Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ме игнорира!

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Antina, 22 април 2011.

 1. 123.Maki-first

  123.Maki-first Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2010
  Пораки:
  176
  Допаѓања:
  105
  Пол:
  Женски
  Те сфаќам, убаво е што си таква, но не мора да кажуваш на сите, кажи само на оној/онаа што може да ве запознае и зближи по можност. А за тоа тој дека сака ти да почнеш прва, не мора да значи дека е баш така, тој нема опција според која он би можел да направи нешто, па на моменти си помислува дека нема начин и затоа не те загледува понекогаш :)
   
  На Butterfly1234 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Butterfly1234

  Butterfly1234 Активен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2014
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  5
  . Мислам дека веќе има девојка,што мислиш како да постапувам јас,како да се однесувам во негова близина?Всушност што би требало сега да значи тоа?
   
 3. marija305

  marija305 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2014
  Пораки:
  1.040
  Допаѓања:
  7.727
  Пол:
  Женски
  значи вака сега... има едно дете со кое се свигјаме веќе 2-3 месеци и тој ме молеше у школо да се гушнеме ама на мене ми беше срам и тој веќе неколку пати ме моли и еднаш имав прилика да го гушнам ама ми беше срам и тој се тргна. нонстоп на фб се допишувавме секојдневно значи 24/7 и зборевме и на телл и се тоа но во живо на мене ми е срам и неколку пати ми викаше да се смуваме и ја онака :е ај сеа треба да идам чао: и така неколку пати но во школо кога го викам да дојде кај нас во училна тој игнорира и несака да дојде или ако дојде седи и разговара со еден мој другар и еве сеа у последно време поцнува да ме игнорира и многу се нервирам поради тоа . на фб му викам зашо у школо ме игнорираш и ми вика чао потоа му викам:ме сакаш?: ми вика да и ми прати срце и незнам некако чуствувам дека не ме сака:(;( и у последно време не се допишуваме на фб толку често скоро и не се допишуваме само како си ова она и толку и тоа само2-3 пати во неделата;(:( ве молам за совет. Помогнетеми ве моламмм многу ми е тешко :(:(
   
 4. Lina Stojanoska

  Lina Stojanoska Активен член

  Се зачлени на:
  26 април 2015
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  66
  Пол:
  Женски
  Значи до некаде е во право детето бидејќи ти многу пати си го одбила и игнорирала (како што разбрав во пораката), ако нема поминато многу време од тоа кога ти викал да се смувате , дека те сака и сл и ако уште нема девојка најверојатно те сака бидејќи љубовта не е мала работа па денеска ја има , утре ја нема. Можеш да се потрудиш да разговараш посериозно сонего и да му ги откриеш твоите чувства (сега тебе ти е редот:)).
   
 5. eloves

  eloves Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  2.666
  Допаѓања:
  7.603
  Пол:
  Женски
  marija305 ако толку ти се свиѓа тоа дете направи го ти првиот чекор.
  Детето те молело тогаш со одбивала, па не мислеше сигурно дека цел живот ќе те моли?
  Следен пат кога ќе го видиш во школо поздрави се со него и гушни го.
   
 6. marija305

  marija305 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2014
  Пораки:
  1.040
  Допаѓања:
  7.727
  Пол:
  Женски
  еве ме побторно мене, знаци вчера излеговме и кај една другарка игравме вистина или предизвик,и потоа на мене ми дадоа предизвика да го бацам во уста и јас го бацив (се бацивме),и сакам сега да ве прашам дали со детето сме во врска? бидејки многу се сакаме
   
 7. Bokchee

  Bokchee Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2013
  Пораки:
  658
  Допаѓања:
  821
  Пол:
  Машки
  Пацување во уста не значи дека сте во врска. Тоа е кога еден ќе праша а другата страна ќе прифати
   
  На buba4e89 и Miss.N им се допаѓа ова.
 8. Lina Stojanoska

  Lina Stojanoska Активен член

  Се зачлени на:
  26 април 2015
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  66
  Пол:
  Женски
  Значи додека не разговарате двајцата , да се сретнете , да пишете или било како да остварете контакт неможе да се каже дека сте во врска , тоа е сепак игра . Ако се сакате , седнете разговарајте , се надевам се ќе пројде во најдобар ред . Поз :*
   
 9. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.318
  Допаѓања:
  8.395
  Ах (facepalm)
   
  На srhsejbsk, N.Kety и Hipica им се допаѓа ова.
 10. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.794
  14 години има, не чуди се :)
   
  На joy1 и sadgirl21 им се допаѓа ова.
 11. eloves

  eloves Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  2.666
  Допаѓања:
  7.603
  Пол:
  Женски
  Ако тој не те прашал и не сте ја дефинирале вашата врска значи дека НЕ сте.
   
 12. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.318
  Допаѓања:
  8.395
  Ах Хипица, да не беше тажно, смешно ќе беше..
   
 13. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.794
  Па мене смешно ми е да ти кажам. Да имаше 24 - е тогаш ќе беше трагично :D
   
  На sadgirl21 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.463
  Допаѓања:
  7.824
  Пол:
  Женски
  Колку повеќе некој те игнорира, толку повеќе желба ти буди да го посакуваш и да го бараш повеќе. Ако дечкото не ти спомнал ништо за врска или дека сака да се гледате, јас мислам да се опаметиш додека е време и да си најдеш некој нов. На никој не му треба личност што глуми недостижност, па посебно не ако е од машки род. :)
   
 15. marija305

  marija305 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2014
  Пораки:
  1.040
  Допаѓања:
  7.727
  Пол:
  Женски
  abe videte znaci on do pred nekoe vreme me ignorirase i sega pak e kako porano sekojdnevno se gledame se dopp na fb i razgovarame na tell i toa nenadajno se desi da se bacime a i eve sega mi pristigna poraka na fb od nego , znaci detevo mi ima kazano deka saka da se muva so mene
   
 16. marija305

  marija305 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2014
  Пораки:
  1.040
  Допаѓања:
  7.727
  Пол:
  Женски
 17. Bokchee

  Bokchee Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2013
  Пораки:
  658
  Допаѓања:
  821
  Пол:
  Машки
  Е мувај се де, шо е тука страшно :D
   
 18. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.911
  Допаѓања:
  5.472
  мoјoт дечкo,сo кoј сум 4.5гoдини вo врскa,сегa е нaдвoр oд Мк.
  Мислaм ме игнoрирa,ми звoни нa скaјп,темa зa муaбет никaквa.. ми спoменa зa пoдвезиците и aјт му прaтив сликa (без лице).. секoгaш кoментирaше пo неш. Сегa сaмoo сеен и некoј стикер..
  Штo ќе дa е рaбoтaвa незнaм,се чувствувaм oтфрленa..
   
 19. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  21.616
  Допаѓања:
  142.240
  Пол:
  Женски
  Па сега тој е далеку, кој знае што прави таму.
  Разговарај си со него.
   
 20. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.911
  Допаѓања:
  5.472
  Штo дa ми кoментирaл,ќе му сњ дигнaл
  Цццц.,,oвoј мрднa ;)