1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ме сакаше или само добро глумеше?!

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од blueyedbeauty, 6 јули 2011.

  1. blueyedbeauty

    blueyedbeauty Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јули 2011
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Почеток - како почеток, се беше совршено ( или можеби само така ми изгледаше ). Тој беше единствениот кого сум го сакала инаку е од друг град и цели 4 месеци доаѓаше во мојот град притоа кажувајќи ми колку многу ме сака и обидувајќи се да ми докаже. На крај после сите тие повици, пораки, зборови, дела му поверував се фатифме и бевме многу среќни ( јас бев, а и тој така изгледаше ). Се беше супер. Доаѓаше тој одев јас, се слушаве, пишувавме, се гледавме колку што можевме почесто.. Потоа раскинавме.
    После тоа дознав дека уств. се започнало со обичен договор меѓу него и една наша заедничка другарка. Сакам да знам што мислите дали можеби навистина ме засакал со време, како што мислат многу мои другарки или само се држел до договорот ( иако договорот беше само да излезе со мене на една вечер)...
     
  2. salty.dreams

    salty.dreams Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2011
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    32
    Ме сакаше или само добро гумеше?!

    Имаш веќе ваква слична тема!
    Али само не разбирам какон тоа твоја другарка го натерала да излезе со тебе? Со е он дете? Нема ум?
    Колку години имате? Ти и он? па и другарка ти!
     
  3. peperutkaa

    peperutkaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    943
    Допаѓања:
    618
    Пол:
    Женски
    Другарка ми да склучи договор со некој момак за да излезе со мене. :fubar:

    Па не се долносувам толку бре, попрво со сатаната ке склучам договор па ке го присилам него сам да ме покани на кафе. :devil: Шала мала.

    Не ми е јасно како си можела да паднеш толку ниско? Позлатен му е или што ?
    Баш ме интересира која е приќината за ваквиот договор? :^)
     
  4. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.467
    Допаѓања:
    39.688
    Пол:
    Женски
    ^^ Па претпоставувам она не знаела на почеток за договорот.
    Зошто раскинавте инаку? Тој сакаше?
    Да сте се засакале сеуште би биле заедно, барем мое мислење е тоа.
     
  5. brunete

    brunete Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2011
    Пораки:
    209
    Допаѓања:
    39
    Колку ефтино од другарка ти ;) Најдобро е да го откачиш и него и нејзе! Не е важно сега дали он те засакал..може те засакал,може не ... тоа ќе го дознаеш некогаш.. Ти сега крени си ја главата горе и не се замарај со ништо :)
     
    На girl.23 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Hiii

    Hiii Популарен член

    Се зачлени на:
    5 април 2011
    Пораки:
    1.427
    Допаѓања:
    1.563
    Баш ми е жал за тебе.Јас искрено верувам дека многу е голема можноста да те сакал.Според мене ако некој не ти се допага повеке од 2,3 дена неможеш да глумиш.Можеби се почнало од зафрканција но потоа ненамерно се заљубил.Му дозмоли ли да ти објасни како навистина била работата?Раскажи ни како сте ставиле крај на врската.Ако не си му дозволила да ти објасни тогаш направи го тоа па потоа осудувај го :) Не е секогаш се како што изгледа.Сум била во слична ситуација и на памет ми доагаат повеке мисли како навистина било освен главната што велиш дека сакал да те измами :)
     
    На girl.23 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. FBI

    FBI Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    1.513
    Допаѓања:
    5.299
    Ова и не е толку голем проблем. Како што гледам свесна си дека работава почнала со ствар на договор....
    Како и да е, тебе ти било убаво додека сте биле во врска, сега дечкото повеќе не сака да бидете заедно и јас не гледам што е тука нејасно. Не можеме да присилиме никој да остане со нас....тогаш двајцата би биле полни со негативна енергија.
    Другарка ти, можеби сакала да ти помогне на некој начин- сослушај ја какво објаснување ќе ти даде, а тебе нека ти останат во добар спомен времињата кога ви било убаво и помири се со фактот дека завршиле.
    Дали те сакал или глумел, не е баш прашање на кое можеш да добиеш соодветен одговор, крај- краева тебе ти било убаво во тој период и ништо друго не е важно ;)
     
  8. peperutkaa

    peperutkaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    943
    Допаѓања:
    618
    Пол:
    Женски
    Според ова беше јас помислив дека и таа знаеела за договорот.
    Ако навистина си разбрала потоа, тогаш ни тој ни таа не ти требаат.
     
  9. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    На профилот и‘ пишува дека има 15 години. Да претпоставиме дека и другарката и момчето имаат околу 15, тогаш ништо не ме чуди. Пубертет. Типично незрело за момчето.
     
  10. salty.dreams

    salty.dreams Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2011
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    32
    Да, не ми текна да идам на профилот да видам. ха! Али стварно не ми е јасно како може до толку некој ниско да падне, што е претерано претерано е ! Ин мај опинион, таа твоја ''другарка'' јас никогаш нема повеќе да ја наречам другарка. Имам големо искуство со ''другарки'', ако на некој му верувам 100% тоа е мајка ми. А сите со резерва си ги зиам. Не ти викам дека треба вака да постапиш али ти давам мое мислење, јас би им рекла и на двајцата фак офф! И би продолжила напред, како и дае од грешките се учи али колку што има шанси он да се заљубил во тебе толку има и шанси да глумел. Така да не си троши време, продолжи напред, уживај! И ете имаш искуство, дека на мушки поготово у пубертет доверба никако!
    Со среќа!
     
    На girl.23 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Pelikuna

    Pelikuna Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2011
    Пораки:
    1.961
    Допаѓања:
    2.022
    Барем си напраила кеифот ако ништо друго.А јас тоа девојче не би го нарекла другарка.Утре којзнае што ке ти смести.А чекај сега,момчето за даоговорот добило нешто на крај кога раскинале? :?: некако малку филмски ми изгледа ама ај.
     
  12. cvetce93

    cvetce93 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2011
    Пораки:
    1.434
    Допаѓања:
    575
    Ако те засакал, немало да раскинете јас мислам.
    Батали ги и него и таа што ја нарекуваш другарка. Ако имаш стварно 15 години, немаш ама баш никаква потреба да се замараш со вакви сплетки и глупости. Јас на 15 години уште играв жмурка надвор. ;)
     
  13. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Дали те сакал или не, тоа само тој си го знае, но ако било се во ред сепак немало да раскинете нели?
    Мене оваа ситуација ми е апсурдна, пред се затоа што станува збор за некаков си "договор".
    Како и да е, тоа било и поминало, не вреди да си ги губиш нервите заради тоа. :)
     
  14. Ulata

    Ulata Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2011
    Пораки:
    369
    Допаѓања:
    100
    мислам дека не е важно дали те сакал или не важно е дека тој и твојата другарка не те заслужуват да бидат во твоја близина...и мислам дека треба да заборавиш на се а не да прашваш дали те сакал или не...и да те засакал шо ти си спремна да одиш со него знаејќи дека ти се доближил само заради еден обичен договор...и да се држиш подалеку од такви другарки...аа и од такви машки...женска не пагај ниско