1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ме прави љубоморна или е нешто друго?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Machkica81, 22 февруари 2012.

  1. Machkica81

    Machkica81 Активен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2012
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Не се знам со него,но контактиравме со флерт и денес зема пред мене гледајќи ме ја залапа девојката.Пред моите очи.Се сврте да видам дали го гледам.Само се свртев.Што се случува? :^)
    Инаку имам 16 години.
     
  2. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.560
    терање да бидам љубоморна или нешто друго?

    Девојче...девојче,ништо.
     
    На Tashaa му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Gea

    Gea Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    1.056
    Допаѓања:
    11.602
    Пол:
    Женски
    терање да бидам љубоморна или нешто друго?

    Не било само пред твоите очи, туку и пред очите на многумина други, а ти тоа си го доживеала како некој знак кој би требало да те наведе на нешто. Кога човекот нешто очајнички посакува, на реалноста гледа од малку поискривена перспектива и производот на неговата имагинација се сведува на барање влакно во јајце, само за си докаже себе си дека тој некој ги негува истите силни чувства. На секунда ти го фатил погледот и тука мора да постои некоја судбоносна догма, безвременска љубов и слично, меѓутоа, за жал, тоа го има само во романтичните комедии.
    Погледот може да значи било што, па и да ти бил упатен тебе.Можеби сакал да каже: „Еве ме, гледај, си имам девојка“; можеби си имала намачкано нешто на носот па те погледнал или „дуќанот“ ти бил отворен :lol:
    Шега на страна, само карикирам, меѓутоа ако типот е заинтересиран за тебе, сигурно не би ја употребил методата „ќе залапам друга“ за да те придобие.
    Се надевам дека нема да ти се допадне одговоров, зашто ти најверојатно чекаш некој да ти напише нешто што ти би сакала да го прочиташ.

    Инаку јас сега ќе наполнам 30 години ;)
     
    На BoaVista, hunny-bunny и imelda им се допаѓа ова.
  4. Unica

    Unica Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2010
    Пораки:
    536
    Допаѓања:
    603
    терање да бидам љубоморна или нешто друго?

    Ништо не се случува. Додека не дојде да те викне на кафе или ти се јави, пиши смс, нема ништо ;)
     
  5. sadangel

    sadangel Популарен член

    Се зачлени на:
    7 март 2010
    Пораки:
    983
    Допаѓања:
    781
    терање да бидам љубоморна или нешто друго?

    Ништо - можеби само сакал да ти "каже" Гледај си имам девојка и си го живеам животот ти пак замарај се со мене :P
    Батали го и најди си некое друго типче. Сигурно има многу подобри од него кои барем се сингл. ;)
     
    На Noemi му/ѝ се допаѓа ова.
  6. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    терање да бидам љубоморна или нешто друго?

    Не се замарај ич. Еден поглед не мора ништо да значи, но бакнежот значи и тоа како. Насочи го вниманието кон некој слободен. ;)
     
  7. Sonce77

    Sonce77 Активен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2012
    Пораки:
    52
    Допаѓања:
    9
    терање да бидам љубоморна или нешто друго?

    Ах таа љубомора али без неа нема ни љубов.