Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ме игнорира!

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Antina, 22 април 2011.

 1. anakonda88

  anakonda88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  2.598
  Допаѓања:
  4.486
  Пол:
  Женски
  Колку е успешно игнорирање ? Доколку игнорирате машко дали ке почне да те посакува или уште повеќе да се одалечува ?
   
 2. fallenangel

  fallenangel Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  2.143
  Допаѓања:
  16.143
  Најдобро ќе биде машко да ти одговори на прашањето но по мене ако го игнорираш со умерена доза ако си му битна и му значиш ќе се потруди да те освои, да те придобие, ќе направи се да му се допаднеш во спротивно ако го игнорираш претерано ќе си помисли тој не си заинтересиран за него па ќе си рече нема да трчам по неа иако и нема правила што знам и да го игнорираш и да му угодуваш ако не е заинтересиран ништо нема да бидне.
   
  На anakonda88 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. samojed

  samojed Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 април 2011
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  9
  Zdravo sakam da spodelam 1 problem, znaci vaka kese potrudam da bidam pokratka, pred 2 godini se zapoznav so 1 masko sto e od mene postaro 5 godini. Inace sme kolegi od rabota rabotime vo ista firma, porano on mnogu pati me imase pokaneto da izlezeme zaedno ama jas se odnesuvav ladno bidejki toj period se gledav so drug. Taka ama se smenija rabotite posle izvesen period pocnav jas redovno da mislam na nego, i mu go priznav toa na fb .On mi prizna deka isto i on ima custva samo imal mnogu obavezi, i retko slobodno vreme, a od razlicni gradovi sme. posle nekoe vreme koga najmalku ocekuvav , on me pokani da odime zaedno na odmor na nekolku dena so drustvo i jas prifativ. Koga otidovme tamu spievme zaedno i imavme nezastiten odnoss , ama svrsi nadvor ama posle kako laden bese nekako , inace on mi kaza deka vremeto ke pokaze dali ke bideme vo vrska i nz sto da pravam. Otkako se vrativme od odmor nego go nema voopsto dame pobara na mobilen . samo na fb i toa jas ako mu pisam 1va i samo razgovarame okolu rabota neznam veke sto da pravam, a iskreno go zasakav. A inace od kolegite nikoj ne znae za nas see tajnoo. Na rabota koga kese sretneme samo na 1 zdravo smeei se potrudiv da nego baram na telefon ama nemozev veke da izdrzam pred nekoj den bev vo negoviot grad i mu kazav deka ke odam od predhodno, se vidovme ama zamislete dojde kako da bese so sila receno, velese bil mnogu izmoren i toa so trojca drugari nesakase da ostaneme nasamo bese se ladno od negova strana toa strasno me povredi. Posle nekoj den gledam go blokiral razgovorot na fb a inace prijatel mie na fb a nemozam damu pisam. Mnogu se iznervirav se unistiv celosno, mu zvonev uporno na telefon nemi krena slusalkka duri i poraka mu pisav zada znam sto e pricinata sto toa go napravil ne bevme skarani a od nego ni traga ni glas ve molam pomagajte sto da pravam pretesko mie. Denes povtorno mu pisav poraka dago prasam sto e pricinata i na toa dobiv odgovor koj celosno me unisti. Mi pisa deka se lutel poradi toa sto na rabota pocnale dago zafrkavaat za mene, mi pisal deka jas sum zborela na kolegite deka sum vo vrska so nego, i deka toa strasno go povredilo, kako sum mozela da kazam deka sme zaedno dodeka ne stanelo oficijalna vrska deka posle ova mislel deka nemozeme da prodolzime zaedno. Jas mu pisav deka neam nikomu kazano deka mie tesko bez nego go molev daneme ostava, deka placam deka mie pretesko, a on na toa mi vrati deka i predhodno nebil siguren deka saka da imame vrska, a posle ova veke nebil zainteresiran, i mi pisa deka nesakal damu zvonam poveke. Posle ova se unistiv celosno celo vreme mislam na toa sebesi se obvinuvam nemozam da zaspijam i na rabota nemise odi bidejki kego sretnam duri mi doaga dasi dadam otkaz. Pretesko mie ve molam za sovet
   
 4. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  9.292
  Допаѓања:
  41.847
  Пол:
  Женски
  Ќе бидам искрена и директна за тоа што го мислам за случајов. Грешен чекор ти бил признавање на чувства на тип за кој не си сигурна дали сеуште е загреан по тебе. Многу мажи знаат да си ја искористат ситуацијата во своја полза, баш како што тебе ти се случило, и кога ќе му здосадиш да ти сврти грб.
  Те уверувам дека уште од старт кога си му пишала, тој веќе бил оладен, а од муабетите "имам многу работа и обврски" си требала да сфатиш дека несака врска. Потоа тој си ја пробал среќата да се издува со некоја на одмор (читај: да има секс и забава) и успеал тоа да го добие. Доволно било да го викнеш на кафе наместо признавањево чувства.

  А пак упорното ѕвонење на телефон и опседнатото праќање смс ти е катастрофален потег! Зарем не сфати откако си била кај него во град дека несака ништо повеќе со тебе? Мислам, возрасна си, незнам зошто забегуваш како тинејџерка и го молиш. Со тој не треба веќе ништо повеќе од -здраво- на работа, баш како што било и на почетокот.
  Не давај отказ ради некој шмокљан, едноставно сега ти игнорирај го.
   
  На piksooki, 1209, mimiiiii и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. vitamina

  vitamina Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  8.404
  Допаѓања:
  210.582
  Пол:
  Женски
  Девојко ја свативме веќе твојата мака и тага, немора да го пишуваш истото по сите теми и да бараш упорно помош за нешто што одамна поминало така како што поминало.

  Не би требало да се однесуваш вака тинејџерски и упадно.
  Значи треба да сватиш дека дечкото не е заинтересиран за тебе и дека после толку упорност и напнување од твоја страна се нафатил бар да ти пише и да ти измисли некоја лага за да го оставиш на мира.

  Не се потценувај до толку, имај малку гордост и достоинство, малку граница до каде што и како во животот, нит си грбава нит си подпросечна, проработи малку на самодовербата, ќе најдеш друг човек што ќе те цени и сака, не вреди да си го трошиш времето и нервите за некој што не те ни гледа нит ти се замара.

  Свати дека или си искористена само или после средбата едноставно сватил дека не си одговарате, и сега колку и да го тупиш ти и да се трескаш џабе ти е.

  Едноставно помири се со тоа и продолжи да живееш, а не да размислуваш само на глупости и недораснати нешта како во примеров да напушташ работа, тоа се недозреани размислувања и ставови, наместо да жалиш и кукаш оди занимавај се со нешто, дружи се, работи и со тек на време се ќе си дојде на свое место.
   
  На piksooki, Kitten, MilaP и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  21.616
  Допаѓања:
  142.240
  Пол:
  Женски
  Епа тој си ја остварил својата цел, те легнал и чао пријатно.
   
 7. MD17

  MD17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2015
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  se gledav so eden 5-6pati onaka bez obvrski inace imam 17 i ne sum imala odnosi so nikoj a ni so nego..posleden pat koga se vidovme neznam so kako ama epten mi bese ubavo i od togas nemozam da prestanam da mislam na nego..neznam sto da pravam, pomagajte
   
  Последна измена: 6 септември 2015
 8. vitamina

  vitamina Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  8.404
  Допаѓања:
  210.582
  Пол:
  Женски
  А што да ти помогнеме ние? Мислам како?
  Нит гледаме на грав нит сме некои маѓесници и гледачки на карти па да ти ја предвидеме твојата макотрпна судбина.
  Што незнаеш да правиш?
  Мислам ако ти е убаво со момакот иди даље што е тука нејасно и толку беспомошно?
   
 9. CrazyOne

  CrazyOne Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 ноември 2010
  Пораки:
  1.925
  Допаѓања:
  17.824
  Пол:
  Женски
  Jави му се викни го на кафе, пиши му. Нема круната да ви падне ако пишете први.
   
 10. YoungandBeautiful

  YoungandBeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јули 2014
  Пораки:
  1.338
  Допаѓања:
  7.615
  Пол:
  Женски
  Ако ти е убаво, превземи нешто. Направи чекор и ти и викни го пак да излезете.