1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ме лаже ли овој пат?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Freak.of.nature, 24 јули 2011.

 1. Freak.of.nature

  Freak.of.nature Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јули 2011
  Пораки:
  84
  Допаѓања:
  30
  Па ,девојки се вознемирив,сакам да го споделам ова со некој.Дечко ми е во посета на роднини моментално е во друг град.Мн го сакам,и тој мене стално ми го кажува тоа,и дека мн му недостигам ,и денес ми се јавуваше на секои 5 мин буквално и вечерва како бев излезена пак ми се јави 100 пати,но сеа последниот пат ми рече дека ќе ми се јави,и еве сеа ми стигна порака од др број ми пиша дека немал батерија и не може да ми звони.Да се сомневам или не ..? Намерно го има исклучено моб,за да не го терам да ми се јави пак,да нема како да го контролирам,дали е пијан ,дали е дома или излезен уште..или стварно нема батерија . :( Што мислите?Би ми значело ваше мислење.. :|
   
 2. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Ме лаже ли овој пат ???

  Леле бе девојче полека малку ама си се испаничила :o Од каде знаеш дали те лаже? Ете ти се јавувал предходно можеби навистина снемал батерија па се јавил да не мислиш, полека малку, небаре светот пропадна ;)
   
  На Freak.of.nature му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Plavokosa

  Plavokosa Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2011
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  20
  Ме лаже ли овој пат ???

  па јави се на другиот број !! ама мислам дека нема потреба да се вознемируваш. гледај, ти се јавува на секои 5 мин!!! и што сакаш повеќе? милам дека дечкото ти е верен, ама за контрола јави се на другиот број. сигурно си е сигурно :)
   
  На Freak.of.nature му/ѝ се допаѓа ова.
 4. macence85

  macence85 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  821
  Ме лаже ли овој пат ???

  Дечкото и од друг број ти пишал, што значи има во предвид дека ќе се секираш и ете ти кажува што е маката со телефонот. Дали те лаже ние не можеме да видиме преку магична топка, а не можеш ни ти. Ама затоа постои нешто кое се вика доверба и е основа на секоја убава врска. И жити мене не се јавувај на другиот број, така само ќе му покажеш колку си несигурна во него, а со тоа и во себе и вашата врска. Никој не сака до себе детектив за девојка. ;)
   
  На Freak.of.nature му/ѝ се допаѓа ова.
 5. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  12.508
  Допаѓања:
  144.212
  Девојче, уживај малце не се оптеретувај со глупости.
  Значи уште кога ти се јавува на секои 5 мин , значи му значиш и те цени, мисли на тебе.
  Со ова дека ти пишал поракака значи не сака да мислиш на глупости и да се сикираш беспотребно, сакал да ти каже и да те предупреди што е работата со неговиот телефон. Немој да правиш филмови, и не се јавувај на другиот број- нема потреба. Имај малку доверба, пред се во себе , а и во него.
  Ако сакаш да ви успее врската довербата е една од клучните фактори.
   
  На Freak.of.nature му/ѝ се допаѓа ова.
 6. professoressa

  professoressa Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2011
  Пораки:
  98
  Допаѓања:
  106
  А зошто темата гласи Ме лаже ли овај пат? Имаш ли причина да се сомневаш, те излажал и претходно???

  Инаку се сложувам со девојкиве дека не треба да дигаш паника,ниту да хистеришиш,во никој случај да се јавуваш на другиот број...и едно советче....Една од најбитните работи во една врска е Довербата ;)
   
 7. Freak.of.nature

  Freak.of.nature Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јули 2011
  Пораки:
  84
  Допаѓања:
  30
  не, ме нема излажано др пат,ама му се има случено ова и повеќе пати,демек снемал батерија па.аман више! :doh: :doh: :doh: па да му е**м телефон ,батерија, памет незнам шо више!! :fubar: :fubar:
   
 8. irena-10

  irena-10 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2010
  Пораки:
  325
  Допаѓања:
  882
  и јас така си имав едно време проблеми со мобилниот, ми се гаснеше цело време и сега и двата ми зафркаваат СЕ ГАСНАТ, значи аман олабави малце, нема да му биде тешко да те извара и со уклучен мобилен. ако сака ќе ти се јави додека е со друга и ич око нема да му трепне. ;) друго-не се јавувај на др. број. ваљда не треба да оставиш впечаток и не треба да се однесуваш како контолор. ем ти се јавува, ем не ти чини. не е убаво така. гуд лак.
   
 9. MoreNa-22

  MoreNa-22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2011
  Пораки:
  386
  Допаѓања:
  76
  абе ајде шо се секираш може навистина му се изпразнила батеријата. Прочитав дека те немал досега излажано зошто се сомневаш во него. Не ја претерувај и не прави си филм од ништо самта да се проптеретуваш и измачуваш со такви мисли
   
  На Freak.of.nature му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Iren4eeee

  Iren4eeee Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  0
  Леле девојко, немаш потреба од паника... Ти се јавува секој 5 мин. и сега ако снемал батерија ќе паничиш... Уживај, немаш потреба од паничење... :*
   
 11. Zoza

  Zoza Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  792
  Допаѓања:
  297
  па штом ти звони на секој 5 мин како сакаш да има батерија? И зошто баш толку често звонење? Мене стварно не ми е јасна таа контрола и тоа кај си што правиш (а уште ти е црвено увото од претходниот разговор) дај олабави и не се нервирај..на крај краева па нека излезе детево како човек нис град кога отишол некаде на посета а не дома моб да пуни и со тебе бла бла филмове да развива...
   
  На OzzyAngel му/ѝ се допаѓа ова.
 12. simoncelicius

  simoncelicius Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  3.538
  Допаѓања:
  7.820
  Пол:
  Женски
  девојко сама си го правиш проблемот, не си го фатила до сега да те лаже, или да те изневерува а креваш паника зошо не ти се јавува на секои 5 мин како може да му е исклучн телефонот? не се оптертувај со глупости, гледаш дека и самиот ти пишал дека нема батерија за да не го мислиш а ти упорно се сомневаш. да прашам колку време сте заедно? и дали има причина поради која се сомневаш дека би направил нешо? според ова што го кажа нема зошто да се нервираш, убаво кажа ирена ако сака да те изневери ќе го направи тоа со вклуќен тел дури и ќе ти се јави. ако до сега немало нешто поради кое си изгубила доверба во него не вреди за ова да се нервираш и да мислиш
   
 13. Pelikuna

  Pelikuna Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2011
  Пораки:
  1.961
  Допаѓања:
  2.022
  Meне искрено некој да ми звони на секои 5 минути јас ке полудам...Какво е тоа јавување?Не ти здосади?не се осекаш како да те контролира тој тебе а не ти него?па и да се напил па што, еднаш се живее,сега ако не лудува кога?Не можеш ти да му забрануваш.И биди срекна што се снашол од каде да ти пиша зошто можел и да не го стори тоа.
   
  На OzzyAngel му/ѝ се допаѓа ова.
 14. loly89

  loly89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2011
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  74
  Не гледам причина за паника ете ти се јавувал на секои 5 мин и сеа му се испразнила батеријата и важно ти пишал да не се секираш, а да не ти пишел ??!
   
  На Freak.of.nature му/ѝ се допаѓа ова.
 15. macence85

  macence85 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  821
  Aко толку страшен проблем е тоа да се останува без батерија, тогаш мене маж ми одамна требаше да ме остави. :lol: Јас сум секој трет ден без батерија, заборавам бре да полнам телефони :wasntme:
   
 16. girl.23

  girl.23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  2.129
  Допаѓања:
  1.799
  не знам дали треба ваква тема?? зошто се разврстуваат подтеми од темата Љубовни проблеми и совети?

  Ме лаже ли и овој пат? - Значи еднаш веќе те излажал!? Кој излажал еднаш, ќе излажи и втор пат!
   
 17. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  581
  Да ми се јавува на секој 5 минути, прво ќе го отерам кај што не треба. Ме умара мене тоа. И кој доказ ти е дека ако ти се јавува дека не те вара??? Значи, ако тој сака да те извара ќе те извара и кога ќе отиде во веце, а ти седиш во кафичот и го чекаш, сакам да кажам шанси има милион. Не се оптоварувај со глупости. А за тоа, дали те вара, дали да му веруваш, никој не може со сигурност да ти кажа, зошто нели не му светиме што прави. Опушти се и уживај. А да, и никако не врти на тој другиот број, најгрдо нешто ми е тоа, а и плус може да се налути и да го изгубиш.
   
  На OzzyAngel, woow и Trendafilka им се допаѓа ова.
 18. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.596
  Имаш 17 години, а некаде чинам прочитав дека си во врска една година.
  Посесивна си и параноична и може да ви биде се' најубаво и совршено, со ваквото твое детско и незрело однесување ќе дочекаш крај на врската поскоро отколку што очекуваш.

  Не, не те лаже, едноставно си е заљубен, заблеан и многу фин штом ти поднесува извештај по 100 пати на секои 5 минутки, па згора на се' наоѓа и друг телефон да ти пише да не се секираш, а ти тоа го злоупотребуваш и напнуваш онака, до смрт.
   
  На Pelikuna и Freak.of.nature им се допаѓа ова.
 19. woow

  woow Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2011
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  88
  Драга моја, не знам каков режим си имате во врската, да си поднесувате извештаи итн., ама не гледам никаква причина за толкава фрка. Јас да му барам на мојот дечко извештај на секои 5 мин ќе ме отера и пичку матер, а искрено и мене некој да ме замара толку ќе ми пукне филмот и го гасам тел. Па ако сака нешто да ти направи зад грб, ама ништо нема да го спречи.

  Немој да ме сватиш погрешно, ама мислам дека претеруваш, нема потреба толку да го оптеретуваш да ти се јавува на секои 5 мин. А тој па толку фин, нашол и друг тел да ти каже дека нема батерија.
  Зар вакви дечковци уште постојат???

  Немој да напнуваш толку, опушти се малку зошто можеш еден ден и да му здосадиш со контролирањето.
   
  На Freak.of.nature му/ѝ се допаѓа ова.
 20. cool-girl

  cool-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  160
  се согласувам со woow немој да продолжиш со контролирањето