1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ме сака, а им верува на другите !

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од The.Complicated, 21 септември 2010.

  1. The.Complicated

    The.Complicated Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 август 2010
    Пораки:
    371
    Допаѓања:
    235
    Пол:
    Женски
    Беше прв единствен. Секогаш знаеше да ми помогне, да ме заведи. Но, сега сето тоа падна во вода. Пред 6 месеци се скаравме...бевме разделени 3 месеци. Потоа пак се смиривме. Мојата љубов кон него немаше прекин. Денес на школо ми беше чуден, па го замолив другар ми да го праша што е. Јас излегувам од школо и гледам некој вика по мене. Другар ми се затрча и ми вика. Повеќе не те сакал...дека ти си имала друг! Јас се зачудив и се изнервирааав многу. ;( ;( Вчера се вративме од на гости кај едни пријатели мои од Битола. Бевме Јас, тој, неговиот другар и уште 2 мои другарки. Беше прекрасно. Сега на фб ми прати песна преку порака.. NEXT TIME - Ме остави сам да живеам ;( ;(
    Како да му докажам?
     
  2. thelittle17

    thelittle17 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2010
    Пораки:
    3.749
    Допаѓања:
    8.668
    Пол:
    Женски
    Ме сака, а им вервува на другите !

    treba dobar muabet..ako toj te saka ke ti veruva tebe..ednostavno po tvoeto napisano se gleda deka nema dovolno doverba.. i kako moze nekoj/a sto mu ja puni glavata so gluposti deka imas drug toj taka odednas da te otsaka ?? nesfatlivi sfakanja...
     
  3. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    Ме сака, а им вервува на другите !

    девојки знаете ли колку форумџики има тука кои си имаат љубовни проблеми па не отвараат теми на секое и за се и сешто |( ама ајде биднало :^)

    инаку за твојот проблем убаво кажи му дека ако не ти верува нема потреба да биде со тебе, затоа што врска без доверба не се граде... верувај тоа ќе го здрма ептен и ако стварно те сака ќе ти се врати и сам ќе те побара.
    е сега не го познавам карактерот на дечко ти, можеби ова е само изговор за да стави крај на врската, а песната шо ти ја лупнал на ѕид на фб е да се почувствуваш ти виновна и да продолжиш да го сакаш и да му објаснуваш, па да трчиш по него... |( никој не може да ги рабере машките... посебно на ови години (ако е колку тебе ) :^) , тогаш тие си ги имаат најголемите мушички во глава.
    кратко и јасно објасни му како што веќе погоре ти кажав, и понатаму веќе од него зависи. ;)
     
  4. The.Complicated

    The.Complicated Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 август 2010
    Пораки:
    371
    Допаѓања:
    235
    Пол:
    Женски
    Ме сака, а им вервува на другите !

    Фала ви на двете...му објаснав ми вика не ми кажувај многу многу не ти верувам..и песната Ме остави сам да живеам. Па сега се напраив слободна на фб. не му се јавувам ниту зборувам поиќе. Го знам него...потоа ќе се жали :)
     
    На thelittle17 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. aNy-to

    aNy-to Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2010
    Пораки:
    1.047
    Допаѓања:
    394
    Ме сака, а им вервува на другите !

    Деца сете,нормално е да ви лета паметот.Јас мислам дека тој како што кажа форумџиката погоре му летаат мушички во глава па всушност незнае што сака.Разговарај со него,кажи му отворено се што имаш да му кажеш.Ако и понатаму ти прави така и не ти верува нема зошто да си го трошиш времето на убедување.А ова со фејсбукот навистина се претерува.Неможе да ти каже во очи што треба па ајде преку пораки на фејсбук и преку другарот.Тоа не и се допага.Треба вие двајцата да си разговарате и нема потреба од трети да се мешаат.
     
  6. The.Complicated

    The.Complicated Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 август 2010
    Пораки:
    371
    Допаѓања:
    235
    Пол:
    Женски
    Ме сака, а им вервува на другите !

    Во живо не е можно да зборуваме. Или тој ќе избега, или јас. Се имаме баканато...ама пак не е тоа тоа. Ќе пробам да направам нешто, дека сеуште памтам како беше кога го изгубив првиот пат :|
     
  7. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    Ме сака, а им вервува на другите !

    оф бре девојчеее |( јас на 16 години не размислував вака |(
    ќе избегале ако се виделе |(
    е па значи не сте зрели за врска и двајцата тоа ќе ти кажам :!:
    јас со дечко ми сум од 15 години па позрело и двајцата се однесувавме и знаевме да разговараме...
    ама таа е :^) твој живот, твоја карактер, твоја врска...
    ајде утре ќе се видите на школо , не се секирај ;)
     
  8. The.Complicated

    The.Complicated Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 август 2010
    Пораки:
    371
    Допаѓања:
    235
    Пол:
    Женски
    Хахха..напраив муабет...лол..ми викаше не те сакам сега ми прати покана за врска. и што да правам..прифатив -.-
     
  9. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    нели не те сакал? :^) оф лелееее :D
     
  10. inna18

    inna18 Активен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2011
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    4
    Ve molam za pomos...so deckomi sme zaedno 4 meseci premnogu se zblizivme,mnogu raboti ne vrzuvaat i mnogu se sakame duri sme i po plan da se zememe za edna godina...problemot e vo toa sto negov drugar pred nekoj mesec mu bese rekol deka jas nesum za nego i neznam sto veke...natreskal gluposti koi sto ne se tocni i deckomi rece za da me odbrani ke mu bara dokazi za nekoi raboti sto mu rekol deka sum gi napravila (demek sum spiela so nekoj deka sum bila mn pijana i neznam so veke ) a seto toa deka se slucilo pred nie da bideme zaedno...toj mi veli deka mi veruva no neznam sepak ne sum mn ubedena vo toa...osekam deka toj negov drugar ima nesto protiv mene i deka duri bi nagovoril nekogo za da mi napravi samo problemi so nego...ve molam premnogu dajde mi nekoj sovet zosto stvarno neznam sto da pravam....znam deka nemam nisto vrska no ne bi sakala da si imam nedorazbiranje i problemi vo vrskata za raboti koi ne postojat...blagodaram odnapred :*
    [mod-kirilica:ml2vizcs][/mod-kirilica:ml2vizcs]
     
  11. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    Можеби те посакува, но не значи дека те сака.. За љубов да постои треба да постои и доверба, почитување, помагање, разбирање, внимание, истрајност.. Ако тој нема доверба во тебе и да има љубов краткорочна ќе биде..
     
  12. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.490
    Допаѓања:
    8.288
    Пол:
    Женски
    Ина,немој бре да паѓаш на вакви замки!Кој фактор е другар му во вашата врска :o .Па и да си спиела со некој пред него без разлика дали си била пијана и слично,што?Тоа е причина да раскинете?Ако твојот дечко те сака навистина,нема да ти префрла за твоето минато.И тој којзнае какво минато има,па ти му се налути ли?Немој да правиш грешка да се мажиш за ваков искомплексиран човек.
    Да сум на твое место,би ги седнала и него и другар му во четири очи па ќе расчистиме рекла-казала.
    Причините на неговиот другар да ве раздели може да бидат многубројни:му завидува на дечко ти ,те посакува тебе,нема девојка па си лечи комплекси итн ,...итн.Но,пази!Има нешто што е полошо,и тоа не се мотивите на другар му,туку ставот на твојот дечко спрема другар му.Му верува за се,што дури дошло до тоа да ,,бара,,докази против тебе :tmi: .Ова беше тоо much од негова страна.Како не се освестуваш?Оди залепи им по некој шамар и на двајцата .Ќе си ги изгубиш нервите и младоста заради некој идиот што не те заслужува.Ако сега се сомнева во тебе,што ќе се случува понатаму?Размисли и отерај го во п.м пред да заглавиш...Не му давај да си игра со тебе на таков подмолен начин.И според него ,што?Ќе те понижи пред другар му да расветлуваш дали си спиела со друг пред него во пијана состојба?Доколку имаш барем трошка самопочит ,откачи го.Навистина се загрижив за тебе .
    Несчичајно ти го напишав сето ова,затоа што сум минала низ вакви слични ситуации .Цени се и не дозволувај омаловажувања.Брак и сериозна врска се градат на база на почит,разбирање,и безусловна љубов.Ти посакувам успешно да се справиш со оваа ситуација :hai:
     
  13. inna18

    inna18 Активен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2011
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    4
    Фала ти многу Хермоса што одводи време за мене...вака прееска разговаравме јас почнав и му велам шо сега усте се мислиш за вчера?А тој ми рече дека ми верува но од негова страна сакал само да ме праша што е било тоа...нормално и јас да сум била на негово место ке сум прашала...му реков дека ако не ми верува нее проблем немора да продолжиме заедно а он ми рече дека ми верува дека се е ок и дека чека момент на другар му да му ја затвори устата и да му каже декка не го интересира тоа што некој друг ке го рекол него дека само ме сакал и не му било битно друго мислесље,и вика после тоа ако сака да останеме другари арно ако не готово...
     
  14. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.490
    Допаѓања:
    8.288
    Пол:
    Женски
    Молам :) .Ако ти треба нешто,секогаш ќе бидам тука за тебе...Гледам дека дечко ти преземал некои мерки,и се надевам дека ќе го мавне подалеку од вас тој негов другар,што и всушност не му е.Секако дека некој друг не би се изложил да прашува такви интимни работи,барем не затоа што другар му му сугерирал тоа да го направи.Бидете цврсти и двајцата,посебно ти ,како и да се сврти ситуацијата секогаш цени се и имај свое јас,не троши го времето на погрешни личности.И немој да мислиш дека од еден разговор работите ќе се средат.Најдобро отиди со дечко ти и соочете се тројцата во лице,па да види твојот дечко каков ,,другар,, има.Драга Ина,само напред и храбро :*
     
  15. talentirana

    talentirana Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2011
    Пораки:
    209
    Допаѓања:
    248
    Пол:
    Женски
    Добро бе луѓе во кој век живееме во 14? Зарем сеуште на мажите му е битно да бидеш невина до крај...Не го сфаќам ова ама ич. Некои девојки имале долга врска и нормално дека имале односи во таа врска и сега откако таа ќе се скара со дечкото, не значи дека не смее друг да си фати, па и како капак на се уште и да и префрла зошто спиела со друг. Да си кажиме искрено сите машки изгорени се да легнат со невина ама по можност сите да се невини. Е во денешно време заврши тоа.
     
  16. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.490
    Допаѓања:
    8.288
    Пол:
    Женски
    Не се работи за тоа во кој век живееме,туку за егото на машките.Они може да спијат со која сакаат,а ние девици Марии до прва брачна ноќ.Они биле мажи,ние курви,они фраери,ние неморални,они ебачи ние равни на проституки.Кога они ќе бидат невини,тогаш и жените нека чуваат невиност :rock: .Заостанат балкански синдром си е тоа,сами сме криви што допуштивме да ни лепат такви етикети.
    Секој знае што е морално,ако е така и ние имаме право на невини мажи па ај сега да ги видам?
     
  17. WildCherry

    WildCherry Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2011
    Пораки:
    1.193
    Допаѓања:
    1.172
    Искрено од некои раб шо ги имам прочитано и слушнато од маживе дека нема шанса да легнат со некоја која и е прв пат ... И тоа се почесто е и кај нас. Така да се се менува знаеш ...
     
  18. SimonaX

    SimonaX Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2011
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    0
    Ми беше прв и би сакала последен да е! Одевме 9 месеци раскинавме за глупости и послем 3 месеца на Нова Година тој самиот дојде кај мене ... правевме муабет и послем н.г се смиривме па дури и годишнината си ја прославивме како ништо да не е било. Се ни беше како порано! Но денеска кога станав ме изненади со чудна порака „Ќе јадеш шамари сега стварно ме разочара“ Не се многу потресов на поракат мислев се шали како и обично. Потоа кога се укл. на фацебок го прашав што сум сторила пак сега и тој почна да ме напага ми кажа дека му кажале дека сум се муала и дека сум му седела во скутот во дискотеката на еден(кој ми е симпатија и му го кажав тоа) почнав да му докажувам дека тоа не е точно му објаснив и му пратив разговоро од ТОЈ намерно му пишав демек збореле дека сме се муале и тој ми пиша дека претерувале со измислување и му го пратив тоа и тој ми кажа незнам ти си знаеш и јас му пишав уште ли веруваш на тие некој си и тој незнам нејкам да ме лажеше не сум јас будала бла бла... и се договоривме муабет да правиме во живо али сега тој има гостин дома од друг град и мора да чекам да си отиде тој,....
    Девојки кажете што мислите вие зошто вака прави и како би постапиле вие ...?
     
  19. mili4ka123

    mili4ka123 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2012
    Пораки:
    1.101
    Допаѓања:
    2.333
    Пол:
    Женски
    Епа или премногу им верува на другите, а тебе не. Или намерно така само ти збори за да провери дали уште ти значи и слично.. Ќе дознаеш за што се работи кога ќе разговарате.. Незнам како би ти помогнале ние сега.. Ајде со среќа :)