1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ме допре, па го снема

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Barbice17, 1 август 2011.

  1. TheCandy880

    TheCandy880 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2010
    Пораки:
    3.992
    Допаѓања:
    6.303
    Пол:
    Женски
    Barbice17 остави го малку,дај му простор и време да дише удри му малку игнор можеби го оптеретуваш и го плашиш со твоето постојано "прогонување" :^)

    Олади малку остави го ќе виде дека го игнорираш и ако му значиш нешто или ако сака да има нешто повеќе со тебе ќе си дојде сам,сам ќе ти пиши ;)
     
    На Barbice17 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. House95

    House95 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2011
    Пораки:
    125
    Допаѓања:
    28

    Типката ја избришав и по 4 пат ме додава ама нема ни да ја прифатам...Значи си шетавме низ улиците слободно и он велеше дека му е бивша ..додуша можеби и со неа се мува де ама она се смета како негова девојка..Нешто во нивната "врска " не ми штима затоа што ме има прашано да му бидам девојка..па се оддлалечивме , ама важно нив ги немам видено заедно никогаш а као имале врска од 1 ипол година..па ало бе во која нормална врска девојката ке дава дечко и да се мува со секоја трета..Пред некој ден ми пишеше порака тргни се од него незнам ти што а јас жими здраво си кажувам со него, епа нема сега не се тргнувам ќе ја мачам малце :D :devil:
     
  3. Barbice17

    Barbice17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2011
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    1
    Фала ви девојќи за искрените совети и мислења.Сеуште нема ништо ново,сеуште нема ни трага ни глас од него.Знам дека излегува,се забавува сега летово,но кога ќе си заминат сите,бидејќи знае дека јас му сум тука,сигурно ќе ме побара.Но најголемиот страв ми е дека нема да ме побара.Како што кажав дечково многу ми се свијѓа многу ми значи а и не би сакала да го испуштам толку лесно,сакам да се борам за него,сакам врска со него.Доста беше од тоа само на гледање да сум со секое момче.Нека заврши летово,нека ме побара па да му кажам дека сакам врска а не зезање!!! Се надевам нема да погрешам,повторно фала ви многу на сите ! :*
     
  4. Barbice17

    Barbice17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2011
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    1
    Девојќи повторно јас :$ Ме игнорираше што ме игнорираше скоро недела дена,а вчеравечер беше укл на фб,јас имав лајкувано еден линк а он на линкот лајк ми мавна додека бев онлајн.Значи го немаше скоро недела дена а вчера вечер ми копаше по профилот...Не разбираммм што прави сегааа,од каде ова..од нигде-никаде ми чепка по профилот.. :x
     
  5. House95

    House95 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2011
    Пораки:
    125
    Допаѓања:
    28
    Аман бе со тој ФБ ...Ало ЛАЈК значи ЛАЈКК .. !!!! Му се допаѓа песната ццц :x
     
    На imelda му/ѝ се допаѓа ова.
  6. lovelost

    lovelost Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    162
    Допаѓања:
    15
    И сега се радуваш така? А тој те игнорирал цела недела како што можев да видам....
    Остави го... игнорирај го едноставно не му пишувај ништооо.... :) :)
    Како што ти кажаа погоре, машките ги празат девојчињата што трчаат по нив и со тоа тие ги игнорираат или пак полошо си играат со нив. Ти треба да останеш ладна, да ти пиши и да те викне да излезете немој одма да се затрчаш бидејќи ќе знае дека може да те има кога и да посака.. Размисли малку :)
     
  7. brunete

    brunete Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2011
    Пораки:
    209
    Допаѓања:
    39
    Игнорирај го и ти ;)
     
  8. corazon

    corazon Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2011
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Девојќи и ја се наоѓам во ваква ситуација.Као за беља па,он замина на одмор Грција 8 дена.Ден пред да иде го барав го молев да се видиме пред да оде а он нигде го немаше.Послем беше уклучен на фејзбук па пишав дали има мобилен и он ми вика имам али немам кредит.И што со тоа ? Ако сакаше да ме виде,ќе побараше кредит од др место али ок.Зборов ми е,што да правам?Дечково е океј,али по понашањево негово ми личе како да не е многу многу заинтересиран,нели? Сакав да се одалечам некое време,али ево оваа недела додека е на одмор не контактираме никако.А не сакам да го загубам..Што ми останува да направам? Доколку би пишале некое мислење или советче многу би Ви била благодарна. :)
     
  9. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    Јас ќе ти дадам еден најискрен совет. Оној кој те одбегнува, никогаш нема да биде твој дечко. Не е оправдување дека нема време. Алооо 3 минути време гласот да ти го чуе.....2 минути на фб, порака да ти прати. Сите сме имале некој таков....И јас имав...Ама јас си знаев на што сум, и не се ни надевав. Верувај, добронамерно ти давам совет, олади, тргни се и не се надевај. Не е тој за тебе, да е заинтересиран, ќе биде тука, покрај тебе, секогаш.
    И убаво вика дечко ми, јас не ти кажувам со зборови дека те сакам, ама ти покажувам со дела. Значи, гледај ги делата, едноставно типот не е заинтересиран. И не, не е заради тоа што ти ги видел/допрел градите. Туку тој од самиот старт си знаел до кај ќе тера.
     
    На Trendafilka му/ѝ се допаѓа ова.
  10. A.Dreamer

    A.Dreamer Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2011
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    1

    Секако! па не е ни прв ни последен 8)
     
  11. Mona000

    Mona000 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 септември 2011
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Го имам истиот проблем... Запознав еден дечко пред некое време... Бев во пијана состојба и вака така испадна да се муваме... После тоа не очекував ни да ме побара ама ми се јавуваше веќе неколку пати ... Тој беше иницијаторот за да се видиме... Е сега многумина би рекле супер значи заинтересиран за тебе... Епа пред недела дена се видовме и се беше ок кога одеднаш почна со допири... Не можев да му ја тргнам раката затоа што НЕ НИ САКАВ... Многу ми беше убаво.. Не се случи ништо посебно тоа беа само допири .. Некои ќе речат тоа не е голема работа но за мене е,затоа што сеуште не сум имала секс а искрено имам желба за тоа... И сега со дечково не знам баш на што сум иако не ми изгледа на озбилно... А не сум мала имам 19 накај 20 години. Не знам што да правам убаво ми беше и допирите и се али не знам...
     
  12. sweet.woman

    sweet.woman Популарен член

    Се зачлени на:
    30 декември 2010
    Пораки:
    1.225
    Допаѓања:
    744
    по напишаново не му е дојдено до тебе затоа батали го барај си друг што ќе те сака а не да си го губиш времето по некој