1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ме прави љубоморна или е нешто друго?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Machkica81, 22 февруари 2012.

 1. Machkica81

  Machkica81 Активен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2012
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Не се знам со него,но контактиравме со флерт и денес зема пред мене гледајќи ме ја залапа девојката.Пред моите очи.Се сврте да видам дали го гледам.Само се свртев.Што се случува? :^)
  Инаку имам 16 години.
   
 2. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.712
  Допаѓања:
  150.522
  терање да бидам љубоморна или нешто друго?

  Девојче...девојче,ништо.
   
  На Tashaa му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Gea

  Gea Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  1.056
  Допаѓања:
  11.602
  Пол:
  Женски
  терање да бидам љубоморна или нешто друго?

  Не било само пред твоите очи, туку и пред очите на многумина други, а ти тоа си го доживеала како некој знак кој би требало да те наведе на нешто. Кога човекот нешто очајнички посакува, на реалноста гледа од малку поискривена перспектива и производот на неговата имагинација се сведува на барање влакно во јајце, само за си докаже себе си дека тој некој ги негува истите силни чувства. На секунда ти го фатил погледот и тука мора да постои некоја судбоносна догма, безвременска љубов и слично, меѓутоа, за жал, тоа го има само во романтичните комедии.
  Погледот може да значи било што, па и да ти бил упатен тебе.Можеби сакал да каже: „Еве ме, гледај, си имам девојка“; можеби си имала намачкано нешто на носот па те погледнал или „дуќанот“ ти бил отворен :lol:
  Шега на страна, само карикирам, меѓутоа ако типот е заинтересиран за тебе, сигурно не би ја употребил методата „ќе залапам друга“ за да те придобие.
  Се надевам дека нема да ти се допадне одговоров, зашто ти најверојатно чекаш некој да ти напише нешто што ти би сакала да го прочиташ.

  Инаку јас сега ќе наполнам 30 години ;)
   
  На BoaVista, hunny-bunny и imelda им се допаѓа ова.
 4. Unica

  Unica Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2010
  Пораки:
  536
  Допаѓања:
  603
  терање да бидам љубоморна или нешто друго?

  Ништо не се случува. Додека не дојде да те викне на кафе или ти се јави, пиши смс, нема ништо ;)
   
 5. sadangel

  sadangel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  781
  терање да бидам љубоморна или нешто друго?

  Ништо - можеби само сакал да ти "каже" Гледај си имам девојка и си го живеам животот ти пак замарај се со мене :P
  Батали го и најди си некое друго типче. Сигурно има многу подобри од него кои барем се сингл. ;)
   
  На Noemi му/ѝ се допаѓа ова.
 6. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.729
  терање да бидам љубоморна или нешто друго?

  Не се замарај ич. Еден поглед не мора ништо да значи, но бакнежот значи и тоа како. Насочи го вниманието кон некој слободен. ;)
   
 7. Sonce77

  Sonce77 Активен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2012
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  9
  терање да бидам љубоморна или нешто друго?

  Ах таа љубомора али без неа нема ни љубов.