1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ме привлекува братот на маж ми

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од milicka09, 26 август 2016.

 1. milicka09

  milicka09 Активен член

  Се зачлени на:
  26 август 2016
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  vo brak sum 3 i pol god.za toj period pretrpev se i sesto od mojot soprug koj ne e zainteresiran za nisto,ne go interesiraat nasite problemi i postojano e odsuten opravdano ili neopravdano ne samood mojot zivot tuku i od zivotot na nasiot sin.za da bidi uste pogolem problem vo posledno pocnav da se druzam so bratot na mazot mi i sfativ deka premn me privlekuva a znam deka i toj go cuvstvuva istoto.i pokraj se sto preziveav so mm se cuvstvuvam uzasno sto pomisluvam na negoviot brat koj najgolem del od vremeto go pominuva doma pokraj mene.gledam deka se vozdrzuva istoto go pravam i jas no postojano sme sami doma i nz do koga ke bide taka.mn bi bilo polesno da mozev da go izbegnuvam no ziveeme zaedno a mm nikogas go nema.ne bi sakala da go izneveram mm a osobeno ne so negoviot brat zatoa sto sum mn protiv tie raboti a sega mene mi se slucuva ova i kako da go izbegnam?pomos
   
  На Sunnny му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Passionate23

  Passionate23 Активен член

  Се зачлени на:
  22 август 2016
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  154
  Пол:
  Женски
  Разведи се ако бракот ти е таков.Се дружиш со братот на маж ти и те привлекува,а бараш начин да го избегнеш.Ти веќе си го изневерила во мислите.Што би ти кажала за совет? Не излегувај од соба,не го гледај? Ти веќе мислиш на него и само прашање на време е кога ке се осудиш на такво нешто.Наместо да бараш совет за да не го изневериш со неговиот брат,среди си го бракот и откриј во што лежи сржта на проблемот.Или ако не можеш да го средиш ,разведи се и излегувај со други мажи кои не се во сродство со сопругот.Не се сотрени и другите привлечни мажи.
   
  На koritsaki, HUNK, babyblond и 2 други им се допаѓа ова.
 3. anakonda88

  anakonda88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  2.598
  Допаѓања:
  4.487
  Пол:
  Женски
  Разведи се побрзо , не прави шпански серии... Тоа е сериозна работа ! Како ке му објасниш еден ден на детето дека си се сплеткала со стрикому ??
   
  На Sannelaa, Cinderfakinrella, InWonderland и 10 други им се допаѓа ова.
 4. milicka09

  milicka09 Активен член

  Се зачлени на:
  26 август 2016
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  leleee znam.uzasno se cuvstvuvam.da odime pod kirija nemame dovolno finansii,razvod nikogas ne bi prifatil mm a jas nemozam veke vaka.ednistven nacin bi bilo toj da se iseli od doma ili da odi nekade na kratko.mozebi togas bi se sredila ama za toa se mali sansite
   
  На the drummer и Petar80 им се допаѓа ова.
 5. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.463
  Допаѓања:
  7.829
  Пол:
  Женски
  А ти одиш ли на работа ? Можеш да не си дома по цел ден или ?
   
  На Cinderfakinrella, koritsaki, JustFun и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. Outlook

  Outlook Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2015
  Пораки:
  2.870
  Допаѓања:
  4.544
  Пол:
  Женски
  Охо, жив човек, до него се може да дојде ... види очигледно маж ти те запоставува, девер ти е дома и верувај близината знае мн замрсени работи да направи. Немој да мислиш дека ете баш дека е тој тој, девер ти, тебе ова ти се случува и комшијата да е, истото би било. Блискоста меѓу маж и жена што не се реално во крвно сродство си го прави своето, никој не е имун на разбирање, поддршка и тоа прави ОП!!! ЧУВСТВА!!! Некогаш човек треба срцето да го уклучи и да води ама некогаш треба и мозокот. Овој маж не е било кој ... како што читам и тој самиот е свесен ... отварај очи, седни го маж ти и кажи отворено или ќе ти биде маж како што треба или нека се спреми за рогови, зш ако не овој же налета некој друг што ќе ти го пружи тоа што ти треба. А девер ти избегнувај го колку што можеш, и тој сам треба да бега ... ништо не е ако се зауздате на време. Ова не е обична ситуација, тргни се на страна додека си читава.
   
  На koritsaki, evangelina.ina, makedonkamak и 9 други им се допаѓа ова.
 7. fighter

  fighter Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  1.249
  Допаѓања:
  2.478
 8. resenska

  resenska Популарен член

  Се зачлени на:
  7 август 2014
  Пораки:
  1.329
  Допаѓања:
  10.472
  Пол:
  Женски
  @milicka09 koga maz ti ne e doma nekoja nokj, ti spij edna nikj so deverot za da vi pomine bliskosta :)
   
 9. ocicka2014

  ocicka2014 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2014
  Пораки:
  4.046
  Допаѓања:
  13.081
  Пол:
  Женски
  може па ќе им се заарни и сите среќни и задоволни :P
   
  На Sesil му/ѝ се допаѓа ова.
 10. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.676
  Допаѓања:
  14.145
  Пол:
  Женски
  И то шо викаш :)
  :) :)
   
 11. sagittarius989

  sagittarius989 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2015
  Пораки:
  170
  Допаѓања:
  318
  Пол:
  Машки
  Мое мислење е дека не е работата до братот, тој така се сега има најдено во таква ситуација, ти оцигледно си празна и ти треба и внимани е и пажња и сите тие друг работи кои на еден човек му се потребни за да биде задоволен а од страна на сопругот ти ништо од тоа, па по некоја случајност овде се нашол братот иии многу нормално и некој друг кога би се потрудил околу тебе да ти пружи внимание и слично ии тој ќе почне да те привлекува, мислам дека тебе ти е потребно љубов, разговарај со сопругот, веројатно има нешто поради кое сето тоа има исчезнато мислам ако го е имало а доколку го немало пак имаш направено голема грешка....
   
 12. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  9.551
  Допаѓања:
  104.151
  Ма налегни го ич не му се чуди
   
  На koritsaki, Petar80, referentka и 2 други им се допаѓа ова.
 13. QueenP

  QueenP Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2016
  Пораки:
  699
  Допаѓања:
  5.179
  Пол:
  Женски
  Како воопшто се отварат вакви теми не ми е јасно,па од ова поголема глупост нема утре некој друг ке ти пружи внимание очигледно лесно те привлекуваат мажите,и од кај си ти сигурна дека ти го привлекуваш девер ти може е близок со тебе само заради внучето.
   
  На mariatim, КикиМаус, joy1 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  6.500
  Допаѓања:
  127.551
  Пол:
  Женски
  шо е убаво у фамилијата нек остани :D дал со сопругот или братот негов шо има везе...
   
  На Мариаа., krEM4Eto, ALISA0000 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 15. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.676
  Допаѓања:
  14.145
  Пол:
  Женски
  Јас мислам дека се работи за двајца кои многу млади добиле дете и стапиле во брак, па затоа три години подоцна читаме вакви работи на форумот.
   
  На ЈеленаЏиш, eloves, Mr. Right и 4 други им се допаѓа ова.
 16. Херкул

  Херкул Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2015
  Пораки:
  332
  Допаѓања:
  1.284
  Пол:
  Машки
  А на моменти си помислувам дека некој на зезање ги отвара темиве за да се држи активен форумов со коментари, смеа, сеир фаќање, да добива на посетеност форумов
   
  На Cinderfakinrella, Мариаа., makedonkamak и 10 други им се допаѓа ова.
 17. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  4.660
  Допаѓања:
  46.936
  Da odam da vi kupam kondomi? :D
   
  На kim.k, koritsaki, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
 18. miki maus

  miki maus Активен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2016
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  6
  ма налегни го не му ја мисли
   
  На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Momichka

  Momichka Популарен член

  Се зачлени на:
  9 март 2012
  Пораки:
  1.912
  Допаѓања:
  6.312
  Пол:
  Женски
  Хахаха :D вие сте ја удриле на зафрканција, ама овде на некој му се клецка :D @milicka09 не е до девер ти. До тебе е. Тебе те привлекува општо поимот Маж. Мажот ти ептен те оставил да засушеш ;)
   
  На Cinderfakinrella, koritsaki, Мариаа. и 2 други им се допаѓа ова.
 20. DamaMk

  DamaMk Активен член

  Се зачлени на:
  28 август 2016
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  19
  Пол:
  Женски
  bas spanski serii i na kraj dezeto ke bide od deverot hahahah
   
  На Bozica1980 му/ѝ се допаѓа ова.