice17 ме изнасмеа :D Ме врати пред 10год.Кога допирањето беше нешто најстрашно за мене.Кулирај,не се замарај.Стави го на игнор.Не му пиши остај простор он да ти се јави.Ако не го стори тоа значи така сакал он само провод од тебе.Душо моја,во иднина ке се соочиш уште со многу вакви такозвани фраери,затоа никој немој да молиш.Цени се самата дека вредиш најмногу,а тоа дека те фатил за ц...а ке видиш за некое време и дека не страшна работа ;)
   
  На Barbice17 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.949
  Пол:
  Женски
  девојче бе немој толку да се замараш за ваква работа абе што уште не те чека па ти не си свесна ако се фаќаш за срце за едно пипкање за гаради ти што ќе правиш понатаму кога ќе имаш односи :)
  не се замарај тоа не е ништо баталиго те пипал па што и тебе ти било убаво си му пишала не враќа не враќа па што не го барај повеќе ако те пипна не ти ветил врска така?
  не се замарај толку и не го барај сега глупаво е да го молиш најдиси некого кој стварно ќе сака да биде со тебе и кој заслужва да му дадеш дел од тебе а ова памти го како една летна авантура ;)
   
 14. PParaskeva

  PParaskeva Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2011
  Пораки:
  191
  Допаѓања:
  259
  Е това .................................... је лошо,како си му дала да ти ги види цицињата ? Па не ли ти има кажано мајкати пред да ти стави прстен на рака, ни во очи да не смееш да го погледнеш.
  А ти си се соблекла те допрел па го снемало. :^)
  :rofl:
   
 15. House95

  House95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2011
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  28
  Уфф и јас со истиот проблем...Се започна со боцкање ..па муабет па бевме на кафе се смувавме поминувавме време заедно..За што на крајот да дознаам дека има девојка година ипол ,а за која велеше дека му е бивша..Излегувавме на исти места па и девојка му со нејзиното друштво не гледаше заедно и пред неколку дена на ФБ ми пише јас ти дозволив да се муваш со дечко ми знаев за тебе дрн дрн...Аман бе и велам каква е таа врска со секоја шо ке ја најде да се смува...Дечково колку го сакав сега го мразамм глупак еден ке види со кој си има работа.. :devil:
   
 16. girl.23

  girl.23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  2.129
  Допаѓања:
  1.799
  абе хоусе мафни го, бил поминал, не се замарај со сенекакви :)

  барбиче, си избрзала со дечково, изгледа си го напрај чејфот и чао. мислам дека нема да те побара или ќе те побара за `продолжение`. друг пат пази малку повеќе што правиш ;)
   
 17. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.369
  Допаѓања:
  5.313
  Barbice17 дечково може очекувал нешто повеќе од тебе. Може имал поинаква претстава за тебе, но кога видел дека секс нема да добие си рекол не се замарам со девојчево. Биди среќна што не те замара и тргни се од него затоа што следното ваше гледање би било пропратено со тема секс и ајде да го направиме тоа. Не се замарај со такви типови, фати си културен дечко и уживај во вистинската љубов.

  п.с. морам да кажам дека очекував од темава да читам за духови :lol: :lol: :lol:
   
  На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
 18. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.635
  Допаѓања:
  4.456
  Пол:
  Женски
  Ај земи омажи се за него пошто ти ги фатил градите ! Бреее аман не си му интересна веќе и те става на игнор и прекини да му пишуваш повеќе го замараш и ништо не добиваш со тоа бетер ќе се одалечи!
   
 19. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.085
  Допаѓања:
  1.647
  Па и најверојатно му е бивша, ако беше во врска ќе те криеше низ споредните улици а не да излегувате на исти места каде што е девојка му, ако воопшто можам да ја наречам негова девојка. И избриши ја од фб мислам дека немаш со неа никаква врска ти беше со дечко и, поточно нејзиниот бивши а не со неа, што има со неа да се замараш ;) . А да и секако она му дозволува да се мува со која сака, сигурно дечково и пишува список на желби и таа е волшебната самовила и му ги остварува :rofl:
   
 20. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.832
  Пол:
  Женски
  Сега ако сакаш да има нешто повеќе меѓу вас ( да ти биде дечко) кажи му директно, мислам дека така е најдобро :)