1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ме привлекува братот на маж ми

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од milicka09, 26 август 2016.

  1. baba Rada

    baba Rada Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    4.526
    Допаѓања:
    25.582
    Пол:
    Женски
    Тие луѓе се оперирани од срам, не се вредни за моабетење..уште свекрвата да излезе и да се прегрне со снаата и да и прости, е тек тогаш јас ке се фрлам од камени мост(facepalm) Во кој моронски свет живееме(facepalm)
     
    На fallenangel, cresa-jagoda, Sashko1992 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    А братоубиство e ultimate human value :x
     
  3. Outlook

    Outlook Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2015
    Пораки:
    2.991
    Допаѓања:
    4.800
    Пол:
    Женски
    Ако не се пари одмазда на заедничката жена е. Џабе не е таа фама сигурно, што не се дознало порано ако е тоа така случајно.
     
  4. corapka

    corapka Активен член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2016
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    109
    Пол:
    Женски
    И јас имам проблеми од време на време со дечко ми, повеќе разговарам со брат му него со него.
    Брат му е моја генерација, така да генерациски се разбираме. Лежевме еднаш со дечко ми на спалната кај што спијат неговите и зборувавме, и наеднаш тропа некој на врата и влегува како терорист и вика да не прекинав нешто. Викам не ХХХХ, слободно влези и почнавме да се смееме. И он вика ладно ми е правете место да легнам да се згрејам и јас. Буквално легна меѓу нас и вика доста сте се лапале грејте ме малку. и сите тројцата лежевме, правевме селфи ова она, тој објави слика и пиша „среќа е да легнеш меѓу брат ти и снашка ти за да те стоплат„. Во меѓувреме на дечко ми му ѕвони комшијата да му помогне некои шкафови да носат на поправка и јас останувам на спалната со брат му. И он вика конечно го доечкав моментот да останеме сами ми требаш. Викам што е работата? И он вика Ми се свиѓа таа и таа, ајде ти акко женско кажи што да направам како, кога ова она и ја му кажувам. И вика не ми е битно друго, знааеш дека како сестра те сакам, сакам да се запознаете и да ми кажеш, ако тебе ти одговара таа ке бидам со неа, не сакам утре кога ке се земете и кога ке се земеме да ми се тепате по дома. Толку слатко се изнасмејав што во меѓувреме влегува дечко ми и вика „лелеее жена ми со брат ми во кревет-фатени на дело„ и почнува да се смее. И вика на брат му знам дека ти требаше девојка ми, затоа и ве оставив сами, не носев никакви шкафови, тоа беше изговор, ама веќе досадно ми беше сам да седам па дојдов. Толку доверба има во нас двајцата што не остава сами да лежиме на спалната. А мажот ти пошто е глуп, пак нека си оди кај што стигне, а ти немој да си дозволиш да направиш нешто со брат му. Кога веќе не те мари, подобро најди со некој друг направи нешто него со брат му. Ај што ќе се разведете вие па и двајца браќа ке скараш. Немој.
    Тоа ти е мој совет, поздрав !
     
    На the drummer и Sunnny им се допаѓа ова.
  5. Мариаа.

    Мариаа. Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2016
    Пораки:
    3.231
    Допаѓања:
    23.947
    Пол:
    Женски
    [​IMG]

    Хахахаха, интересни сте ми и вие со коментариве :D
    Иначе и ја мислам дека некој си игра со некои вакви теми, намалете малце со гледање турски серии, или пак со бујната фантазија :D :D
     
    На ku4ence, Cinderfakinrella, fallenangel и 3 други им се допаѓа ова.
  6. referentka

    referentka Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    14.699
    Допаѓања:
    322.331
    I jas imam brat ama se toplevme dodeka bevme mnogu mali..sega nikogas ne bi legnala taka..
    Ami so dever mi????
    Kolku i da mi e blizok ,lezenjeto do tugj maz posebno do BRAT MU mi e degutantno.
    Neprirodno e.
    Nehumano
    Ne e vo red.
     
    На Cinderfakinrella, Glasna, mimiiiii и 9 други им се допаѓа ова.
  7. elimkd

    elimkd Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 октомври 2012
    Пораки:
    7.850
    Допаѓања:
    47.947
    Пол:
    Женски
    И што совет сега бараш?
     
    На Aleksandar1212 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Summerlover

    Summerlover Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    5.531
    Допаѓања:
    34.908
    @corapka Што уствари прочитав? :^) Кои мор оправдани причини? Не може да седнете на маса, па да разговарате?
     
    На Cinderfakinrella, mimiiiii, referentka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  9. H.VAGA

    H.VAGA Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2012
    Пораки:
    1.614
    Допаѓања:
    5.498
    Vo krevet podobro im odi muabetot.
     
    На Trxmx, Cinderfakinrella, Aleksandar1212 и 4 други им се допаѓа ова.
  10. suzimuzi

    suzimuzi Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 декември 2015
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    182
    Пол:
    Женски


    Ова се случуваше со моја комшика. Не беше во брак сеуште,но беа верени и таа живееше кај вереникот. Тој имаше брат кој не работеше и исто и таа не работеше и повеќе време беа дома сами. После 1 година таа се разделува со вереникот ,за на крај испадне дека цело време додека била кај нив таа била со деверот и на крај се омажи со него. И што направи? Направи двајцата браќа да се разделат за цел живот ,очи да не си видат,исто така и со родителите и сега ,сами двајцата живеат ,разделени од сите блиски роднини ,а веќе немаат и пријатели зошто секој го осудуваше нивниот чекор. Не ради тоа што се заљубиле, туку затоа што свесно играле мајтап со сите 1 година.
    Таа и тој можеле да најдат начин да не се толку често дома сами ,да се избегнуваат , ама напротив нив тоа им одговарало и ете што испадна на крај , свесно го фрлија братот во депресија за тој уште да неможе да се помири со тој факт и да се разделат двајца браќа,што поблиску од таа врска нема .
    Јас едно ќе ти речам, ако вака продолжите да сте често сами верувај дека нема шанси добар резултат да има.
    Оди ,излегувај по комшии,работа најди ако немаш,оди кај твоите,седи си во соба кај тебе, се може да се прави.
    И јас имам девер кој што почесто е дома сам со мене , но си седиме и јас и тој на дистанца, зошто во секој поглед така е најдобро. Почит и ништо повеќе
     
    На girl-miri, SparkyAngel, anaja1 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  11. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.575
    Допаѓања:
    171.537
    Пол:
    Женски
    Ова ми е најниското нешто што една жена може да го направи.
    Жени без морал !:envy:
     
    На Cinderfakinrella, girl-miri, Aleksandar1212 и 2 други им се допаѓа ова.
  12. Monella

    Monella Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 април 2013
    Пораки:
    2.086
    Допаѓања:
    31.965
    Ocigledno mnogu filmovi gledat.
    Fatete se za rabota ne dremajte doma so deverot!(facepalm)
     
    На Cinderfakinrella и girl-miri им се допаѓа ова.
  13. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.307
    Пол:
    Женски
    Не ви текнува бе како ќе ви биде ако сте од другата страна?
    Мажот да си се лигави со сестра ви?

    Гадно ептен.
     
    На Cinderfakinrella, eloves, kim.k и 5 други им се допаѓа ова.
  14. kim.k

    kim.k Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    1.724
    Допаѓања:
    14.464
    Пол:
    Женски
    Aj barem ne e nejzin brat, znam i takov slucaj.
    Koj od koj pozabegan be. :?:
     
    На Glasna му/ѝ се допаѓа ова.