1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ме привлекува братот на маж ми

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од milicka09, 26 август 2016.

  1. milicka09

    milicka09 Активен член

    Се зачлени на:
    26 август 2016
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    vo brak sum 3 i pol god.za toj period pretrpev se i sesto od mojot soprug koj ne e zainteresiran za nisto,ne go interesiraat nasite problemi i postojano e odsuten opravdano ili neopravdano ne samood mojot zivot tuku i od zivotot na nasiot sin.za da bidi uste pogolem problem vo posledno pocnav da se druzam so bratot na mazot mi i sfativ deka premn me privlekuva a znam deka i toj go cuvstvuva istoto.i pokraj se sto preziveav so mm se cuvstvuvam uzasno sto pomisluvam na negoviot brat koj najgolem del od vremeto go pominuva doma pokraj mene.gledam deka se vozdrzuva istoto go pravam i jas no postojano sme sami doma i nz do koga ke bide taka.mn bi bilo polesno da mozev da go izbegnuvam no ziveeme zaedno a mm nikogas go nema.ne bi sakala da go izneveram mm a osobeno ne so negoviot brat zatoa sto sum mn protiv tie raboti a sega mene mi se slucuva ova i kako da go izbegnam?pomos
     
    На Sunnny му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Passionate23

    Passionate23 Активен член

    Се зачлени на:
    22 август 2016
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    154
    Пол:
    Женски
    Разведи се ако бракот ти е таков.Се дружиш со братот на маж ти и те привлекува,а бараш начин да го избегнеш.Ти веќе си го изневерила во мислите.Што би ти кажала за совет? Не излегувај од соба,не го гледај? Ти веќе мислиш на него и само прашање на време е кога ке се осудиш на такво нешто.Наместо да бараш совет за да не го изневериш со неговиот брат,среди си го бракот и откриј во што лежи сржта на проблемот.Или ако не можеш да го средиш ,разведи се и излегувај со други мажи кои не се во сродство со сопругот.Не се сотрени и другите привлечни мажи.
     
    На koritsaki, HUNK, babyblond и 2 други им се допаѓа ова.
  3. anakonda88

    anakonda88 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    4.499
    Пол:
    Женски
    Разведи се побрзо , не прави шпански серии... Тоа е сериозна работа ! Како ке му објасниш еден ден на детето дека си се сплеткала со стрикому ??
     
    На Sannelaa, Cinderfakinrella, InWonderland и 10 други им се допаѓа ова.
  4. milicka09

    milicka09 Активен член

    Се зачлени на:
    26 август 2016
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    leleee znam.uzasno se cuvstvuvam.da odime pod kirija nemame dovolno finansii,razvod nikogas ne bi prifatil mm a jas nemozam veke vaka.ednistven nacin bi bilo toj da se iseli od doma ili da odi nekade na kratko.mozebi togas bi se sredila ama za toa se mali sansite
     
    На the drummer и Petar80 им се допаѓа ова.
  5. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.831
    Пол:
    Женски
    А ти одиш ли на работа ? Можеш да не си дома по цел ден или ?
     
    На Cinderfakinrella, koritsaki, JustFun и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. Outlook

    Outlook Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2015
    Пораки:
    2.991
    Допаѓања:
    4.800
    Пол:
    Женски
    Охо, жив човек, до него се може да дојде ... види очигледно маж ти те запоставува, девер ти е дома и верувај близината знае мн замрсени работи да направи. Немој да мислиш дека ете баш дека е тој тој, девер ти, тебе ова ти се случува и комшијата да е, истото би било. Блискоста меѓу маж и жена што не се реално во крвно сродство си го прави своето, никој не е имун на разбирање, поддршка и тоа прави ОП!!! ЧУВСТВА!!! Некогаш човек треба срцето да го уклучи и да води ама некогаш треба и мозокот. Овој маж не е било кој ... како што читам и тој самиот е свесен ... отварај очи, седни го маж ти и кажи отворено или ќе ти биде маж како што треба или нека се спреми за рогови, зш ако не овој же налета некој друг што ќе ти го пружи тоа што ти треба. А девер ти избегнувај го колку што можеш, и тој сам треба да бега ... ништо не е ако се зауздате на време. Ова не е обична ситуација, тргни се на страна додека си читава.
     
    На koritsaki, evangelina.ina, makedonkamak и 9 други им се допаѓа ова.
  7. fighter

    fighter Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    1.249
    Допаѓања:
    2.480
  8. resenska

    resenska Популарен член

    Се зачлени на:
    7 август 2014
    Пораки:
    1.590
    Допаѓања:
    13.557
    Пол:
    Женски
    @milicka09 koga maz ti ne e doma nekoja nokj, ti spij edna nikj so deverot za da vi pomine bliskosta :)
     
  9. ocicka2014

    ocicka2014 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2014
    Пораки:
    4.068
    Допаѓања:
    13.143
    Пол:
    Женски
    може па ќе им се заарни и сите среќни и задоволни :P
     
    На Sesil му/ѝ се допаѓа ова.
  10. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    И то шо викаш :)
    :) :)
     
  11. sagittarius989

    sagittarius989 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 ноември 2015
    Пораки:
    170
    Допаѓања:
    318
    Пол:
    Машки
    Мое мислење е дека не е работата до братот, тој така се сега има најдено во таква ситуација, ти оцигледно си празна и ти треба и внимани е и пажња и сите тие друг работи кои на еден човек му се потребни за да биде задоволен а од страна на сопругот ти ништо од тоа, па по некоја случајност овде се нашол братот иии многу нормално и некој друг кога би се потрудил околу тебе да ти пружи внимание и слично ии тој ќе почне да те привлекува, мислам дека тебе ти е потребно љубов, разговарај со сопругот, веројатно има нешто поради кое сето тоа има исчезнато мислам ако го е имало а доколку го немало пак имаш направено голема грешка....
     
  12. ALISA0000

    ALISA0000 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    13.552
    Допаѓања:
    151.161
    Ма налегни го ич не му се чуди
     
    На koritsaki, Petar80, referentka и 2 други им се допаѓа ова.
  13. QueenP

    QueenP Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2016
    Пораки:
    706
    Допаѓања:
    5.229
    Пол:
    Женски
    Како воопшто се отварат вакви теми не ми е јасно,па од ова поголема глупост нема утре некој друг ке ти пружи внимание очигледно лесно те привлекуваат мажите,и од кај си ти сигурна дека ти го привлекуваш девер ти може е близок со тебе само заради внучето.
     
    На mariatim, КикиМаус, joy1 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  14. Sesil

    Sesil Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    27 ноември 2014
    Пораки:
    6.846
    Допаѓања:
    133.050
    Пол:
    Женски
    шо е убаво у фамилијата нек остани :D дал со сопругот или братот негов шо има везе...
     
    На Мариаа., krEM4Eto, ALISA0000 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  15. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Јас мислам дека се работи за двајца кои многу млади добиле дете и стапиле во брак, па затоа три години подоцна читаме вакви работи на форумот.
     
    На ЈеленаЏиш, eloves, Mr. Right и 4 други им се допаѓа ова.
  16. Херкул

    Херкул Популарен член

    Се зачлени на:
    18 август 2015
    Пораки:
    336
    Допаѓања:
    1.294
    Пол:
    Машки
    А на моменти си помислувам дека некој на зезање ги отвара темиве за да се држи активен форумов со коментари, смеа, сеир фаќање, да добива на посетеност форумов
     
    На Cinderfakinrella, Мариаа., makedonkamak и 10 други им се допаѓа ова.
  17. Kukla994

    Kukla994 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    4.682
    Допаѓања:
    46.940
    Da odam da vi kupam kondomi? :D
     
    На kim.k, koritsaki, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
  18. miki maus

    miki maus Активен член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2016
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    6
    ма налегни го не му ја мисли
     
    На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Momichka

    Momichka Популарен член

    Се зачлени на:
    9 март 2012
    Пораки:
    1.961
    Допаѓања:
    6.422
    Пол:
    Женски
    Хахаха :D вие сте ја удриле на зафрканција, ама овде на некој му се клецка :D @milicka09 не е до девер ти. До тебе е. Тебе те привлекува општо поимот Маж. Мажот ти ептен те оставил да засушеш ;)
     
    На Cinderfakinrella, koritsaki, Мариаа. и 2 други им се допаѓа ова.
  20. DamaMk

    DamaMk Активен член

    Се зачлени на:
    28 август 2016
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    19
    Пол:
    Женски
    bas spanski serii i na kraj dezeto ke bide od deverot hahahah
     
    На Bozica1980 му/ѝ се допаѓа ова.